Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Chorvatsko Pula

Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Pula


1. Jak se dostat z letiště do centra Pulje?
Odpověď: Nejlepší možností je využít městskou autobusovou dopravu nebo využít taxi služby.

2. Jaké jsou nejoblíbenější pláže v okolí Pulje?
Odpověď: Mezi nejoblíbenější pláže patří Bijeca, Verudela, Kamenjak a Saccorgiana.

3. Kde se nachází největší trh v Pulji?
Odpověď: Největší trh v Pulji se nachází na adrese Giardini b.b.

4. Jaké jsou možnosti ubytování v okolí Pulje?
Odpověď: V okolí Pulje je k dispozici široká nabídka ubytování včetně hotelů, apartmánů a kempů.

5. Co je nejlepšího k vidění v centru Pulje?
Odpověď: V centru Pulje stojí za návštěvu například římský amfiteátr, kostel sv. Eufemie, zámek Histria a mnoho dalších památek.

6. Je nutné platit vstupné do památek v Pulji?
Odpověď: Ano, do většiny památek v Pulji musíte zaplatit vstupné.

7. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Pulje?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Pulje je od května do září, kdy jsou teploty nejteplejší a turistická sezóna je v plném proudu.

8. Kde lze najít nejlepší restaurace v Pulji?
Odpověď: V centru Pulje se nachází velké množství restaurací s tradiční chorvatskou kuchyní, mezi nejoblíbenější patří například konoba Batelina, konoba Bistro ćakula a Spacio.

9. Je v Pulji možnost výletů lodí?
Odpověď: Ano, v Pulji je možnost výletů lodí, například na ostrovy Brijuni.

10. Jaké jsou nejlepší aktivity pro rodiny s dětmi v Pulji?
Odpověď: V okolí Pulje je možné podniknout výlety na kole, projížďky lodí nebo si užít den v akvaparku Aquacolors.


Ubytování Chorvatsko Pula


Chorvatsko je každoročně oblíbenou turistickou destinací pro Čechy a Slováky. A jedním z nejatraktivnějších míst, kam lidé míří, je Pula. Tento přístavní a lázeňský město se nachází na pobřeží Jaderského moře v regionu Istrijského poloostrova. Kromě své bohaté historie a kultury je Pula také vyhledávanou destinací pro ty, kteří hledají kvalitní ubytování a krásné pláže.

Pula nabízí širokou škálu možností ubytování, které uspokojí potřeby každého cestovatele. Turisté si mohou vybrat z různých typů zařízení, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a kempů. Mnoho z nich se nachází v blízkosti pláží, což umožňuje snadný přístup k moři a aktivitám na pobřeží.

Pula je známá svými krásnými plážemi s čistou vodou a pískem. Pláže jsou ideální pro opalování, plavání a různé vodní sporty. Některé z nejpopulárnějších pláží v Pule zahrnují Valkane, Hawaii, Verudela a Kamenjak. Tyto pláže mají výbornou infrastrukturu, včetně sprch, toalet a plážových barů, které nabízejí osvěžující nápoje a lehké občerstvení.

Pokud se rozhodnete si pronajmout apartmán v Pule, budete mít možnost si vychutnat dovolenou ve vlastním prostoru. Apartmány jsou často plně vybavené včetně kuchyňského koutu, což znamená, že si můžete sami připravit jídlo, což ušetří peníze na stravování v restauracích. Některé apartmány také nabízejí balkony nebo terasy s výhledem na moře, což vytváří ideální prostředí pro večerní posezení a relaxaci.

Pokud preferujete luxusnější ubytování, můžete si vybrat některý z hotelů v Pule. Místní hotely nabízejí širokou škálu služeb a vybavení, včetně bazénů, spa a wellness center, fitness center, restaurací a barem. Některé hotely se nacházejí přímo u pláže, takže můžete snadno a rychle přejít z lože na pláž a zpět.

Pro ty, kteří preferují přirozenější způsob ubytování, jsou k dispozici také kempy v okolí Puly. Kempy jsou často situovány v blízkosti moře a nabízejí různé typy kempování, včetně stanování, karavanů a chat. V kempu si můžete užít soukromí a klid, zatímco sdílíte společné vybavení a aktivity s ostatními kempujícími.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si zvolíte, Pula vám nabídne skvělý zážitek. Kromě pláží a ubytování má město také mnoho historických památek a atrakcí, které stojí za návštěvu, včetně antického amfiteátru, Herkulova bronzového sochy a římského chrámu Augusta. Pula je také výchozím bodem pro exkurze na blízké ostrovy, jako je Brijuni a Cres.

Celkově lze říci, že ubytování v Pule je dostupné a kvalitní. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotel, prostorný apartmán nebo pohodlný kemp, určitě najdete něco, co vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu. S krásnými plážemi a bohatou historií je Pula ideálním místem pro dovolenou u moře v Chorvatsku.


Letenka Chorvatsko Pula


Chorvatské město Pula je jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací v zemi. Nachází se v regionu Istrii a je známé svými krásnými plážemi, historickými památkami a bohatým kulturním dědictvím.

Pokud plánujete navštívit Pulu, jednou z prvních věcí, na kterou musíte myslet, je způsob, jak se tam dostat. Mnoho lidí dává přednost letecké dopravě, a to díky pohodlnosti a rychlosti cestování. Letenka Chorvatsko Pula je skvělou volbou, pokud chcete co nejrychleji a nejpohodlněji dorazit do tohoto malebného města.

Pula má vlastní letiště, které se nachází vzdálené asi deset kilometrů od centra města. Na letišti lze nalézt několik mezinárodních leteckých společností, které nabízejí pravidelné spoje z různých významných evropských měst. Mezi nejpopulárnějšími destinacemi, ze kterých lze doletět do Puly, jsou například Londýn, Berlín, Amsterdam, Curych a mnoho dalších.

Při výběru letenky Chorvatsko Pula je dobré vzít v potaz několik faktorů. Pravidelně sledujte nabídky od různých leteckých společností, protože ceny letenek se mohou lišit v závislosti na sezóně a předprodejních akcích. Dále si ověřte, zda letiště Pula je přístupné z vašeho odletového místa a jaké jsou přímé spoje. Pokud nejsou k dispozici přímé lety, můžete zvážit také alternativní letiště v blízkých destinacích, jako je například letiště v Rijece.

Po příletu do Puly je doprava do města velmi snadná. Autobusová doprava je častým způsobem, jak se dostat z letiště do centra města. Autobusová zastávka se nachází přímo před terminálem a autobusy jezdí pravidelně v průběhu dne. Další možností je využití taxislužby, která je k dispozici přímo na letišti.

Po příletu do Puly si můžete začít užívat všech turistických atrakcí, které město nabízí. Mezi nejznámější památky patří antický amfiteátr, který je největším dochovaným stavebním dílem tétoho druhu. Můžete také navštívit historické centrum města, kde se nachází řada zajímavých kostelů, katedrál a muzeí.

Pula je také skvělým místem pro milovníky slunce a moře. Místní pláže jsou písečné nebo oblázkové, a nabízejí ideální prostředí pro odpočinek a rekreaci. Pokud máte rádi vodní aktivity, můžete si pronajmout jachtu nebo se zúčastnit potápěčského výletu.

Zkrátka, Pula je jedním z nejkrásnějších míst, která Chorvatsko nabízí, a letenka Chorvatsko Pula je skvělou volbou, pokud plánujete navštívit toto úžasné město. Pula vás přivítá svým půvabem, bohatou historií a křišťálově čistým mořem a bude to rozhodně jedno z nezapomenutelných dobrodružství v Chorvatsku.


Dovolená Chorvatsko Pula


Dovolená v Chorvatsku v městě Pula je ideální volbou pro ty, kteří hledají krásné pláže, velkolepé památky a příjemnou atmosféru. Nachází se na jižním pobřeží země, poblíž hranic s Itálií a Slovinskem, a nabízí mnoho aktivit a zábavy pro jednotlivce i rodiny s dětmi.

Pula je město, které má bohatou historii a tradici. Nachází se zde mnoho kulturních památek, jako například římský amfiteátr, který je jednou z největších památek svého druhu na světě. Tento amfiteátr je také domovem mnoha kulturních a uměleckých akcí, jako jsou divadelní představení, koncerty a mnoho dalšího. Dalšími zajímavými památkami jsou Artemidin chrám a Hradby města Pula.

V Pule se nachází mnoho krásných pláží, kde si můžete užít sluneční paprsky a relaxovat u moře. Mezi nejpopulárnější pláže patří Verudela Beach, díky svému čistému pobřeží a velkému počtu vodních sportů, nebo Banjole Beach s jemným pískem a příjemnou atmosférou jejího okolí.

Kromě plážování můžete v Pule vyzkoušet také vodní sporty, jako jsou potápění, šnorchlování, vodní lyžování a windsurfing. Pokud jste mezi lidmi, kteří si rádi prohlížejí horské scenérie, tak zde také existuje vlněná krajina s mnoha cyklostezkami a turistickými trasami.

Pokud se chcete odreagovat a odpočinout si v některém z luxusních hotelů nebo resortů, není problém. Pula nabízí mnoho kvalitních ubytování, kde si můžete užít pohodlí a pohostinnost chorvatských lidí. Najdete tu také mnoho restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční chorvatské jídlo, jako například mořské plody, různé druhy domácí paštiky a grilované maso.

Celkově lze říct, že dovolená v Chorvatsku v Pule je skvělou volbou pro ty, kteří hledají krásné pláže, kulturní památky, vodní sporty a relaxaci v příjemném prostředí. Pula nabízí mnoho možností pro zábavu a odpočinek, jak pro jednotlivce, tak pro rodiny s dětmi. Je to ideální místo, kde strávit aktivní, ale zároveň odpočinkovou dovolenou.


Počasí Chorvatsko Pula


Chorvatsko je známé nejen pro svoje krásné pláže, ale také pro své rozmanité klima. Pula je jedním z nejpopulárnějších turistických míst v Chorvatsku, a protože se nachází u pobřeží, má také své specifické počasí.

V létě se teploty v Pule pohybují kolem 30 stupňů Celsia, občas s nárazovými bouřemi v průběhu odpoledne. Protože je Pula převážně suchá oblast, je poměrně běžné, že se v této doby vyskytují lesní požáry. Proto se doporučuje být opatrný s otevřeným ohněm a vyhýbat se jakémukoliv chování, které by mohlo způsobit vznícení plamenů.

Podzim a jaro v Pule jsou obvykle mírné a příjemné, s teplotami kolem 20 stupňů Celsia. Během těchto období může být vítr silnější a občas také deštější, ale celkově jsou tyto měsíce ideální pro návštěvu této oblasti.

Zima v Pule je mírná, s teplotami kolem 10 stupňů Celsia. Výjimkou jsou oblasti v horách, kde sníh a nízké teploty mají v zimních měsících svůj vliv. Nicméně, během zimy mohou zasáhnout i velmi silné bouřky, které s sebou přinášejí četné problémy, včetně silných větrů, dešťových srážek a vln bouří na moři.

Celkově vzato, Pula je vynikající destinací pro dovolenou v období léta, kdy teploty jsou příjemně horké a slunečné dny pozvou k relaxaci na pláži. Nicméně, pokud máte rádi mírné počasí a máte rádi turistické výlety a procházky, podzim a jaro jsou rozhodně také dobrými obdobími pro návštěvu této oblasti. A při správném plánování a dodržování bezpečnostních opatření by návštěva Puly měla být příjemným zážitkem, bez ohledu na roční období.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky