Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)

Ubytování Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt je jednou z nejnavštěvovanějších destinací na světě a město Luxor je jeho skutečnou perla. Luxor je známý svými impozantními památkami a bohatou historií, která láká mnoho turistů z celého světa. Pokud právě plánujete svou cestu do Egypta a Luxor je na vašem seznamu míst k návštěvě, je dobré zvážit také otázku ubytování.

Luxor nabízí širokou škálu možností ubytování pro různé potřeby a rozpočty. Město je známé svými luxusními resorty, které nabízejí vysoký standard a splní očekávání každého hosta. Patří sem například známý Hilton Luxor Resort & Spa nebo Sofitel Winter Palace Luxor. Tyto hotely jsou často umístěny přímo u Nilu a nabízejí vyhlídky na řeku a památky, jako je například Chrám Medinet Habu.

Chrám Medinet Habu je jedním z nejimpozantnějších chrámů v Luxoru a jeho pozoruhodná architektura a detailní vyřezávané reliéfy přitahují návštěvníky. Nachází se na západním břehu Nilu, který je dobře dostupný z řady hotelů v Luxoru.

Pro ty, kteří hledají ubytování s atmosférou a charakterem, existuje také mnoho menších hotelů nebo penzionů, které se nacházejí v centru města Luxor. Tyto ubytovací zařízení vám umožní být opravdu v srdci města a snadno se dostat na nejbližší turistické atrakce, jako je například Dóra Hatšepsut.

Dóra Hatšepsut je unikátní památka z období Starověkého Egypta a jedna z nejcennějších architektonických skvostů v Egyptě. Nachází se také na západním břehu Nilu a je snadno dostupná z ubytovacích zařízení v Luxoru.

Pokud jste v Luxoru kvůli jeho slavným hrobkám faraonů, nemůžete minout návštěvu Údolí králů. Údolí králů je pohřebiště mnoha egyptských faraonů a patří mezi nejslavnější archeologické lokality na světě. Naštěstí je dostatek možností ubytování v blízkosti Údolí králů, takže můžete strávit co nejvíce času objevováním tohoto fascinujícího místa.

Při výběru ubytování v Luxoru je také dobré zvážit své potřeby a rozpočet. Luxor nabízí řadu cenově dostupných hotelů a hostinců, které mohou poskytnout pohodlné ubytování za přijatelnou cenu.

Ať už si vyberete luxusní resort nebo menší hotel v centru města, určitě budete mít jedinečný zážitek z ubytování v Luxoru. Město je plné fascinujících památek a historických pokladů, které stojí za návštěvu a prozkoumání.


Dovolená Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt je země bohatá na historii a kulturu a nepřekvapivě je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě. A pokud hledáte dovolenou plnou exotiky, dobrodružství a fascinujících památek, pak je Luxor místem, které byste neměli vynechat.

Luxor leží na břehu řeky Nil a je považován za jeden z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě. Jeho historické centrum se rozkládá v blízkosti starověkého města Theby, které bylo hlavním sídlem po mnoho staletí slavného Nového království Egypta.

Jedním z nejpopulárnějších míst k návštěvě v Luxoru je Chrám Medinet Habu. Tento impozantní chrám byl postaven za vlády Ramesse III. a sloužil jako jeho pohřební svatyňka. Jeho architektura je široce respektována pro svou krásu a detailnost. Zde můžete obdivovat obrovské obrazy, vyryté hieroglyfy a malebné reliéfy, které vyprávějí příběh o životě faraona.

Dalším velkolepým místem v Luxoru je Dór Hatšepsut. Toto místo sloužilo jako pohřební chrám královny Hatšepsut, jedné z nejslavnějších a nejvlivnějších žen ve starověkém Egyptě. Chrám je živým příkladem velkoleposti a dokonalosti staroegyptské architektury. Sestává z terras, které se dramaticky zdvihají nad okolním prostředím. Tento chrám si zcela jistě zaslouží vaši návštěvu.

A pak je tu samozřejmě největší atrakce v Luxoru - Údolí králů. Toto místo je považováno za nejvýznamnější nekropoli v Egyptě, kde jsou pohřbeni mnozí faraoni z Nového království. Údolí králů je domovem hrobek slavných faraonů jako Tutanchamon, Ramesses II. a Seti I. Procházka tímto údolím vám umožní ponořit se do minulosti a obdivovat nádherné vyřezávané stěny, barevné fresky a bohatě zdobené sarkofágy.

Abyste si opravdu užili svou dovolenou v Luxoru, je nejlepší si najmout kvalifikovaného průvodce, který vám bude poskytovat informace a výklad o každé navštívené památce. Průvodci často mají hluboké znalosti egyptské historie a mohou vám přiblížit význam a významné detaily každého místa.

Luxor je také známý svými nádhernými loděmi, které se plaví po řece Nil. Mnoho turistů si rezervuje plavbu na několik dní, aby si užili krásu řeky a navštívili další významné památky, jako je chrám Karnaku, chrám Abydos a město Edfu.

Celkově vzato, dovolená v Egyptě, konkrétně v Luxoru, je prozkoumáváním historie, získáváním nových znalostí a obohacováním vaší duše. Nebudete jen dovolenku, ale cestu zpátky v čase, která vás přenese do světa faraonů, pyramid a věčného života.


Počasí Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt je známý svým teplým a slunečným počasím. A žádné místo tohoto slunečného státu není náležitě reprezentováno než město Luxor. Luxor je domovem nejen tří z nejvýznamnějších historických památek Egypta - Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů, ale také nabízí báječné klima pro jejich návštěvu.

Luxor leží na východním břehu řeky Nil a těší se na příjemné podnebí po většinu roku. Ovšem existují období, která jsou pro návštěvu příhodnější než jiná. Nejlepší čas k návštěvě Luxoru je od listopadu do března, kdy teploty dosahují příjemných 25 až 30 stůpňů Celsia. Tato období jsou velmi populární mezi turisty, takže pokud hledáte klidnější atmosféru, můžete zvážit návštěvu v dubnu nebo v říjnu, kdy jsou teploty mírně vyšší (až 35 stupňů Celsia), ale méně lidí je ve městě.

V létě, které trvá od května do září, mohou teploty dosahovat až 40 stupňů Celsia a místní obyvatelé i turisté hledají úlevu ve stínu nebo v klimatizovaných prostorech. V těchto měsících je vhodné být opatrný a udržovat hydrataci, protože horké počasí může způsobit úpal. Přestože je v létě méně turistů, mnoho lidí se vyhýbá návštěvě Luxoru kvůli výrazným horkům a náročným podmínkám.

Pokud se rozhodnete navštívit Luxor v příhodnějším období, můžete si vychutnat své návštěvy tří významných památek ve městě. Chrám Medinet Habu je jedním z nejvelkolepějších chrámů starověkého Egypta. Nachází se na západním břehu Nilu a je věnován faraonovi Ramzesovi III. Tento impozantní chrám je velký až na velký šok, ale jeho nádhera a detaily jsou neuvěřitelné. Podívejte se na nádherné reliéfní díla a pozorujte, jak se sluneční světlo odráží od kamenů chrámu.

Další nenapodobitelnou památkou, kterou nemůžete vynechat, je Dóra Hatšepsut, nejlépe dochovaný egyptský chrám na světě. Tento chrám chrání údolí Kralů a je pokládán za jednu z největších architektonických památek starověku. Být svědkem úžasného pohledu na slunce, které se odráží od těchto starověkých kamenných konstrukcí, je nezapomenutelný zážitek.

A konečně Údolí králů je nejvýznamnějším pohřebištěm starověkých faraonů. Toto tajemné místo, obklopené horami, bylo vybráno jako poslední odpočinek pro mnoho egyptských panovníků. Je umístěno na západním břehu Nilu a poskytuje jedinečný pohled do minulosti. Procházka podél hrobek a jejich zdobených stěn vás vezme na výpravu do dávného Egypta.

Navštívit Luxor a jeho historické památky znamená stát se svědkem úžasných kontrastů mezi slunečným počasím a starověkou kulturou. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit toto místo, můžete být si jisti, že Luxor vám poskytne nezapomenutelný zážitek.


Letenka Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt je známý svou rozsáhlou historií, zvláště v přítomnosti pyramid a starověkých chrámů. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Egyptě je město Luxor, které je domovem několika památek z období Starověkého Egypta, jako jsou chrám Medinet Habu, Dóra Hatšepsut a Údolí králů. Pokud plánujete návštěvu Luxoru, je nezbytné zakoupit letenku do této oblasti, o které si teď povíme více.

Letenky na trase Egypt Luxor jsou k dispozici od několika společností, které nabízejí lety z různých destinací. Mezi tyto společnosti patří Egypt Air, Emirates, Qatar Airways a několik dalších. Vstupenka na letenku závisí na různých faktorech, jako jsou množství volných míst, doba cesty, počet přestupů, atd. Nicméně cena se obvykle pohybuje okolo 300-500 USD za jednu cestou.

Pokud se tedy rozhodnete zakoupit letenku do Luxoru, můžete se těšit na návštěvu mnoha památek z dávné minulosti, které se tam nacházejí. Chrám Medinet Habu je jeden z nejzachovalejších chrámů v zemi a byl postaven v období Nové říše faraona Ramzese III. Tyto chrámové pozůstatky jsou vynikajícími příklady uměleckého stylu a architektury této éry. Chrám je také známý svými krásnými sochami a řadou nápisů.

Další významnou památkou je Dóra Hatšepsut, což je královnin chrám, postavený na západním břehu Nilu, blízko Údolí králů. Tento krásný chrám byl postaven královnou Hatšepsut a je považován za jedno z nejvýznamnějších stavebních děl této doby. Je známý svými pečlivě zpracovanými reliéfy a freskami.

Údolí králů je nejznámějším místem v Luxoru, které vás vrátí zpět do dávných časů. V tomto místě se nachází klíčové hrobky jako hrobka Tutanchamona, Nefertiti a mnoho dalších. Tuto oblast doporučujeme navštívit ráno, protože během dne je zde často velké množství turistů.

Celkově vzato, letenka do Luxoru nabízí návštěvu mnoha důležitých lokalit v Egyptě, které si zaslouží pozornost. Množství památek a historických znalostí, které získáte tím, že navštívíte tuto oblast, bude stát za každý vynaložený dolar. Pokud se zajímáte o Egypt a jeho bohatou historii, určitě byste měli zvážit návštěvu Luxoru a nákup letenky na toto místo.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Luxoru?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Luxoru, je letadlem z Káhiry, které trvá asi hodinu a půl. Alternativní možnosti jsou vlak (cca 10 hodin), autobus nebo půjčení automobilu.

2. Jaký je nejlepší čas pro návštěvu Luxoru?

Nejlepší čas pro návštěvu Luxoru je v období od října do dubna, kdy teploty nejsou tak vysoké jako během letních měsíců, které přinášejí extrémní horko.

3. Jak je nejlepší se připravit na návštěvu údolí králů?

Je nutné mít na paměti, že Údolí králů je předmětem ochrany ze strany egyptské vlády, proto nejsou do této oblasti povoleny žádné vstupy se šperky, foťáky nebo jiným vybavením, které by mohlo poškodit artefakty. Kromě toho je nutné si obléct pohodlné boty a vhodné oblečení na slunce.

4. Jaký je vstup do Dóry Hatšepsut?

Vstup do Dóry Hatšepsut je možný pouze po úplném průchodu bezpečnostními kontrolami, které jsou přísně řízeny kvůli ochraně památek.

5. Může se v Chrámě Medinet Habu fotografovat?

Fotografování v Chrámě Medinet Habu není povoleno bez povolení. Pokud chcete fotografovat nebo natáčet video v chrámu, je nutné platit poplatek za profesionální licenci.

6. Jaký je nejlepší způsob, jak prozkoumat údolí králů?

Nejlepší způsob, jak prozkoumat Údolí králů, je s průvodcem, který poskytne kompletní informace o tom, co vidíte a co očekávat, a vysvětlit vám historii míst, která navštívíte.

7. Jaký je nejlepší způsob, jak získat místní měnu?

Místní měna egyptských liber může být získána v bankách v Luxoru. V mnoha obchodech a restauracích je přijímána také americká měna, ale máte větší šanci na skvělé ceny a nabídky, pokud platíte v egyptských liberách.

8. Je nutné mít na paměti bezpečnost při návštěvě Luxoru?

Egypt vyžaduje, aby byl turista v Luxoru vždy doprovázen průvodcem nebo národními strážci. Pokud není určován doprovod, je nejlepší být velmi opatrný a přizpůsobit se místnímu stylu oblékání a chování ke snížení potenciálních problémů s bezpečností.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky