Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kazachstán Big Almaty Lake

Dovolená Kazachstán Big Almaty Lake


Kazachstán není země, na kterou by si většina lidí hned vzpomněla, když řekneme dovolená. Nicméně tato země skýtá mnoho krásných přírodních scenérií, které stojí za návštěvu. Jedním z nejznámějších je Big Almaty Lake, krásná přehrada, která se nachází v pohoří Tian Shan, nedaleko od města Almaty.

Big Almaty Lake leží ve výšce 2511 metrů nad mořem a je zásobován vodou ze sněhového tajícího ledovce. Jeho barva je nádherná – zelenomodrá a obklopují ho zasněžené vrcholky hor. Voda v jezeře je tak čistá, že můžete vidět ryby, které v něm plavou.

Cesta k jezeru není snadná – musíte se vydat po spletité silnici, která vede horským terénem. Nicméně pohled na Big Almaty Lake stojí za to. Nejlepší čas na návštěvu je v létě, kdy se v jezeře můžete koupat nebo plavat na lodi. Pokud dorazíte na podzim, barva okolí bude krásná, díky proměněným listům stromů.

Kromě koupání a plavání můžete také využít pěší turistiku v okolí jezera. Existuje mnoho turistických stezek, které vedou kolem tohoto nádherného místa. Například trasa, která vede až ke sněhovým vrcholům. Pokud máte štěstí, můžete potkat také zdivočelé kozy, které se tu volně pohybují.

Big Almaty Lake je ideálním místem pro ty, kteří chtějí uniknout z každodenního ruchu a načerpat energii z kouzla přírody. Jedná se o nádhernou přehrady, která vás okouzlí na první pohled. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, a zároveň vidět jedno z nejkrásnějších míst v Kazachstánu, rozhodně byste měli navštívit Big Almaty Lake.


Letenka Kazachstán Big Almaty Lake


Kazachstán je obrovská země s bohatou přírodní krásou a jedním z jejích nejvýznamnějších přírodních pokladů je Big Almaty Lake, nacházející se v blízkosti hlavního města Almaty.

Big Almaty Lake je krásné horské jezero, které se nachází v stejnojmenném pohoří Tian Shan, ve výšce přes 2500 metrů nad mořem. Jezero skvěle doplňuje malebnou krajinu okolo sebe a přitahuje tisíce návštěvníků každý rok svou úchvatnou krásou.

Jezero je součástí národního parku Ile-Alatau, který nabízí návštěvníkům mnoho možností k prozkoumání a objevování okouzlující přírody. Kromě Big Almaty Lake zde najdete také další jezera, vodopády, horské vrcholy a malebné louky.

Big Almaty Lake se vyznačuje krásnou tyrkysově modrou barvou vody, která je způsobena mineralogickými složkami v jezeru. Voda je tak průzračná, že je možné vidět až do hloubky 30 metrů. Kombinace modré vody, zasněžených vrcholků hor a zelených lesů vytváří panoramatickou krajinu snů.

Navštívení Big Almaty Lake je zážitkem pro každého milovníka přírody a fotografie. Krátký výlet z Almaty vám umožní zjistit, proč je toto místo tak oblíbené. Jezerem protéká horský potok, který do jezera přivádí pramenitou vodu. Můžete se projít kolem jezera a obdivovat jeho nádherné okolí. Pokud se vydáte na vyšší nadmořskou výšku, budete mít úžasný výhled na jezero a panoráma okolních hor.

Okolí jezera je také domovem různých druhů ptáků, zvířat a rostlin. Pro milovníky přírody je toto místo rájem, které poskytuje ideální podmínky k pozorování a fotografii divokého života.

Pokud plánujete návštěvu Kazachstánu, Big Almaty Lake by nemělo chybět na vašem itineráři. Je to skvělý způsob, jak se uniknout shonu a hmotného světa a získat pocit klidu a míru, který nabízí pouze příroda. Procházka kolem jezera, pozorování ptáků, piknik u vody - to vše jsou aktivity, které vám mohou poskytnout unikátní zážitky.

Big Almaty Lake je jedinečné místo, které vám připomene, jak nádherná může být naše planeta. Ať už je váš cíl relaxace, dobrodružství nebo objevování nových míst, jezero vám toto všechno nabídne. Takže neváhejte a přidáte si Big Almaty Lake na seznam přírodních divů, které musíte navštívit. Určitě vám stojí za to!


Počasí Kazachstán Big Almaty Lake


Kazachstán je známý svou krásnou přírodou a velkolepými jezery. Jedním z nejkrásnějších a nejvýznamnějších jezer v Kazachstánu je Big Almaty Lake. Toto jezero se nachází asi 25 km od Almatyho, největšího města v zemi.

Big Almaty Lake se nachází v pohoří Zailijskij Alatau, mezi národním parkem Ile-Alatau a výzkumným zařízením Tien Shan. Jezero se táhne na délku přibližně 1,5 km a je napájeno vodou z ledovců. Jeho hloubka dosahuje až 40 metrů a barva vody je díky minerálům v okolní kamenité půdě velmi modrá.

V létě, zejména v červenci a srpnu, se na březích jezera můžete potkat mnoho turistů a návštěvníků, kteří si užívají krásných pohledů na jezero a okolní hory. Pokud máte rádi turistiku nebo horolezectví, okolní strmé hory jsou ideálním místem pro vás.

Big Almaty Lake se nachází v horské oblasti, kde je klima drsné a změnlivé, s vysokými teplotními rozdíly. V létě se teploty pohybují okolo 20-25 °C, avšak v noci může být velmi chladno s teplotami až kolem 5 °C. V zimě jezero zmrzne a okolí se pokryje sněhem, teploty klesají až k -20 °C.

Pokud se chystáte navštívit Big Almaty Lake, nezapomeňte, že v této oblasti mohou být často silné větry a sněžení. V zimě se také mohou vyskytovat laviny, takže je důležité mít vhodné vybavení pro bezpečnou cestu.

V roce 2018 byl přírodní park Ile-Alatau a jeho okolí, včetně Big Almaty Lake, zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. To znamená, že krásná místní krajina byla oficiálně uznána jako unikátní a neocenitelná a od té doby se stala ještě oblíbenější turistickou destinací.

Big Almaty Lake je úžasným místem, které byste při své cestě po Kazachstánu neměli vynechat. Krásné modré vody, okolní kopce a horská příroda zanechají nevymazatelný dojem na každého návštěvníka.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Big Almaty Lake


1. Jak se dostat k Big Almaty Lake v Kazachstánu?
- Nejlepší způsob, jak se k jezeru dostat, je najmout si taxi nebo pronajmout auto. Je také možné použít veřejnou dopravu (autobus nebo marshrutka) do hor v Almaty a pak pěšky nebo na koních dojít k jezeru.

2. Je koupání v jezeře povoleno?
- Bohužel, v jezeře není povoleno koupání ani potápění. Voda je příliš studená a také slouží jako zdroj pitné vody pro město Almaty.

3. Jak dlouho trvá cesta z Almaty k Big Almaty Lake?
- Cesta z centra Almaty ke jezeru trvá přibližně 1 hodinu autem, včetně přestávek na fotografování či obdivování výhledů. Pokud používáte veřejnou dopravu, může to trvat déle kvůli zastávkám a přestupům.

4. Jak se nazývá nejvyšší hora v okolí jezera?
- Nejvyšší hora v okolí jezera se jmenuje Talgar Peak. Dosahuje výšky téměř 5 000 metrů.

5. Je možné se ubytovat v blízkosti jezera?
- Ano, existuje několik možností ubytování poblíž jezera, včetně horských chat a hotelů. Je však třeba si rezervovat ubytování v předstihu, protože je místním turistickým cílem velmi oblíbené.

6. Jaké aktivity jsou k dispozici kolem jezera Big Almaty?
- Kolem jezera můžete podnikat různé aktivity, jako je turistika, jízda na kole, rybaření nebo jízda na koni. Je také možné se projít okolím jezera, abyste si užili krásné výhledy a přírodu.

7. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu jezera?
- Nejlepší doba pro návštěvu jezera Big Almaty je v letních měsících (červen až srpen), kdy je počasí příjemné a jezero se leskne v krásných odstínech modré barvy. Nicméně jezero můžete navštívit po celý rok, i když v zimě se k němu dá dostat pouze pěšky nebo na lyžích.

8. Mám platit vstupné na jezero?
- Ano, vstupné na jezero se platí a cena je závislá na vašem statutu (místní, turista, student). Při vstupu na území jezera je třeba zaplatit malý poplatek za ochranný fond.

9. Existují nějaká omezení při návštěvě jezera?
- Ano, při návštěvě jezera je třeba se řídit několika omezeními a pravidly. Koupání a potápění jsou zakázány, stejně jako táboření a odpadkování. Je také nutné dbát na ochranu přírody a nerespektovat místní flóru a faunu.


Ubytování Kazachstán Big Almaty Lake


Kazachstán může být možná exotickou destinací, ale stává se stále oblíbenějším cílem turistů. A jeden z nejkrásnějších a nejvyhledávanějších turistických atrakcí v zemi je Big Almaty Lake, které se nachází v národním parku Ile-Alatau. Pokud plánujete návštěvu Kazachstánu a chcete se ubytovat v okolí Big Almaty Lake, nebo jen hledáte více informací o tomto místě, pokračujte v čtení.

Big Almaty Lake je krásné jezero, které se nachází ve výšce 2511 metrů nad mořem, na úpatí pohoří Alatau. Údolí, kde se jezero nachází, je obklopeno horskými štíty a lesy, což dává návštěvníkům naprosto nádherný pohled na okolní krajinu. Je to také hlavní zdroj vody pro město Almaty. Jezero Big Almaty je snadno dosažitelné autem z Almaty, hlavního města Kazachstánu, což je zhruba jen hodinová jízda.

V okolí Big Almaty Lake se nachází několik ubytovacích zařízení. Největší a nejpopulárnější místo k ubytování je v Almaty, avšak jsou také k dispozici menší hotely v blízkosti jezera. Mezi nejoblíbenější hotelové komplexy patří:

1. Rixos Almaty – luxusní pětihvězdičkový hotel v samém srdci města Almaty.

2. Royal Tulip Almaty – další luxusní hotelový komplex v centru města Almaty, ideální pro ty, kteří hledají prvotřídní ubytování.

3. The Dostyk Hotel – toto historické ubytování se nachází v centru města Almaty a nabízí pohodlné pokoje a luxusní služby.

4. Milana Hotel Almaty – menší, ale útulný hotel v centrální části města Almaty.

5. Issyk-Kul Resort Almaty – tento hotelový komplex se nachází v blízkosti jezera Issyk-Kul, ale poskytuje také snadný přístup k jezeru Big Almaty.

Bydlení v těchto ubytovacích zařízeních vám zajistí, že budete mít dostatek pohodlí a luxusu na své cestě, ale pokud byste raději zůstali v blízkosti jezera, můžete také najít levnější možnosti ubytování. Na blízkých kopcích se nachází také několik chat a chatek, které nabízejí jednodušší, avšak útulné prostředí k přenocování.

V jakékoliv formě ubytování si můžete být jisti tím, že budete mít přístup k mnoha aktivitám v okolí, včetně turistiky, pěší turistiky, cykloturistiky a chůze. Pokud milujete přírodu a chtěli byste strávit nějaký čas v krásné scenérii, Big Almaty Lake je pro vás ideální volbou.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky