Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Libanon Cedars of God

Nejčastější dotazy a odpovědi Libanon Cedars of God


1. Jak se dostanu k Cedrům Božím v Libanonu?
- Cedry Boží se nacházejí v pohoří Libanon, asi 120 km severně od Bejrútu. Nejoblíbenější způsob, jak se tam dostat, je autem, ale lze se tam dostat i veřejnou dopravou, například autobusem z Bejrútu.

2. Kolik stojí vstup na území Cedrů Božích?
- Vstup na území Cedrů Božích je zdarma. Avšak stojí za to věnovat dobrovolný příspěvek nebo si zakoupit suvenýry na podporu ochrany tohoto unikátního přírodního místa.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Cedrů Božích?
- Cedry Boží jsou otevřeny pro veřejnost každý den od brzkého rána do soumraku. Přesný čas se může lišit v závislosti na ročním období, proto je dobré se předem informovat.

4. Je možné v Cedrech Božích kempovat nebo se ubytovat?
- Bohužel, kempování a ubytování v Cedrech Božích není povoleno. Nedaleko však existují hotely a turistické ubytovny, kde si můžete zajistit přespání.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Cedrů Božích?
- Prohlídka Cedrů Božích může trvat různou dobu v závislosti na vašich zájmech a fyzické kondici. Obvykle se pohybuje mezi jednou a dvěma hodinami.

6. Je možné se dotknout nebo obejmout cedru?
- Bohužel, pro ochranu cedrového lesa je zakázáno se dotýkat stromů nebo objímat je. Prosíme, abyste dodržovali pravidla a respektovali citlivou přírodní lokalitu.

7. Jaké jsou nejlepší časy roku na návštěvu Cedrů Božích?
- Nejlepší časy pro návštěvu Cedrů Božích jsou jaro (březen až květen) a podzim (září a říjen), kdy je počasí mírné a příjemné. V létě může být poměrně horko a v zimě sněžit.

8. Existuje v Cedrech Božích restaurace nebo občerstvení?
- V Cedrech Božích není žádná restaurace ani občerstvení. Doporučuje se si vzít s sebou vlastní jídlo a pití, abyste si mohli v příjemném prostředí udělat piknik.

9. Jsou Cedry Boží dostupné pro osoby se sníženou schopností pohybu?
- Bohužel, kvůli nerovnému terénu v okolí Cedrů Božích mohou být obtíže pro osoby se sníženou schopností pohybu. Nicméně, některé části jsou přístupné a je zde možnost využití asistenčních služeb.

10. Jakou historickou a kulturní hodnotu mají Cedry Boží?
- Cedry Boží jsou jedním z nejstarších známých civilizacích symbolů a mají hluboké historické, kulturní a náboženské spojení s Libanonem. Jsou zde stromy, které jsou staré přes 1000 let a jsou považovány za přežitky minulosti.


Počasí Libanon Cedars of God


V bezprostřední blízkosti města Bšarri v Libanonu najdete odlehlé a zasněžené horské hřebeny, které jsou domovem jednoho z nejvzácnějších druhů stromů na světě - cedr libanonský. Cedars of God jsou chráněné jako světové dědictví UNESCO a jsou považovány za jeden z nejcennějších lesů na planetě.

Počasí v této oblasti je velmi specifické. Obvykle se návštěvníci mohou těšit na chladnější a vlhké podnebí, které je charakteristické pro horské oblasti. Teploty se obvykle pohybují kolem 20 ° C v letních měsících a klesají až k -5 ° C během zimy, kdy oblast je pokryta pláštěm bělostného sněhu.

Léto v Cedars of God je příležitostí k pozorování přirozeného škálu barev, které přináší mnoho druhů kvetoucích kytek, jako je např. violka libanonská a krokusy, které rozjasňují louky a lesy. Září a říjen jsou obvykle nejkrásnějšími měsíci, s vysokou slunečním světlem, které doplňuje barvy listů stromů.

Zima je nejlepším obdobím pro milovníky zimních sportů. V této oblasti se můžete těšit na vynikající lyžování a snowboarding, včetně nočních sjezdovek s osvětlením, což je skvělý zážitek. Také je zde možnost běhání na sněžnicích, snowbikingu a ledového lezení. Pokud máte rádi poklidnější zimní zážitek, můžete si vychutnat procházky v místním národním parku, kde je možné pozorovat zvířata jako jsou srny, lišky a medvědi.

Jaro je sezónou obnovy a vzkvétání v Cedars of God. Tawny, listy stromů se rozvíjejí, a ptáci začínají zpívat své písně, aby přivítali nové roční období. Je to optimální období pro pozorování fauny a flóry v parku.

Celkově lze říci, že Cedars of God je jedním z nejkrásnějších a nejpodivuhodnějších míst na světě. Bez ohledu na to, kdy v průběhu roku se rozhodnete navštívit tuto oblast, můžete si být jisti, že se setkáte s úchvatným a nezapomenutelným zážitkem!


Ubytování Libanon Cedars of God


Libanon je nádhernou zemí s bohatou historií a úchvatnou přírodou. Jedním z unikátních míst, které byste si v této zemi neměli nechat ujít, je Cedars of God, což je les borovicovek Cedar of Lebanon, který se nachází v horách v blízkosti města Bcharre. Tato oblast je chráněná jako přírodní rezervace a je významným symbolem libanonské krajiny.

Cedars of God jsou jedinečný přírodní fenomén, kterým se Libanon pyšní. Jejich historie sahá až do doby bible, kdy byly tyto starobylé stromy vysoce ceněny pro svéhořstvé dřevo a byly používány při výstavbě chrámů a lodí. Cedar of Lebanon je také jedním z národních symbolů Libanonu a je zobrazen na libanonské vlajce.

Tento les je domovem pro mnoho starobylých stromů, které jsou staré až několik tisíc let. Tyto impozantní stromy mají jedinečný tvar a majestátní vzhled, který působí velmi dojmem. Když se ocitnete uprostřed Cedars of God, budete se cítit jako byste se vrátili do jiné doby, plné mystické atmosféry a klidu.

Kromě samotných stromů nabízí Cedars of God také mnoho zajímavých outdoorových aktivit. Turisté si mohou užívat procházky po značených stezkách, které vedou přímo skrz les. Tyto stezky vám umožní objevovat okolní krajinu a obdivovat výhledy na horu Qurnat as Sawda, nejvyšší horu v Libanonu. Pro ty, kteří hledají adrenalinový zážitek, je možné v které zimní sezóně si užít lyžování v nedalekém lyžařském středisku Cedars.

Pokud se rozhodnete strávit nějaký čas v Cedars of God, můžete si zde také najít ubytování. Existuje několik hotelů a penzionů, které nabízejí ubytování ve stylových horských chatách. Tyto chaty jsou zařízené v rustikálním stylu, aby se co nejlépe zapadly do okolní přírody a vytvořily autentický libanonský venkovský zážitek.

Kromě toho, že se můžete těšit na úžasné ubytování, v Cedars of God najdete také restaurace a kavárny, kde si můžete vychutnat místní speciality. Můžete si vychutnat lahodná jídla, která jsou připravována s místními surovinami a tradičními recepty.

Cedars of God je tedy neodolatelnou destinací pro ty, kteří se chtějí ponořit do krásy přírody a prozkoumat bohatou historickou a kulturní dědictví Libanonu. Návštěva tohoto místa je jedinečným zážitkem a nabídne vám nezapomenutelné vzpomínky na krásu tohoto regionu, které budete chtít sdílet se svými přáteli a rodinou.


Dovolená Libanon Cedars of God


Libanon je jednou ze skrytých perel východního Středomoří, která láká turisty svou bohatou historií, malebnou přírodou a působivými památkami. Jedním z největších přírodních pokladů, které Libanon nabízí, jsou Cedry boží, nebo také Cedars of God.

Cedars of God, neboli Cedry boží, se nachází v pohoří Libanon, v jeho severní části, nedaleko města Bšarré. Tento unikátní cedrový les je jedním z nejstarších a největších v Evropě a byl dokonce zařazen na seznam světového dědictví UNESCO.

Cedry boží jsou známé svými impozantními rozměry a věkem, některé stromy jsou staré až 3000 let. Jsou symbolem síly, výdrže a odolnosti, a proto byly v minulosti velmi ceněné. Cedry byly využívány při stavbě chrámů, lodí a paláců a dřevo bylo tak vzácné, že se často vyváželo do různých částí světa.

Dnes jsou Cedry boží chráněny a je zde vyhlášená přírodní rezervace, která se stará o jejich ochranu. Pro turisty je popsána naučná stezka, která vede k nejznámějším stromům. Při procházce touto stezkou lze obdivovat jejich skvostnou krásu a zároveň se dozvědět mnoho zajímavostí o jejich historii a významu pro libanonskou kulturu.

Cedry boží mají hluboký význam pro libanonský národ. Jsou symbolem jeho bohatého dědictví a odolnosti, proto nečiní překvapení, že jsou považovány za národní symbol Libanonu. Cedry boží jsou zobrazovány na libanonské vlajce a jsou také součástí státního znaku.

Navštěvovat Cedry boží je jedinečným zážitkem. Okouzlující vůně, klidné prostředí a majestátní pohled na tyto starobylé stromy přináší pocit úcty a pokory. Procházka mezi stoletými cedrami je jako cesta do minulosti, kdy tito stromy doslova vládli krajině a byli jedním ze základních pilířů libanonského života.

Návštěvníci mají také možnost vyzkoušet si turisticky oblíbenou aktivitu - jízdu na koni. Projížďka mezi Cedry boží je ohromujícím zážitkem, který umocňuje magickou atmosféru tohoto místa.

Libanon je země plná překvapení a skvostů, a Cedry boží jsou jedním z jejích nejkrásnějších pokladů. Při návštěvě tohoto místa nejenže si turista užije okouzlující přírodu, ale také se ponoří do historie a kultury Libanonu. Cedry boží jsou něčím, co by měl každý cestovatel zažít a zažít ten nezapomenutelný pocit úcty vůči těmto úchvatným stromům.


Letenka Libanon Cedars of God


Libanon, malá země v Blízkém východě, je domovem několika skvělých přírodních pokladů. Mezi ně patří i jedno z nejkrásnějších míst na světě - Cedars of God, což je starobylý les cedrových stromů.

Cedars of God, také známé jako Arz el-Rab nebo Libanonské cedrové hory, je chráněná oblast nacházející se v pohoří Libanonských hor, v nadmořské výšce kolem 2000 metrů. Tento nádherný les je domovem starověkých cedrových stromů, které jsou symbolem Libanonu a jsou také na úrovní UNESCO jako světové dědictví.

Libanonští cedry jsou mezi nejstaršími stromy na světě. Jejich věk se odhaduje na více než 2000 let a mnohé z těchto stromů jsou siroče, protože byly vykáceny během těžby dřeva v minulosti. Nicméně, tyto pozůstatky představují nepředstavitelné skvosty přírody.

Když se procházíte tímto lesním územím, ponoříte se do úplně jiného světa. Můžete se obklopit vznešenou krásou těchto mohutných stromů a jejich úžasnou vůní, která sem přichází ze vzdálených hor. Cítíte tu klid a mír, který vás jemně obklopí a uvolní vaši mysl.

Cedry jsou také důležitou součástí libanonské kultury a historie. Byly používány ve starověku pro stavbu chrámů a paláců a byly zobrazeny v libanonské vlajce jako symbol bohatství a krásy země. V současné době jsou stromy národním symbolem Libanonu a jsou velmi důležité pro jeho ekosystém a biodiverzitu.

Cedars of God je také oblíbeným turistickým místem, které láká návštěvníky z celého světa. Lidé sem přicházejí, aby si prohlédli tyto úžasné stromy, prošli se po krásných stezkách a obdivovali úchvatný výhled na okolní krajinu. Také zde najdete malou muzeum, které vám poskytne více informací o historii a důležitosti tohoto místa.

Navštívit Cedars of God je nezapomenutelný zážitek. Bez ohledu na to, jestli jste milovníkem přírody, historie nebo jednoduše klidu a ticha, tento krásný les vás překvapí svou jedinečnou atmosférou a okouzlí svou přirozenou krásou.

Pokud jste v Libanonu, určitě nezapomeňte vložit Cedars of God do svého itineráře. Toto místo vám poskytne úžasný odpočinek od každodenního shonu a zanechá vás s nezapomenutelnými vzpomínkami na tento kouzelný les cedrových stromů.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky