Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Mexiko Chiapas

Letenka Mexiko Chiapas


Mexiko je krásná země plná zajímavých míst, kde je co objevovat. Jedním z míst, které stojí za to navštívit, je Chiapas. Tato oblast se nachází v jihovýchodním Mexiku a nabízí mnoho kulturních a přírodních krás.

Jak se do Chiapas dostat? Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letadlem. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do města Tuxtla Gutiérrez, hlavního města Chiapas. Zde se můžete ubytovat v místních hotelech a začít objevovat krásy této oblasti.

Co můžete v Chiapas vidět? Jedním z největších zážitků v oblasti Chiapas je návštěva Národního parku Cañón del Sumidero, kde se můžete projíždět po řece a obdivovat impozantní kaňon. Dále je zde mnoho kulturních památek, včetně mayského města Palenque, které bylo vybudováno před tisíci lety a které je dodnes velmi dobře zachováno.

Dalšími zajímavými místy jsou města San Cristobal de las Casas a Tuxtla Gutiérrez, kde se můžete procházet po historických ulicích a podívat se na místní architekturu. V této oblasti se také nachází několik přírodních rezervací, včetně Biosférické rezervace El Triunfo a Montebello, kde se můžete projít po krásných ekosystémech.

Další aktivitou, kterou můžete v oblasti Chiapas podniknout, je návštěva mnoha místních trhů, kde si můžete zakoupit tradiční výrobky jako jsou koberce, šperky nebo místní produkty.

Pokud chcete zažít něco skutečně unikátního, určitě byste neměli vynechat návštěvu záchranářské stanice pro kočky v San Juan Chamula. Toto město je domovem tzv. kočičích lidí, kteří nosí zvířata s sebou po ulicích a místní kočky jsou pro ně velmi důležité.

V oblasti Chiapas je mnoho míst, která stojí za to navštívit, a pokud se rozhodnete na tuto letenku sáhnout, určitě nebudete litovat. Krásné města, přírodní krásy a mnoho kulturních památek jsou jen některými z mnoha věcí, které si můžete užít v tomto krásném koutu Mexika.


Počasí Mexiko Chiapas


Mexiko Chiapas se nachází na jihozápadě Mexika a je nejjižnějším státem v zemi. Je to oblast s nádhernými horami, tropickým deštným pralesem, řekami a jezery. Navíc je Chiapas do značné míry ovlivněn přílivem vody a vzdušného proudu z severního Pacifiku a Karibiku.

Počasí v Chiapasu se tak vyznačuje vysokou vlhkostí a tropickým klimatem. Teploty se pohybují v průměru od 20 až 30 ° Celzia. V oblastech, kde převažují hory, se může teplota v noci snížit až k 10 ° C.

Deštivá sezóna v Chiapasu začíná v květnu a končí v říjnu. Průměrný roční úhrn srážek se pohybuje kolem 2 500 mm, avšak v některých oblastech to může být až 5 000 mm ročně. Nejvíce srážek bývá na východě Chiapasu. A právě v této době mohou být krajiny Chiapasu úchvatně krásné. Lesy a horská údolí jsou plné živých barev s celou řadou květin, které kvetou na jaře a v létě.

I přesto, že jsou léta v Chiapasu extrémně vlhká, se zde nachází řada míst, které jsou stále významnými turistickými destinacemi. Města San Cristobal de las Casas a Tuxtla Gutierrez jsou mezi turisty velmi populární díky své bohaté historii, kulturním artefaktům a nádherné přírodě.

Další turistickou atrakcí Chiapasu je proslulá mezoamerická archeologická lokalita palenque, která se nachází na jihu státu. Je to bývalé město Mayů a je známé kvůli svým monumentálním stavbám a malbám, které se nacházejí uvnitř jejich paláců.

Celkově lze říci, že počasí v Chiapasu může být velmi proměnlivé, ale stále se jedná o krásné místo k návštěvě. Pokud se chcete vyhnout dešti, nejlepší dobou k návštěvě je od listopadu do dubna. Nicméně, pokud se chcete potopit do krásy tropického deštného lesa a obdivovat úchvatné vodopády, pak může být návštěva v deštné sezóně v Chiapasu pro vás to pravé.


Ubytování Mexiko Chiapas


Chiapas je jedním z nejjižnějších a nejrozmanitějších regionů Mexika. Jeho bohatá kultura, přírodní krása a historické památky lákají každý rok tisíce turistů. Pokud plánujete navštívit Chiapas, je důležité si zajistit vhodné ubytování, které vám umožní nejen pohodlně odpočinout, ale také si užít vše, co tento region nabízí.

Chiapas je známý svými koloniálními městy, jako je například San Cristóbal de las Casas. Pokud preferujete přítomnost historických památek, měli byste se rozhodnout pro ubytování v centru města, kde najdete mnoho malebných hotelů a hostinců, které vám poskytnou autentický zážitek. Tyto hotely se často nacházejí v historických budovách a připomínají koloniální éru.

Pro ty, kteří se chtějí raději ponořit do přírody Chiapas, je lepší volbou ubytování mimo město. V okolí San Cristóbal de las Casas najdete mnoho ekologických hotelů a resortů, které se nacházejí v nádherné horské krajině. Tyto hotely často nabízejí různé aktivity, jako je pěší turistika, horská kola nebo jízda na koni, díky kterým budete mít možnost prozkoumat okolní přírodu.

Dalším zajímavým místem pro ubytování je Palenque, známé pyramidy a archeologické naleziště. Kolem tohoto města najdete mnoho různých hotelů a resortů, které se nachází v tropickém pralese. Mnoho z těchto hotelů nabízí také pohodové bungalovy ve stylu malých domů, které jsou obklopeny zelení a poskytují velmi intimní a klidné prostředí.

Pokud preferujete pobyt u vody, doporučuje se navštívit pobřeží Pacifiku v blízkosti města Tapachula. Zde najdete velký výběr luxusních plážových resortů, které nabízejí pohodlné a relaxační ubytování. Tyto hotely často disponují vlastními plážemi, bazény a wellness centry, které poskytují možnost zcela se zde zrelaxovat a užít si tropického ráje.

Celkově lze říci, že Chiapas nabízí široký výběr ubytování, které vyhoví každému vkusu a preferencím. Bez ohledu na to, zda preferujete historické město, přírodní krásy nebo pláže, v tomto regionu najdete mnoho možností, které vám umožní zažít autentickou atmosféru a skvělou dovolenou. Nezapomeňte si vybrat ubytování předem, protože během turisticky rušných období se rychle zaplňuje.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mexiko Chiapas


Níže uvádím několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Mexika, přesněji regionu Chiapas:

1. Kde se nachází Chiapas v Mexiku?
Chiapas je jihozápadním státem Mexika, sousedícím s Guatemalou. Leží na jihovýchodě země a má pobřeží na Tichém oceánu.

2. Jaká je hlavní atrakce v Chiapasu?
Hlavní atrakcí v Chiapasu je archeologická lokalita Palenque, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Místní džungle a vodopády jsou také velmi oblíbené mezi turisty.

3. Jaké jsou tradiční jídla v Chiapasu?
V Chiapasu je obvyklé jíst tradiční mexická jídla, jako jsou tacos, enchiladas, mole a tamales. Místní specialitou je tzeltalský chleba a pozol, který je kukuřičný nápoj.

4. Jaká je hlavní etnická skupina v Chiapasu?
V Chiapasu žijí různé etnické skupiny, nejvíce zastoupené jsou Mayové, zejména etnická skupina Tzotzil a Tzeltal. Zdejší obyvatelé jsou známí svou tradiční kulturou a řemeslnými pracemi.

5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Chiapasu?
Nejlepší doba na návštěvu Chiapasu je v období sucha, které trvá od listopadu do dubna. Během období dešťů, které trvá od května do října, mohou být některé cesty a atrakce obtížně přístupné.

6. Jaké jsou populární turistické aktivity v Chiapasu?
V Chiapasu se můžete vydat na prohlídku archeologických lokalit, jako je Palenque nebo Bonampak, nebo si užít krásnou přírodu a vodopády v národním parku Cañón del Sumidero. Můžete také navštívit koloniální město San Cristóbal de las Casas.

Doufám, že vám tyto dotazy a odpovědi pomohou lépe pochopit region Chiapas v Mexiku.


Dovolená Mexiko Chiapas


Pokud se chystáte na dovolenou do Mexika a hledáte místo, které vám nabídne jiný pohled na toto krásné středoafrické místo, Chiapas je tím nejvhodnějším místem. Toto mexické stát je plný kulturního bohatství, nepřeberné množství přírodních krás a bohatou historii, která z něj činí neuvěřitelné místo, které si zamilujete.

Co můžete očekávat:

Pokud se chystáte do Chiapas na dovolenou, můžete očekávat neuvěřitelně bohaté kulturní dědictví, které se projevuje v neuvěřitelné historii státu. Je zde mnoho mayských ruin, které jsou důkazem toho, že tato kultura zde byla mnoho století před naším letopočtem. Místem, kam byste určitě měli zajít, je Palenque, který je jednou z nejkrásnějších mayských ruin.

A co se přírody týče? Chiapas vám nabídne úžasné vodopády, džungle a krásné horské masivy, které jsou skvělým místem pro pobyt v přírodě. I když v Mexiku najdete mnoho krásných míst a přírodních parků, chiapaská příroda je něco úplně jiného.

Kromě přírodních krás můžete v Chiapasu také ochutnat neuvěřitelně chutné tradiční jídlo. Mezi oblíbené pokrmy patří například tortas, které jsou velmi oblíbené v celé Latinské Americe. A pokud si chcete vychutnat větší množství tradičních jídel, doporučujeme navštívit některou z mnoha tradičních komunit, které se nacházejí v okolí.

Kam bezpečně jet:

Teď, když víte, co vás v Chiapasu čeká, je také důležité, abyste zvolili bezpečné místo pro svůj pobyt. Bezpečnost by měla být vždy prioritou při vaší dovolené, a proto vám doporučujeme zůstat v sídlech mimo městskou zónu. Mnoho hotelů a resortů vám nabídne exkluzivní pobyt, ale budou mimo rizikové zóny.

Další možností je být vědomý svého okolí a zůstat opatrný. Pamatujte si, že v Mexiku existuje určité riziko kriminality, takže se vyhněte temným uličkám a spíše zůstaňte ve velkých lidech. V případě pochybností kontaktujte místní úřady.

Konečné shrnutí:

V Chiapasu najdete mnoho možností pro skvělou dovolenou. Od mayských ruin až po krásnou přírodu, každý si zde najde něco vhodného pro sebe. Pokud ale hledáte bezpečné pobytové místo, zvažte pobyt v rezortu mimo rizikové oblasti a opatrně se pohybujte v městských zónách. Chiapas je bez pochyb nádherný mexický stát, který vás svými krásami a kulturou okouzlí.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky