Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Island Goðafoss

Ubytování Island Goðafoss


Island je země, která láká velké množství turistů z celého světa. Oblíbeným turistickým místem je také Goðafoss, což je vodopád nacházející se na řece Skjálfandafljót na severu Islandu. Pokud plánujete navštívit tuto oblast, můžete si zvolit jako své ubytování Island Goðafoss.

Island Goðafoss je luxusní hotel, který se nachází přímo u vodopádu Goðafoss. Hotel nabízí moderní a stylové pokoje pro hosty s výhledem na malebné okolí. Pokoje jsou klimatizované a vybavené pohodlnými postelemi, satelitní televizí, minibarem, trezorem a vlastní koupelnou.

Kromě pohodlných pokojů nabízí Island Goðafoss také restauraci, kde si hosté mohou vychutnat tradiční islandské speciality i mezinárodní kuchyni. Restaurace má neuvěřitelný výhled na vodopád Goðafoss, což nabízí nezapomenutelný zážitek při večeři. V případě nepříznivého počasí je k dispozici elegantní vnitřní jídelna s krbem.

Pro ty, kteří hledají relaxaci a odpočinek, může být Island Goðafoss skvělou volbou. Hotel nabízí moderní wellness centrum, které se skládá z venkovních a vnitřních lázní, sauny a posilovny. Pro okamžitou revitalizaci a regeneraci nabízí hotel také masáže a kosmetické procedury.

V případě, že byste se chtěli vydat na pěší výlet, Island Goðafoss leží přímo na cestě Laugavegur, což je nejznámější pěší trasa na Islandu. Navštívit lze také blízké horské vrcholy, ledovce a geotermální oblasti jako je třeba Mývatn.

Island Goðafoss je skvělým místem pro ty, kteří hledají kvalitní ubytování v malebném prostředí a chtějí si užít nezapomenutelnou dovolenou. Hotel nabízí vše, co si můžete přát od luxusního ubytování. Pokud plánujete navštívit Island a oblast Goðafoss, rozhodně byste neměli minout tuto skvělou možnost ubytování.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Goðafoss


1. Kde se nachází vodopád Goðafoss?

Vodopád Goðafoss se nachází na řece Skjálfandafljót v blízkosti silnice číslo 1 na severu Islandu, asi 45 minut jízdy od města Akureyri.

2. Je návštěva Goðafossu placená?

Ne, návštěva Goðafossu je zcela zdarma.

3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Goðafossu?

Nejlepší čas na návštěvu Goðafossu je v létě, kdy jsou dny nejdelší a počasí nejstabilnější. V zimě je však vodopád krásný díky ledu a sněhu.

4. Jaký je rozsah pěší trasy k Goðafossu?

Pěší trasa k Goðafossu je relativně krátká, asi 10 minut chůze od parkoviště.

5. Je možné k Goðafossu dojet autem?

Ano, Goðafoss je snadno dostupný autem po silnici číslo 1.

6. Je možné se koupit v řece pod vodopádem?

Ano, je možné se koupat v řece pod vodopádem, ale je to z velké části velmi studená řeka.

7. Je možné kempovat v blízkosti Goðafossu?

Ano, existuje několik kempů v blízkosti Goðafossu, ve kterých můžete strávit noc.

8. Jaký je historický význam Goðafossu?

Goðafoss byl důležitým místem v historii Islandu, když se v roce 1000 př. n. l. zde skupina ýských vůdců rozhodla přestoupit na křesťanství. Vůdce zvaný Þorgeir Ljósvetningagoði házel do vodopádu sochy starých bohů a vyzval všechny ýské obyvatele, aby následovali jeho příklad.


Počasí Island Goðafoss


Island Goðafoss je jedno z nejkrásnějších turistických míst na Islandu, které je známé svou nádhernou přírodou. Toto místo je známé zejména pro své vodopády a unikátní krajinné obrazy, které přitahují tisíce návštěvníků každý rok.

Goðafoss se nachází na řece Skjálfandafljót a je jedním z největších a nejznámějších vodopádů na Islandu. Jméno Goðafoss znamená "vodopád bohů" a bylo mu dáno, protože se říká, že sem v roce 1000 vyhazovaly sošky zakládajícího faráře Þorgeir Þorkelsson. Legenda praví, že Þorgeir, který se v Islandu stal prvním křesťanským biskupem, rozhodl, že země přejde na křesťanství a vyhodil do vodopádu sošky bohů a přestoupil na křesťanskou víru.

Goðafoss je tvořen řadou menších vodopádů a celková šířka vodopádu dosahuje až 30 metrů. Voda z řeky Skjálfandafljót klesá do propasti s hloubkou přibližně 12 metrů, což vytváří ohromující zvuk a bazénem vodopádu plným bublající vody. Během slunných dnů je zde možné spatřit vodní prach, který stoupá ve vzduchu, což vytváří malebnou a romantickou atmosféru.

Celá oblast kolem Goðafoss je pozoruhodná svou krásnou přírodou. Kromě samotného vodopádu se zde nachází také rozlehlé pastviny, řeky a horské vrcholy, které tvoří úchvatnou scenerii. V okolí Goðafossu lze nalézt také mnoho turistických cest a stezek, které umožňují návštěvníkům prozkoumat tuto úchvatnou přírodní oblast.

Goðafoss je nejkrásnější v období fržení vody, což se obvykle děje na jaře a na podzim, když roztává sníh v horách nebo když se voda naplno vrací do ledovců po letním tání. V těchto obdobích je vodopád nejimpozantnější a nabízí nádherný pohled na sílu a krásu přírody.

Navzdory tomu, že Goðafoss je jednou z nejkrásnějších přírodních památek na Islandu, je zde stále ještě možné najít klid a mír. Úžasná příroda a magická atmosféra tohoto místa jsou přímo laděny na nostalgie a přinášejí úlevu od stresu a každodenních starostí. Je to místo, které si zaslouží návštěvu a které na vás zanechá nezapomenutelné dojmy.

Pokud se chystáte na Island, nezapomeňte navštívit Goðafoss. Tento vodopád nabídne nejen nádherný pohled, ale také připomene historii a koneckonců vás přeneseme do světa magie a přírodní krásy. Je to jedno z těch míst, které stojí za to vidět a zažít a které vám poskytne úžasnou příležitost objevovat a obdivovat krásu Islandu.


Dovolená Island Goðafoss


Na severu Islandu se nachází jedno z nejkrásnějších míst a turistických atrakcí - vodopád Goðafoss. Slovo "Goðafoss" v překladu znamená "Vodopád bohů" a jméno napovídá, že se jedná o oblast s bohatou historií a náboženským významem.

Goðafoss se nachází na řece Skjálfandafljót, která je jednou z nejdelších řek na Islandu. Je to jedno z nejnavštěvovanějších a nejznámějších míst na celém ostrově, a to s dobrým důvodem. Vodopád je široký přibližně 30 metrů a padá do údolí ve dvou hlavních větvích. Vzdouvající se kaskády vody společně s okolními skalami vytvářejí ohromující a dechberoucí pohled.

Pokud se rozhodnete navštívit Goðafoss, můžete si zvolit některou z turistických stezek, které vedou k vodopádu. Abyste si opravdu užili všechnu krásu tohoto místa, je nejlepší navštívit ho v létě. Tehdy je hlavní sezóna na Islandu a příroda je plná barev a květin. Ráno nebo večer je také ideální čas pro návštěvu, když je méně lidí a můžete si užívat klidný a tichý okamžik s Goðafoss.

Goðafoss je významný také z historického hlediska. V roce 1000 zde byla provedena důležitá událost, která ovlivnila budoucnost Islandu. Tehdy se zde islandští vůdcové shromáždili, aby rozhodli o přijetí křesťanství jako náboženství pro celý ostrov. Jedním z nejvýznamnějších osobností, která se tehdy stala křesťanem, byl Thorgeir Thorkelsson, který hodil do vodopádu své pohanské sochy bohů. Tímto aktem symbolicky ukončil pohanskou éru na Islandu.

Návštěva Goðafossu je tedy nejenom turistickým zážitkem, ale také historickým a náboženským momentem. Můžete se projít po stezkách, obdivovat mohutnost vodopádu a přitom přemýšlet o lidských dějinách a vývoji společnosti.

Island je pro turisty známý svými krásami a divokou přírodou. Dovolená na Islandu je jedinečným zážitkem, který vás okouzlí nejenom Goðafossem, ale také dalšími přírodními divy, jako jsou ledovce, gejzíry, horké prameny a sopečné kraje. Pokud hledáte dovolenou v neuvěřitelném prostředí, Island a Goðafoss jsou vynikající volbou.


Letenka Island Goðafoss


Island je jedinečnou a překrásnou zemí plnou pozoruhodných přírodních úkazů. Mezi nejpoutavějšími a nejnavštěvovanějšími turistickými atrakcemi na tomto ostrově se nachází také vodopád Goðafoss. Jeho jméno lze přeložit jako "vodopád bohů" a přesně takovým dojmem návštěvníky okouzlí.

Goðafoss se nachází na severu Islandu, nedaleko města Akureyri. Svým obrovským tokem vody, který padá ze skalního stupně o výšce 12 metrů, vytváří neuvěřitelnou přírodní scenérii. Voda se sráží do malého údolí a následně pokračuje v řece Skjálfandafljót. Právě tato vodní cesta proslavila Goðafoss jako jeden z nejsilnějších vodopádů na Islandu.

Ale nejde jen o samotný vodopád, co láká turisty z celého světa. Ještě důležitější je jeho historický význam, který se váže k událostem z přelomu 10. a 11. století. V roce 1000 se Island přiklonil ke křesťanství a konverze proběhla právě zde, na březích Goðafossu. Legendy vyprávějí, že tehdejší islandský zákonodárce, který byl hrdý na svou pohanskou víru, hodil své sošky božstev do vodopádu. Tím se symbolicky zřekl staré víry na podporu nového náboženství.

Dnes je Goðafoss úctyhodnou turistickou atrakcí, kterou každoročně navštíví tisíce turistů. Přístupové stezky jsou dobře značené a umožňují návštěvníkům procházku podél vodopádu až k jeho okraji, což zaručuje úžasný pohled. Nejenže si můžete vychutnat překrásný vodopád v plné parádě, ale zároveň můžete sledovat, jak silná voda padá na skály ve spodní části údolí.

Okouzlující příroda kolem vodopádu Goðafoss láká také milovníky outdoorových aktivit. Místní průvodci nabízejí toulky po okolních horách, kajakování po vodě nebo jízdu na koni v blízkém okolí. V zimě se také můžete těšit na nebeské představení v podobě polárních září. Prostě si vyberte svou oblíbenou aktivitu a Goðafoss vám přání znovu a znovu plnit.

Letenka na Island je dostupná většinou jako součást balíčku, který zahrnuje ubytování a různé výlety. Je možné se dopravit na Island letecky z mnoha evropských měst. Hlavním mezinárodním letištěm je Reykjavík-Keflavík, které je dobře propojené s důležitými světovými destinacemi.

Navštívit Island a projet se po ostrově je snem mnoha cestovatelů. A pokud se vydáte na sever do regionu Akureyri, neměli byste vynechat návštěvu Goðafossu. Tento úchvatný vodopád vás zcela jistě nadchne svou krásou a historií a vy si odnesete nezapomenutelné zážitky.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky