Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Spojené státy americké Orlando, Florida

Ubytování Spojené státy americké Orlando, Florida


Pokud plánujete návštěvu Orlando na Floridě, je důležité si předem zajistit ubytování. Město Orlando nabízí různé možnosti ubytování, od luxusních hotelů až po levné motely.

Jednou z nejpopulárnějších oblastí pro turisty je oblast zvaná International Drive, kde se nachází mnoho velkých hotelových řetězců, jako je například Marriott, Hilton nebo Hyatt. Tato oblast je výhodná pro turisty, protože se nachází blízko k nejpopulárnějším atrakcím v Orlando, jako je například Walt Disney World Resort nebo Universal Studios.

Další možností pro ubytování jsou rozlehlé resorty, které nabízejí vlastní pláže, parky s vodními atrakcemi a mnoho dalších aktivit. Mezi největší resorty v oblasti patří například Disney's Animal Kingdom Lodge nebo Gaylord Palms Resort & Convention Center.

Pokud hledáte levnější možnosti ubytování, můžete zvolit například motely nebo hostely. Ty se nacházejí často mimo turistickou zónu, ale nabízejí levnější ceny za nocleh. V centru města najdete také mnoho menších hotelů a apartmánů, které jsou vhodné zejména pro ty, kteří chtějí být blízko k restauracím, obchodům a turistickým atrakcím.

Orlando nabízí i možnost pronájmu soukromého ubytování, které může být levnější a nabízí větší soukromí. Airbnb a podobné portály jsou plné nabídek apartmánů a domů, které umožňují vaší rodině zůstat společně a ušetřit tak na jídle a dalších nákladech.

Ať už zvolíte jakoukoli možnost, je důležité si vybrat ubytování včas a s dostatečným předstihem. Během turistické sezóny mohou být ceny mnohem vyšší a volné kapacity omezené. Proto neváhejte a začněte plánovat svou návštěvu Orlanda již dnes.


Dovolená Spojené státy americké Orlando, Florida


Orlando v americkém státě Florida je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů ve Spojených státech. Slunečné počasí, bohatá nabídka zábavy a množství atrakcí dělají z tohoto města ideální destinaci pro dovolenou.

Hlavními taháky Orlanda jsou samozřejmě tematické parky. Walt Disney World Resort je největší a nejoblíbenější z nich. Rozkládá se na ploše téměř 110 čtverečních kilometrů a zahrnuje Magické království, Epcot, Disney's Hollywood Studios a Disney's Animal Kingdom. Navštívit tento komplex je zážitek pro malé i velké, ať už si zamilujete oblíbené postavy Disneyho, adrenalinové jízdy nebo ohromující ohňostroje.

Dalším známým tematickým parkem je Universal Orlando Resort, domov oblíbených filmových sérií jako Harry Potter nebo Jurassic Park. Park nabízí adrenalinové jízdy, zábavu pro děti i exkluzivní prohlídky zákulisí filmových natáčení.

Kromě tematických parků můžete v Orlando navštívit také SeaWorld Orlando, zábavní park a oceánárium, kde se můžete setkat s mořskými zvířaty nebo si užívat vodní zábavu. Na větších vodních plochách si můžete vyzkoušet vodní lyžování, wakeboarding nebo jezdit na vodních skútrech.

Milovníci přírody by neměli zapomenout navštívit Bok Tower Gardens. Tento krásný park nabízí možnost procházky okouzlujícími zahradami a výhledy na impozantní Bok Tower. Zde můžete také pozorovat mnoho druhů ptáků a prostě si vychutnávat klid a krásu přírody.

Pokud máte rádi sport, můžete navštívit některý z golfových hřišť, kterých je v Orlandu dostatek. Ke všem těmto aktivitám se přidává bohatý výběr restaurací, obchodů a nočního života, které nabízí nezapomenutelný zážitek.

Orlando je také výhodně situováno pro výlety do okolí. Zde můžete navštívit známý Kennedyho vesmírný střed, Everglades National Park nebo se vydat na pobřeží Atlantského oceánu či Mexického zálivu.

Pokud hledáte dovolenou plnou zábavy, dobrodružství a vzrušení, pak je Orlando pro vás tou správnou volbou. Tento kouzelný americký klenot nabízí nekonečné možnosti pro všechny věkové kategorie.


Letenka Spojené státy americké Orlando, Florida


Orlando je jedním z nejnavštěvovanějších měst v USA a to zejména díky Walt Disney World Resort, který se nachází uvnitř města. Kromě toho zde najdete řadu dalších zábavných parků jako například Universal Studios Florida, SeaWorld a další.

Pokud se chystáte navštívit tento fantastický kousek USA a hledáte letenky, tak se nabízí hned několik možností, jak letět do Orlanda. Je možné využít přímé lety z mnoha evropských měst jako například Londýn, Paříž, Frankfurt, Dublin, Amsterdam a další. Průměrně trvá takový let přibližně 9 až 10 hodin.

V případě, že nevyužijete přímý let, pak budete muset přestupovat například v New Yorku, Miami nebo v některém z dalších velkých měst USA. Takový let s přestupem může trvat i 16 hodin, avšak lze také najít variantu s kratším letovým časem.

Co se týká cen letenek, tak záleží na mnoha faktorech. Mezi nejdůležitější patří především termín odjezdu, délka pobytu a také vzdálenost termínu od sezóny. Pokud chcete letět v hlavní turistické sezóně, pak se připravte na to, že ceny letenek budou vysoké. Na druhou stranu, pokud se vydáte mimo sezónu, pak můžete ušetřit i několik tisíc korun.

Na webu najdete řadu webů, které porovnávají ceny letenek do Orlanda, takže se určitě vyplatí porovnat více zdrojů a poté si zvolit nejlepší variantu.

Při cestování do USA je nutné mít platný cestovní pas a také platnou vízum. Pro cestování do Spojených států se vyžaduje tzv. ESTA (Electronic System for Travel Authorization), což je elektronický systém pro získání povolení k cestování do USA.

Orlando je městem snů, ať už se chystáte navštívit rodinu, zábavní parky nebo relaxovat na pláži. S letenkou do Orlanda se dostanete do naprosto fantastické destinace, která nabízí řadu aktivit, atrakcí a zážitků. Proto neváhejte a zarezervujte si letenku již dnes!


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené státy americké Orlando, Florida


1. Jaký je letiště v Orlandu, Florida?
Odpověď: V Orlandu, Florida se nachází mezinárodní letiště Orlando International Airport (MCO).

2. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra města?
Odpověď: Nejběžnější způsob dopravy z letiště do centra města je taxi, pronájem auta nebo využití kyvadlových autobusových služeb, které jsou k dispozici na letišti.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Orlanda?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Orlanda je obvykle od ledna do května, kdy je počasí příjemné a méně turistů. Mezi červencem a srpnem je však nejvyšší sezóna, která je spojena s vyššími cenami a větším množstvím turistů.

4. Jaké jsou nejznámější atrakce v Orlandu?
Odpověď: Mezi nejznámější atrakce v Orlandu patří Walt Disney World Resort, Universal Orlando Resort, SeaWorld Orlando, Gatorland a Kennedyho vesmírné středisko.

5. Jaké jsou možnosti ubytování v Orlandu?
Odpověď: V Orlandu je široká škála možností ubytování, včetně luxusních hotelů, apartmánů a resortů. Město také nabízí spoustu levnějších motelů a hostinců.

6. Jak se dostat do Walt Disney World Resort z centra města?
Odpověď: K Walt Disney World Resort je možné se dostat prostřednictvím automobilu, taxi nebo veřejnou dopravou, jako jsou autobusové linky nebo kyvadlové autobusové služby, které fungují mezi centrem města a resortem.

7. Jak je nejlépe se pohybovat po Orlandu?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se pohybovat po Orlandu, je především automobil, jelikož veřejná doprava není tak rozvinutá. Město také nabízí bezplatné kyvadlové autobusy, které je možné využít k přepravě mezi některými turistickými atrakcemi.

8. Jak dlouho trvá jízda z Orlanda na pláže na Floridě?
Odpověď: Jízda z Orlanda na pláže na Floridě závisí na konkrétní pláži, kterou si vyberete. Obecně se však pláže nacházejí přibližně 1-2 hodinovou jízdy autem od Orlanda.

9. Kde se nachází největší outletové obchody v Orlandu?
Odpověď: Největší outletové obchody v Orlandu se nacházejí v obchodním centru Orlando International Premium Outlets a Orlando Vineland Premium Outlets.

10. Jakou měnu mám použít v Orlandu?
Odpověď: V Orlandu se běžně používá americký dolar.


Počasí Spojené státy americké Orlando, Florida


Orlando, Florida je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů ve Spojených státech amerických. Jeho přitažlivost je z velké části způsobena příjemným subtropickým klimatem, které zaručuje teplé počasí po většinu roku.

Orlando leží na střední Floridě a je obklopen zalesněnou krajinou a mnoha jezery. Tato kombinace přírody dodává oblasti jedinečnou atmosféru. Nejlepším obdobím pro návštěvu Orlanda je jaro a podzim, kdy teploty jsou mírnější a vlhkost je nižší. Začátkem jara se teploty pohybují kolem 25 °C a postupem do léta mohou stoupat až k hranici 35 °C.

Léto v Orlandu je známé svou vysokou vlhkostí, která může být poněkud obtěžující. Denní teploty během letních měsíců často dosahují 30 °C a vyšších hodnot. Je tedy velmi důležité být dobře hydratovaný a chránit se před sluncem. Dešťové srážky jsou běžné po celý rok, ale během léta dochází k častějším a intenzivnějším bouřkám. Tyto bouře mohou být spektakulární, ale mohou také způsobit nějaké nepříjemnosti, jako jsou výpadky elektrického proudu.

Podzim v Orlandu je ideální pro milovníky tepelného počasí. Teploty zůstávají příjemné kolem 25-30 °C, ačkoli noci mohou být mírně chladnější. Toto období je také méně deštivé než léto, což umožňuje plánovat výlety ven bez obav z přívalového deště.

Zima v Orlandu je velmi mírná ve srovnání s většinou ostatních částí Ameriky. Denní teploty se pohybují okolo 20 °C, přičemž noci mohou být trochu chladnější a dosáhnout teplot kolem 10 °C. Ještě přesto je úroveň slunečního záření v zimě vysoká, takže je stále důležité chránit se před sluncem.

Vzhledem k příjemnému klimatu je Orlando ideální destinací po celý rok. Turisté se mohou těšit na mnoho venkovních aktivit včetně návštěvy známých tematických parků, golfové hřiště a projížďky po okolních jezerech. Je však důležité mít na paměti vliv počasí při plánování svého pobytu a vybavit se vhodným oblečením a ochrannými prostředky.

Takže při cestě do Orlando, Florida si užijte příjemné subtropické počasí a máte se na co těšit, ať už se rozhodnete navštívit známé hlavní město zábavy nebo objevovat krásy okolní přírody.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky