Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Německo Düsseldorf

Počasí Německo Düsseldorf


Düsseldorf je hlavním městem německého spolkového státu Severní Porýní-Vestfálsko. Město se nachází v západní části Německa a leží na břehu Rýna. Düsseldorf je známý svým historickým centrem, módními butiky a uměleckými galeriemi.

Počasí v Düsseldorfu je typické pro středoevropské klima s průměrnými ročními teplotami okolo 10°C. V zimě se teploty mohou snížit na -2°C, ale v létě se mohou dostat i na 30°C.

Nejde však jenom o teploty, které jsou důležité. Düsseldorf má také vysokou úroveň srážek, s průměrem kolem 796 mm srážek za rok. Největší množství srážek obvykle padne v červenci a srpnu.

V létě je Düsseldorf ideálním místem k procházkám po promenádě Rýna a užívání si slunce v parku Hofgarten. V zimě budou návštěvníci rádi, že mají možnost zimních sportů v největším vnitřním lyžařském středisku Evropy, které se nachází pouhých 30 minut jízdy od centra města.

Düsseldorf je také známý svojí slavnou karnevalovou sezonou, která začíná 11. listopadu a vrcholí v únoru s vysokými teplotami, hodně lidí a alkoholem. Toto festivalové období jistě nepotěší ty, kteří rádi tráví čas v klidu a pohodě.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Düsseldorfu se může poměrně často stát nepředvídatelným, ale nezáleží na ročním období, vždy zde najdete něco zajímavého k podívání. Přijdete-li do Düsseldorfu, určitě se těšíte na krásné památky, módní butiky a lahodné pivo. Ale neuškodí, když se také podíváte na předpověď počasí a připravíte se na všechny případy.


Letenka Německo Düsseldorf


Letenky do Düsseldorfu lze zakoupit snadno a pohodlně přes internet. Düsseldorf je jedním z největších a nejvýznamnějších měst Německa, a to zejména díky své poloze v srdci regionu Rýnského průmyslového trojúhelníku. Díky tomu zde najdete mnoho zajímavostí, které stojí za návštěvu.

Düsseldorfské letiště, Düsseldorf International Airport, je největším letištěm v Severním Porýní-Vestfálsku a třetím největším letištěm v Německu. V současné době přijímá lety z více než 170 letišť ve více než 50 zemích světa. Z Prahy do Düsseldorfu létají především nízkonákladové aerolinky, například Ryanair nebo Wizz Air. Let trvá zhruba 1,5 hodiny.

Po příletu do Düsseldorfu vás určitě zaujme místní historické centrum, které je lemováno historickými budovami a úzkými uličkami. Při procházce uličkami můžete vidět i řadu osobitých obchůdků a restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality. Mezi nejvýznamnější památky patří různé muzea, místní katedrála a řada parků, které si můžete užít v případě, že máte rádi procházky přírodou.

Düsseldorf je také důležitým průmyslovým centrem. Váže se k němu řada velkých společností, jako např. Henkel, Metro nebo EON. Zároveň však může nabídnout i řadu kulturních aktivit, jako jsou například divadelní představení, koncerty nebo umělecké výstavy.

Navíc, Düsseldorf je také skvělým výchozím bodem pro výlety do okolního regionu Porýní a Mosely, kde najdete mnoho dalších krásných historických měst a atrakcí, jako je např. Koblenz, Kolín nad Rýnem nebo Bonn.

Celkově vzato, Düsseldorf je skvělým cílem pro ty, kdo hledají město s historickým centrem, bohatou kulturou i hospodářským potenciálem. Letenka do Düsseldorfu je tedy investicí do krásného zážitku, na který jistě nezapomenete.


Ubytování Německo Düsseldorf


Německo, krajina s bohatou historií a kultuře, je jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací na světě. Jedním z populárních měst této země je Düsseldorf, známý svým módním průmyslem, vynikající gastronomií a živým nočním životem. Pokud tedy hledáte ubytování v Düsseldorfu, máte několik možností.

Hotelové ubytování

V Düsseldorfu najdete řadu hotelů, které nabízejí různé úrovně luxusu a pohodlí. Pokud máte rádi luxusní ubytování, můžete se rozhodnout pro pětihvězdičkové hotely, jako například InterContinental, Hyatt Regency nebo Breidenbacher Hof. Tyto hotely nabízejí elegantní pokoje, wellness centra a restaurace s michelinskými hvězdami.

Pro ty, kteří preferují levnější možnosti, jsou k dispozici tříhvězdičkové hotely, jako například Mercure Hotel Düsseldorf City Center, Holiday Inn Express Düsseldorf – City North nebo Hotel Imperial. Tyto hotely nabízejí základní pokojové vybavení za příznivější ceny.

Apartmány

Pokud hledáte více soukromí a svobody, můžete si pronajmout apartmán. V Düsseldorfu je mnoho agentur, které nabízejí krátkodobé pronájmy apartmánů, jako například Wimdu, Airbnb nebo Homelike. Tyto apartmány jsou ideální pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel. Nabízejí větší prostor než hotelové pokoje a často jsou vybaveny kuchyněmi, takže si můžete připravit vlastní jídlo.

Hostely

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou k dispozici hostely v Düsseldorfu. Tyto hostely nabízejí společné pokoje s oddělenými postelemi a společné sociální zařízení. Mnoho hostellů má také společné kuchyně a společenské místnosti, kde se můžete setkat s dalšími cestovateli. Mezi populární hostely v Düsseldorfu patří Backpackers Düsseldorf, Hostel Düsseldorf nebo A&O Düsseldorf Hauptbahnhof.

Bez ohledu na to, kterou možnost ubytování si zvolíte, Düsseldorf nabízí mnoho možností pro příjemný pobyt. S jeho kompaktním centrem a dobře fungující dopravou je snadné se dostat do všech částí města a objevit vše, co město nabízí.


Dovolená Německo Düsseldorf


Pokud plánujete strávit svou dovolenou v Německu, město Düsseldorf by mohl být skvělou volbou. Toto moderní město leží v severozápadní části země a je hlavním městem spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko. S mnoha zajímavými památkami, bohatou historií a živým kulturním životem nabízí Düsseldorf mnoho možností pro nezapomenutelnou dovolenou.

Düsseldorf je nejlidnatějším městem Severního Porýní-Vestfálska a slouží jako velké obchodní a ekonomické centrum. Jeho moderní architektura a eleganci posouvají do první linie jako jedno z nejatraktivnějších měst v Německu. Mezi turistické atrakce v tomto městě patří historické čtvrti, umělecká scéna, luxusní nákupy a bohatá kulinarika.

Jedna z ikonických památek v Düsseldorfu je katedrála sv. Petra, která se nachází v historickém centru města, známém jako Altstadt. Tato gotická katedrála je nejstarší kostel v Düsseldorfu a nabízí nádherný výhled na město z její vyhlídkové věže. Pro milovníky umění je zde také mnoho muzeí, včetně slavné Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen, které hostí kolekci moderního a současného umění.

Düsseldorf je také velmi oblíbený mezi milovníky módy a luxusního nakupování. Na bulváru Königsallee se nachází řada světově proslulých butiků, jako jsou Louis Vuitton, Prada nebo Gucci. Pro ty, kteří hledají unikátní obchody a trhy, je ideální cíl procházet se po uličkách Altstadtu, kde můžete najít tradiční suvenýry, místní řemesla a speciality.

Pokud se vám už toto všechno zdá lákavé, nezapomeňte si také vychutnat místní kuchyni. Düsseldorf je známý svými typicky německými pokrmy, jako je bramborový salát, vepřová kolínka nebo vyhlášené pivo Alt. Vydejte se na večeři do jedné z tradičních pivnic v Altstadtu a ochutnejte tyto lahůdky.

Mimo to můžete také prozkoumat rozmanité parky a zahrady, které se nacházejí v blízkosti města, jako je například park Nordpark nebo japonská zahrada v Kaiserswerthu. Tyto místa nabízejí únik od rušného městského života a zároveň krásné prostředí pro odpočinek a relaxaci.

Pokud tedy plánujete dovolenou v Německu, nevynechejte Düsseldorf. Toto moderní město vám nabídne skvělý mix historie, kultury, nakupování a gastronomie. Düsseldorf má mnoho k vidění a zažití, ať už jste milovníkem umění, módy nebo jen relaxace v přírodě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Německo Düsseldorf


1. Jaká je nejbližší letiště k Düsseldorfu?
- Nejbližší letiště k Düsseldorfu je Düsseldorf Airport (DUS).

2. Jak se dostanu z letiště do centra Düsseldorfu?
- Z letiště je možné využít veřejnou dopravu, jako jsou vlaky S-Bahn, autobusy nebo taxi. Existuje také přímé spojení metrem do centra města.

3. Které památky byste doporučili navštívit v Düsseldorfu?
- V Düsseldorfu byste neměli vynechat návštěvu Altstadtu (Starého Města), které je plné historických budov a úzkých uliček. Dalšími zajímavými památkami jsou například Königsallee (luxusní obchodní ulice), Rheinturm (rozhledna s výhledem na město) a MedienHafen (moderní přístav s futuristickou architekturou).

4. Kde se nachází nejlepší místo na nákupy v Düsseldorfu?
- Nejlepším místem na nákupy v Düsseldorfu je Königsallee, která je známá svými luxusními butiky a obchody s designovým oblečením. Dalšími populárními nákupními oblastmi jsou Schadowstraße a Flingerstraße.

5. Jaké jsou tipy na tradiční německou kuchyni v Düsseldorfu?
- V Düsseldorfu byste neměli vynechat ochutnat německé speciality, jako jsou bramborové knedlíky (Kartoffelknödel), pečené vepřové koleno (Schweinshaxe) a německou klobásu (Bratwurst). Můžete také vyzkoušet tradiční německé pivo (Bier) v jednom z mnoha pivnic nebo brasserii.

6. Jaké jsou možnosti veřejné dopravy v Düsseldorfu?
- Düsseldorf má velmi dobře vyvinutou síť veřejné dopravy, včetně metra, S-Bahn, tramvají a autobusových linek. Lístky můžete zakoupit na předprodejních místech, v automatech nebo ve vozech.

7. Kdy je vhodné navštívit Düsseldorf?
- Düsseldorf je atraktivní destinací po celý rok. Nejlepší čas na návštěvu je obvykle na jaře nebo na podzim, kdy je příjemné počasí a často se konají různé festivaly a akce.

8. Kolik stojí taxi z letiště do centra Düsseldorfu?
- Cena taxíku z letiště do centra Düsseldorfu se pohybuje kolem 25 až 30 eur, v závislosti na konkrétní adrese a aktuální dopravě.

9. Jaké jsou nejbližší města k Düsseldorfu, která se dají snadno dostatelná?
- Nejbližšími městy k Düsseldorfu jsou například Kolín nad Rýnem (Köln), Dortmund a Essen. Všechna tato města jsou dobře připojena k Düsseldorfu veřejnou dopravou.

10. Jaké jsou nejpopulárnější akce a festivaly v Düsseldorfu?
- Mezi nejpopulárnější akce a festivaly v Düsseldorfu patří například karneval (Rosenmontag), Kirmes (tradiční pouť), Altstadtfest (festival v Starém Městě) a Christmas Market (vánoční trh).


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky