Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Česko Národní park Podyjí

Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Národní park Podyjí


1. Jaké jsou otevírací hodiny národního parku Podyjí?
Otevírací doba se liší podle ročního období. V letní sezóně (květen až říjen) je park otevřen od 9:00 do 20:00 hodin. V zimní sezóně (listopad až duben) jsou otevírací hodiny kratší a park je otevřen jen od 9:00 do 16:00 hodin.

2. Kolik stojí vstupné do národního parku Podyjí?
Vstup do parku je bezplatný, nicméně některé lokality parku mohou být placené. Například návštěva podzemních chodeb u přírodní památky Na špičáku stojí 70 Kč za osobu.

3. Můžu v parku kempovat?
V národním parku Podyjí není povoleno kempování mimo vyhrazená místa. V parku jsou dostupné výběrové oblasti pro stanování jako například stanové místo u čarodějnice, které je vybavené sprchami a toaletami.

4. Smím v parku rozdělat oheň?
Rozdělávání ohně v národním parku Podyjí není povoleno kvůli nebezpečí požáru. V některých turistických oblastech v parku jsou k dispozici ohniště určená pro veřejné použití.

5. Lze v parku sportovat?
V parku je povolen sport ve vymezených oblastech, například v Bike park Pohansko nebo na turistických stezkách a cyklostezkách.

6. Jaké jsou nejlepší výhledy v parku?
Z nejlepších výhledů v parku lze nabídnout rozhlednu na Suchý vrch s výhledem do střední Evropy a do nedalekého Rakouska, rozhledna na Čížovské horní kotlině, vyhlídky v okolí hradu Hardegg nebo pohledy z Podyjí na hrad Bítov.

7. Je v parku dostatečná dostupnost pro vozíčkáře?
V parku jsou všechny naučné stezky označené pro vozíčkáře a není tam žádný problém s vozíčkem v terénu. Park nabízí i výuku pro školy a organizované skupiny s handicapem.


Dovolená Česko Národní park Podyjí


Národní park Podyjí – Skvost české přírody na dovolenou

Česko je zemí, která se může pochlubit množstvím nádherných přírodních lokalit a národních parků. Jedním z nich je Národní park Podyjí, který se nachází na hranici s Rakouskem. Tato oblast je jedinečná svou biodiverzitou, malebnými scenériemi a historickými památkami. Proto je Národní park Podyjí dokonalou volbou pro dovolenou, ve které se můžete ponořit do přírody a objevovat její krásy.

Podyjí se rozprostírá na ploše téměř 64 čtverečních kilometrů a nabízí návštěvníkům neuvěřitelný pohled do hlubokého údolí řeky Dyje. Právě tato řeka je středobodem parku a potkáte ji na každém kroku. Na jejích březích a ve skalnatých útesech najdete bohatou faunu a floru, která je chráněna právě díky statusu národního parku. Podyjí je domovem mnoha vzácných rostlin a živočichů, které se jiným místům v Česku nevyskytují.

Pro milovníky turistiky a pěších výletů je Národní park Podyjí rájem na zemi. Existuje zde mnoho značených turistických tras, které vás provedou nejkrásnějšími místy parku. Jedna z nejznámějších je například "Naučná stezka Dyje". Tato stezka vás provede místy s historickým a přírodním významem a nabídne vám úchvatné výhledy na malebné údolí a okolní kopce. Dále tu najdete také cyklostezky pro cyklistické nadšence, vodní turistiku pro milovníky vodních aktivit a mnoho dalšího.

Podyjí se může pyšnit i bohatým kulturním dědictvím. V parku se nachází několik historických památek, které stojí za návštěvu. Například hrad Hardegg, který je nejlépe dochovaným hradem na území bývalého Rakousko-Uherska. Další zajímavou stavbou je Vranovský zámek, který se tyčí ponad řekou Dyjí a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Pro všechny milovníky vín je také zdejší oblast neodolatelná, protože se zde nachází řada vinařských sklepů, kde můžete ochutnávat místní speciality.

Pokud jste si vybrali Národní park Podyjí jako cíl vaší dovolené, nebudete zklamáni. Je to ráj pro přírodovědce, turisty i milovníky historie. Můžete zde relaxovat v malebných scenériích, prozkoumávat výjimečnou floru a faunu, objevovat dobové památky a vychutnávat si klid a ticho, které vám park nabízí. Pro získání dalších informací se můžete obrátit na místní infocentrum, které vám poskytne kompletní přehled o možnostech pro strávení dovolené v tomto krásném koutu Česka.


Počasí Česko Národní park Podyjí


Česko je zemí s různorodým klimatem a počasím. Nachází se zde jak horské oblasti s chladným a vlhkým podnebím, tak i nížiny s teplejším a suchším počasím. Národní park Podyjí, který se nachází na jihu Moravy, je také ovlivněn těmito různorodými podnebími.

V létě se v národním parku Podyjí obvykle očekává teplé a slunečné počasí s teplotami kolem 25°C. V noci teploty klesají na příjemných 15°C. Mezi většími městy v okolí parku jsou Mikulov a Znojmo.

Podzim je krásnou dobou, kdy se vzduch ochladí a listnaté stromy v národním parku Podyjí se začnou pomalu převlékat do různých odstínů žluté, oranžové a červené. Průměrná teplota se během podzimu snižuje na kolem 15°C a v noci klesne i pod 5°C. Deštivé dny mohou často být šedivé a zamračené, ale slunečný den v podzimní krajině je naprosto úchvatný zážitek.

Zima v národním parku Podyjí je obvykle převážně suchá s minimem sněhu. Průměrná teplota se pohybuje kolem 0°C, ale horké nápoje a teplé oblečení jsou nezbytné pro návštěvu v této době roku. Národní park Podyjí je obklopen řekami a jejich soutoky, což vyžaduje opatrnost v případě sněhové pokrývky na cestách a stezkách.

Jaro v národním parku je plné kvetoucích luk a listnatých lesů. Teploty se pomalu zvyšují a narůstající slunce obvykle přivádí lidí do národního parku Podyjí během jarních prázdnin. Průměrná teplota v březnu a dubnu se pohybuje kolem 10°C a v květnu se teploty zvyšují na 15-20°C.

Celkově je návštěva národního parku Podyjí možná po celý rok, s tím, že každé roční období má své specifické zážitky. Patří sem nádherné horské scenerie, úchvatné výhledy, kulturní památky a překrásné listnaté lesy. Přestože počasí může být nevypočitatelné, návštěva národního parku Podyjí je vždy stojí určitě za to.


Letenka Česko Národní park Podyjí


Letenka Česko - Národní park Podyjí

Česká republika je známá svou krásnou přírodou a množstvím národních parků. Jedním z nich je i Národní park Podyjí, který se nachází na jihozápadě země, v blízkosti hranic s Rakouskem. Tento národní park je místem, které stojí za to navštívit a poznat jeho unikátní krajinu.

Národní park Podyjí se rozkládá na ploše přibližně 63 kilometrů čtverečních a je jedním z nejmenších národních parků v zemi. Byl zřízen v roce 1991 a jeho hlavním cílem je chránit přírodní hodnoty tohoto regionu. Jedná se o území s bohatou biodiverzitou, a to díky své poloze na soutoku řek Dyje a Moravy.

Podyjí je známé svými hlubokými kaňony, strmými skalisky, zalesněnými svahy a malými vinicemi. Tato přírodní krajina poskytuje útočiště množství vzácných rostlin a živočichů, jako jsou například čolci, netopýři, ale i orli skalní či výr velký. Návštěvníci mohou poznávat tuto bohatou přírodu prostřednictvím množství turistických tras, které vedou po celém parku.

Jednou z nejpůsobivějších částí parku je Suchý vrch, který je nejvyšším bodem v oblasti. Z vrcholu se naskýtá úchvatný výhled na okolní krajinu a poskytuje celkem odlišnou perspektivu na národní park. Další zajímavou lokalitou je Nový Hrádek, malebná zřícenina starého hradu, která poskytuje příjemné místo k odpočinku a prozkoumání historie.

Pro turisty, kteří by si chtěli národní park prohlédnout zblízka, je k dispozici také možnost projížďky na kole nebo plavby lodí po řece Dyji. Tato aktivita je ideální pro objevování skrytých koutů parku a poznávání jeho přírodních bohatství.

Plány na návštěvu parku by se měly začít tvořit již dříve, protože k dispozici je pouze omezený počet ubytovacích možností uvnitř národního parku. Národní park Podyjí je otevřen turistům po celý rok, a tak je na výběr, zda si vyberete krásnou podzimní procházku nebo letní dovolenou přímo uprostřed této přírodní oázy.

Pro ty, kteří se nacházejí ve větší vzdálenosti, by bylo výhodné zvolit letenku směřující na letiště Vídeň, které je v blízkosti národního parku. Zde si lze pronajmout auto a snadno se dostat k vstupním bodům parku. Alternativně je možné vydat se autobusem nebo vlakem do blízkých měst a odtud pokračovat do parku.

Národní park Podyjí je jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších koutů přírody v České republice. Tím, že si zakoupíte letenku směřující na Vídeň, si zajistíte jednoduchou cestu k objevování tohoto fascinujícího místa. Přírodní krása, klid a rozmanitost parku vám zaručí nezapomenutelné dojmy a zážitky.


Ubytování Česko Národní park Podyjí


Národní park Podyjí se nachází v jižní části Česka a je jedním z nejmenších a nejstarších národních parků v zemi. Podyjí je údolí, které vytvořila řeka Dyje, a je zde jedinečná kombinace přírodních krás a kulturálního dědictví. Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit tento národní park, jsou k dispozici různé typy ubytování.

Kempování v národním parku Podyjí

Pro milovníky kempování je v národním parku Podyjí k dispozici kemp, který se nachází v nedaleké obci Vranov nad Dyjí. Kemp je oblíbený mezi turisty, protože leží v těsné blízkosti krásného vranovského přehrady a nabízí možnost koupání v přehradě a v řece Dyji. Kemp je vybaven moderními zázemím, jako jsou sprchy, WC a stanové plochy.

Chata v národním parku Podyjí

Další možností ubytování v národním parku Podyjí je pronájem chaty. V parku je několik chat k pronájmu, které jsou rozptýleny po celém území parku. Chata je ideální pro ty, kteří chtějí prožít čas v přírodě s větším komfortem než kempování nabízí. Chaty jsou většinou postaveny v klidných a nádherných oblastech v parku, tedy ideální pro ty, kteří hledají klid a ticho.

Hotely a penziony v blízkosti národního parku Podyjí

Pro ty, kteří hledají větší komfort a luxusnější formu ubytování, jsou v okolí národního parku Podyjí k dispozici různé hotely a penziony. Většina z nich nabízí vynikající ubytování a kvalitní služby. Tyto hotely a penziony se nacházejí v blízkosti parku, což znamená, že turisté se mohou snadno dostat do parku a užívat si krásy přírody.

Přestože je národní park Podyjí menší než jiné národní parky v Česku, nabízí mnoho krásných a jedinečných míst, které je třeba vidět. Turisté z celého světa sem dorážejí, aby prozkoumali přírodní krásy a užili si klid a ticho venku z města. A s velkým výběrem ubytování, včetně kempu, chat a hotelů, je snadné najít si to správné ubytování pro své potřeby.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky