Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Nizozemsko Bergen

Dovolená Nizozemsko Bergen


Dovolená v Nizozemsku může být pro mnoho lidí nevšedním zážitkem. Země za tulipány, stíny mnoha větrných mlýnů a sýry chutnají úplně jinak, když je prožijete na vlastní kůži. Určitě stojí za to navštívit i jedno z nejkrásnějších holandských měst - Bergen.

Bergen je malé městečko na severozápadě Nizozemska, které se nachází na vrcholku pohoří Velká náhorní plošina. Má přibližně dvanáct tisíc obyvatel a je znám svým uměleckým dědictvím, kulturními akcemi a krásnou přírodou.

Pokud hledáte klidné a romantické místo pro dovolenou, měli byste zvážit ubytování v pohodlné chatě nebo apartmánu. V Bergenu najdete mnoho kvalitních a cenově dostupných variant. Pokud jste fanoušky sportovních aktivit, můžete si pronajmout kolo a vyrazit na projížďku holandským venkovem.

Bergen je rovněž místem, které nabízí spoustu kulturních zážitků. V letních měsících se konají různé kulturní akce, jako například hudební festivaly nebo módní veletrhy. Město je proslulé svými galeriemi a výstavami moderního umění, takže si přijdou na své i umělecky zaměření návštěvníci.

Jako důležité turistické cíle v okolí Bergen patří například městečko alkmaar nebo pláže v městě Egmond aan Zee, které nabízí krásný výhled na Severní moře a písečné pláže, ideální pro odpočinek a koupání.

Příznivci jízdy na kole nebo pěší turistiky určitě ocení okolí Bergen, protože je tvořeno nádhernou a členitou přírodou. Kdekoliv se pohybujete, můžete se těšit na krásné výhledy, zelené louky a lesy, které jsou plné života.

V Bergenu si přijdou na své i historičtí nadšenci, protože město nabízí mnoho starobylých staveb a památek. Dobře si také přijdou na své milovníci gastronomie, protože v městě najdete mnoho špičkových restaurací, které nabízejí nejen tradiční holandskou kuchyni, ale také jídla různých národností.

Při plánování dovolené v Nizozemsku byste neměli opomenout návštěvu Bergenu. Krásná příroda, bohatá kulturní a historická tradice a nespočet sportovních aktivit nabízí nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nizozemsko Bergen


1. Co je nejlepší způsob, jak se dostat do Bergenu z Nizozemska?
Najlepšie by bolo lietadlom do Bergenu.

2. Kolik času trvá let z Nizozemska do Bergenu?
Let z Nizozemska do Bergenu trvá približne 1,5-2 hodiny.

3. Potřebuji vízum, abych mohl/a cestovat do Nizozemska a Bergen?
Občané některých zemí budou vyžadovat vízum pro vstup do Nizozemska. Zkontrolujte vízové požadavky pro vaši zemi na oficiálních webových stránkách Nizozemského velvyslanectví. Pokud přicestujete do Bergenu ze země, která je součástí Schengenského prostoru, nebudete potřebovat další víza.

4. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Bergenu?
Bergen nabízí mnoho turistických atrakcí, jako je například staré město Bryggen, centrum Rybníka, fjordy, akvárium a Fahriena.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Bergenu?
Bergen má mnoho vynikajících restaurací, jako je například Lysverket, Cornelius Seafood Restaurant, Bare Restaurant a Sumo sushi.

6. Jaké jsou nejlepší ubytování možnosti v Bergenu?
V Bergenu je k dispozici mnoho různých typů ubytování, jako jsou hotely, penziony a apartmány. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem a vybírat si ze značek hotelů, jako je Yotel, Clarion Hotels a Radisson Blu Royal Hotel Bergen.

7. Jaké je nejlepší roční období na návštěvu Bergenu?
Nejlepším obdobím na návštěvu Bergenu je od června do srpna, kdy jsou teploty příjemné a slunce svítí až do noci. V zimě je zde mnoho sněhu a turistické atrakce jsou zavřené.

8. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat kolem Bergenu?
Bergen má vynikající hromadnou dopravu včetně autobusů, tramvají a lodí. Můžete také dostat kolem města pěšky nebo si pronajmout kolo.

9. Jaký je rozdíl mezi norskou a nizozemskou kulturou?
Norská kultura je poněkud odlišná od nizozemské kultury. Norové jsou obvykle rezervovanější a méně formální než Nizozemci. Norská kuchyně je založena na trditicích pokrmech, jako je například ryby a zelenina, zatímco nizozemská kuchyně je více orientována na maso a sýry.

10. Mluví se v Bergenu anglicky?
V Bergenu mluví většina lidí anglicky. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a ochotní pomoci turistům mluvícím anglicky.


Ubytování Nizozemsko Bergen


Nizozemsko je země plná malebných měst a krásných venkovských oblastí. Jedním z těchto okouzlujících míst je město Bergen, které láká turisty nejen svým bohatým kulturním dědictvím a přírodními scenériemi, ale také skvělým ubytováním.

Bergen se nachází na západním pobřeží Nizozemska a je známý svými charakteristickými domky s šindelovou střechou a malebnými uličkami. Turisté sem přijíždějí za krásnou přírodou národního parku Schoorlse Duinen, který je jedním z největších dunových systémů v zemi, a za širokým výběrem atrakcí a aktivit.

Když se rozhodnete navštívit a prozkoumat Bergen, je důležité si zajistit vhodné ubytování, které vám poskytne komfort a pohodlí na vaší cestě. Vzhledem k turistickému charakteru města nejsou v Bergen problémem různé možnosti ubytování.

Jednou z nejoblíbenějších variant je pronájem dovolené, který vám umožní zůstat v pohodlí a soukromí vlastního domova. Existují různé možnosti, od malých chat až po luxusní vily se zahradou a bazénem. Pronájem dovolené je skvělou volbou pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí sdílet ubytování a prozkoumávat město společně.

Další možností je hotelové ubytování. V Bergen existuje řada hotelů, které nabízejí širokou škálu pokojů a služeb. Mnoho hotelů je umístěno přímo v centru města, což umožňuje snadný přístup ke všem turistickým atrakcím, restauracím a obchodům. Můžete si vybrat mezi různými cenovými kategoriemi a přizpůsobit si své ubytování podle svých finančních možností.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je ideální možností ubytování v hostelu nebo penzionu. Bergen má řadu těchto cenově dostupných možností, které nabízejí jednoduché pokoje a společné prostory, které můžete sdílet s ostatními hosty. Hostely a penziony jsou skvělou platformou pro setkávání s dalšími cestovateli a sdílení zážitků.

Ať už si vyberete jakoukoli formu ubytování v Bergenu, není pochyb, že budete mít k dispozici skvělou základnu pro objevování tohoto malebného holandského města a jeho okolí. Ubytování vám zajistí dobrý odpočinek po dni stráveném procházkami po dunách, relaxaci na pláži nebo objevováním uměleckých galerií a muzeí.

Bergen je nezapomenutelným zážitkem a vybrat správné ubytování je klíčové pro dosažení celkové spokojenosti z vaší cesty. Ať se rozhodnete pro pronájem dovolené, hotel nebo hostel, zůstane vám dostatek možností, které vám nabídnou pohodlné a útulné zázemí pro váš pobyt v tomto nádherném městě.


Počasí Nizozemsko Bergen


Nizozemsko, přesněji oblast Bergen, je známo svými proměnlivými počasím, které může být někdy obtížné předpovědět. Klima v této oblasti je ovlivněno severním mořem, což způsobuje mírné teploty i v zimě a převládá oceánské podnebí.

V létě může být v Bergenu teplé a vlhké počasí s průměrnou teplotou kolem 20 stupňů Celsia. Avšak častými jsou i deštivé dny, takže je dobré se připravit na to, že přívalové lijáky mohou přijít kdykoli. Turisté, kteří sem přijíždějí během letních měsíců, si mohou užívat krásné procházky po městě a obdivovat zelené pláně, které charakterizují krajinu kolem Bergenu.

Jeseni do Bergenu přináší mírnější teploty a nebývalou barvu. Listnaté stromy se začínají převlékat do odstínů červené, oranžové a žluté, což dává krajině zvláštní kouzlo. Teploty v průměru klesají na 10 až 15 stupňů Celsia. Stejně jako v létě, i na podzim je v oblasti Bergen často deštivo, takže se doporučuje mít s sebou deštník nebo pláštěnku.

Zima v Bergenu je poměrně mírná, ale moře dokáže přinést chladnější vzduch, což vytváří chladnější teploty okolo 0 až 5 stupňů Celsia. Sníh je vzácný, ale pravděpodobnost sněhových srážek se zvyšuje, když teplota klesne pod bod mrazu. Pro milovníky zimních sportů je ta správná doba vyjet do hor, které jsou ve vzdálenosti jen několika hodin jízdy autem.

Jaro je časem znovuzrození a oživení v Bergenu. Teploty začínají stoupat a průměrné hodnoty se pohybují kolem 10 až 15 stupňů Celsia. Květinové louky začínají kvést a krajinu opět podmaní zelené barvy.

Celkově lze říct, že počasí v Bergenu je proměnlivé a může se střídat velmi rychle. Je proto dobré být připraven na různé povětrnostní podmínky a vybavit se vhodným oblečením. Bez ohledu na aktuální počasí, Bergen nabízí krásnou přírodu a jedinečné památky, které stojí za návštěvu.


Letenka Nizozemsko Bergen


Letenka do Nizozemska - průvodce do malebného města Bergen

Jestliže hledáte ideální dovolenou v Evropě, nezapomeňte zvažovat krásnou destinaci Nizozemsko. Toto fascinující země se může pochlubit bohatou historií, úchvatnou architekturou a jedinečnou kulturou. A mezi nejkrásnějšími městy v Nizozemsku určitě vyniká město Bergen.

Bergen je idylické město ležící na západním pobřeží Nizozemska. Svou malebností a charakterem zapůsobí na každého návštěvníka. Není divu, že Bergen královsky přitahuje umělce a básníky z celého světa. Toto město nabízí nejen jedinečnou atmosféru, ale také mnoho příležitostí pro aktivní dovolenou a odpočinek.

Po příletu na letiště v Nizozemsku je cesta do Bergenu velmi pohodlná, protože se nachází pouhých 40 kilometrů od letiště. Z letiště můžete využít taxislužby nebo veřejnou dopravu, která je zde velmi spolehlivá. Cesta na nádherná pláže a do centra města vás zavede přes malebné nizozemské krajiny.

Jednou z hlavních atrakcí v Bergenu je jeho historické centrum. Centrum města je jako z pohádky s krásnými starobylými domy, úzkými uličkami a malebnými kanály. Nezapomeňte navštívit staroměstské náměstí, kde se nachází mnoho historických budov a kaváren. Toto náměstí je svým vzhledem unikátní a okouzlující.

Další nejdůležitější atrakcí je Het Hof, bývalý hrad, který dnes slouží jako kulturní centrum. Zde se konají výstavy a koncerty, které nejen osloví milovníky kultury, ale také turisty. Kromě toho můžete také navštívit muzea, jako je muzeum umění nebo muzeum Bergena, aby jste si prohlédli bohatou historii města.

Pokud jste přírodovědci, určitě byste neměli vynechat návštěvu dunes Schoorlse, jednoho z nejkrásnějších přírodních rezervací v Nizozemsku. Zde si můžete užít krásnou přírodu, procházky po dunách a prozkoumávat zvířata a rostliny. A pokud preferujete odpočinek na pláži, Bergen nabízí také nádherné písčité pláže s jemným pískem a klidným mořem.

Nizozemsko je také slavné svou cyklistikou a Bergen není výjimkou. Můžete si pronajmout kolo a jet po malebných cyklostezkách v okolí města a objevovat krásy nizozemské krajiny. To je také skvělý způsob, jak se dostat do přilehlých vesniček a strávit den v klidu a míru.

Pokud jde o ubytování, Bergen nabízí široký výběr různých možností. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, útulnými penziony nebo dokonce pronajmout apartmán, aby ste si mohli užít maximální soukromí.

Bergen je opravdu skvělou volbou pro dovolenou v Nizozemsku. S kouzelnými uličkami, bohatou historií a úžasnou přírodou vás toto město okouzlí. Pokud plánujete svoji další dovolenou, nezapomeňte uvažovat o letence do Nizozemska a nezapomeňte navštívit malebný Bergen.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky