Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Thajsko Maeklong Railway Market

Ubytování Thajsko Maeklong Railway Market


Thajsko je známé nejenom svými nádhernými plážemi a chrámy, ale také svými tradičními tržišti. Jedním z nejzajímavějších zážitků, který stojí za to zažít, je návštěva Maeklong Railway Market.

Maeklong Railway Market se nachází ve stejnojmenném městu, asi 70 kilometrů jihovýchodně od centra Bangkoku. Co toto tržiště odlišuje od ostatních je skutečnost, že prochází přímo po železniční trati, která je stále v provozu. Obchodníci zde tedy musí průběžně skládat své stánky a zboží, aby uvolnili místo pro projetí vlaku.

Každodenní provoz na Maeklong Railway Market se odehrává už mnoho let a je plný života a rušení. Celou situaci pozorovat je opravdový zážitek pro každého cestovatele. Když vlak přijíždí, obchodníci začínají rychle sbírat a skládat své zboží, vytahují stojany a nechávají jen dostatečně prostor pro projíždějící vlak. Jakmile vlak projede, obchodníci opět rozprostřou své zboží a začínají nabízet ovoce, zeleninu, koření, ryby, oblečení a další všemožné zboží.

Maeklong Railway Market je velmi populární mezi turisty, kteří zde mohou zažít jedinečnou atmosféru thajského každodenního života. Místní obyvatelé jsou na turisty zvyklí a velmi přátelští. Navíc, na tržišti je možné ochutnat čerstvé a tradiční thajské pokrmy, které jsou připravovány přímo na místě.

Příjemnou změnou je, že tržiště není příliš přelidněné, a tak cestovatelé zde mohou prozkoumávat stánky a nakupovat zboží bez velkého davu lidí. Ptáte se, jak sem najít? Není to složité, dostanete se sem jednoduše vlakem z Bangkoku. Cesta trvá asi hodinu a vlak zastavuje přímo u tržiště.

Pokud hledáte originální zážitek během své návštěvy Thajska, Maeklong Railway Market je bezpochyby místem, které musíte vidět. Běžící vlaky, barevné stánky, vůně exotických koření a chutné thajské jídlo - to všechno čeká na vás na tomto jedinečném tržišti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Thajsko Maeklong Railway Market


Dotaz: Co je Thajsko Maeklong Railway Market?
Odpověď: Thajsko Maeklong Railway Market je tradiční trh nacházející se přímo na kolejišti a je známý tím, že se prodávají potraviny, ovoce, zelenina a další zboží, a při příjezdu vlaku se prodavači musí rychle stáhnout a odstranit své stánky.

Dotaz: Jak se dostat na Thajsko Maeklong Railway Market?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na Thajsko Maeklong Railway Market, je jet vlakem z Bangkoku do stanice Maeklong a odtud je to vzdáleno jen krátkou procházkou.

Dotaz: Kolikrát denně projíždí vlak přes trh?
Odpověď: Vlaky projíždějí přibližně osmkrát denně. Je dobré zkontrolovat jízdní řád vlaku před návštěvou trhu, abyste si mohli plánovat čas tak, aby se vám podařilo vidět příjezd vlaku.

Dotaz: Je vstup na trh zdarma?
Odpověď: Ano, vstup na Thajsko Maeklong Railway Market je zdarma. Můžete si procházet trh, nakupovat a obdivovat neuvěřitelnou atmosféru, aniž byste museli platit vstupné.

Dotaz: Je Thajsko Maeklong Railway Market otevřený každý den?
Odpověď: Ano, trh je otevřený každý den od brzkého rána do odpoledne. Doporučuje se přijít co nejdříve, abyste si mohli užít trhu před velkým příjezdem turistů.

Dotaz: Kromě jídla, co ještě mohu na trhu koupit?
Odpověď: Na trhu můžete kromě jídla také koupit oblečení, suvenýry, koření a další drobnosti. Je dobré si dát dostatek času, abyste mohli projít všechny stánky a objevit různé poklady.


Letenka Thajsko Maeklong Railway Market


Thajsko bývá vyhledávanou destinací pro více než 38 milionů turistů každý rok. A není divu! Země nabízí úchvatnou přírodu, bohatou historii, ohromující chrámy a samozřejmě také úžasné trhy. Mezi jedny z nejzajímavějších patří trh Maeklong Railway Market, který je známý svým unikátním konceptem – přes něj totiž pravidelně jezdí vlak.

Maeklong Railway Market, známý také jako „trh žijící na kolejích“, se nachází ve stejnojmenném městečku na západ od Bangkoku. Trh vznikl v 19. století a od té doby láká turisty z celého světa. Co ho však dělá opravdu neobvyklým, je skutečnost, že železniční trať prochází přímo skrz něj.

Když se turisté při své návštěvě projdou mezi stánky, zjistí, že výlohy a stánky jsou umístěny přímo na kolejišti. A pak se stane ta magie – přesně v určený čas přijíždí vlak. V ten moment se obchodníci a prodavači rychle stáhnou a odklidí své zboží z trati. Jakmile vlak projede, vše se opět vrátí do normálu a prodejci pokračují v nabízení svých produktů.

Návštěva Maeklong Railway Market je zážitkem nejen pro turisty, ale i pro místní obyvatele. Prodejci na trhu jsou již zvyklí na pravidelný příjezd vlaku, což je díky němuštění mnohaleté tradice pro ně již každodenní rutina.

Trh nabízí širokou škálu zboží a potravin, včetně ovoce, zeleniny, koření, mas, ryb a tradičních thajských specialit. Návštěvníci zde mohou také zakoupit suvenýry a různé druhy textilu. Je však důležité zmínit, že trh nemá pevně stanovený časový harmonogram, takže je dobré si být vědom toho, že někdy zde může chybět některý prodavač nebo stánek. To však dodává trhu na autentičnosti a v každém případě se jedná o velmi zajímavý zážitek.

Maeklong Railway Market je snadno dostupný z Bangkoku. Stačí si vzít vlak z hlavního nádraží v Bangkoku a vystoupit u zastávky Mae Klong. Trh se nachází jen pár kroků od nádraží, takže není žádný problém se sem dostat. A pokud máte štěstí, můžete zažít ten okamžik, kdy se míjíci návštěvní vlak protíná se živým trhem, což je opravdu nezapomenutelný zážitek.

Maeklong Railway Market je dalším důkazem toho, proč je Thajsko tak oblíbenou destinací. Kombinace tradičního thajského tržiště a průjezdu vlaku tvoří jedinečnou atmosféru, kterou si nenechte ujít při své návštěvě této nádherné země.


Počasí Thajsko Maeklong Railway Market


Thajsko je zemí, která je proslulá svou krásnou přírodou, bohatou kulturou a zajímavými trhy. Mezi nejzajímavější trhy v Thajsku patří i Maeklong Railway Market, který si získal srdce mnoha turistů. Tento trh je unikátní svou polohou přímo na železniční trati, což z něj činí jedinečnou a nezapomenutelnou atrakci.

Maeklong Railway Market se nachází ve stejnojmenné vesnici nedaleko Bangkoku, hlavního města Thajska. Co jej však odlišuje od běžných trhů, je skutečnost, že prochází přímo přes něj železniční trať. To znamená, že při příjezdu vlaku se prodejci musí rychle stáhnout stranou a uvést své stánky do původního stavu a poté opět pokračovat ve své práci. Jedná se o neskutečně fascinující zážitek, který přitahuje tisíce turistů z celého světa.

Přestože trh neslouží jen pro turisty, místní obyvatelé se dokázali přizpůsobit specifickému provozu železnice. V průběhu let se naučili, jak rychle a efektivně skládat a rozkládat své stánky, aby zde mohli nadále prodávat své zboží. Je fascinující sledovat, jak celý trh v okamžiku příjezdu vlaku "zmizí" a po opuštění koleje se opět objeví ve všech svých barvách a podobě.

Vzhledem k tomu, že Maeklong Railway Market leží v tropickém podnebí, počasí zde je převážně horké a vlhké. Teploty se pohybují mezi 25 až 35 stupni Celsia a vlhkost vzduchu může dosahovat až 80 procent. Nejlepší dobou pro návštěvu trhu je proto období zimy, které se rozprostírá od listopadu do února, kdy jsou teploty mírnější a vlhkost nižší.

Navzdory případnému nepříznivému počasí, Maeklong Railway Market stále přitahuje mnoho návštěvníků. Turisté sem míří nejen kvůli fascinujícímu zážitku z vlaků projíždějících trhem, ale také pro atmosféru, chutě a vůně typické pro thajskou kuchyni. Na trhu si můžete vychutnat čerstvé ovoce, zeleninu, koření, mořské plody, ale také tradiční thajská jídla připravená přímo před vašima očima.

Pokud se vydáte do Thajska a plánujete navštívit Maeklong Railway Market, nezapomeňte si s sebou vzít horko odolné oblečení, opalovací krém a dostatek tekutin. Mějte také na paměti, že v případě nepříznivého počasí, jako jsou silné deště, může být provoz vlaků přerušen. Doporučuje se proto sledovat aktuální dopravní informace.

Maeklong Railway Market je jedinečným a exotickým místem, které navštěvuje stále více turistů. Kombinace úžasné architektury trhu s průjezdy železničních souprav vytváří nezapomenutelný zážitek. Ať už jste vášnivými cestovateli nebo jenom hledáte originální místo, které vás dostane do úžasu, Maeklong Railway Market by neměl chybět na vašem seznamu.


Dovolená Thajsko Maeklong Railway Market


Thajské Maeklong Railway Market, známé také jako "železniční trh v Maeklongu", je jedinečnou turistickou atrakcí, kterou byste určitě neměli vynechat při návštěvě Thajska. Jedná se o trh, který je umístěn přímo na železniční trati, kde běžně projíždějí vlaky.

Trh se nachází v městečku Maeklong, které je vzdáleno zhruba 70 kilometrů jihozápadně od Bangkoku. Market se tady uskutečňují denně a prodávají se na nich produkty zemědělců a rybářů z této a okolních oblastí. Na trhu najdete vše od čerstvého ovoce a zeleniny, přes mořské plody a ryby až po exotické koření a místní pochoutky.

Přestože byste možná nečekali, trh je velmi dobře organizovaný, a když slyšíte houkání vlaku, vystoupíte z cesty a počkáte, až vlak projede. Jakmile se vlak projede, prodejci ihned sbalí své zboží a trh zase ožije, jako by se nic nestalo. Je to fascinující zážitek, díky kterému uvidíte, jak místní lidé s tímto unikátním prostředím žijí a jaké jsou schopni adaptace.

Trh nabízí nejen nezapomenutelný zážitek, ale také skvělou příležitost poznat místní kulturu a tradice. Pokud se rozhodnete navštívit Maeklong Railway Market, nezapomeňte si s sebou vzít fotoaparát, abyste zachytili okamžiky, které se vám mohou zdát až neuvěřitelné.

Kromě návštěvy trhu, se v okolí nachází řada dalších zajímavých turistických atrakcí, které stojí za návštěvu. Mezi nimi je například "schodiště do nebe", což je úzký schodišťový tunel vedoucí z pláže do chřtánu útesu s dechberoucím výhledem, nebo chrám Templerů, uctívajícího Buddhu, který se nachází jen pár kilometrů od Maeklongu.

Navštivte Maeklong Railway Market a prožijte unikátní zážitek v jednom z nejzajímavějších míst v Thajsku!


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky