Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jordánsko Petra

Letenka Jordánsko Petra


Pokud hledáte exotickou a fascinující destinaci, pak byste neměli přehlédnout letenky do Jordánska a návštěvu jednoho z nejslavnějších archeologických nalezišť na světě - Petry. Tato starobylá města v jižní části země přitahuje turisty z celého světa svou jedinečnou kombinací historie, kultury a krásné přírody.

Petra je považována za jedno ze sedmi divů světa a nachází se v údolí obklopeném skalami. Je to místo, které se stalo symbolem Jordánska a pro mnoho návštěvníků je to hlavní cíl jejich cesty. Můžete se těšit na procházky úzkými skalními průchody a obdivovat nádherné kamenné stavby, které byly vytesány v útesech před více než 2000 lety.

K nejslavnějším památkám v Petře patří Al-Khazneh, neboli "Pokladnice". Je to impozantní stavení, které je vytesáno přímo do skály a sloužilo jako hrobka pro významné osoby v předkolumbovské době. Dalšími zajímavými místy k návštěvě jsou Divadlo, které bylo postaveno ve 1. století před naším letopočtem a v současné době se používá k pořádání koncertů a divadelních představení, a také klášter Ad-Deir, který je situován na vrcholu kopce a poskytuje nádherný výhled na celé údolí.

Prozkoumávání Petry je dobrodružství samotné o sobě, při kterém můžete objevovat skryté zákoutí a objevovat tajemství vytetovaných chrámů a hrobek. V některých místech můžete narazit na místní lidi, kteří nabízejí výjezdy na velbloudech, což vám dodá autentický pocit ze starověkého Jordánska.

Jordánsko je také domovem několika dalších zajímavých míst k návštěvě. Například přírodní rezervace Wadi Rum, která se nachází nedaleko Petry, je oblíbená mezi turisty díky svojí malebné poušti a úchvatným skalním útvarům. Tato rezervace byla také využita při natáčení filmu Lawrence z Arábie. Pokud se zajímáte o historii, neměli byste vynechat návštěvu starověké pevnosti Kerak nebo Jerash.

Letenky do Jordánska jsou dostupné ze všech hlavních světových destinací a zajišťují vám pohodlnou cestu do tohoto fascinujícího koutu Blízkého východu. Ať už plánujete krátký výlet nebo delší dovolenou, Jordánsko vás přivítá s otevřenou náručí a nabídne nezapomenutelné zážitky, které vás provedou historií a kulturou této úžasné země.


Dovolená Jordánsko Petra


Jordánsko je fascinující zemí na Blízkém východě, která nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Jordánsku je město Petra, které se nachází v jihovýchodní části země a je známé svými úžasnými skalními strukturami a archeologickými nálezy.

Petra je starověké město, které vzniklo kvůli strategické poloze na obchodní cestě mezi Arabským poloostrovem, Středomořím a Asii. Město bylo založeno Nabatejci, starověkým arabským lidem, a bylo vybudováno ve skalách Rudého pohoří. Jeho existence byla dlouhou dobu tajemstvím a až do 19. století zůstávalo zapomenuto.

Dnes patří Petra mezi jednu z nejuznávanějších světových památek a byla zařazena na seznam UNESCO. Hlavní atrakcí je Al-Khazneh, známý také jako Pokladnice. Toto monumentální skalní mauzoleum je jednou z nejikoničtějších budov v celé oblasti a bývá často zobrazováno na pohlednicích a turistických brožurách.

Dalšími velkými atrakcemi Petra jsou například Divadelní náměstí, antický římský amfiteátr, který pojme až 7000 diváků, nebo klášter Ad Deir, další významná stavba vytesaná do skály. Prozkoumat historické památky můžete poté, co projdete úzkým koridorem známým jako Siq, který je dlouhý asi 1,2 km a otevírá se zde úchvatný pohled na Al-Khazneh.

Kromě archeologických památek je Petra také obklopena nádhernou přírodou. Turisté mohou strávit hodiny procházkou úžasnými kaňony a pustinami, které obklopují toto město. Výlety do okolních oblastí, jako je Wadi Rum nebo Mrtvé moře, jsou také oblíbenou volbou mezi návštěvníky.

Pokud plánujete návštěvu Petra, je doporučeno si vyhradit alespoň jeden nebo dva dny na procházku a objevování této úžasné památky. Město je velmi rozlehlé a nabízí mnoho skrytých koutů, které stojí za objevení. Je také doporučeno si zajistit místního průvodce, který vám poskytne bohatší pohled na historii a kulturu tohoto místa.

Dovolená v Jordánsku, zejména ve městě Petra, je jedinečným zážitkem pro všechny milovníky historie, kultury a nádherné přírody. Toto místo zaujme a okouzlí každého návštěvníka svým neuvěřitelným mixem archeologických nálezů a překrásné scenérie.


Ubytování Jordánsko Petra


Pokud plánujete návštěvu Jordánska, jedno z míst, které byste určitě neměli vynechat, je slavný archeologický park Petra. Tento starověký úkryt, vytesaný do skalních stěn, je jedním z největších turistických lákadel v Jordanii a světě. Abyste si zážitek z návštěvy Petra užili naplno, je důležité vybrat si vhodné ubytování poblíž tohoto archeologického zázraku.

Jordánsko nabízí různé možnosti ubytování, které odpovídají různým preferencím a rozpočtům. Od luxusních hotelů až po skromné penziony, můžete si vybrat z různých možností. Pokud chcete zažít opravdu autentický dojem z Jordánska, můžete se rozhodnout pro ubytování ve stanech beduínů. Tato tradiční možnost je velmi oblíbená u turistů, kteří chtějí zažít autentickou jordánskou kulturu a zvyky.

Pro ty, kteří preferují pohodlí luxusu, jsou k dispozici luxusní hotely v blízkosti Petry. Tyto hotely nabízejí moderní pokoje, vybavení na nejvyšší úrovni a prvotřídní služby. Většina z nich má také bazény a wellness centra, abyste si po celodenním poznávání Petra mohli odpočinout a relaxovat.

Další možností jsou menší rodinné hotely a penziony. Tyto ubytovací zařízení zpravidla nabízejí příjemný a přátelský prostředí, často rodinnou atmosféru a uvolněnou atmosféru. Mají také často příjemnou zahradu nebo terasu, kde si můžete vychutnat jídlo nebo pobýt v příjemném prostředí.

Je důležité poznamenat, že nejlepším způsobem, jak se o ubytování v blízkosti Petry dozvědět co nejvíce informací, je prostřednictvím recenzí od ostatních cestovatelů. Mnoho turistů sdílí své zkušenosti a doporučení na různých cestovatelských webech, což může být užitečné při výběru ubytování.

Ať už se rozhodnete pro ubytování ve stanu beduínského tábora, luxusní hotel nebo rodinný penzion, mít základnu poblíž Petra vám umožní plně využít váš čas v této jedinečné lokalitě. Bude to také snazší pro vás, pokud plánujete několik dní atentivních výletů a prozkoumávání samotného Petra.

Jordánsko Petra je fascinujícím místem s bohatou historií a nádhernou přírodou. Nezáleží na tom, jaký druh ubytování si vyberete, jedno je jisté - budete mít skvělé zážitky a vzpomínky na vaši návštěvu Petry ještě dlouho po návratu domů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Petra


Dotazy a odpovědi o Jordánsku a Petře:

1. Jak se dostat do Jordánska a Petry?
Je možné se dostat do Jordánska letecky nebo přes pozemní hraniční přechody. Petra je nejlépe dostupná z Jordánského města Wadi Musa.

2. Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Jordánska a Petry?
Nejlepší měsíce pro návštěvu Jordánska a Petry jsou jaro (březen - květen) a podzim (září - listopad), kdy je mírné počasí.

3. Jak dlouho by měla být návštěva Petry?
Ideálně byste měli věnovat Petře alespoň jeden celý den, protože je zde tolik zajímavých míst k prozkoumání.

4. Jaká je cena vstupenky do Petry?
Cena vstupenky do Petry se liší v závislosti na délce pobytu a druhu vstupu. Standardní vstupní vízum na jeden den stojí kolem 50 USD.

5. Mohu si pronajmout průvodce v Petře?
Ano, ve městě Petra je možné si pronajmout průvodce, kteří vás provedou významnými místy a poskytnou vám historické informace.

6. Je nutné mít vízum pro návštěvu Jordánska?
Ano, pro vstup do Jordánska je třeba mít vízum. Některé národnosti mohou získat vízum při příjezdu na letiště, zatímco jiné musí vízum získat předem.

7. Jaká je nejlepší doba dne pro návštěvu Petry?
Nejlepší čas na návštěvu Petry je brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy je menší dav návštěvníků a teploty jsou příjemnější.

8. Je Petře bezpečná pro turisty?
Jordánsko je obecně považováno za bezpečné cestovní místo. Nicméně je vždy vhodné sledovat aktuální cestovní zpravodajství a dodržovat základní opatření pro osobní bezpečnost.

9. Jsou ve městě Petře ubytovací možnosti?
Ano, v blízkosti města Petra se nachází několik hotelů a ubytovacích zařízení, které nabízejí různé možnosti ubytování.

10. Jak dlouho trvá procházka celým nalezištěm Petry?
Procházka celým nalezištěm Petry může trvat několik hodin, v závislosti na vašem tempu procházky a zastávkách na místech zájmu.

Doufám, že tyto odpovědi vám pomohou plánovat vaši návštěvu Jordánska a Petry!


Počasí Jordánsko Petra


Jordánsko je zemí ležící v Blízkém východě, která je bohatá na historická a kulturní dědictví. Jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst v této zemi je Petra, starověké město ukryté v skalách.

Pokud se chystáte navštívit Petrův Jeruzalém, měli byste se dozvědět něco o jordánském počasí, abyste si mohli přizpůsobit vaše plány a vybavení. Jordánsko má převážně suché a horké podnebí s mírnými zimami a horkými léty.

V Petrě se teploty pohybují mezi 20 a 35 stupni Celsia v letních měsících (červenec a srpen) a v zimě klesají na přibližně 10 až 15 stupňů Celsia. Vzhledem k tomu, že město je v horské oblasti, může zde být v noci chladněji, a proto je vhodné mít s sebou teplejší oblečení, ať už navštívíte město v letní nebo zimní sezoně.

Další věcí, kterou byste si měli být vědomi, je možnost dešťových srážek. Petrův Jeruzalém je známý svými úžasnými skalními tvary a historickými památkami, které byly vytesány do skály. Dešťové srážky způsobují, že město ožije díky tokům vody, které se vytvářejí v úzkých kaňonech a dolech. Pokud tedy navštívíte Petra během deštivého období, mějte na paměti, že se cesty mohou stát náročnějšími a hlavní atrakce mohou být dočasně nedostupné kvůli bezpečnostním opatřením.

Při plánování návštěvy Petra je také důležité vzít v úvahu horké léto, protože teploty mohou dosáhnout extrémně vysokých hodnot. Doporučuje se nosit lehké a vzdušné oblečení, chránit se před sluncem a hydratovat se pravidelně. Ve večerních hodinách se teplota mírně snižuje, ale přesto je vhodné si vzít lehké svetrky či šály na ochranu před chladem.

Začátek jara (březen a duben) a podzimu (říjen a listopad) jsou obecně nejvhodnější období pro návštěvu Petra, protože teploty jsou mírnější a většinou se vyhnete extrémnímu horku. To jsou také měsíce, kdy jsou lákavé barevné květiny a příroda v květu.

Většina návštěvníků Petra si užívá prohlídku města během jednoho dne, ale pokud se chystáte zůstat déle, můžete objevovat i blízká okolí, jako je Wadi Rum, Nebojsa či Mrtvé moře.

Vychutnávejte si cestování a poznávání jedinečného Petra v Jordánsku a nezapomeňte si zkontrolovat předpověď počasí před odjezdem a vzít s sebou vhodné oblečení a vybavení.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky