Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve

Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


1. Jak se dostat do Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve?
- K přístupu do gabonské rezervace Wonga-Wongué lze využít leteckou dopravu nebo cestu po souši. Nejbližší letiště je v městě Franceville, odkud je možné pokračovat po silnici. Rezervace se nachází ve vnitrozemí, přístupná je po zpevněných cestách až k vstupní bráně.

2. Jaké jsou otevírací hodiny réservy?
- Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je přístupná pro veřejnost každý den od východu slunce do západu slunce. Je důležité uvědomit si, že vstup může být omezen v případě nepříznivého počasí nebo jiných mimořádných okolností. Doporučuje se před plánováním návštěvy zkontrolovat aktuální informace nebo se obrátit na místní správu réservy.

3. Jsou v réservě ubytovací možnosti?
- Ano, v rezervaci Wonga-Wongué je k dispozici několik ubytovacích možností. Můžete si vybrat mezi luxusními stanovými tábory, chatkami nebo kempy (ubytování ve stanech). Je však důležité si rezervovat místo dostatečně dopředu, protože kapacita ubytování může být omezena.

4. Jaká zvířata mohu vidět v réservě?
- Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je domovem mnoha druhů ohrožených živočichů. Mezi typické druhy, které zde můžete spatřit, patří sloni, gorily, mangusti, pásovcové, opice a mnoho dalších. Rovněž zde můžete vidět bohatou paletu ptáků.

5. Je potřeba povolení k fotografování v réservě?
- Ano, k fotografii a filmování v gabonské réservaci je vyžadováno povolení. Je nutné se předem registrovat na úřadu rezervace a dodržovat pravidla a pokyny dané správou. Fotografování některých zvířat nebo jejich teritorií může být omezeno, aby se minimalizovalo rušení jejich přirozeného chování.

6. Můžu si přinést vlastní jídlo a vodu do réservy?
- Ano, je povoleno si přinést vlastní jídlo a vodu do réservy. Doporučuje se však vést minimální stopu, takže všechny odpadky by měly být s sebou odnášeny a odklizeny v odpovídajících nádobách.


Letenka Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve is a beautiful and exotic destination in the central African country of Gabon. Known for its diverse ecology and unique wildlife, it is a must-visit location for nature enthusiasts and adventurers alike.

The reserve is located in the heart of the tropical rainforest and is home to a rich variety of species, many of which are endangered. Visitors to the reserve can expect to see gorillas, chimpanzees, elephants, leopards, and a variety of bird and reptile species.

One of the best ways to get to Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve is by air. The closest airport is in Libreville, which is the capital city of Gabon. From here, it is possible to take a charter flight to the reserve, which is the most convenient way to reach the safari destination.

Several airlines offer flights to Libreville from major cities around the world, including Paris, London, and Johannesburg. Once in Libreville, travelers can take a connecting flight or a helicopter ride to Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve.

It is important to note that visitors to the reserve will need to obtain a permit in advance from Gabon's National Parks and Recreation Department. These permits can be obtained through travel agencies and tour operators who specialize in eco-tourism.

In addition to seeing the wildlife in the reserve, visitors can also explore the surrounding rainforest, take a guided tour, or hike through the scenic trails. The reserve offers a unique opportunity to experience the beauty and diversity of African wildlife up close and in their natural habitats.

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve is a destination unlike any other. With its unparalleled beauty and diversity, it offers a once-in-a-lifetime experience for travelers seeking an adventure in the heart of Africa.


Ubytování Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Gabon je země v západní Africe, která se pyšní bohatstvím přírodních krás a biodiverzity. Jednou z nejcennějších perel této části světa je Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve, která nabízí úžasné možnosti ubytování pro návštěvníky.

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je oblastí, která zahrnuje přes 4 000 kilometrů čtverečních a nachází se ve vnitrozemí Gabonu. Byla vytvořena s cílem chránit vzácné druhy zvířat a rostlin, které tuto oblast obývají. Mezi ně patří sloni, gorily, leopardi, lamantini a mnoho dalšího. Místní ekosystémy jako deštné pralesy, bažiny a mangrovy vytvářejí unikátní prostředí, které je považováno za jedno z nejbohatších na světě.

Pro návštěvníky, kteří se rozhodnou prozkoumat Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve, je k dispozici několik možností ubytování. Jednou z příjemných možností je pobyt v kempu, který je situován v srdci rezervace. Kemp poskytuje jednoduché, ale pohodlné ubytování ve stanech, kde si můžete užít autentický zážitek přírody. V kempu je také k dispozici společná jídelna, kde si můžete vychutnat tradiční místní kuchyni.

Pro ty, kteří preferují vyšší standardy, je možnost ubytovat se v nedalekém safari lodge. Tento luxusní hotel nabízí pohodlné pokoje s moderním vybavením a krásným výhledem na okolní přírodu. Zde si můžete vychutnat bazén, wellness centrum nebo se jen tak odpočinout na terase s panoramatickým výhledem. Personál vám bude k dispozici kdykoli budete chtít něco zajímavého podniknout nebo potřebovat radu.

Oblast Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je také známá pro svou rozmanitou nabídku outdoorových aktivit. Návštěvníci se mohou věnovat rybaření, pěší turistice, pozorování volně žijících zvířat nebo se projíždět na lodi po řekách, které rezervace protínají. Pro milovníky adrenalinu je také možné se zúčastnit organizovaných safari s průvodcem, který vás provede nejzajímavějšími místy rezervace.

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je skutečným rájem pro přírodní a safari nadšence. Je to místo, kde si můžete vychutnat úžasnou přírodu, bohatou faunu a flóru a zároveň se ubytovat v pohodlí. Jestliže máte rádi dobrodružství a toužíte po unikátní zkušenosti, pak je Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve tou pravou volbou. Přijďte a objevte jedinečnost tohoto kousku Afriky!


Počasí Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je jednou z nejvýznamnějších rezervací v republice Gabon. Nachází se v jihozápadní části země a je domovem mnoha unikátních druhů rostlin a zvířat. Tato rezervace představuje vzácný kousek nedotčené přírody a je velmi důležitá pro ochranu biodiverzity Gabonu.

Počasí v oblasti Wonga-Wongué je významným faktorem pro životní prostředí a životní podmínky zdejších druhů. Rezervace se nachází v rovníkovém podnebném pásu, což znamená, že zde panuje vysoká vlhkost a teploty jsou celoročně mírné. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25 ° C, s minimálními rozdíly mezi jednotlivými ročními obdobími.

V oblasti Wonga-Wongué padá během roku přibližně 2500 mm srážek. Nejdeštivější období je v období od října do května, kdy je za deště charakteristická vysoká intenzita, což přispívá ke vzniku hustých deštných pralesů. Naopak suché období přichází od června do září, kdy je průměrná měsíční srážková aktivita pod 100 mm. Toto období může být pro místní druhy problematické, protože přírodní zdroje jsou omezené.

Když se podíváme na faunu Gabonu Wonga-Wongué, můžeme spatřit několik druhů zvířat, která jsou zde doma. Patří sem například sloni, gorily, šimpanzi, mangabeji, savci, plazi a mnoho dalších. Tyto druhy vyvinuly strategie přizpůsobení, aby zvládly podnebí v oblasti. Například někteří primáti si umí vytvořit přístřešky, které je chrání před explozivními dešti a slunci.

Pro lidi, kteří navštěvují Wonga-Wongué, může počasí představovat určitou výzvu. Vlhkost a horko mohou být vyčerpávající, a proto je důležité mít vhodné oblečení a dostatečné zásoby vody. Také je třeba se připravit na příležitostné dešťové přeháňky a bahnité stezky.

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je jedním z pokladů Gabonu. Jeho unikátní počasí a příroda přitahují mnoho návštěvníků z celého světa. Zároveň je důležité udržovat a chránit tuto rezervaci, aby v ní zvířata a rostliny mohly žít v míru a bezpečí.


Dovolená Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve: Oáza přírodního bohatství

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je oblast v Gabonu, která se rozkládá na ploše více než 5000 hektarů. Je zde sídlo několika druhů zvířat, a to včetně slonů, goril, levhartů a mangust. Kromě toho si turisté mohou vychutnat krásné scenérie, které jsou tvořeny řekami, zálivy a jezery.

Je to jedna z nejvýznamnějších přírodních oblastí Gabonu. Nachází se zde mnoho druhů flóry a fauny, které jsou zde chráněny. Reserve je součástí rozsáhlého komplexu přírodních parků, který byl vyhlášen prezidentem Gabonu, aby ochránil bohatství Gabonu. V této oblasti jsou v současné době vysledováni 3 sloni, 8 goril, 13 levhartů a 9 žiraf.

Kromě ochrany živočišné říše se v oblasti Wonga-Wongué snaží zachovávat i kulturní dědictví zdejších obyvatel. Ti po staletí žili v místech, kde se dnes nachází oblast chráněná jako přírodní rezervace. V důsledku toho je k dispozici mnoho turistických služeb, které umožňují návštěvníkům ochutnat místní gastronomii a setkat se se zástupci zdejší kultury.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve, se dostanou k oblasti přes hlavní město Gabonu, Libreville. Odtud je třeba přejet na sever na několik desítek kilometrů do oblasti Wonga-Wongué.

V oblasti jsou k dispozici různé typy ubytování, od kempů po luxusní apartmány ve wellness centrech. Ceny se liší podle typu ubytování a trvání pobytu. Doporučuje se plánovat pobyt předem a ubytování si zarezervovat včas.

Nejen turisté, ale i místní obyvatelé si velmi váží Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve. Mnozí se zde angažují v ochraně zvířat a původních obyvatel. V oblasti probíhají i různé projekty, které rekonstruují některé části přírodních parků.

V oblasti je mnoho aktivit, které turisté mohou podniknout. Mezi hlavní atrakce patří safari, běžkování, plavání a horská turistika. Tato oblast je pro své mnohé přirozené krásy, označovaná jako „oáza v srdci Gabonu“.

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je přírodní krásou, o níž se mnoho lidí ještě nezajímá. Turisté, kteří si tento skvost nechají ujít, ztrácí možnost vidět některé z nejkrásnějších přírodních scenérií na planetě a zároveň nevidí, jak mnoho se dá udělat pro ochranu přírody. Vše, co je třeba udělat, je zajít k turistickému centru a domluvit si návštěvu.

Elizabeth Johnová


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky