Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bahamy Mayaguana

Ubytování Bahamy Mayaguana


Bahamy jsou krásným místem, kam by měl každý alespoň jednou v životě zavítat. Mezi nejoblíbenější ostrovy patří bezpochyby Mayaguana, který se pyšní nádhernými plážemi, krásnou přírodou a pohostinnými obyvateli. Pokud hledáte ubytování na své cestě, rozhodně neváhejte sáhnout právě po ubytování na této nádherné malé ostrově.

Mayaguana leží v srdci Karibiku a je na něm k vidění spousta krásných míst. Pokud sem zavítáte, určitě si nenechte ujít návštěvu chráněného přírodního parku, kde můžete vidět mnoho vodních ptáků a podívat se na nádherné vodopády. Pro milovníky pláží jsou pak ideální místa jako Pirate's Well nebo Betsy Bay.

Když už jsme u ubytování, na Mayaguaně najdete opravdu velké množství hotelů, resortů i apartmánů, které vám nabídnou vše, co na dovolené potřebujete. Pokud hledáte ubytování s výhledem na krásný oceán a nekonečnou pláž, určitě byste měli zvážit pobyt v hotelu Bohemian Rhapsody, který nabízí luxusní ubytování a řadu aktivit, jako jsou vodní sporty nebo masáže na pláži.

Dalším skvělým ubytováním na ostrově Mayaguana je resort Banana Bay. Na vás tady budou čekat opravdu skvělé podmínky a mnoho zábavy. Kromě toho tady najdete krásnou privátní pláž a můžete si tak užít dovolenou naplno, aniž byste museli být obklopeni ostatními turisty.

Pokud hledáte ubytování, které bude vhodné pro rodiny s dětmi, určitě byste měli zamířit do hotelu Coco Plum. Zde vás bude čekat nejen krásný bazén, ale i velké dětské hřiště, kde se vaše ratolesti určitě nebudou nudit.

Výběr ubytování na ostrově Mayaguana je opravdu velký a najdou se zde možnosti pro každého. Ať už hledáte ubytování na luxusní dovolenou nebo jen malý apartmán pro několik nocí, tady určitě najdete to správné. Stačí si vybrat a užít si nádherné počasí, krásné pláže a nekonečné moře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Mayaguana


1. Jak se dostat na ostrov Mayaguana na Bahamách?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat na ostrov Mayaguana, je letecky. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety z hlavních ostrovů Baham, jako je Nassau nebo Freeport, do letiště na Mayaguaně.

2. Kolik trvá let z Nassau na Mayaguanu?
Odpověď: Let z Nassau na ostrov Mayaguana obvykle trvá přibližně hodinu a 15 minut.

3. Co mohu vidět a dělat na ostrově Mayaguana?
Odpověď: Na ostrově Mayaguana si můžete užít nádherné pláže, jako je North Beach nebo Abrahams Bay Beach. Můžete si také vychutnat šnorchlování nebo potápění v krásných korálových útesech, které obklopují ostrov. Další populární aktivitou je rybaření a objevování netknuté přírody na ostrově.

4. Jsou na Mayaguaně hotely nebo ubytování?
Odpověď: Na ostrově Mayaguana je omezený počet hotelů a ubytování. Je zde také možnost pronajmout si privátní domy nebo apartmány pro svůj pobyt.

5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Mayaguany?
Odpověď: Nejlepším obdobím pro návštěvu Mayaguany je obvykle mezi listopadem a dubnem, kdy je počasí příjemné a teploty jsou mírné. Během tohoto období se minimalizuje riziko hurikánů a obvykle je méně turistů na ostrově.

6. Je možné cestovat lodí na Mayaguanu?
Odpověď: Ano, je možné cestovat na Mayaguanu lodí. Existují některé trajektové služby, které spojují Mayaguanu s okolními ostrovy Baham, jako je Nassau nebo Inagua.

7. Existuje na Mayaguaně veřejná doprava?
Odpověď: Na Mayaguaně není k dispozici veřejná doprava. Nejběžnějším způsobem pohybu na ostrově je pronájem auta nebo skútru.

8. Jaká je místní kuchyně na Mayaguaně?
Odpověď: Místní kuchyně na Mayaguaně je převážně založena na mořských plodech a čerstvých produktech. Můžete ochutnat speciality, jako je čerstvá ryba, mořské plody, koláče z plátanu, omáčky z běloby nebo omáčky z citrusových plodů.

9. Jaké jsou nejlepší pláže na Mayaguaně?
Odpověď: Mayaguana je známá svými nádhernými plážemi. Mezi nejlepší pláže na ostrově patří North Beach, která je nejdelší pláží na Bahamách, a Abrahams Bay Beach, která nabízí dokonalý klid a krásný výhled na oceán.

10. Jaké jsou možnosti aktivit a výletů na Mayaguaně?
Odpověď: Na Mayaguaně si můžete užít šnorchlování, potápění, rybaření, procházky po plážích, objevování přírodních parků a rezervací, vodní sporty, jako je kajak nebo jízda na paddleboardu, a také sledování volně žijící fauny a flory.


Dovolená Bahamy Mayaguana


Dovolená na Bahamách je snem mnoha lidí, a Mayaguana je jedním z nejkrásnějších ostrovů, které můžete navštívit. Leží asi 560 km jihozápadně od hlavního města, Nassau, a nabízí spoustu přírodní krásy, aktivit a zábavy.

Mayaguana má mnoho bílých písečných pláží a modré a zelené průzračné vody, které nabízejí rozmanité možnosti vodních sportů jako je potápění, šnorchlování, rybaření a surfování. Můžete se nechat unášet od vln a relaxovat na pláži s koktejlem v ruce nebo se otestovat svůj adrenalinový limit a vyzkoušet si nějaké vodní atrakce.

Dále můžete vyrazit na ostrovskou cestu a prozkoumat mnoho přírodních krás, jako jsou vodopády, přírodní lázně a tajemné jeskyně. Můžete také navštívit Stará vesnická místa, kde najdete historické památky, jako jsou ruiny starého fortu, staré kostely a jiné architektonické skvosty, které tvoří součást bohaté historie Baham.

Pro ty, kteří milují přírodu, nabízí Mayaguana mnoho krásných parků a rezervací, kde můžete pozorovat neuvěřitelné druhy ptáků, ryb a želv. V těchto parkách můžete také vyrazit na turistické stezky, kde si můžete připomenout krásu pralesa a zároveň si užít procházku přírodou.

A ještě jedna věc: Mayaguanská kuchyně je jeden z nejlepších pokladů, které vám tento ostrov může nabídnout. Můžete ochutnat neuvěřitelně chutné pokrmy, jako je ryba, krevety, ovoce moře a další delikatesy. Místo doporučuje také jednu z nejoblíbenějších pochoutek – opečený chléb plněný čerstvými mořskými plody.

Když už mluvíme o Bahamách, měli byste vědět, že na návštěvu ostrova je nejlepší jít v zimě, protože v létě je více deštivých dní. Letovisko je ideálním místem pro plážové dovolené, rodinné výlety či novomanželé.

Dovolená na Bahamách Mayaguana není jen další dovolená, ale zážitek, který vám bude ještě dlouho v paměti. Každý, kdo byl na tomto ostrově, se do něj zamiluje a touží se sem vrátit. Takže na co ještě čekáte? Vyrazte do této oázy klidu a nenechte si ujít tenhle kousek nevšednosti!


Letenka Bahamy Mayaguana


Pokud hledáte opravdu exkluzivní a téměř nedotčený kousek Karibiku, pak byste měli zvážit návštěvu Mayaguany na Bahamách. Tento ostrov se nachází na jihovýchodě Baham a toto místo má možná nejsoukromější a nejkrásnější pláže, které můžete na Bahamách najít. Problémem ovšem může být, jak se sem dostat.

Nejrychlejší cesta na ostrov Mayaguana je letadlem. Mayaguana má malé letiště - Mayaguana Airport (MYG), které je využíváno místními a turisty. Hlavní leteckou společností, která létá na Mayaguanu je Bahamasair, se sídlem na západním pobřeží Baham. Odlétá z Nassau, hlavního města a největšího města Baham a z dalších menších ostrovů, jako je Long Island a Acklins.

Let trvá zhruba 50 minut a lety jsou obvykle dostupné pouze několikrát týdně. Nicméně, i když je tato trasa relativně neobvyklá a letenky na ni nemusí být vždy snadno dostupné, let na Mayaguanu stojí za úsilí a čekání.

Když se dostanete na ostrov, určitě se vám bude chtít vydat na prohlídku, abyste si mohli vychutnat krásy ostrova. Celkem je na ostrově asi 280 obyvatel, což znamená, že mnoho míst zde zůstává nedotčeno a působí velmi autentickým dojmem.

Mezi ty nejbližší atrakce můžeme zařadit pláže Sandy Point a Pirate's Well, spolu s úžasným skalnatým pobřežím, přičemž celý ostrov je pokryt křišťálově čistými vodami.

Pak tu je také ruiny Lighthouse Point, bývalého majáku, který stojí na okraji útesy a nabízí úžasný výhled na moře, a také staré zemědělské hřbitovy, které zůstaly na ostrově od 19. století.

Kromě prohlídky ostrova určitě stojí za to odpočinout si na Mayaguaně na pláži, prozkoumat okolní vody, ať už na kajaku nebo při šnorchlování v místních korálových útesech. Navštívte také některou z místních restaurací a vychutnejte si čerstvé ryby a plody moře.

Mayaguana je zkrátka spojení krás a klidu a samozřejmě také jedinečného pocitu, že ještě stále existuje takové místo. Pokud hledáte méně turisticky vytížené a odlehlé místo, které stojí za náročný let, pak je Mayaguana pro vás tou správnou volbou. Navíc je to příležitost ochutnat místní kuchyni a setkat se s největším bohatstvím Baham - jejich pohostinností.


Počasí Bahamy Mayaguana


Mayaguana, známá také jako "ostrov úspěchu" v Bahamách, se může pyšnit nejen svými krásnými plážemi a teplým azurovým mořem, ale také svými pozoruhodnými povětrnostními podmínkami. Toto souostroví v Karibiku, které se skládá z přibližně 700 ostrovů a ostrůvků, je proslulé svým tichým a příjemným tropickým klimatem.

Mayaguana, jedna z menších závislých oblastí Baham, leží na jihovýchodě souostroví. Tato trpasličí země, která má rozlohu asi 285 čtverečních kilometrů, je známa svými nádhernými plážemi, které lákají návštěvníky z celého světa. Přestože se může zdát, že je zde počasí konstantní, na Mayaguaně se můžete těšit na pestrou škálu povětrnostních jevů.

Klima na Mayaguaně je typicky tropické, s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí po většinu roku. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25-30 stupňů Celsia, což znamená, že neustále vychutnáváte teplé počasí ideální pro opalování a vodní aktivity. Nejvyšší teploty jsou zaznamenávány v průběhu letních měsíců, přičemž červenec a srpen jsou nejteplejší. V těchto měsících se teplota může vyšplhat až na 35 stupňů Celsia.

Přestože je na Mayaguaně většinou slunečno, občas sem dorazí i dešťové přeháňky. Nejde o dlouhodobé deště, ale spíše o krátké, prudké lijáky, které často přicházejí ve větru. Suché měsíce jsou květen a červen, zatímco nejvíce srážek je obvykle zaznamenáváno od září do listopadu, přičemž září je nejdeštivějším měsícem.

Dalším zajímavým povětrnostním jevem na Mayaguaně jsou hurikány. Tento ostrov leží v oblasti Karibiku, která je náchylná na hurikány a tropické bouřky. Největší šance na hurikán je v období od června do listopadu, přičemž srpen a září jsou nejrizikovější. Předpovídání hurikánů a jejich trasy je však stále složité a nejisté.

Ať už navštívíte Mayaguanu v jakémkoliv období, měli byste si zabalit lehké oblečení, plavky, opalovací krém a sluneční brýle. Měli byste také dbát na hydrataci a ochranu před slunečními paprsky, protože silné slunce v tropickém klimatu může být nebezpečné.

Mayaguana, ostrov úspěchu v Bahamách, nabízí nejen skvělé pláže a azurové moře, ale také pozoruhodné povětrnostní podmínky. Bez ohledu na to, zda preferujete sluneční počasí ideální pro opalování, nebo vás lákají příležitostné deště a větrné bouře, na Mayaguaně si přijdete na své. Tento ostrov nabízí vše, co si představitelné, a to včetně jeho jedinečných povětrnostních jevů.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky