Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Keňa Tsavo West National Park

Letenka Keňa Tsavo West National Park


Keňa je známá svou ohromující přírodou a je domovem mnoha národních parků, které přitahují turisty z celého světa. Jedním z těchto národních parků je Tsavo West National Park, který nabízí ohromující přírodní krásy a úžasné divoké zvířectvo. Pokud plánujete návštěvu Keni, rozhodně nevynechejte toto úžasné místo.

Tsavo West National Park se nachází v jižní části Keni a rozkládá se na ploše přesahující 9 000 kilometrů čtverečních. Park je složen ze savan, plání, lesů, bažin a impozantních kopců, které dodávají krajinným výhledům nádheru. Tsavo West je jedním z největších národních parků v Keni a nabízí bohatou a pestrou diverzitu zvířat a rostlin.

Park je nejvíce známý svou populací slonů a je domovem k jednomu z největších sloních stád na světě. Pokud jste milovníky slonů, Tsavo West je pro vás stvořeným místem pro jejich pozorování. Můžete je spatřit při společném krmení, v blízkosti vodních děl nebo během jejich koupání v řece. Ať už se rozhodnete pro safari ve voze nebo pěší turistiku, budete mít možnost vidět tyto nádherné tvory v jejich přirozeném prostředí.

Aby byla návštěva Tsavo West ještě zajímavější, park je domovem i pro další druhy zvířat. Můžete spatřit lvy, gepardy, hyeny, zebry, žirafy a mnoho dalších. Park je také důležitým útočištěm různých druhů ptactva, což ocení i milovníci ornitologie. V Tsavo West se nachází také Mzima pramen, který je zásobárnou vody pro zvířata v této oblasti. Pramen je specifický tím, že část vody je viditelná přímo z povrchu a můžete sledovat, jak ryby plavou mezi korunami vodních rostlin.

Jednou z nejvíce působivých částí parku je také vulkán Shetani, který se tyčí nad krajinou Tsavo West. Jeho černá láva ční do výšky a jeho vrchol je možné vměstnat do jednodenního treků. Na vrcholu vulkánu si pak můžete vychutnat nádherný panoramatický výhled na celý park.

Pro ty, kdo se chtějí ponořit do bohaté historie Keni, park nabízí také možnost návštěvy Mzima pramenů a Lugardského vodopádu. Mzima prameny jsou spásou pro proměnlivé množství života v této oblasti a můžete sledovat slony, buvoly a další zvířata, jak se zde občerstvují. Lugardský vodopád pak nabízí nádherné scenérie a vás bude fascinovat velkolepý zvuk padající vody.

Cesta do Tsavo West je relativně snadná a můžete se tam dostat leteckou linkou do nedalekého letiště. Z letiště je možné se napojit na silnici, která vás do parku dovede. Pokud jste dobrodružnější typ, můžete se rozhodnout pro silniční cestování a vychutnat si krásy krajiny Keni na cestě na sever od Mombasy.

Návštěva Tsavo West National Park je nezapomenutelným zážitkem a nabízí nepopsatelné scenérie a úžasnou podívanou na divoká zvířata. Přidejte toto místo na svůj seznam, a pokud se rozhodnete ho navštívit, nebudete litovat. Tsavo West vám poskytne nevšední zážitek a ukáže vám nádheru Keňské divočiny.


Ubytování Keňa Tsavo West National Park


Tsavo West National Park je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Keňa. Nachází se v jihozápadní části země a patří k největším národním parkům v Africe. Jeho rozsáhlé území nabízí úchvatnou divočinu, pestrou a bohatou faunu a floru, krásné scenérie a nespočet možností pro zážitkovou turistiku.

Jedním z nejdůležitějších aspektů návštěvy Tsavo West National Park je samozřejmě ubytování. V parku je k dispozici několik různých možností, které uspokojí potřeby a preference různých typů cestovatelů.

Pro ty, kdo preferují komfort a luxus, existuje v parku několik luxusních safari lodží a táborů. Tyto ubytovací zařízení nabízejí vysoký standard služeb, luxusní pokoje s vlastní koupelnou, bazény, restaurace s lahodnou stravou a mnoho dalších příjemností. Některá z těchto zařízení mají dokonce vlastní soukromé rezervace, které poskytují ideální možnost pro sledování zvěře a nádherných krajin bez rušení ostatními turisty.

Pokud hledáte něco více autentického a bezprostředního, můžete zvolit přenocování v jednom z množství stanových táborů ve Tsavo West National Parku. Tyto tábory nabízejí jedinečnou zkušenost přespání v plně vybavených stanových chatkách, které vám poskytnou příležitost cítit se jako součást přírody. Mnoho táborů je skvěle situováno přímo ve středu parku, takže budete mít možnost sledovat divokou zvěř až za dveřmi své chatky.

Pro cestovatele s menším rozpočtem, kteří chtějí využít příležitosti prozkoumat krásy Tsavo West National Parku, existuje také možnost ubytování v jednodušších a cenově dostupných kempových místech a ubytovnách. Tyto zařízení nabízejí jednoduché pokoje s společnou koupelnou a jídelním prostorem, ale přesto zajišťují základní pohodlí a bezpečnost.

Všechny tyto různorodé možnosti ubytování mají jedno společné - skvělou polohu v rámci Tsavo West National Parku. Ubytování je obklopeno nádhernou divokou přírodou, která se zde nachází - od savan až po úchvatné hory, zelené oázy a slavné sopečné kužele. Navíc není neobvyklé vidět přímo z ubytování volně žijící zvířata, jako jsou lvi, sloni, žirafy a další.

Tsavo West National Park je nejen místem s úžasným přírodním bohatstvím, ale také nabízí širokou škálu možností ubytování, aby uspokojil všechny potřeby a preference návštěvníků. Nezáleží na tom, zda hledáte luxus a pohodlí, autentickou zkušenost přímo v přírodě nebo cenově dostupné ubytování, Tsavo West National Park bude mít něco, co vám splní očekávání a zaručí nezapomenutelný pobyt v srdci africké divočiny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Tsavo West National Park


Několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkající se Keňa Tsavo West National Park jsou:

1. Jak se dostanu do Tsavo West National Park?
Odpověď: Lze se dostat do parku letecky, přistáním na mezinárodním letišti v Nairobi a potom přejezdem 280 kilometrů po silnici do parku. Druhou možností je cestování po silnici ze sousedních měst, jako je Mombasa.

2. Jaké jsou hlavní atrakce parku?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce parku patří slavná Mzima Springs, kde můžete pozorovat krokodýly a hrochy ve vodě. Dalšími atrakcemi jsou například Rhinoceros Sanctuary, vyhlídka na západy slunce a Tsavo River s jejím bohatým ekosystémem.

3. Můžeme se v parku vydat sami na safari nebo musíme najmout průvodce?
Odpověď: I když je samostatné cestování povoleno, je výhodnější najmout průvodce, který dobře zná oblast a pomůže vám nalézt zvířata a poskytne vám informace o místní přírodě.

4. Mohu vidět velké přežvýkavce, jako jsou sloni a nosorožci, v Tsavo West National Park?
Odpověď: Ano, park je známý svým bohatstvím divoké zvěře, včetně slonů a nosorožců. Nicméně, je důležité si uvědomit, že pozorování zvířat je přírodní aktivita a není zaručeno, že je uvidíte.

5. Je bezpečné podniknout safari v Tsavo West National Park?
Odpověď: Park je bezpečnou turistickou destinací, ale je důležité dodržovat pokyny průvodce a parkových úřadů. Zůstaňte vyznačených trasách a nedotýkejte se zvířat ani rostlin.

6. Kolik dní byste doporučili strávit v Tsavo West National Park, abyste si užili plný zážitek?
Odpověď: Doporučuje se strávit alespoň 2-3 dny v parku, abyste měli dostatek času na prozkoumání různých oblastí, včetně Mzima Springs a Rhinoceros Sanctuary.

7. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Tsavo West National Park?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu parku je během suchého období od ledna do března a od července do října, kdy je nejmenší pravděpodobnost dešťů a viditelnost zvířat je nejlepší.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Tsavo West National Park. Je vždy dobré získat další informace před plánováním cesty a kontaktovat místní parkové úřady nebo turistické agentury.


Počasí Keňa Tsavo West National Park


Keňa Tsavo West National Park je národní park nacházející se v jižní části Keňy. Rozkládá se na ploše více než 9 000 km² a je jedním z největších národních parků v Africe. Je domovem pro mnoho druhů divoké zvěře včetně slonů, nosorožců, lvi a levhartů. Park je proslulý také svou krajinou, která je plná savan a bažin.

Klima v Tsavo West je typické pro oblast Sahelu. V období od prosince do března je zde horko a suchý vzduch. Teploty mohou stoupat až na 40 stupňů Celsia. V období od dubna do května přicházejí deště. Během této doby se teploty mírní. Deště obvykle trvají asi měsíc a většinou se vyskytují odpoledne.

Kvůli mokrému období dochází k tvorbě kratších tráv, což zvěři usnadňuje přístup k potravě. Tato doba také přináší mnoho nově narozených zvířat, která jsou pro turisty velkou atrakcí.

Od června do srpna je v Tsavo West velmi suché a horké počasí s velmi málo srážek či téměř žádnými. V této době se zvěř snaží najít si zdroj vody a staví se u řek a jezer. Období od září do listopadu je sušší než období dešťů, ale stále vlhčí než období od června do srpna.

Celkově je Tsavo West National Park v Keňe nádherným místem k návštěvě po celý rok. Nicméně, pro ty, kteří hledají nejlepší počasí a vidět nejvíce zvířat, doporučuje se navštívit park během období dešťů, kdy fauna a flora jsou nejrozmanitější.


Dovolená Keňa Tsavo West National Park


Keňa je země obdarovaná bohatou přírodou a fascinujícími divokými zvířaty. Jedním z nejvýznamnějších a nejatraktivnějších národních parků v zemi je Tsavo West National Park. Tento oblast je snem každého milovníka safari a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Tsavo West National Park se rozkládá na ploše přes 9 000 kilometrů čtverečních a nachází se ve východní části Keni, nedaleko od hranic s Tanzanií. Je to domov pro různé druhy zvířat včetně slonů, levhartů, gepardů, lva, nosorožce a mnoha dalších. Park se nachází v prostředí savany, což poskytuje ideální podmínky pro pozorování divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Jedním z největších lákadel Tsavo West National Park je slavný Mzima pramen, což je pramen pitné vody, který přitahuje spoustu zvířat. Tento pramen je napájen podzemními prameny a je útočištěm pro nespočet hipopotamů, krokodýlů a různých druhů ryb. Návštěvníci mají jedinečnou příležitost sledovat tyto tvory v jejich přirozeném životním prostředí.

Dalšími zajímavými místy, které Tsavo West nabízí, jsou hory Chyulu Hills. Tato pohoří nabízejí dech beroucí výhledy na okolní krajinu a jsou domovem pro různé vzácné druhy zvířat a rostlin. Návštěvníci mohou podniknout výlety do těchto hor a prozkoumat jejich krásy.

Mezi dalšími atrakcemi, které Tsavo West poskytuje, je Mzima pramen, což je přírodní rezervace, která se nachází v západní části parku. Tato oblast je známá svými mnoha prameny a sebou nese obrovské množství divokých zvířat. Návštěvníci mají možnost sledovat slony, antilopy, zebry a mnoho dalších živočichů, jak si doplňují tekutiny z pramenů.

Pro milovníky historie je Tsavo West také domovem zříceniny historického Mzima svaté řeky Ganges. Tato zřícenina je památkou na prastaré město, které zde kdysi existovalo. Návštěvníci mohou prozkoumat zbytky starověkého města a naučit se více o historii této oblasti.

Pokud hledáte skvělou dovolenou v Keňa, Tsavo West National Park je ideálním místem pro vás. Nabízí nádhernou přírodu, bohatou divokou zvěř a fascinující historii. Safari v parku je jedinečným zážitkem, který vaši dovolenou promění v nezapomenutelný zážitek. Získejte blíž k přírodě a objevujte krásy Tsavo Westu.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky