Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Nepál Mount Everest

Letenka Nepál Mount Everest


Nepál je kouzelnou zemí, která láká turisty z celého světa. Zde můžete prožít jedinečnou dovolenou plnou památek, krásné přírody a překrásných hor. Nejznámější horou Nepálu a jednou z nejvyšších na světě je známý Mount Everest. Chcete-li si užít nezapomenutelný zážitek z vyhlídky na Mount Everest, můžete si pro tento účel zakoupit letenku Nepál Mount Everest.

Letenka Nepál Mount Everest je nabízena nejen turistům, kteří jsou zkušení horolezci, ale také těm, kteří se o horolezectví ani nezajímají. Let se uskuteční ze základny v městečku Lukla, které leží v nadmořské výšce přibližně 2845 metrů a postupně se budete vynášet až do výšky 8848 metrů, což je výška Mount Everestu.

Během letu se budete moci těšit z krásného výhledu na království Nepálu a hlavně na horu Mount Everest. Na trase potkáte i další známé vrcholy, jako například Makalu (8463 m), Lhotse (8516 m) a Cho Oyu (8201 m). Letenka Nepál Mount Everest nabídne nejen pohled z výšky na sněhové štíty, ale i na krásnou přírodu, údolí řeky Dudh Kosi a vodopádů.

Letenky jsou obvykle k dispozici od dubna do října, kdy je nejlepší počasí pro turisty. Je ale nutné si letenku rezervovat předem, protože její dostupnost je velmi omezená a cena letenky je oproti jiným letům vyšší. Vzhledem k tomu, že si zde užijete naprosto nezapomenutelný zážitek, stojí to za to.

Pokud tedy hledáte nevšední zážitek, který si budete pamatovat napořád, letenka Nepál Mount Everest je určitě tou pravou volbou. Vydejte se s námi na nezapomenutelnou cestu do Nepálu a podívejte se na tento nejvyšší vrchol světa z výšky.


Dovolená Nepál Mount Everest


Nepál se stal pro turisty z celého světa jedním z nejvíce ceněných cestovatelských cílů. Tato země je známa svou krásnou přírodou, úchvatnou kulturou a především svou dominantou - horou Mount Everest.

Nepál se nachází na území Himálaje, což je nejvyšší pohoří na světě. Mount Everest, který se nachází v pohoří Mahálancá, je nejvyšší horou na Zemi a její vrchol dosahuje úctyhodných 8 848 metrů nad mořem.

Dovolená v Nepálu je jedinečným zážitkem, který vám umožní poznat nejen úžasnou přírodu, ale také se seznámit s tajemnou kulturou a tradicemi obyvatel této země.

Jelikož Mount Everest je jednou z nejslavnějších hor na světě, mnoho turistů se sem vypravuje za účelem dobytí jejího vrcholu. Ale nezoufejte, pokud nemáte alpinistické dovednosti, protože několikadenní výstup na Mount Everest není jen pro zkušené lezce. Existuje mnoho dalších způsobů, jak si tuto horu i tak užít.

Často lidé zvolí trek, který vede přes údolí Khumbu. Tato trasa vám umožní vidět úžasné výhledy na okolní vrcholy, ledovce a malá horská městečka. Během trekkingu také projdete kolem klášterů a buddhistických svatyní, kde můžete poznat místní duchovní život.

Pokud preferujete delší túry a nezávislost, můžete si pronajmout horského vůdce a táborovou výstroj a vydat se na treky, které vedou do vyšších nadmořských výšek. Tyto trasy vás zavedou do základního tábora na úpatí hory, kde budete mít možnost spatřit nádherný vrchol Mount Everestu.

Nepál není proslulý jen svou horolezeckou tradicí a trekovými stezkami, ale také svými národními parky s bohatou divokou zvěří. Nejoblíbenější z nich je Národní park Sagarmatha, který je zapsaný na Seznamu světového dědictví UNESCO. Tento park je domovem mnoha chráněných druhů zvířat, včetně sněžného leoparda, himálajských medvědů a vzácných ptáků.

Dovolená v Nepálu je také o jedinečných kulturních zážitcích. Místní obyvatelé mají bohatou kulturu a tradice, které sahají desítky let zpátky. V zemi je mnoho chrámů, klášterů a svatyní, které si můžete prohlédnout. Můžete se setkat s buddhistickými mnichy, kteří v klášterech žijí a praktikují svou víru, a také se dozvědět o jejich filozofii a meditačních technikách.

Dovolená v Nepálu je skutečným dobrodružstvím pro všechny cestovatele. Je to země bohatá na přírodu, kulturu a odvážné výzvy. Bez ohledu na to, zda se vydáte na dobytí vrcholu Mount Everestu, kompletní trek nebo jen strávíte čas v místních vesnicích a obdivujete úžasné výhledy, návštěva Nepálu vás jistě nezklame.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nepál Mount Everest


Dotazy:
1. Jak vysoký je Mount Everest?
2. Kde se nachází Mount Everest?
3. Jaký je nejlepší čas na výstup na Mount Everest?
4. Jaké jsou požadavky pro výstup na Mount Everest?
5. Jak dlouho trvá výstup na Mount Everest?
6. Kolik lidí se každý rok pokouší vystoupit na Mount Everest?
7. Jaké jsou nebezpečí při výstupu na Mount Everest?
8. Jak se dostanu na Mount Everest?
9. Kolik vrcholů má Mount Everest?
10. Kdo byl první člověk, který vystoupil na Mount Everest?

Odpovědi:
1. Mount Everest je nejvyšší horou světa s výškou 8 848,86 metrů nad mořem.
2. Mount Everest se nachází na hranici mezi Nepálem a Čínou (Autonomní oblast Tibet).
3. Nejlepší čas na výstup na Mount Everest je obvykle na jaře (květen a červen) a na podzim (září a říjen), kdy je stabilnější počasí.
4. Pro výstup na Mount Everest je potřeba mít dobré fyzické a mentální připravení, zkušenosti s horolezectvím, povolení od nepálské vlády a vynikající vybavení.
5. Výstup na Mount Everest trvá zpravidla 2-3 měsíce v závislosti na aklimatizaci a počasí.
6. Každý rok se na výstup na Mount Everest pokouší přibližně 800-1000 lidí.
7. Nebezpečí při výstupu na Mount Everest zahrnují extrémně nízké teploty, silný vítr, suché vzduch, sněhové laviny a výškovou nemoc.
8. Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Mount Everest, je letět do Kathmandu v Nepálu a poté trvat na let do Lukly nebo Jiri, odkud začíná trekingová trasa na Everest Base Camp.
9. Mount Everest má dva hlavní vrcholy - jihovýchodní s výškou 8 848,86 metrů a severozápadní s výškou 8 844,43 metrů.
10. První člověk, který vystoupil na Mount Everest, byl Sir Edmund Hillary z Nového Zélandu a Šerpa Tenzing Norgay z Nepálu dne 29. května 1953.


Počasí Nepál Mount Everest


Nepál je malá, ale ohromující země v jižní Asii, která je nejvíce známá svými mimořádnými přírodními scenériemi a vysokými horami. A jednou z nejslavnějších hor na světě je právě Mount Everest. Tato majestátní hora přitahuje každoročně mnoho horolezců, cestovatelů a dobrodruhů. Ale jaké je počasí na této úžasné hoře?

Na Mount Everestu panují extrémní podmínky, které je třeba brát v úvahu při plánování cesty na tento nejvyšší vrchol na planetě. Hora je obklopena ledovci a ledovými skalisky, což zvyšuje obtíže při lezení. Mrazivé teploty při -40 až -60 stupních Celsia jsou časté a studený vítr fúkající rychlostí přes 100 km/h může být smrtelný.

Co se týče srážek, je na horách obvyklé, že sněží téměř po celý rok. Nejvíce srážek padá během monzunového období od června do září, kdy je horám Nepálu přinášeno obrovské množství deště. To může být nebezpečné pro horolezce, protože vedle ledových trhlin může docházet k povodním a sesuvům půdy.

Na jaře a na podzim dochází k menším srážkám, ale stále je třeba dávat pozor na nebezpečné povětrnostní podmínky. Větry na hoře Everest jsou silné a nestálé během celého roku, což může zhoršit příznaky vysokohorské nemoci a zvážení při lezení.

Jižní strana hory Everest je obecně teplejší, než severní strana, která je vystavena severním větrům. Teploty se na vrcholu pohybují kolem -35 stupňů Celsia, a dokonce i v zimě neklesají pod -60 stupňů Celsia. Příznivější období pro lezení na Mount Everest jsou jaro (duben a květen) a podzim (září a říjen), kdy jsou obvykle mírumilovnější povětrnostní podmínky.

Je třeba si uvědomit, že počasí na Mount Everestu může být velmi proměnlivé. I když může být slunečný den, náhlé změny počasí mohou vést k bouřkám, žádoucím sněhovým bouřím a extrémně nízkým teplotám. Horolezci a cestovatelé musí být na tuto nevyzpytatelnost připraveni a mít dostatečně kvalitní vybavení.

Závěrem lze říci, že počasí na Mount Everestu je nevyzpytatelné a extrémní. Horolezci a cestovatelé, kteří se odhodlají vystoupat na tento vrchol, se musí vybavit vhodným oblečením a vybavením, aby zvládli neuvěřitelné podmínky. Extrémní nízké teploty, silné větry a srážky jsou vystavovány nepředvídatelným rizikům, které je třeba respektovat a brát v úvahu při plánování výstupu na Mount Everest.


Ubytování Nepál Mount Everest


Vrchol Mount Everest, který se nachází v Nepálu, je jedním z největších přírodních divů na světě. Mnoho dobrodruhů a nadšenců se každý rok vypravuje do tohoto malebného kouta našeho planety, aby se pokusili zdolat tuto ohromující horu. Když se rozhodnete podniknout výpravu na Mount Everest, ubytování je zásadním faktorem, který musíte vzít v úvahu. Zde je přehled několika možností ubytování Mount Everestu v Nepálu.

Výchozím bodem mnoha výprav na Mount Everest je vesnice Lukla. Nachází se ve výšce přibližně 2860 metrů nad mořem a je jedním z nejfrekventovanějších míst v této oblasti. V Lukle najdete různé typy ubytování, včetně hotelů, hostinců a horských chat. Pokoje jsou obvykle velmi jednoduché, ale pohodlné, s jednoduchými zařízeními a provedením.

Další zajímavou možností ubytování je horská osada Namche Bazaar, která se nachází ve výšce 3440 metrů. Tato osada je považována za „hlavní město“ ropuchy Khumbu a je oblíbenou zastávkou pro všechny, kteří míří na Everest. Namche Bazaar nabízí různé hotely a horské chaty. V některých z nich můžete najít i vybavení jako teplou vodu, WiFi a restaurace s tradičními i mezinárodními pokrmy.

Jak se výškově stoupáte po horském masivu Everestu, ubytovací možnosti se výrazně zjednodušují. Stávka se jednoduché horské chaty a základní ubytovny, které nabízejí prostorné společné pokoje s lůžky a sdílené toalety. Vyhřívaná veřejná místnost slouží jako jídelna, kde si můžete dát teplý nápoj nebo jídlo.

Při samotném výstupu na Mount Everest v posledních fázích cesty se většina horolezců rozhodne pro přistání na nejrůznějších horských táborech, které jsou speciálně vybudovány pro tento účel. Tyto tábory jsou obvykle vybaveny jen základními stanovými obydlími, protože hlavním záměrem je minimalizovat zátěž, kterou by stejně museli horolezci při svém výstupu nést.

Je důležité si uvědomit, že ubytování na vrcholu Mount Everestu je velmi omezené a dostupné jen omezenému počtu lidí. Rezervace je proto naprosto nezbytná a musí se provést s dostatečným předstihem, jelikož se vyprodávají rychle.

V nepálské části Mount Everestu se nachází různé možnosti ubytování, od jednoduchých horských chat až po luxusní hotely. Každý turista si může vybrat možnost ubytování, která mu nejlépe vyhovuje a odpovídá jeho potřebám a rozpočtu. Přesto, ať už jste na horu přišli jakýmkoliv způsobem, je důležité si uvědomit, že každý krok v tomto ohromujícím prostředí vyžaduje pevnou a přizpůsobivou povahu, a proto byste měli být vždy připraveni na neočekávané.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky