Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Francie Reims

Počasí Francie Reims


Francie je země s různými klimatickými podmínkami, a jedno z míst, které může být nezapomenutelné, je Reims. Tento krásný městský kraj se nachází ve východní části země a má zajímavé povětrnostní jevy, které ovlivňují jeho počasí.

Reims má oceánské klima, což znamená, že je relativně mírné a deštivé. Léta jsou příjemná a teplá, s průměrnými teplotami kolem 25 stupňů Celsia. V tomto období je také nejvíce srážek, které mohou být občas intenzivní. Kvůli těmto srážkám je Reims jedním z nejznámějších regionů pro produkci vína.

Zima v Reims je chladná a mrazivá, s průměrnými teplotami kolem 5 stupňů Celsia. Sníh je běžným jevem, ačkoli se často jedná o krátkodobé sněhové přeháňky. Město je známé svými úžasnými vánočními trhy, které přitahují návštěvníky z celého světa.

Jaro a podzim jsou přechodnými obdobími v Reims, kdy se teploty postupně mění. Jarní měsíce jsou obvykle vlhké a deštivé, s teplotami kolem 10-15 stupňů Celsia. Na podzim je počasí také mírné, ale srážky se zvyšují.

Pokud plánujete návštěvu Reims, nezapomeňte se přizpůsobit místnímu počasí. Doporučuje se vzít si s sebou deštník nebo ochranný plášť a být připraven na neočekávané změny počasí. Reims je nádherné město a nepříznivé počasí vám nemusí bránit v prozkoumávání jeho památek a kouzel.

Reims je také známé jako hlavní město šampaňského vína. Tato oblast je domovem pro nejznámější šampaňské domy, které zde produkují nejlepší šampaňská vína na světě. Pokud se zajímáte o svět vína, návštěva Reims je pro vás nezapomenutelnou zkušeností.

Celkově vzato, počasí v Reims je proměnlivé, ale s přiměřenou přípravou se můžete vydat na neuvěřitelnou cestu po šampaňské oblasti a prozkoumat krásu tohoto místa. Ať už navštívíte během teplých letních měsíců nebo se ponořte do vánoční atmosféry v zimě, Reims vám nabídne nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Francie Reims


Francie je známá svými krásnými a historickými městy, která lákají návštěvníky z celého světa. Jedním z těchto měst je Reims, hlavní město regionu Champagne-Ardenne, které je známé především díky svému bohatému kulturnímu dědictví a slavnému šampaňskému vínu.

Když navštívíte Reims, jednou z nejdůležitějších věcí, kterou budete potřebovat, je samozřejmě ubytování. Reims nabízí mnoho různých možností ubytování, aby vyhovělo potřebám každého návštěvníka.

Pokud máte rádi luxusní ubytování, nebudete zklamáni. V Reims se nachází několik luxusních hotelů, které nabízejí prvotřídní služby a pohodlné pokoje. Můžete si vybrat z hotelů s nádhernými výhledy na katedrálu Notre-Dame de Reims, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Tato katedrála je známá svou architekturou a historickým významem, jelikož zde byli korunováni francouzští králové. Z tohoto důvodu je výhled na ni z hotelového pokoje jedinečným zážitkem.

Pro ty, kteří preferují menší a útulnější ubytování, je možností i několik rodinných penzionů a malých hotelů. Tyto ubytovací zařízení jsou často umístěny v centru města, což umožňuje snadný přístup k mnoha památkám a restauracím. Můžete se tak snadno ponořit do atmosféry města a zažít opravdovou francouzskou kulturu.

Reims nemá jen ubytování v hotelích a penzionech, ale nabízí také možnost pronájmu apartmánu nebo domu. Tato možnost je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří preferují více soukromí a svobody během svého pobytu. Pronájem apartmánu umožňuje vlastní vaření a snadnější organizaci, což je výhodou pro některé cestovatele.

Pokud jste spíše příznivci přírody a klidu, Reims a jeho okolí nabízí i několik kempů a vinařských farem, které vám umožní strávit noc v přírodě. Můžete si tedy vybrat z možnosti stanování pod hvězdami a probouzení se do nádherného francouzského venkova.

Kteroukoli možnost ubytování v Reims si vyberete, bude vám zajištěn nezapomenutelný pobyt ve francouzském městě nabitém historií a kulturou. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, útulný penzion, pronájem apartmánu nebo stanování v přírodě, budete mít možnost objevit nejlepší, co Reims může nabídnout.


Letenka Francie Reims


Pokud máte o Francii nějaké informace, pravděpodobně vám v první řadě přijdou na mysl místa jako Eiffelova věž, Louvre nebo Cote d'Azur. Nicméně i menší města v této zemi mají své kouzlo a Reims není výjimkou. Pokud uvažujete o cestě do tohoto města, rádi bychom vám přinesli bližší informace o letenkách a tamější turistické atrakce.

Reims se nachází 130 kilometrů východně od Paříže a je hlavním městem regionu Champagne-Ardenne. Je známé jako centrum výroby šumivého vína a světově proslulého nápoje, který je tajemně nazýván champagne. Město má také rozmanitou historii, protože zde byli korunováni francouzští králové a během první světové války bylo těžce poškozeno.

Pokud se chystáte do Reims letadlem, můžete využít letiště v Paříži. Z Paříže je možné se do Reims dostat rychlíkem TGV za zhruba hodinu a půl jízdy, případně můžete využít i místní autobusovou dopravu nebo taxislužby.

V Reims najdete mnoho turistických atrakcí, včetně katedrály Notre-Dame, která je považována za jednu z nejkrásnějších katedrál ve Francii. Kromě katedrály můžete navštívit i královský palác Tau, opatství Saint-Remi nebo muzeum světla.

V odpoledních hodinách se můžete projít po starobylém náměstí Place Drouet d'Erlon, které se nachází v srdci města. Zde najdete mnoho kaváren, obchodů a restaurací, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a chuť champagne.

Reims je ideálním místem pro krátkou weekendovou dovolenou nebo pro výlet během vaší cesty po Francii. Má mnoho zajímavostí, takže určitě nestihnete všechno za jeden den. Ale s letenkou do Francie a s dostatkem času je to krásné místo, kde se můžete zpříjemnit a relaxovat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Reims


Nejčastější dotazy a odpovědi o Francii Reims jsou:

1. Co je Reims za město?
Reims je město ve východní části Francie, které je hlavním městem departementu Marne v regionu Grand Est. Je známé hlavně svou bohatou historií, katedrálou a šumivým vínem Champagne.

2. Jak se dostanu do Reims?
Do Reims se lze dostat různými způsoby. Nejběžnější cestou je letecky do Paříže a poté přestoupit na vlak nebo autobus. Reims má také železniční spojení s ostatními většími městy Francie.

3. Co je nejznámější památkou v Reims?
Nejznámější památkou v Reims je Katedrála Notre-Dame, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Tato gotická katedrála je známá svou bohatou výzdobou a historickým významem.

4. Můžu navštívit nějaké šumivé vinné sklepy v Reims?
Ano, v Reims je mnoho šumivých vinných sklepů, které nabízejí prohlídky a ochutnávky. Mezi nejznámější patří sklepy Taittinger, Mumm a Veuve Clicquot.

5. Jak dlouho bych měl zůstat v Reims?
Délka pobytu v Reims závisí na vašich zájmech. Pokud se chcete pouze projít po městě a navštívit katedrálu, stačí vám jeden den. Pokud ale chcete prozkoumat také okolí a navštívit šumivé vinné sklepy, doporučuje se zůstat minimálně jeden nebo dva dny.

6. Co navštívit poblíž Reims?
Poblíž Reims se nachází mnoho dalších zajímavých míst. Mezi nejznámější patří Épernay, město známé svými šumivými vinnými sklepy, a Verdun, místo důležité bitvy první světové války.

7. Kdy je nejlepší čas navštívit Reims?
Nejlepší čas na návštěvu Reims je na jaře nebo na podzim, kdy je počasí příjemné a turistické atrakce nejsou tak přeplněné. Reims také pořádá různé festivaly a události během roku, jako je například festival Champagne v září.

8. Co je typickým jídlem v Reims?
Reims je známý především svými šumivými víny Champagne, která se často podávají jako aperitiv. Mezi další typická jídla patří šunka z Reimsu, jehněčí z Ardenn, a různé druhy sýrů, jako je Langres.


Dovolená Francie Reims


Pokud hledáte skvělé místo pro dovolenou ve Francii, město Reims by mohlo být tou pravou volbou. Reims, hlavní město regionu Champagne-Ardenne, je nejslavnější svými šumivými vínem a krásnou gotickou architekturou.

Když přijedete do Reims, nedělejte chybu a navštivte katedrálu Notre-Dame. Tato majestátní stavba je jednou z nejvýznamnějších gotických katedrál ve Francii a byla zapsána na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO. Je to jedno z nejnavštěvovanějších míst ve městě a je známá svou krásnou fasádou a vitrážemi. Uvnitř katedrály si můžete také prohlédnout posledních 25 králů Francie, kteří zde byli korunování.

Další nezapomenutelnou památkou je Bázenská věž, která je částí románské baziliky Saint Rémi. Tato věž je pozůstatkem původního kostela, který byl zničen během první světové války. Věž je známá svou výškou a krásným výhledem na město.

Pokud máte zájem o víno, pak je Reims tou pravou destinací. Město je domovem některých nejslavnějších šumivých vín na světě. Můžete si rezervovat prohlídku jedné z mnoha slavných champagne vinařství ve městě a naučit se více o procesu výroby tohoto vyhlášeného nápoje. Po prohlídce si samozřejmě nemůžete nechat ujít ochutnávku tohoto výjimečného nápoje.

Reims je také plné historie a památek z doby římského impéria. Můžete navštívit Porte de Mars, jednu z nejlépe zachovaných římských bran ve Francii, která byla postavena v 3. století. Další zajímavou lokalitou je Crypte Saint-Remi, podzemní oblast, která obsahuje klášter a hrobku svatého Remigia, který pokřtil krále Klodvíka I.

Pro milovníky umění je ve městě také mnoho muzeí a galerií. Musíte navštívit Muzeum umění a historie Reims, které obsahuje velkou sbírku uměleckých děl od starověku až po současnost. Muzeum je umístěno v bývalém opatství Saint-Denis, které samo o sobě stojí za návštěvu.

Reims je také výborným výchozím bodem pro objevování regionu Champagne-Ardenne. Můžete si pronajmout auto a prozkoumat malebná města a vesnice v okolí. Dejte si výlet do Épernay, které je dalším centrem výroby šampaňského, nebo navštivte některý z mnoha vinic ve vesnicích na horách Montagne de Reims.

Pokud hledáte úžasnou dovolenou v Francii, Reims je tou pravou volbou. Jsou zde krásné památky, vynikající víno a úchvatná příroda. Takže neváhejte a naplánujte si svou dovolenou do tohoto kouzelného města.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky