Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Ekvádor Isla de la Plata

Ubytování Ekvádor Isla de la Plata


Ekvádor je země bohatá na krásnou přírodu a impresivní přírodní útvary, které lákají turisty z celého světa. Jedním z těchto přírodních pokladů je Isla de la Plata, což v překladu znamená Stříbrný ostrov.

Isla de la Plata je malý ostrov, který se nachází na západním pobřeží Ekvádoru, asi 40 km od pevninského pobřeží. Ostrov je součástí Národního parku Machalilla, který je jedním z nejdůležitějších ekosystémů tvořených nejen plážemi a korálovými útesy, ale také sítí mangrovových bažin a tropických lesů.

Jednou z největších atrakcí Isla de la Plata je jeho fascinující zvířecí a ptactová populace. Ostrov je známý jako "Galapágy chudých", protože zde žije mnoho druhů mořských ptáků, jako jsou třepotouni, pelikáni, albatrosi a dokonce i slavní modrobílí chaluhy. Zajímavé je, že zde také probíhají migrace velryb a delfínů, což dělá z Isla de la Plata jedinečné místo pro pozorování těchto impozantních mořských savců.

Turisté, kteří navštěvují Isla de la Plata, mají možnost absolvovat různé aktivnosti. Mezi nejoblíbenější patří potápění a šnorchlování. Díky čistému pobřežnímu vodě jsou podmořské scenérie ostrova plné farností ryb, mořských želv a korálových útesů. Tato aktivita je vhodná jak pro začátečníky, tak i pro zkušené potápěče, kteří si mohou užít úchvatné výhledy na mořský život.

Procházky po ostrově jsou další oblíbenou aktivitou, kterou turisté mohou podniknout. Isla de la Plata nabízí několik turistických tras, které vás provedou tropickým lesním porostem a umožní vám objevit bohatou floru a faunu ostrova. Během turistických výletů lze také spatřit mnoho zajímavých druhů endemických rostlin a živočichů.

Kvůli ochraně přírody a udržitelnému cestovnímu ruchu je na Isla de la Plata povolen omezený počet návštěvníků denně. Zájemci o návštěvu by měli předem rezervovat své místo prostřednictvím místních cestovních agentur.

Pro ty, kdo si chtějí prodloužit svůj pobyt, existují v okolí ostrova různé možnosti ubytování. Od malebných plážových hotelů s výhledem na oceán až po luxusní resorty s veškerým možným vybavením. Návštěva Isla de la Plata je takovým dobrodružstvím, které může být kombinováno s odpočinkem a relaxací v příjemném prostředí.

Isla de la Plata je nedoceněným klenotem Ekvádoru, který láká cestovatele toužící po přírodním kráse a jedinečnosti. Jeho malebná scenerie, majestátní zvířecí populace a možnosti potápění a procházek vytvářejí nezapomenutelný zážitek. Pokud jste milovníkem přírody a dobrodružství, neváhejte navštívit tuto malebnou část Ekvádoru, která vás ohromí svou krásou a bohatstvím.


Počasí Ekvádor Isla de la Plata


Isla de la Plata je malebný ostrov ležící v Tichém oceánu přímo u pobřeží Ekvádoru. Tento ostrov je známý především svou výjimečnou a bohatou přírodní scenérií, která zahrnuje jak obdivuhodné pláže a skaliska, tak i unikátní druhy flóry a fauny. Ale jaké je tam aktuálně počasí?

Isla de la Plata má typické tropické podnebí, což znamená horká a vlhká léta a mírně chladnější a suchá zimní období. Nejlepší období k návštěvě ostrova je mezi prosincem a dubnem, kdy je nejtepleji a srážek je méně. Průměrná teplota se pohybuje okolo 28 °C ve dne a kolem 22 °C v noci.

Isla de la Plata není znám především pro svoje pláže, ale i pro pozorování ptáků. Ostrov je domovem mnoha vzácných druhů ptáků, včetně slavných albatrosů s obřími křídly. Tyto velkolepé ptáky přilétají na ostrov ke hnízdění a krmení. Pro milovníky přírody je toto místo rájem, kde mohou pozorovat tyto unikátní ptáky ve svém přirozeném prostředí.

Další zajímavou atrakcí Isla de la Plata je možnost pozorování virtuálně nezničitelných mořských leguánů, kteří se zde rovněž nalézají. Tyto zvláštní tvory se dokázaly přizpůsobit suchému a skalnatému prostředí a jsou fascinujícím zjevem.

Isla de la Plata je také výchozím bodem pro potápění a šnorchlování. Je obklopen korálovými útesy, které skýtají úžasné mořské ekosystémy a mnoho druhů barevných tropických ryb a želv. Podmořská fauna a flóra jsou tady jen jednou z mnoha lákadel pro turisty přijíždějící na tento ostrov.

Pokud navštívíte Isla de la Plata, nezapomeňte se také podívat na místní koloniální vesnici Machalilla, která se nachází v těsné blízkosti ostrova. Tato vesnice je známá svou bohatou historií a kulturou, která se datuje až do předkolumbovského období.

Celkově vzato, počasí na Isla de la Plata je příjemné po celý rok a nabízí turistům nejen nádherné pláže, ale i neopakovatelnou přírodní scenérii a fascinující druhy fauny a flóry. Je to místo, které stojí za to navštívit, zvláště pokud jste milovníkem přírody a dobrodružství.


Dovolená Ekvádor Isla de la Plata


Ekvádor je krásnou zemí, nabízející mnoho turistických atrakcí. Jednou z nejoblíbenějších je Isla de la Plata, což znamená „Stříbrný ostrov“. Tento malý ostrov se nachází asi 25 kilometrů od pobřeží Ekvádoru a nabízí bohatou přírodní krásu.

První věcí, kterou si turisté všimnou při návštěvě Isla de la Plata, jsou krásné a neobvyklé zvířecí druhy, které zde žijí. Ostrov je domovem pro mnoho druhů ptáků, jako je například albatros černobílý nebo fregatka ramenatá. Navštěvníci také často vidí korytnačky a rejnoky.

Další důvod, proč turisté navštěvují Isla de la Plata, jsou zdejší bílé pláže a krásné korálové útesy. Ostrov je neobydlený, takže zde nenajdete žádné velké letovisko nebo hotel, ale turisté si zde mohou užít koupání v krásném průzračném moři.

Pro milovníky potápění je Isla de la Plata skvělou destinací. Podmořský svět zdejších vod je plný barevných ryb a jiných vodních tvorů. Navštívit můžete mnoho potápěčských center, které nabízejí různé druhy potápění.

Na Isla de la Plata není mnoho turistických atrakcí, ale to právě z něj dělá tak krásné a nezapomenutelné místo. Ostrov je tichý a klidný, a tak je ideální pro ty, kteří hledají únik od shonu města.

Kdy navštívit Isla de la Plata? Nejlepší období navštívit ostrov je od června do září, kdy jsou teploty nejpříjemnější a voda nejteplejší. Většina turistů však navštěvuje ostrov během prázdnin, takže pokud hledáte klid a ticho, doporučujeme navštívit ostrov mimo sezónu.

Celkově lze říci, že Isla de la Plata je krásným ostrovem, který nabízí návštěvníkům skvělou přírodní krásu a klid a ticho, které se těžko najde v rušné městské oblasti. Pokud hledáte místo, kde si můžete odpočinout, obdivovat krásy přírody a užít si koupání v krásném moři, Isla de la Plata je pro vás ideální volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ekvádor Isla de la Plata


1. Jak se dostat na Isla de la Plata z Ekvádoru?
Odpověď: Nejbližší přístav, odkud se dostanete na Isla de la Plata, je Puerto López. Zde můžete najít lodě a lodní výlety, které vás přepraví na ostrov.

2. Jak dlouho trvá cesta na Isla de la Plata z Ekvádoru?
Odpověď: Cesta z Puerto López na Isla de la Plata trvá obvykle kolem 1 až 1,5 hodiny.

3. Jaká je cena výletu na Isla de la Plata z Ekvádoru?
Odpověď: Cena výletu na Isla de la Plata se liší v závislosti na poskytovateli služeb, ale obvykle se pohybuje kolem 30-40 USD za osobu.

4. Můžu strávit noc na Isla de la Plata?
Odpověď: Ne, není povoleno přenocování na Isla de la Plata. Výlety na ostrov jsou většinou pouze na celodenní výlety a turisté jsou přepraveni zpět do Puerto López ve večerních hodinách.

5. Co mohu vidět na Isla de la Plata?
Odpověď: Isla de la Plata je známá jako "Malá Galapágy" a nabízí bohatou přírodní a druhovou rozmanitost. Můžete zde vidět mnoho druhů ptáků, včetně albatrosů, fregat, pelikánů a obrovských choutek. Také můžete vidět mořské želvy a delfíny.

6. Musím si vzít potápěčské vybavení na Isla de la Plata?
Odpověď: Pokud plánujete potápění na Isla de la Plata, měli byste si vzít své vlastní potápěčské vybavení. Existují však také možnosti pro šnorchlování a výlety, které zahrnují pronájem vybavení.

7. Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Isla de la Plata?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Isla de la Plata je od června do září, kdy je nejmenší riziko dešťů a nejvíce možností pro pozorování ptáků a mořských živočichů.

8. Můžu si vzít jídlo a pití na Isla de la Plata?
Odpověď: Ano, můžete si vzít jídlo a pití na Isla de la Plata. Doporučuje se však, abyste se vybavili vlastním balíčkem oběda a dostatečným množstvím vody, protože na ostrově není žádné občerstvení k dispozici.

9. Můžu plavat u Isla de la Plata?
Odpověď: Ano, v některých částech Isla de la Plata můžete plavat. Nicméně, je důležité dodržovat bezpečnostní pokyny a místní pravidla, zejména pokud se jedná o silný proud a možnou přítomnost žraloků.

10. Jak je počasí na Isla de la Plata?
Odpověď: Isla de la Plata má tropické podnebí s teplými teplotami po celý rok. Nejteplejší a nejsušší období je od června do září, kdy průměrné teploty dosahují až 30 °C. Během deštivého období od prosince do března může být možné očekávat deště a vyšší vlhkost.


Letenka Ekvádor Isla de la Plata


Ekvádor je zemí bohatou na přírodní krásy a jedním z nejvýznamnějších turistických cílů je ostrov Isla de la Plata, který se nachází poblíž pobřeží Tichého oceánu. Tento ostrov, který je nazýván také jako Malý Galapagos, nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy, ohromující biodiverzitu a neuvěřitelnou příležitost pozorovat vzácné druhy volně žijících živočichů.

Isla de la Plata je součástí ekvádorského národního parku Machalilla, který byl založen v roce 1979 a patří mezi nejstarší a nejdůležitější chráněné oblasti v zemi. Ostrov je vzdálen pouhých 40 km od pevninské části Ekvádoru a je snadno dostupný z pobřežního města Puerto López.

Turisté mohou plánovat celodenní výlety na Isla de la Plata, které nabízejí možnost objevovat fascinující floru a faunu ostrova. Mezi nejvýznamnější obyvatele ostrova patří tři druhy tuleňů, kteří se zde často houfují a lákají návštěvníky svými roztomilými a hravými projevy.

Dalšími přírodními skvosty ostrova jsou různé druhy ptáků, jako je například slavný albatros galapážský, který patří mezi největší létající ptáky na světě. Na ostrově se také nachází mnoho dalších druhů, včetně pelikánů, fregat, buřňáků a kolibříků. Milovníci mořských želv také mají skvělou příležitost spatřit zdejší populace těchto ohrožených plazů.

Kromě úžasné fauny nabízí Isla de la Plata i pozoruhodnou floru, zahrnující různé druhy orchidejí a kaktusů. Na ostrově se nachází také menší botanická zahrada, kde si návštěvníci mohou prohlédnout tyto unikátní rostliny a dozvědět se více o jejich ekosystému.

Pro dobrodružněji založené turisty jsou dostupné různé vodní aktivity jako šnorchlování a potápění. Vody kolem ostrova jsou bohaté na korálové útvary a různé druhy ryb, takže zážitek z potápění je tu opravdu nezapomenutelný.

Navštívit Isla de la Plata je jedinečná příležitost pro každého, kdo má rád přírodu a živočichy. Turisté mají tu možnost prozkoumat neuvěřitelnou biodiverzitu, zažít vzrušení z pozorování ohrožených druhů a těšit se na okouzlující výhledy na oceán a okolní ostrovní skupiny.

Svou návštěvou Isla de la Plata podporujeme ochranu tohoto krásného místa a příběhům, které se tu odehrávají. Je důležité, aby turisté respektovali pravidla chráněné oblasti a zachovali přírodu tak, aby i další generace mohly zažívat tento magický kousek Ekvádoru.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky