Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Německo Füssen

Dovolená Německo Füssen


Füssen je malebné městečko nacházející se v jihozápadním Německu, nedaleko hranic s Rakouskem. Toto idylické místo je známé svou krásnou přírodou, historickými památkami a romantickou atmosférou. Proto není divu, že se stalo oblíbeným cílem pro dovolenou.

Jedním z nejvýznamnějších lákadel Füssenu je jeho blízkost k Alpám. Kopec Tegelberg, který se vypíná nad městem, je oblíbeným místem pro milovníky outdoorových aktivit. Turisté zde mohou vyzkoušet skialpinismus, sjezd na horských kolech nebo jednoduše jen procházky po krásných vrcholcích a úchvatných vyhlídkách. V zimních měsících se pak Tegelberg stává ideálním místem pro lyžování a snowboarding.

Další atraktivní lokalitou, kterou stojí za návštěvu, je zámek Neuschwanstein. Tento pohádkový zámek, který inspiroval slavný Disneyland, leží nedaleko Füssenu a je přímo nádherný. Jeho architektura je dech beroucí a interiér nabízí fascinující pohled do života bavorského krále Ludvíka II. Kromě zámku Neuschwanstein se v okolí nachází také zámek Hohenschwangau, který je rovněž zajímavým historickým místem.

Pro milovníky umění a kultury je tu pak další lákavé místo - klášter St. Mang. Tento klášter, založený již ve 9. století, nabízí návštěvníkům unikátní pohled na klauzuru, gotický kostel a klášterní muzeum. V muzeu si můžete prohlédnout různé umělecké exponáty a dozvědět se více o historii tohoto místa.

Pro relaxaci a odpočinek můžete navštívit lázeňský dům Alpentherme Ehrenberg. Toto moderní lázeňské centrum nabízí širokou škálu wellness služeb, včetně saun, bazénů s minerální vodou a masáží. Je to ideální místo na ošetření těla a mysli po dni stráveném objevováním krás Füssenu.

Aby vaše dovolená byla úplná, neměli byste zapomenout na tradiční bavorskou kuchyni. Füssen je plné útulných hospůdek a restaurací, kde můžete ochutnat autentická jídla jako bratwurst, kartoffelsalat (bramborový salát) a pretzels (křupavé pečivo).

Dovolená v Německu ve městě Füssen je ideální pro ty, kteří touží po kombinaci nádherné přírody, kulturního bohatství a relaxace. Bez ohledu na to, jestli jste milovníkem aktivní dovolené nebo spíše preferujete klid a odpočinek, Füssen vám nabízí to nejlepší z obou světů.


Počasí Německo Füssen


Německo je země ležící ve střední Evropě a jeho klima je ovlivněno kontinentálním klimatem a také vlivem Alp. Jedním z měst, které se nachází v blízkosti Alp, je Füssen. Füssen je malebné městečko ležící v bavorské části Německa a je proslulé svou překrásnou přírodou a historickými památkami.

Co se týče počasí, Füssen má chladné a mírně vlhké klima. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 20-25 °C, s občasnými horkými dny, kdy teplota může překročit i 30 °C. Teploty v zimě klesají na -5 až -10 °C, přičemž zde může spadnout i dostatečné množství sněhu, což Füssen činí krásným místem pro zimní sporty.

Srážky jsou v Füssenu rovnoměrně rozloženy během celého roku, přičemž nejvíce srážek připadá na průběh jara a léta. Průměrný roční úhrn srážek je kolem 1100 mm. Léta bývají často deštivá a oblačná, ale zároveň jsou zde také slunečné dny. Pro místní obyvatele i pro turisty je Füssen krásným místem celoročního pobytu, protože nabízí příležitosti k různým aktivitám, jako jsou pěší túry, cyklistika, lyžování a mnoho dalšího.

Kvůli své blízkosti k Alpám je Füssen také ovlivněno jejich mikroklimatem. Alpy mají výrazný vliv na počasí ve městě a také ovlivňují teploty a srážky. V oblasti Füssenu je také časté výskyt mlhy, která vytváří pohádkovou atmosféru a přidává městu další kouzlo.

Pokud plánujete návštěvu Füssenu, je dobré vzít do úvahy místní klima a obléknout se vhodně. V létě si přibalte lehké oblečení, ale nezapomeňte ani na pláštěnku nebo deštník, protože déšť v létě není výjimkou. V zimě se pak připravte na chladnější teploty a oblékněte se do vrstevnatých oblečení.

Füssen je fascinující město s úchvatnou přírodou a bohatou historií. Nezáleží na tom, jaké je počasí, Füssen vždy nabízí možnost objevovat nejkrásnější stránky Bavorska.


Ubytování Německo Füssen


Füssen je malebné město v Bavorsku, ležící blízko hranic s Rakouskem. V okolí najdete nádhernou přírodu, malebná jezera a historické památky. Füssen je také výchozím bodem pro výlety do Alp, například k nejvyšší hoře Německa Zugspitze. Pokud přemýšlíte o návštěvě Füssenu, tak určitě nezapomeňte na kvalitní ubytování, protože kvalitní ubytování přispěje k tomu, aby vaše dovolená byla úspěšná.

Hotel Sonne

Hotel Sonne je nejstarší hotel v Füssenu a je známý svou historickou atmosférou. Hotel se nachází v samém centru města a nabízí 50 pohodlných pokojů včetně 9 apartmánů. Pokoje jsou moderně vybaveny, mají vlastní koupelnu a bezplatné Wi-Fi připojení. Na hotelu je bezplatné parkoviště, sluneční terasa a sauna. Hosté se mohou těšit na skvělou snídani formou bufetu a pokud si chtějí dát večeři, tak mají k dispozici vlastní restauraci.

Hotel Hirsch

Hotel Hirsch je pětihvězdičkový hotel, který se nachází v historické budově v centru Füssenu. Hotel je zcela zrekonstruovaný a nabízí 30 pokojů a apartmánů, které splňují nejvyšší standardy ubytování. Každý pokoj má vlastní koupelnu s vanou, TV, minibar a bezplatné Wi-Fi připojení. Na hotelu se také nachází luxusní wellness centrum s bazénem, saunou a vířivkou. Pro hosty je k dispozici vlastní restaurace, kde si mohou vychutnat tradiční bavorskou kuchyni.

Gasthof Krone

Gasthof Krone se nachází v historické budově v samém centru Füssenu. Hotel nabízí 22 pohodlných pokojů, které jsou moderně vybavené a mají vlastní koupelnu. Na hotelu je zdarma dostupné Wi-Fi připojení a parkování. Hosté se mohou těšit na tradiční bavorskou kuchyni v hotelové restauraci, která je otevřena po celý den. Pokud se chystáte na lyžování do Alp, tak hotelový personál vám nabídne k dispozici lyže a lyžařské boty.

Concordia Apartments

Concordia Apartments jsou moderní apartmány, které se nachází kousek od historického centra Füssenu. V apartmánech najdete kuchyň, plně vybavený obývací pokoj, vlastní koupelnu a ložnici. Kuchyňský kout je vybaven sporákem, myčkou a lednicí s mrazákem. V apartmánech je také bezplatné Wi-Fi připojení. Pokud potřebujete něco pořídit, tak se v okolí apartmánů nachází obchody a restaurace.

Füssen je krásné město v Bavorsku, které stojí za to navštívit. Pokud se chystáte na dovolenou nebo výlet, tak doufáme, že jsme vám s tímto článkem pomohli s výběrem vhodného ubytování.


Letenka Německo Füssen


Pokud jste milovníkem přírody a historie, Německo Füssen je pro vás ideálním cílem. Tato malá městečka leží v jihozápadním Německu, nedaleko hranic s Rakouskem, a nabízí nádherné výhledy na Alpy, historické památky a okouzlující atmosféru.

Jedna z nejvýznamnějších atrakcí ve městě je Hohenscwangau a Neuschwanstein, dvě honosné zámky, které jsou známé pro své pohádkové výzdoby. Neuschwanstein zámek je považován za inspiraci pro známý Disneyův zámek a těší se značnému zájmu turistů z celého světa. Navštívte tyto zámky je nezapomenutelný zážitek a poskytuje neuvěřitelně pohled na malebnou krajinu.

V blízkosti Füssenu se nachází také mnoho krásných jezer, jako je Alpsee a Forgensee. Tyto jezera nabízejí možnosti pro různé vodní aktivity, jako je plavání, jízda na lodi a rybaření. Můžete si také pronajmout kolo a projet se po nádherné cyklostezce okolo těchto jezer.

Füssen je také výchozím bodem pro pěší výlety do alpského přírodního parku, který nabízí nádherné turistické trasy a pohledy na vrcholky hor. Můžete se těšit na báječné horské procházky, pěší turistiku a dokonce i horolezectví, pokud jste dobrodružnější typ.

Město Füssen samotné je také plné historie a architektonických krás. Můžete se procházet úzkými uličkami a obdivovat tradiční bavorské domy a historické budovy. Staré centrum města je obklopeno hradbami, které poskytují další nádherné fotomotivy a atmosféru minulých dob.

K dostání do Füssenu je nejlepší letět do letiště v Mnichově a odtud pokračovat vlakem. Cesta trvá zhruba dvě a půl hodiny. Další možností je také letět do letiště v Augsburgu nebo v Innsbrucku v sousedním Rakousku a odtud pokračovat autobusem nebo vlakem.

Německo Füssen je skutečným pokladem v jihozápadním Německu a nabízí nepřeberné množství krás a zážitků. Ať už se jedná o návštěvu zámků, procházky po alpském přírodním parku, relaxaci u jezer nebo prohlídku historického centra města, budete zde určitě strávit krásný čas.


Nejčastější dotazy a odpovědi Německo Füssen


1. Kdy je nejlepší čas navštívit Füssen v Německu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Füssen je v letních měsících, zejména v červnu, červenci a srpnu. Tehdy je počasí příjemné a je možné vychutnat si venkovní aktivity.

2. Jak se dostat z Mnichova do Füssenu?
Odpověď: Nejsnáze se dostanete z Mnichova do Füssenu vlakem. Cesta trvá přibližně 2 hodiny a vlaky jezdí pravidelně.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce ve Füssenu?
Odpověď: Hlavními turistickými atrakcemi ve Füssenu jsou zámek Neuschwanstein a zámek Hohenschwangau. Obě zachycují krásu bavorské architektury a nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu.

4. Jak dlouho trvá návštěva zámku Neuschwanstein?
Odpověď: Návštěva zámku Neuschwanstein trvá přibližně 1,5 - 2 hodiny. To zahrnuje prohlídku interiéru zámku a procházku po okolních zahradách.

5. Jaké další aktivity mohu podniknout ve Füssenu?
Odpověď: Ve Füssenu si můžete vychutnat procházky po malebném historickém centru města, navštívit muzea, jako je Muzeum klavírů a oušek, nebo si vychutnat krásné výhledy na okolní jezera a hory.

6. Kde se ubytovat ve Füssenu?
Odpověď: Ve Füssenu je k dispozici řada možností ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících.

7. Jaké jsou tradiční bavorské speciality, které si mohu vychutnat ve Füssenu?
Odpověď: Ve Füssenu si můžete vychutnat tradiční bavorská jídla, jako je Wiener schnitzel, bratwurst, pretzels a bavorské pivo.

8. Kde se dá ve Füssenu nakoupit suvenýry?
Odpověď: V Füssenu je možné nakoupit suvenýry v různých obchodech a buticích v historickém centru města. Mezi populární suvenýry patří zemité sklo, porcelánové figurky a tradiční bavorské doplňky.

9. Existují ve Füssenu nějaké turistické informační centra?
Odpověď: Ano, ve Füssenu se nachází turistické informační centrum, kde vám ochotně poskytnou informace o atrakcích, mapy a tipy na aktivity.

10. Jaké jsou další blízké destinace, které stojí za návštěvu ve Füssenu?
Odpověď: Blízké destinace, které stojí za návštěvu ve Füssenu, zahrnují město Oberammergau, které je známé svojí tradiční divadelní produkcí, a krásné jezero Forggensee, kde si můžete vychutnat vodní aktivity.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky