Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bhútán Gangtey Monastery

Počasí Bhútán Gangtey Monastery


Bhútán, země ležící v oblasti Himálaje, je známá svou překrásnou krajinou, bohatou kulturou a duchovní atmosférou. V této zemi se nachází mnoho historických a náboženských památek, které přitahují návštěvníky z celého světa. Jednou z těchto zajímavostí je Gangtey Monastery, klášter situovaný v údolí Phobjikha, který je nejen důležitým duchovním centrem, ale také nabízí nádherné okolní scenérie.

Jedním z nejzajímavějších aspektů Gangtey Monastery je jeho poloha a také klima v této oblasti. Klášter se nachází v nadmořské výšce okolo 2900 metrů nad mořem, což přináší odlišné počasí ve srovnání s nižšími částmi Bhútánu. Díky své poloze vysoko v horách je údolí Phobjikha obklopeno zasněženými vrcholy, což přidává na jeho kouzlu a exotičnosti.

Počasí v Gangtey Monastery je ovlivněno monzunovým klimatem, což znamená, že léto je deštivé a zimy jsou chladné. Nejlepší čas na návštěvu kláštera a okolních oblastí je mezi říjnem a dubnem, kdy je počasí relativně suché a teploty jsou příjemné. Léto, které trvá od května do září, je charakteristické dešťovými srážkami, které mohou omezovat venkovní aktivity.

V zimních měsících, od prosince do února, teploty v Gangtey Monastery klesají a bývají pod bodem mrazu. Sněhové srážky jsou časté a klášter a okolní kopce jsou pokryty vrstvou sněhu, což z tohoto místa dělá pohádkově krásné místo. Pokud máte rádi zimní sporty nebo chcete zažít zasněženou krajinu, zimní návštěva Gangtey Monastery může být pro vás nezapomenutelným zážitkem.

Bhútán je známý jako země štěstí a klidu, a navštívení Gangtey Monastery nabízí možnost připojit se k této atmosféře. Obdivování krásných střech kláštera, procházka po údolí Phobjikha a setkání s místními buddhistickými mnichy jsou zážitky, které se jen tak nezapomenou.

Je však vhodné mít na paměti, že Bhútán je duchovní zemí a i když je otevřený turistům, je důležité respektovat místní obyvatele a jejich kulturu. Klášter je aktivním duchovním centrem a návštěvníci by měli být tichý a zdrženlivý, aby respektovali náboženské ceremonie a meditace, které se tam konají.

Gangtey Monastery v Bhútánu je nejen duchovním útočištěm, ale také překrásným místem obklopeným jedinečnou přírodou. Nezáleží na tom, zda se tam vydáte v létě nebo v zimě, jeho krása a půvab vás jistě nadchne. Pokud hledáte únik od každodenního shonu a zároveň se chcete dostat blíže k buddhistickým tradicím, není lepším místem k navštívení než Gangtey Monastery v Bhútánu.


Dovolená Bhútán Gangtey Monastery


Bhútán je země plná starobylých a fascinujících památek a poutních míst. Jedním z takových míst je úchvatné Gangtey klášter, který se nachází v údolí Gangtey ve středním Bhútánu. Tato oblast je známá pro svou překrásnou přírodu, panoramatické výhledy a poutní místa, které přitahují návštěvníky z celého světa.

Gangtey klášter, také známý jako Gangtey Sangcholing klášter, je významný buddhistický klášter náležící k červeným kloboukům, jednomu z hlavních směrů tibetského buddhismu. Klášter byl postaven v 17. století a je jednou z nejvýznamnějších poutních destinací v Bhútánu. Jeho architektura a umístění jsou zcela jedinečné, což dělá z návštěvy tohoto místa opravdový zážitek.

Klášter se nachází na horském vrcholu, což poskytuje úchvatné výhledy na okolní krajinu, údolí a zasněžené vrcholky hor. Od chvíle, kdy se přiblížíte ke klášteru, ucítíte duchovní atmosféru, která zde vládne. Působivá architektura kláštera je složena z kamenných zdí, dřevěných sloupů a malebných oken. Uvnitř kláštera se nachází posvátná mešita, v níž se buddhistické mnichy scházejí k modlitbám a meditaci.

Pro poutníky je návštěva Gangtey kláštera nejenom duchovním zážitkem, ale také možností poznat tuto starobylou kulturu zblízka. Mnoho mnichů je ochotných přivítat návštěvníky a podělit se o své vědomosti o buddhismu a klášterním životě. Můžete se také zúčastnit meditace a zážitkových kurzů, které nabízí klášter pro zájemce.

Kromě kláštera je zde také nádherná přírodní rezervace, která je domovem ohrožených druhů zvířat a rostlin. Během vaší návštěvy se můžete projít přírodními stezkami a obdivovat krásu flóry a fauny. Nejznámějšími obyvateli této oblasti jsou černohrdlí žralokýš, vřešťanovité žralokýše a mnoho dalších vzácných druhů. Proto je Gangtey klášter nejenom duchovním centrem, ale také rájem pro přírodovědce a milovníky přírody.

Pokud plánujete navštívit Bhútán, nezapomeňte zařadit Gangtey klášter na svůj seznam míst k návštěvě. Kromě úžasné architektury a přírodní krásy vás očekává i duchovní zážitek a fascinující insight do buddhistického života. Bhútán je země, která nabízí zážitky pro každého a návštěva Gangtey kláštera určitě stojí za to.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Gangtey Monastery


Otázka: Jak dlouho trvá cesta do Bhútánu?
Odpověď: Cesta do Bhútánu se liší podle toho, odkud do Bhútánu cestujete. Většinou se cesta do Bhútánu skládá z letu do přilehlého města v Indii (např. Delhi, Kolkata, Bagdogra) a následně řízené cesty nebo letu do Bhútánu. Celková doba cesty se může lišit od několika hodin do několika dnů v závislosti na spojení a přestupech.

Otázka: Jak se dostanu do Gangtey Monastery?
Odpověď: Gangtey Monastery se nachází v údolí Phobjika v centrálním Bhútánu. Nejbližším městem je Wangdue Phodrang, které se nachází asi 45 km od kláštera. K dostání se k Gangtey Monastery můžete použít soukromého řidiče nebo se můžete rozhodnout pro organizovanou turistickou exkurzi.

Otázka: Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Gangtey Monastery?
Odpověď: Nejlepší čas pro návštěvu Gangtey Monastery je v období od října do dubna, kdy jsou počasí a podmínky cestování nejlepší. V létě se může vyskytnout mnoho dešťů a v zimě může být velmi studeno a obtížné se dostat do údolí kvůli sněhu.

Otázka: Jaké jsou vstupné poplatky do Gangtey Monastery?
Odpověď: Vstupné do Gangtey Monastery může být zahrnuto do nákladů na turistickou exkurzi nebo si ho můžete zakoupit na místě. V současné době (2021) jsou vstupné poplatky do této atrakce asi 300 Bhútánských ngultrumů (cca 10 USD).

Otázka: Lze si v Gangtey Monastery ubytovat?
Odpověď: Ano, v Gangtey Monastery se dá ubytovat v několika přilehlých hotelech a penzionech. Je také možné zůstat v méně tradičních ubytovacích zařízeních, jako jsou například stanové tábory. Je však třeba si rezervovat ubytování v předstihu, protože údolí Phobjika je velmi oblíbenou turistickou atrakcí.


Letenka Bhútán Gangtey Monastery


Gangtey, obklopený malebným horským prostředím, je jednou z nejvýznamnějších lokalit v Bhútánu. Nachází se v údolí Phobjikha, které je domovem pro ohrožený druhčernohlavé zimorodky. Kromě této vzácné ptáčí populace je Gangtey také domovem jednoho z nejvýznamnějších klášterů v Bhútánu - Gangtey Monastery.

Gangtey Monastery, také známý jako Gangtey Gonpa nebo Gangtey Sangacholing Nyingmapa, je buddhistický klášter, který byl postaven v roce 1613. Nachází se na kopci nad údolím Phobjikha a je obklopený srubovými domy a poli ječmene a brambor. Přístupová cesta do kláštera vede přes hustý les, což přidává k jeho magické atmosféře.

Klášter Gangtey slouží jako důležité místo pro zasvěcení buddhistických mnichů a také jako duchovní centrum pro místní obyvatele. Je součástí nyingmapa školy tibetského buddhismu, která je jednou z nejstarších a nejvýznamnějších škol buddhismu v Bhútánu. Klášter se stal centrem učení, kde se mnichové studují důležité náboženské texty, filosofii a meditaci.

Hlavní chrám v klášteře je zdobený nádhernými freskami a uměleckými díly, což přitahuje umělce a návštěvníky z celého světa. V blízkosti chrámu se nachází knihovna obsahující vzácné buddhistické texty a svitky, které jsou pečlivě chráněny. Klášter také vystavuje řadu historických artefaktů, včetně ohromující kolekce soch a thangků (plášťovité obrazy).

Nejvýznamnějším okamžikem v životě kláštera je slavnostní udělování titulu tulků, což jsou reinkarnace svatých učitelů. Tito tulkové jsou velmi respektováni a uznáváni v celém Bhútánu a klášter Gangtey je často místem, kde hledají své nové inkarnace.

Klášter Gangtey má také velký význam při zachování kultury a tradic Bhútánu. Každoročně se zde konají různé festivaly, zahrnující tradiční tance, hudbu a obřady, které přitahují mnoho návštěvníků z celého světa. Tyto festivaly jsou příležitostí k oslavě a sdílení bohatého kulturního dědictví Bhútánu.

Pokud se vypravíte do Bhútánu, návštěva kláštera Gangtey by neměla chybět na vašem seznamu. Jeho klidné prostředí, nádherná architektura a bohatá historie vytvářejí jedinečný zážitek. Navíc přírodní krása údolí Phobjikha dodává klášteru další rozměr a považuje se za jeden z nejdůležitějších ekologických koridorů v Bhútánu.

Gangtey Monastery je zkrátka místem, které spojuje náboženské dědictví, historii a přírodu Bhútánu. Ať už jste zájemcem o buddhistickou spiritualitu, milovníkem umění nebo prostě hledáte klidné místo k odpočinku, návštěva tohoto kláštera je pro vás nezapomenutelným zážitkem.


Ubytování Bhútán Gangtey Monastery


Gangtey Monastery: Duchovní útočiště v zeměpisném srdci Bhútánu

Bhútán, malý himálajský národ zvaný "země štěstí", je známý svou unikátní kulturou a překrásnou krajinou. A jedním z nejvýznačnějších míst v této zemi je Gangtey Monastery.

Gangtey Monastery, také známý jako Gangtey Gompa nebo Gangtey Palace, se nachází v údolí Phobjikha v okrese Wangdue Phodrang v západním Bhútánu. Toto duchovní útočiště leží ve výšce přes 3 000 metrů nad mořem a nabízí ohromující pohledy na okolní himálajské hřebeny a údolí.

Monastery bylo postaveno v roce 1613 a je jedním z nejvýznamnějších buddhistických středisek v Bhútánu. Je to sídlo Gangtey Tulku Rinpoche, duchovního vůdce Gangteyho a významného buddhistického učitele. Gangtey Monastery je také domovem pro více než 100 mnišek a mnichů.

Během své návštěvy byste měli věnovat pozornost výjimečné architektuře tohoto kláštera. Monastery se skládá ze tří hlavních budov: hlavního chrámu, věžovité stavby, která obsahuje mnoho vzácných soch a nástěnných maleb, a relikviářového stupně. Každá ze staveb je zdobena mnoha uměleckými díly a vyzařuje klid a duchovní atmosféru.

Gangtey Monastery je také známé svým letním obydlím pro černokrké ždímače (černokrký žďárek), vzácného ptáka migrujícího z Tibetu každý rok. Tento pták je symbolem procházejících ročních období v Bhútánu a hraje důležitou roli v místní kultuře a tradicích. Vrch Phobjikha Valley je domovem těchto vzácných ptáků a stává se příležitostí k pozorování ptáků pro ty, kteří se zajímají o přírodu a její ochranu.

Kromě návštěvy kláštera můžete také prozkoumat krásu okolní krajiny. Phobjikha Valley je khamské údolí s rolí v místním zemědělství, a tak můžete vidět pastevecké rodiny, které se starají o své dobytče, a políčka se zeleninou. Procházkou údolím se můžete také potěšit panoramatickými výhledy na okolní krajinu a zajímavou flóru a faunu.

Pokud si přejete zůstat na tomto magickém místě, bude vám k dispozici několik možností ubytování. V této oblasti existuje několik hotelů a turistických resortů, které nabízejí pohodlné pokoje s výhledem na klášter a okolní krajinu. Mnoho z těchto zařízení také poskytuje možnosti procházek se zkušenými průvodci, kteří vám ukáží okouzlující okolní místa a pomohou vám pochopit místní kulturu a tradice.

Při návštěvě Bhútánu nezapomeňte věnovat čas alespoň na jednodenní výlet do Gangtey Monastery. Toto krásné duchovní centrum v centru Bhútánu vás okouzlí svou atmosférou, architekturou a překrásnými pohledy na krajinu. A pokud se rozhodnete zůstat v této oblasti, budete mít příležitost prozkoumat zázraky Phobjikha Valley a vychutnat si klid a krásu této unikátní lokality.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky