Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národní park se sopkami)

Letenka Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národní park se sopkami)


Rwanda, země ležící v srdci Afriky, je známá jako země tisíců kopců a zelených krajů. Tato krásná země také hostí několik národních parků, z nichž nejznámější je Národní park se sopkami, známý také jako Parque Nacional de los Volcanes.

Národní park se sopkami se nachází na severu Rwandy a je domovem pro šest sopek, z nichž nejznámější jsou sopky Sabyinyo, Karisimbi a Bisoke. Celý park se rozkládá na ploše 160 km² a nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky z procházek, turistiky a hlavně setkání s gorilami.

Gorily jsou největší turistickou atrakcí Národního parku se sopkami. V parku se nachází celkem deset skupin goril, které jsou turistům k dispozici k pozorování. Toto pozorování je však omezeno na maximálně jednu hodinu denně a je pečlivě monitorováno, aby se člověk co nejméně interagoval s gorilami.

Kromě goril nabízí Národní park se sopkami také úchvatnou divokou přírodu a brodění se řekami a potoky, které nabízejí dokonalou příležitost pro pozorování ptáků a dalších zvířat, jako jsou sloni a bufalové.

Aby se dostali do Parque Nacional de los Volcanes, návštěvníci si musí nejdříve koupit letenku do Rwandy. Rwanda je dobře propojena se zbytkem Afriky a světa, s letištěm Kigali, které je spojeno s mnoha mezinárodními lety. Poté se mohou návštěvníci spolehnout na různé dopravní služby, aby se dostali do národního parku se sopkami.

Pokud jste milovníkem přírody a toužíte po zážitcích, které vám navždy zůstanou v paměti, nemůžete si nechat ujít návštěvu Národního parku se sopkami v Rwandě. Tento park nabízí nezapomenutelné zážitky, krásné scenérie a hlavně setkání s jedním z nejstarších a nejohroženějších tvorů na světě - gorilami.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národní park se sopkami)


1. Jaké sopky se nacházejí v Národním parku se sopkami (Parque Nacional de los Volcanes) v Rwandě?
- V Národním parku se sopkami se nacházejí sopky Mount Karisimbi, Mount Bisoke, Mount Muhabura, Mount Gahinga a Mount Sabyinyo.

2. Jak se dostat do Národního parku se sopkami v Rwandě?
- Nejbližší letiště je v hlavním městě Kigali. Odtud je možné si pronajmout automobil, nebo využít organizovaného přepravního zájezdu do parku.

3. Jaký je nejlepší čas k návštěvě Národního parku se sopkami v Rwandě?
- Nejlepší čas k návštěvě je na konci a na začátku deštivého období, tedy v červnu a v září, kdy je pravděpodobnost jasnějšího počasí nejvyšší.

4. Jak dlouho trvá výstup na sopky v Národním parku se sopkami?
- Doba výstupu závisí na kondici návštěvníka, ale obvykle se pohybuje mezi 4 a 8 hodinami.

5. Je nutné mít s sebou speciální výbavu na výstup na sopky v Národním parku se sopkami?
- Ano, je nutné mít vhodné turistické oblečení, pevnou obuv, ochranu proti dešti, sluneční brýle, opalovací krém a dostatečné zásoby vody a jídla.

6. Jsou v Národním parku se sopkami organizovány průvodcovské výlety?
- Ano, návštěva parku je povolená pouze se zkušeným průvodcem.

7. Jakou faunu a flóru lze v Národním parku se sopkami nalézt?
- V parku žije mnoho vzácných živočichů, včetně horských goril, zlatých opic, bufalů, gazel a mnoho dalších. Park je také bohatý na různé druhy rostlin a stromů.

8. Existují nějaké ubytovací zařízení v blízkosti Národního parku se sopkami?
- Ano, v blízkosti parku se nachází několik ubytovacích zařízení, včetně luxusních hotelů, chat a kemprů. Doporučuje se předem zarezervovat ubytování.


Dovolená Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národní park se sopkami)


Rwanda je malebná země východní Afriky, která je známá svou úchvatnou přírodou a ochranou vzácných druhů živočichů. Jedním z nejpopulárnějších cílů turistů je Národní park se sopkami, známý také jako Parque Nacional de los Volcanes.

Parque Nacional de los Volcanes se nachází na severozápadě Rwandy a je domovem pro šest aktuálně aktivních sopek. Mezi nejznámější sopky patří Karisimbi, Bisoke, Sabinyo, Gahinga, Muhabura a Nyiragongo. Tyto sopky tvoří úchvatné panoramické výhledy, které lákají návštěvníky z celého světa.

Jedna z největších atrakcí tohoto národního parku jsou horské gorily, které jsou zde ostrovem. Rwanda je jedním z mála míst na světě, kde je možné spatřit tyto vzácné a ohrožené živočichy ve volné přírodě. Gorily ve volné přírodě jsou úžasným zážitkem, který si turisté mohou vychutnat během jejich dovolené v tomto parku.

Pro sledování goril se provádí omezený počet povolení a je doporučeno rezervovat si své povolení předem. Turisté jsou pak vybaveni průvodcem, který jim pomůže najít gorily a poskytne informace o jejich životním prostředí a chování. Setkání s těmito nádhernými tvory je nezapomenutelným zážitkem, který vám zaručeně vyrazí dech.

Národní park se sopkami nenabízí pouze gorily, ale i další druhy divokých zvířat. Mezi nimi patří zebry, sloni, buffalové a mnoho dalších. Park je také významným stanovištěm mnoha druhů ptáků, které se zde mohou zvednout do výšek a sledovat je v jejich přirozeném prostředí.

Pro milovníky přírody je Národní park se sopkami ideálním místem pro procházky a trekování. Park nabízí různé trasy od lehkých až po pokročilé. Při této aktivitě můžete prozkoumat nádhernou flóru a faunu parku a nechat se unášet krásou přírody.

Rwanda není známá pouze svou přírodou, ale také svou bohatou kulturou a historií. V blízkosti národního parku se sopkami můžete navštívit město Musanze, kde intenzivně obchodu a místní život odráží dynamickou atmosféru města. Můžete se projít po trzích a objevit místní řemeslné výrobky, nebo navštívit tamní místní restaurace a ochutnat místní kuchyni.

Dovolená v Rwanda Parque Nacional de los Volcanes je nepochybně jedinečným a nezapomenutelným zážitkem. Od úchvatných panoramat sopkového pohoří po setkání s gorilami ve volné přírodě, zdejší příroda nabízí turistům nekonečnou inspiraci a krásu. Pokud hledáte dovolenou spojenou s dobrodružstvím a objevováním vzácných živočichů, nemohl byste si vybrat lepší destinaci.


Počasí Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národní park se sopkami)


Rwanda je země s bohatou přírodní krásou a fascinujícími národními parky. Jedním z nejvýznamnějších a nejrozšířenějších je Parque Nacional de los Volcanes, což znamená Národní park se sopkami. Národní park se nachází v severozápadní části Rwandy a je domovem pro velké množství fauna a flóry.

Klima v Parque Nacional de los Volcanes je mírné a vlhké, což je příznivé pro bohatou biodiverzitu parku. Roční průměrná teplota se pohybuje kolem 16 °C, s minimálními rozdíly mezi jednotlivými ročními obdobími. Nejteplejší měsíce jsou listopad a prosinec, zatímco nejchladnější měsíce jsou červen a červenec.

Vzhledem k nadmořské výšce parku (od 2400 do 4500 metrů) je počasí v Parque Nacional de los Volcanes chladnější oproti nižším oblastem Rwandy. Během noci teploty často klesají na 0 °C až -5 °C, takže je důležité se plně vybavit teplým oblečením.

Dešťové srážky jsou rovnoměrně rozloženy po celý rok, avšak nejvyšší množství srážek lze očekávat v období od března do května a od října do prosince. Průměrná roční srážková úhrn se pohybuje kolem 1500 až 2000 mm. Deštivé období může způsobit místní povodně a s obtížemi procházet některými částmi parku.

Zimu a sucha období, kterými je charakterizováno počasí v Parque Nacional de los Volcanes, mají významný vliv na přítomnost a chování živočichů v parku. Například horské gorily přebývají v nižších nadmořských výškách během deštivého období, zatímco se vydávají výše během suchého období.

Parque Nacional de los Volcanes je jedinečným přírodním rájem, kde můžete zažít okouzlující scenérie sopek, vodopády a jezer. Ačkoli počasí může být proměnlivé, je stále možné těšit se na návštěvu tohoto parku po většinu roku. Při plánování cesty byste měli vzít v úvahu sezónní změny počasí a vhodně se vybavit, aby vaše zážitky z návštěvy Parque Nacional de los Volcanes byly nezapomenutelné.


Ubytování Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národní park se sopkami)


Rwanda Parque Nacional de los Volcanes je jedinečným cestovním cílem pro milovníky přírody. Tento národní park se nachází v severozápadní Rwandě a je domovem pro vzácné druhy zvířat, jako jsou horské gorily, zlatí opice a horská antilopa. Je to také domov pro slavné sopky, které jsou velkým předmětem zájmu navštěvníků parku.

Pokud plánujete návštěvu Rwandy Parque Nacional de los Volcanes, je důležité mít smysl pro dobrodružství. V parku není mnoho ubytovacích možností, ale existuje několik skvělých možností, jak si užít přírodní krásy chladného klimatu Rwandy.

Jednou z možností je ubytování v lodgích, které jsou většinou vypůjčovány turisty. Tyto lodže jsou obvykle luxusní a nabízejí vysoký stupeň komfortu. Mnoho z nich nabízí soukromou koupelnu, topení a dokonce i krbová kamna, což je výhodou pro ty, kteří se chtějí zahřát po náročném dni poznávání přírody. Navíc máte zde možnost si objednat exkluzivní průvodce, který vám zaručí, že se podíváte na všechny zajímavosti v parku.

Další možností je ubytování v kempu. I když je to jednodušší než ubytování v lodgech, kempování poskytuje jedinečný pocit jednoty s přírodou. Velkou výhodou pro kempaře je, že si mohou sami vařit, což může ušetřit spoustu peněz. Nicméně, kempování v parku není pro každého. Jsou zde totiž omezené možnosti, jak se ohřát nebo máte-li potřebu sociálního zařízení.

Ať už se rozhodnete pro ubytování v lodgech nebo v kempu, jedna věc je jistá - budete mít nezapomenutelný zážitek. Příroda Národního parku se sopkami je zcela odlišná od všeho, co jste kdy viděli. Můžete podniknout výlety do divokých lesů a zhlédnout divoké zvířata v jejich přirozeném habitatě. Zbystřete pozornost, ať náhodou neunikne milovaná gorila před vaší kamerou. Můžete se také vydat na celodenní výlet na sopku, a sbalit si pro tu příležitost teplé oblečení a dobrou kondici bot.

Ale ať už se zde rozhodnete ubytovat se, nezapomeňte vzít s sebou kameru a nechat se unášet kouzlem dávných časů, kdy se právě v Národním parku se sopkami odehrávala nádherná a plná dobrodružství, často inspirovala západní spisovatele a cestovatele.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky