Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Česko Český Krumlov

Dovolená Česko Český Krumlov


Dovolená v Česku: Objevte kouzla Českého Krumlova

Český Krumlov, krásné historické město ležící v jižních Čechách, je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Česku. Jeho malebné centrum, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, láká návštěvníky z celého světa svým kouzlem a romantikou.

Dovolená v Česku je jedinečná především díky historickeým památkám a krásným krajinám. A Český Krumlov nám nabízí obojí. Jeho dominantou je majestátní hrad, který se tyčí nad městem. Procházka jeho nádvořím a okolními zahradami je nezapomenutelným zážitkem. Uvnitř hradu se nachází bohatě zdobené renesanční, barokní a gotické místnosti, které jsou otevřené pro veřejnost.

Další zastávkou na naší dovolené v Česku by měla být návštěva historického centra Českého Krumlova. Jeho úzké uličky, malebné domky a historické náměstí přímo vybízejí k procházkám a objevování. Uprostřed náměstí se nachází zámecký pivovar, ve kterém lze ochutnat tradiční české pivo a poznat tajemství jeho vaření.

Pokud se vydáme za hranice historického centra, můžeme se těšit na procházky kolem řeky Vltavy. V blízkosti města se nachází národní přírodní rezervace Stezka v korunách stromů, která nabízí nezapomenutelný pohled na okolní krajinu. Další krásné přírodní scenérie lze objevit v oblasti Lipenského jezera, kde je možné se vydat na plavbu a vychutnat si klid a ticho.

Pro milovníky kultury je v Českém Krumlově připravena škála kulturních akcí a festivalů. Mezi nejvýznamnější patří slavnostní obřad Rosenbergů, který se koná v létě a který nás přenese do doby středověkého panství. Kromě toho můžete navštívit také přehlídku uměleckého řemesla nebo divadelní festival.

Když se rozhodneme strávit dovolenou v Česku, je Český Krumlov skvělou volbou. Jeho překrásná historická architektura, malebné uličky a nádherná příroda z něj činí jedno z nejromantičtějších míst v zemi. Stačí jen přijet, založit si příjemný pobyt a nechat se unášet atmosférou tohoto kouzelného místa.


Počasí Česko Český Krumlov


Český Krumlov je malé městečko v jižních Čechách, které se nachází na břehu řeky Vltavy. Jeho malebné uličky, historické budovy a krásný hrad přitahují každoročně mnoho turistů. Nicméně, při plánování vaší návštěvy je důležité myslet i na počasí, jelikož mohou být zaznamenány extrémní klimatické podmínky.

V létě může být Český Krumlov velmi teplý. Průměrná teplota v letních měsících se pohybuje okolo 25 stupňů. Nicméně, mohou být také zaznamenány vysoké teploty až 30-35 stupňů, což může být pro některé lidi příliš velký horko. Doporučuje se pít hodně tekutin, nosit lehké oblečení a vyhýbat se příliš velkému slunci.

Podzim v Českém Krumlově může být také velmi krásný, ale může být také velmi chladný. Průměrná teplota v říjnu a listopadu je kolem 10 stupňů. Občas může být zaznamenána velká míra vlhkosti a deště.

Zimní měsíce v Českém Krumlově mohou být velmi zimní. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem -5 stupňů. Nicméně, teploty se mohou snadno dostat pod -10 stupňů. Navíc, může být také zaznamenán silný sněhový pokryv.

Jarní měsíce jsou v Českém Krumlově obvykle velmi příjemné. Průměrná teplota v březnu a dubnu se pohybuje okolo 15 stupňů. Nicméně, i v těchto měsících může být zaznamenána deštivá období.

Celkově, počasí v Českém Krumlově se může lišit v závislosti na ročním období. Nicméně, nejlepší měsíce pro návštěvu jsou obvykle květen a červen, především kvůli příjemnému počasí a menší množství turistů.


Letenka Česko Český Krumlov


Česko, země bohatá na historii a krásné přírodní scenérie, je domovem mnoha památek a malebných měst. Jedno z těchto kouzelných míst je Český Krumlov, který je považován za jedno z nejkrásnějších měst v České republice.

Pro ty, kteří chtějí navštívit Český Krumlov a poznat jeho pevninský půvab, je letecká doprava skvělou možností, jak se dostat do tohoto malebného města. Letenka Česko Český Krumlov vám umožní překonat velkou vzdálenost za krátkou dobu a vychutnat si jedinečnou atmosféru tohoto historického místa.

Pokud přiletíte do Prahy, hlavního města Česka, z letiště můžete využít různé dopravní prostředky, aby jste se dostali do Českého Krumlova. Jedna z nejrychlejších a nejpohodlnějších možností je letadlo. Existují pravidelné lety z mezinárodního letiště Václava Havla v Praze do letiště v Českých Budějovicích, které se nachází ve vzdálenosti jen asi 30 kilometrů od Českého Krumlova.

Po příletu do Českých Budějovic se můžete snadno dostat do Českého Krumlova několika způsoby. Můžete si pronajmout auto a jet po silnici, což vám umožní vidět krásnou českou krajinu nebo se můžete rozhodnout pro veřejnou dopravu. České Budějovice jsou dobře spojeny s Českým Krumlovem vlakem a autobusem. Jízda trvá asi 30 až 45 minut a nabídne vám další možnost obdivovat nádherné prostředí jižních Čech.

Když se dostanete do Českého Krumlova, toto malebné město vás zcela pohltí svým úžasným charakterem. Staré, úzké uličky, malebné domy a historické budovy vás vtáhnou do minulosti. Hlavním centrem je hrad Český Krumlov, který je zapsán na seznamu UNESCO a je největším hradem v České republice. Můžete si prohlédnout jeho impozantní nádvoří, nádhernou zahradu a místní muzeum, kde se dozvíte více o historii tohoto místa.

Kromě hradu stojí za návštěvu i historické centrum města, které je plné kaváren, restaurací, obchodů a uměleckých galerií. Můžete si prohlédnout barokní divadlo, které je jedním z mála dochovaných divadel tohoto druhu na světě. Milovníci přírody mohou zajít do nedalekého Národního parku Šumava, který je ideálním místem pro horskou turistiku, cyklistiku a další outdoorové aktivity.

Letenka Česko Český Krumlov je tedy skvělou volbou pro ty, kteří chtějí objevit toto okouzlující město a jeho okolí. Bez ohledu na to, zda jste z Česka nebo zahraničí, letadlo vám ušetří čas a nabídne vám příležitost vidět krásu české krajiny z výšky. A jakmile přistanete v Českých Budějovicích, stačí jen hodinová cesta, abyste se ocitli v jednom z nejkrásnějších měst v Česku - v Českém Krumlově.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Český Krumlov


1. Jak se dostat do Českého Krumlova?
- Z Prahy můžete jet vlakem, autobusem nebo autem. Cesta trvá přibližně 2,5 hodiny.

2. Kde lze parkovat v Českém Krumlově?
- V Českém Krumlově lze parkovat na parkovištích u stadionu, na Špičáku nebo v parkovacích domech, které se nachází na okraji města.

3. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Českém Krumlově?
- Mezi nejlepší místa patří Krumlovský zámek, Muzeum fotografie, Zámecká zahrada, Křížová cesta nebo Dívčí kámen.

4. Kolik stojí vstupné do Krumlovského zámku?
- Vstupné do Krumlovského zámku závisí na sezóně. V letním období (květen až září) stojí vstupné pro dospělého 300 Kč.

5. Kde se dají koupit suvenýry v Českém Krumlově?
- Suvenýry v Českém Krumlově se dají koupit na několika místech, například v obchodě s turistickými suvenýry na náměstí Svornosti, v obchodech s keramikou nebo v galeriích.

6. Jaké jsou nejlepší restaurace v Českém Krumlově?
- Mezi nejlepší restaurace v Českém Krumlově patří Papa´s Living Restaurant, Restaurant Šatlava, Švýcarští Rybáři nebo Laibon.

7. Jaké jsou populární festivaly a události v Českém Krumlově?
- Populární festivaly a události v Českém Krumlově jsou například Slavnosti piva, Svatojánské slavnosti, Mezinárodní festival folklóru nebo Advent v Krumlově.

8. Lze si v Českém Krumlově pronajmout kolo?
- Ano, v Českém Krumlově lze si pronajmout kolo u několika půjčoven, například u půjčovny Pražák nebo u půjčovny na Jelení zahradě.

9. Jaké jsou nejlepší ubytování v Českém Krumlově?
- Mezi nejlepší ubytování v Českém Krumlově patří Hotel Bellevue, Hotel Růže, U Malého Vítka nebo Penzion U Matesa.

10. Jak dlouho bych měl zůstat v Českém Krumlově?
- Doporučuje se zůstat v Českém Krumlově alespoň jeden den, aby bylo možné projít hlavní turistické atrakce. Pokud máte více času, je doporučeno zůstat až tři dny, aby bylo možné navštívit i okolní místa.


Ubytování Česko Český Krumlov


Český Krumlov, malé město ležící v jižních Čechách, je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších turistických míst v České republice. Jeho malebné uličky, gotický hrad a středověké náměstí lákají návštěvníky z celého světa. Když se podíváme na možnosti ubytování v tomto kouzelném městě, najdeme zde široký výběr různých druhů a cenových kategorií.

Pro ty, kteří chtějí zažít autentické středověké prostředí Českého Krumlova, jsou nejlepší volbou ubytovací zařízení v historickém centru města. Zde můžete najít romantické malé hotely, penziony a apartmány, které vám umožní prožít nádherné chvíle přímo ve středu památkové rezervace. Během procházek po úzkých uličkách se můžete cítit jako ve středověké minulosti a návrat do vašeho pohodlného pokoje je jen kousek.

Na druhou stranu, pokud preferujete moderní komfort a vybavení, město nabízí také mnoho moderních hotelů a penzionů mimo historické centrum. Zde si můžete užívat pohodlí moderních pokojů, wellness centra a dalších služeb. Většina těchto ubytovacích zařízení je přístupná pěšky nebo krátkou jízdou autem od středu města, takže máte snadný přístup ke všem atrakcím Českého Krumlova.

Pokud hledáte více nezávislosti a soukromí, můžete zvolit pronájem apartmánu nebo rekreační chaty. Tyto nabízejí plně vybavené kuchyně a vlastní prostory, ideální pro rodiny nebo skupiny přátel. Většina z nich se nachází mimo centrum města, v klidnějších lokalitách, a poskytuje vám pocit soukromí a přírody.

Cena ubytování v Českém Krumlově se pohybuje v širokém spektru. Od luxusních hotelů s vysokou cenou až po příjemné penziony a hostely pro ty s menším rozpočtem. Na vašem výběru záleží, jakou úroveň pohodlí a vybavení si přejete, a také na období, ve kterém se rozhodnete město navštívit. V případě festivalů a hlavní turistické sezóny (obvykle od jara do podzimu) se může cena ubytování zvýšit.

Je však důležité si rezervovat ubytování v Českém Krumlově předem, zvláště pokud plánujete návštěvu v oblíbených termínech. Město je hojně navštěvováno turisty z celého světa a kvalitní ubytování může být rychle vyprodáno.

Český Krumlov je krásné a historické město, které stojí za návštěvu. Ať už se rozhodnete strávit noc v romantickém hotelu v centru města, moderním penzionu mimo centrum nebo si pronajmout apartmán či chatu, jistě najdete ubytování, které splní vaše očekávání. Přijďte a prožijte s námi nezapomenutelný pobyt v jednom z nejhezčích měst České republiky.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky