Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jihoafrická republika Drakensberg Mountains

Dovolená Jihoafrická republika Drakensberg Mountains


Jihoafrická republika je země plná kontrastů. Je známá svou kulturou a přírodou, která se nejlépe projevuje v oblastech, jako jsou Drakensberg Mountains. Tyto fantastické hory se nacházejí v jižní části země a nabízejí turistům mnoho příležitostí pro dovolenou.

Drakensberg Mountains jsou považovány za jedny z nejkrásnějších hor na světě. Toto pohoří se rozprostírá na délce více než 200 km a jeho nejvyšší vrchol měří 3 482 metrů nad mořem. Hory se nacházejí v provincii KwaZulu-Natal, která je známá svými nádhernými krajinami, historickými památkami a kulturními festivaly.

Turistům, kteří se rozhodnou pro dovolenou v Drakensberg Mountains, se nabízí mnoho aktivit. Hory jsou vhodné pro turistiku, horskou cyklistiku, zimní sporty a jiné outdoorové aktivity. Mezi nejoblíbenější aktivity patří skalní lezení a pěší turistika. Turisté se mohou vydat na výlety k místům, jako jsou Tugela Falls, nejvyšší vodopád v Jižní Africe nebo Umzimkhulu River Gorge, krásná soutěska, která se táhne podél řeky Umzimkhulu.

Drakensberg Mountains jsou také známé svými kulturálními a historickými památkami. V oblasti se nachází mnoho jeskyní, které jsou zdobeny pravěkými malbami. Jeskyně jsou považovány za kulturní dědictví Jižní Afriky a jsou chráněny jako národní parky. Turisté se mohou také vypravit do nedaleké vesnice Basotho, kde mohou poznat místní kulturu a tradice.

Kromě toho Drakensberg Mountains nabízejí mnoho luxusních hotelů, kde si turisté mohou užít pohodlí a relaxaci v obklopení nádherných výhledů na hory. V okolí se nacházejí také malé vesnice, kde turisté mohou ochutnat tradiční jídlo a zároveň se seznámit s místními obyvateli.

Jihoafrická republika - Drakensberg Mountains jsou skvělým místem pro dovolenou jak pro milovníky přírody, tak i pro ty, kteří chtějí poznat kulturu a historii této krásné země. V okolí se nachází mnoho zajímavých aktivit a památek, které jsou určeny pro všechny věkové skupiny a zájmy. Pokud hledáte dovolenou plnou adrenalinu a zároveň relaxace v nádherných horách, pak Drakensberg Mountains určitě nezklamou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Drakensberg Mountains


Jihoafrická republika Drakensberg Mountains jsou populárním cílem turistů a cestovatelů. Následují nejčastější dotazy a odpovědi ohledně této oblasti:

1. Co jsou Drakensberg Mountains?
Drakensberg Mountains jsou pohoří v Jihoafrické republice, nejvyšší horou je Njesuthi s výškou 3 408 metrů. Pohoří je rozděleno do několika částí a rozprostírá se na více než 1 000 kilometrů.

2. Jak se tam dostat?
Nejlepší cesta je let z Prahy do Johannesburgu nebo Kapského města a poté pokračovat v cestě po silnicích. Na mnoha místech můžete také pronajmout auto.

3. Kam se vydat na pěší turistiku?
Drakensberg Mountains nabízejí mnoho turistických tras a míst k návštěvě. Nejoblíbenější trasy jsou Amphitheatre Heritage Trail, Sentinel Peak, Tugela Falls a Mnweni Ridge.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu?
Nejlepší čas k návštěvě Drakensberg Mountains je od května do září, kdy jsou nižší teploty a méně srážek. V tomto období jsou také nejlepší podmínky pro turistiku a další venkovní aktivity.

5. Jakou měnu používat v Jihoafrické republice?
Měna, kterou se platí v Jihoafrické republice, je Jihoafrický rand. Doporučujeme mít v hotovosti i kartu pro platby.

6. Jaká je tady cena za ubytování?
Ceny za ubytování se liší podle toho, jestli budete pobývat v kempu nebo hotelu. Na místě jsou také různé možnosti ubytování v chatách a domečcích. Ceny se pohybují od $10 až $2000 za noc.

7. Je zde bezpečné cestovat?
Jihoafrická republika je známá svými bezpečnostními problémy, tas neznamená, že by tady nebylo bezpečné cestovat. Doporučujeme být obezřetní a mít oči na stopkách, zejména v nočních hodinách.

8. Co dělat v případě nouze?
V případě nouze zavolejte bez váhání na místní číslo tísňového volání 112. Dále doporučujeme mít s sebou nezbytnou lékařskou dokumentaci a pojistku pro případ zdravotních komplikací.

9. Co si zde vzít s sebou?
Na turistiku do Drakensberg Mountains byste si měli vzít pohodlné boty, oblečení vrstvení, sluneční brýle, klobouk, crème pro ochranu před sluncem, baterku, pitnou vodu a jídlo. Pokud zde budete trávit více dní, pak nezapomínejte ani na stan, spacák a další nejnutnější věci.

10. Jak nakoupit potraviny a další zboží?
Ty nejpotřebnější věci a potraviny si můžete koupit v místních obchodech, ale doporučujeme si přibalit některé věci, které zde nemusí být k mání. Pokud sháníte speciální zboží můžete se podívat na nákupní centra v Johannesburgu nebo Kapském městě.


Letenka Jihoafrická republika Drakensberg Mountains


Jihoafrická republika je známá svou ohromující přírodou a nádhernými scenériemi a jedním z nejsuprovějších přírodních útvarů, které země nabízí, jsou pohoří Drakensberg. Tyto hory se nacházejí převážně v provincii KwaZulu-Natal na východě Jihoafrické republiky a tvoří jedno z největších přírodních ochranných území v zemi.

Termín "Drakensberg" pochází z afrikánského jazyka a znamená doslova "ohnivé hory". Tento název pochází z podobnosti siluet těchto hor s kapradinou, která plápolá. Drakensberg mountains jsou součástí Velké hornatiny ve východní Africe, která se táhne od Etiopie přes Keni až po Jihoafrickou republiku.

Jihoafrická republika je známá svými národními parky a rezervacemi a Drakensberg Mountains jsou jednou z největších přírodních atrakcí. Tuto oblast často nazývají "zahradou Jihoafrické republiky" kvůli její bohaté a rozmanité fauně a flóře.

Hlavní turistickou atrakcí Drakensberg Mountains je jejich ohromující krása. Hory nabízejí velkolepé výhledy na zelené údolí, průzračné horské potoky a vodopády a nádherné skalnaté útvary. Turisté mohou také narazit na mnoho jeskyní a skalních maleb, které svědčí o starých lidských osídleních v této oblasti.

Horolezectví je další populární aktivitou, kterou můžete v Drakensberg Mountains vyzkoušet. Hory nabízejí řadu různorodých lezeckých tras s různou obtížností. Zkušení horolezci se mohou vydat na významné vrcholy, jako je Mont-aux-Sources nebo Mafadi, což je nejvyšší hora Jihoafrické republiky.

Pro ty, kteří si přejí klidnější turistiku, jsou v Drakensberg Mountains dostupné četné turistické stezky. Tyto stezky různé délky a obtížnosti umožňují turistům objevovat krásu této oblasti a zároveň si užívat klidu a ticha venkovského prostředí.

Drakensberg Mountains jsou také důležitým kulturovním dědictvím Jihoafrické republiky. V této oblasti žije několik komunit domorodých kmenů, včetně Zuluů a Sanů. Tyto komunity jsou jedinečné svými tradicemi, řemeslnými dovednostmi a historií a jsou turisticky zpřístupněny tak, aby návštěvníci mohli objevovat a poznávat jejich kulturu.

Pohoří Drakensberg je takovým klenotem v Jihoafrické republice, který by neměl být opomenut turisty, kteří se rozhodnou navštívit tuto část světa. Je to místo nesmírné krásy a bohaté historie, které nabízí nezapomenutelné zážitky pravé přírody. Pokud hledáte dobrodružství v horách nebo relaxaci v historickeém prostředí, Drakensberg Mountains jsou pro vás tou pravou destinací.


Ubytování Jihoafrická republika Drakensberg Mountains


Jihoafrická republika je známá svou nádhernou přírodou a jedním z nejspektakulárnějších přírodních útvarů, které země nabízí, jsou pohoří Drakensberg Mountains. Tato horská oblast se nachází na východě země a táhne se přes provincie KwaZulu-Natal a Východní Kapsko.

Drakensberg Mountains jsou jednou z nejstarších horských krajin na světě a byly zařazeny na Seznam světového dědictví UNESCO. Jejich název v překladu z afrikánštiny znamená "Hory Draků" a je odvozen od tvaru hřebene, který připomíná zádě draka.

Tato pohoří jsou domovem rozmanité fauny a flory. Zde se nachází mnoho druhů zvěře, včetně nosorožců, slonů, levhartů a velkého množství druhů ptáků. Rostou zde také vzácné druhy rostlin, jako například jedle africká, která je jedním z nejsymboličtějších stromů této oblasti.

Drakensberg Mountains jsou oblíbeným cílem turistů z celého světa. Nabízejí obrovské množství outdoorových aktivit v překrásném prostředí. Můžete si zde užít horskou turistiku, pěší túry, horolezectví, cyklistiku, rybaření a také pozorování ptáků. Oblast je také proslulá svými skalnatými útvary, vodopády a malebnými horskými řekami.

Pro ty, kteří preferují mírnější aktivity, existuje také možnost relaxace v luxusních horských střediscích, které nabízí spa, golf a jiné aktivity. Jedním z nejznámějších středisek v této oblasti je Africká Alpy, která je známá svou jedinečnou atmosférou a malebnými výhledy na okolní hory.

Kromě svých přírodních krás jsou Drakensberg Mountains také domovem mnoha kulturních památek a uměleckých děl starých kmenů, které zde žily před příchodem Evropanů. Zdejší skalní malby jsou odhady pocházejí až z doby před 3 tisíci lety a dokládají bohatou historii a duchovní význam této oblasti.

Ubytování v Drakensberg Mountains je různorodé a vyhoví tak všem představám. Můžete si vybrat mezi luxusními hotelemi, malými penziony, horskými chatami nebo i kempy. Každá možnost nabízí jedinečný pohled na okolní pevninské útvary a přírodu.

Pokud plánujete návštěvu Jihoafrické republiky, rozhodně nevynechejte návštěvu Drakensberg Mountains. Tato krásná horská oblast vás ohromí svou divokou, ale zároveň kouzelnou atmosférou. Bude to zážitek, který si budete pamatovat po celý život.


Počasí Jihoafrická republika Drakensberg Mountains


Jihoafrická republika je známá svým různorodým a nádherným krajinám, které se rozkládají po celé zemi. Jedno z nejznámějších míst v Jihoafrické republice jsou Drakensberg Mountains, což je pohoří, které se rozkládá zhruba na 1000 kilometrech od Kapského Města až k severnímu KwaZulu Natal. Toto úchvatné pohoří se nachází při hranici s Lesothem a představuje nejenom mohutnou přírodní krásu, ale i kulturní centrum Zuluů.

Jihoafrická republika má klima, které je v některých oblastech velmi suché a v jiných oblastech velmi vlhké. Drakensberg Mountains patří mezi oblasti s vlhkým klimatem. V létě jsou zde teploty velmi příjemné, v průměru kolem 25 °C. V zimě zde však může být chladno až velmi chladno, s průměrnou teplotou okolo 6 °C. V nejvyšších oblastech pohoří se může vyskytovat sníh, což je velmi vzácné pro jihoafrické klima.

Všechny roční období jsou v tomto území velmi krásná. V létě je krajina plná zeleně a kvetoucích rostlin, což poskytuje nádherný kontrast s modrou oblohou. V zimě je pohoří pokryto sněhem a zima poskytuje návštěvníkům neuvěřitelné pohledy na krajiny plné ledových jezer a zasněžených vrcholů.

Pro turisty z celého světa je Drakensberg Mountains připraveno mnoho outdoorových aktivit. Milovníci turistiky si zde mohou užít příjemné procházky po značených cestách, výstupy na vrcholy a horolezectví. Zimní sezóna doslova láká na lyžování a snowboard. Pro ty, kteří hledají více adrenalinové aktivity, jsou zde nabízeny také horolezecké expedice a raftingové výlety, které návštěvníkům poskytnou jedinečný zážitek.

Pokud se chystáte navštívit jihoafrické Drakensberg Mountains, můžete se těšit na nádhernou přírodu, jedinečné pohledy a neuvěřitelné outdoorové zážitky. V oblasti se vyskytují i mnohé párky a národní rezervace, kde můžete vidět zvířata, jako jsou sloni, lvi a nosorožci. Bez ohledu na to, zda se chystáte do pohoří na dovolenou nebo na zimní sporty, Drakensberg Mountains vám nabídne nezapomenutelnou cestu.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky