Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jihoafrická republika Pilanesberg National Park

Letenka Jihoafrická republika Pilanesberg National Park


Jihoafrická republika je známá svou rozmanitou přírodou, která zahrnuje savany, pouště, hory, pláže a mnoho dalších překrásných přírodních scenérií. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v této zemi je Pilanesberg National Park. Tento národní park je oblíbený nejen mezi místními obyvateli, ale i mezi návštěvníky z celého světa.

Pilanesberg National Park se nachází na území oblíbené turistické oblasti North West Province. S plochou přes 550 km² je jedním z největších národních parků v Jihoafrické republice. Jeho zaměření je na ochranu a zachování místní fauny a flóry, zatímco umožňuje návštěvníkům prozkoumat a zažít krásy africké divočiny.

Park je domovem pro více než 7 000 zvířat, včetně slonů, nosorožců, lidoopů, gepardů, lvů, leopardů a mnoha dalších druhů. Také zde žijí ohrožené druhy jako pakůňové antilopy a africký psík. Pilanesberg je rovněž jedním z nejlepších míst v Jihoafrické republice pro sledování ptáků. S více než 360 druhy ptáků, které obývají park, je ideálním místem pro ornitology a milovníky přírody.

Kromě bohaté a rozmanité fauny a flory má Pilanesberg National Park ještě jednu významnou přednost - svůj geologický původ. Park vznikl na místě bývalé sopky, která byla aktivní před více než 1,2 miliardy lety. Tato sopečná činnost umožnila vytvoření unikátního geologického prostředí, které je jedinečné v celé jižní Africe. Návštěvníci zde mohou obdivovat různé skalní útvary, jako jsou hřebeny a sopky, které dodávají parku jeho nezaměnitelný charakter.

Pro turisty nabízí Pilanesberg National Park mnoho aktivit a zážitků. Nejoblíbenější je samozřejmě safari. Návštěvníci se mohou vydat na průvodčím voze nebo si pronajmout vlastní vozidlo a prozkoumat park. Zážitek z pozorování divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí je nezapomenutelný, zejména pokud máte štěstí spatřit velkou pětku (sloni, nosorožce, lvy, leopardy a buvoly).

Další možností je pěší turistika, která vám umožní objevit park z blízka a vydechnout si čerstvý vzduch. Existuje také možnost pořádání výletů na kopcích nebo jezerech, kde si návštěvníci mohou vychutnat malebné výhledy na okolní krajinu.

Pokud chcete strávit několik dní v parku, můžete si zarezervovat ubytování v jednom z mnoha luxusních lodží, které nabízejí pohodlné ubytování a výhled na divočinu. Místní průvodci vás provedou parkem a sdílí své znalosti a zkušenosti o zvířatech a rostlinách, které zde žijí.

V neposlední řadě je zde také možnost návštěvy blízkého a významného místa - Sun City, které je známé jako Jihoafrická Las Vegas. Toto letovisko nabízí zábavu, kasina, golfové hřiště, bazény a mnoho dalšího.

Pilanesberg National Park je místem, které se nesmí vynechat při návštěvě Jihoafrické republiky. Propadněte kouzlu přírody, divokých zvířat a úchvatných kulis tohoto úžasného parku a získáte zážitky na celý život.


Počasí Jihoafrická republika Pilanesberg National Park


Pilanesberg National Park se nachází v Jihoafrické republice a je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v zemi. Park se rozprostírá na ploše přes 55 000 hektarů a je domovem bohaté a rozmanité fauny a flóry.

Počasí v Pilanesbergu se v průběhu roku mění a je silně ovlivněno podnebnými podmínkami v regionu. Park leží ve vnitrozemí země, což znamená, že má kontinentální klima s výraznými ročními obdobími.

Léto v Pilanesbergu začíná v listopadu a trvá až do února. Teploty se pohybují mezi 25-35 °C a bývá poměrně horko. Období dešťů nastává během letních měsíců, přičemž prosinec a leden jsou nejdeštivějšími měsíci. Deště jsou často prudké a mohou být doprovázeny bouřemi. Mnoho zvířat v parku preferuje tuto dobu roku, protože je zde dostatek vody a potravy.

Podzim, který probíhá od března do května, je obdobím mírnějších teplot. Denní teploty se pohybují kolem 20-25 °C a noční teploty mohou klesnout na 10-15 °C. Srážky se postupně snižují a park začíná ztrácet svou zelenou barvu. To je také období, kdy se konají významné migrace zvířat a je možné při pozorování divoké zvěře naletět na vzácné druhy.

Zima v Pilanesbergu trvá od června do srpna a je zde chladno a suché. Denní teploty klesají na zhruba 15-20 °C a noční teploty mohou klesnout na 5 °C. To je také nejlepší doba pro pozorování zvířat, protože v této době jsou pastviny v parku suché a zvířata obvykle vystupují z úkrytu ve snaze nalézt vodu a potravu. Zima je také nejlepší období pro pozorování ptáků, protože mnoho druhů migruje z jiných částí země.

Jaro, které je v Pilanesbergu od září do října, je obdobím měnících se teplot a začínajícího období dešťů. Teploty se pohybují kolem 20-25 °C a srážky se postupně zvyšují. Park opět získává svou zeleň a začíná kvést. To je také doba, kdy se zde rodí mláďata a park se stává ještě pestřejším na pozorování zvířat.

Pilanesberg National Park je skvělým cílem pro milovníky divoké přírody a je dobré si zvolit správné období návštěvy v závislosti na preferovaných teplotách a povahu počasí. Bez ohledu na roční období je však park jedinečným místem plným překrásné přírody a fascinujících divokých zvířat.


Dovolená Jihoafrická republika Pilanesberg National Park


Pokud je vaším snem strávit dovolenou uprostřed přírodních krás, neměli byste minout návštěvu jihoafrického Pilanesberg National Parku. Tento národní park je situován v Severozápadní provincii Jihoafrické republiky a nabízí úžasnou možnost pozorování divokých zvířat na volné noze.

Mnoho turistů navštěvuje tento park v rámci safari, což představuje jednu z nejatraktivnějších aktivit v oblasti. Safari vám umožní vidět mnoho druhů zvířat, jako jsou sloni, nosorožci, lvi, antilopy a mnoho dalších, v jejich přirozeném prostředí. Mezi další aktivity, které si můžete vychutnat v parku, patří turistika, kanoistika, rybaření a golf.

Pilanesberg National Park se může pochlubit nádhernou krajinou, která v sobě sjednocuje savanu, divokou přírodu a hory. Park obklopují četné kopce a hory, z nichž nejznámější je Mofasa, přezdívaný také jako „Hora Okořeněná“. Působivá scenérie se stala naturální decorací pro četné části filmů, jako například „Sýkorky a vrána“ nebo „V sobotu ráno v kině“, což dokazuje neuvěřitelnú fotografickou či prestižnú turistickú príležitosť.

Park je neuvěřitelně diverzní, což znamená, že narazíte na široké spektrum zvířat všech velikostí a barev. Mezi nejvíce fascinující druhy zvířat, které v parku žijí, patří zebry, levharti, gepardi, nosorožci, sloni, lvi, hyeny a mnoho dalších. V parku také žije velké množství ptactva, včetně ohrožených druhů jako orlušky křiklavé, travnatá slavíci a rosnice.

Když už mluvíme o ptácích - pokud jste jejich milovníky, nevynechejte v parku návštěvu Bird Hide, vyhlídkového bodu, který se nachází na břehu damy Mankwe. Toto místo je oblíbené pro mnoho druhů ptáků, kteří v létě přiletí do parku.

Pokud si chcete užít co nejvíce zážitků, můžete se ubytovat v jednom z kempů, které se nacházejí uvnitř parku. Kampy nabízejí různé druhy ubytování, od tradičních stanů až po luxusní bungalovy s vlastní koupelnou a klimatizací.

Celkově lze říci, že Pilanesberg National Park je skvělým místem pro všechny, kteří touží po dovolené plné zážitků a přírodních krás. Tento národní park nabízí nevšední zážitky, které si bezesporu na dlouho zapamatujete.


Ubytování Jihoafrická republika Pilanesberg National Park


Jihoafrická republika je země, která v posledních letech stále více láká turisty. Jednou z největších atrakcí této země je národní park Pilanesberg.

Tento park se nachází v jižní Africe, asi 150 km od Johannesburgu. Jeho rozloha je 572 km² a nachází se zde mnoho druhů zvířat včetně slonů, nosorožců, levů, gepardů, zebřiček a mnoha druhů ptáků.

Pokud chcete být v srdci divočiny, zůstat přímo v parku je ideální volbou. V Pilanesbergu je k dispozici několik typů ubytování, včetně kempů, lodží a hotelů.

Všechny tyto možnosti nabízejí skvělou zábavu, soukromí a ochranu v přírodě. Kempy jsou nejlevnější a nejdostupnější formou ubytování, ale také nejméně vybavený. Južní kemp se nachází v nejkřehčí části parku a nabízí nádherný výhled na Mt. Pilanesberg, který se v parku nachází.

Pokud hledáte více komfortu, můžete si zvolit ubytování v lodgech. Ty jsou nabízeny v mnoha různých velikostech a cenách, ale všechny nabízejí neskutečný výhled na zvířata a přírodu. Můžete si vybrat ze tří základních typů lodge: rodinných, luxusních a s vlastním stravováním. Každý z nich nabízí něco jiného a každý z nich je ideální volbou pro různé druhy cestovatelů.

Pokud chcete mít přístup ke všem nezbytnostem včetně bazénu, tenisového a golfového hřiště, restaurace a bary, pak je pro vás nejlepší volbou hotel. V parku se nachází mnoho luxusních hotelů, které nabízejí pohodlný zážitek z cestování v Jihoafrické republice.

Celkově lze říci, že ubytování v Pilanesbergu je skvělým způsobem, jak zažít krásy jihoafrické fauny a flóry, a to bez obětování pohodlí a komfortu. Vyberte si z kempů, lodží nebo hotelů a užijte si tento fantastický park v Jihoafrické republice.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Pilanesberg National Park


Dotaz: Jaké jsou ceny vstupenek do Pilanesberg National Park?
Odpověď: Ceny se mohou lišit v závislosti na věku a období návštěvy, ale základní cena je obvykle kolem 10-20 USD za osobu a za den.

Dotaz: Kdo spravuje Pilanesberg National Park?
Odpověď: Pilanesberg National Park je spravován Jihoafrickou národní parkovou službou (South African National Parks - SANParks).

Dotaz: Jaké zvířata mohu vidět v Pilanesberg National Park?
Odpověď: Park je domovem pro více než 70 druhů savců, včetně slonů, levhartů, gepardů, nosorožců, zebří, žiraf, buvolů, hyen, impal, antilop a mnoho dalších.

Dotaz: Je možné se v parku tábořit?
Odpověď: Ano, v parku jsou různé možnosti ubytování, včetně kempů, chat a luxusních lodge.

Dotaz: Jak dlouho trvá safari v Pilanesberg National Park?
Odpověď: Safari v parku obvykle trvá několik hodin, ale délka se může lišit v závislosti na vašich zájmech a plánech.

Dotaz: Jak se dostanu do Pilanesberg National Park?
Odpověď: Park se nachází asi 2 hodiny jízdy od města Johannesburg. Nejsnáze se sem dostanete autem nebo pronájmem vozu.

Dotaz: Mám si s sebou vzít jídlo a pití na safari?
Odpověď: Doporučujeme si s sebou vzít jídlo a pití na celý den, protože v parku nejsou obvykle k dispozici občerstvení.

Dotaz: Můžu si vzít do parku domácí zvíře?
Odpověď: Domácí zvířata v parku nejsou povolena kvůli bezpečnostním a ochranným důvodům.

Dotaz: Musím mít na safari průvodce?
Odpověď: V parku není třeba mít průvodce, ale je však doporučeno závislosti na vašich znalostech a zkušenostech s přírodou a zvířaty.

Dotaz: Je povolen lov v parku?
Odpověď: Lov v parku není povolen.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky