Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Portoriko El Yunque National Forest

Nejčastější dotazy a odpovědi Portoriko El Yunque National Forest


1. Kdy je vhodné navštívit El Yunque National Forest v Portoriku?

Nejlepší čas na návštěvu je od prosince do dubna, kdy je méně vlhké počasí a teploty jsou mírné.

2. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do El Yunque National Forest?

Nejlepší způsob je pronajmout si auto a jet, nebo jít s průvodcem.

3. Musím platit za vstup do národního parku El Yunque National Forest?

Ano, musíte zaplatit vstupné. V roce 2021 je cena 12 USD pro dospělého.

4. Mohu se v národním parku El Yunque koupat v řece nebo vodopádech?

Ne, koupání nebo skákání z vodopádů je zakázáno, ale existuje několik koupališť s balvanovými bazény, kde se můžete koupat.

5. Jaký je nejoblíbenější turistický okruh v národním parku El Yunque National Forest?

Nejoblíbenější trasa je La Mina Trail, která vede k vodopádu.

6. Je nutné se na výlet do národního parku El Yunque National Forest připravit nějakým zvláštním způsobem?

Je důležité mít vhodné boty na turistiku, ochranný sprej proti komárům a dostatek vody a jídla.

7. Mohu kempovat v národním parku El Yunque National Forest?

Ne, kempování v národním parku El Yunque National Forest není povoleno.

8. Jsou návštěvníci omezeni, pokud jde o délku jejich pobytu v národním parku El Yunque National Forest?

Ne, návštěvníci nejsou nijak omezeni dostupností času v národním parku, ale park se uzavírá v určitou dobu.

9. Mohu se v národním parku El Yunque National Forest projet na kole nebo na koni?

Ano, v některých oblastech jsou povoleny cyklistické a jezdecké trasy.

10. Jaké jsou povolené aktivity v národním parku El Yunque National Forest?

Povolené aktivity jsou turistika, pozorování ptáků, piknikování a návštěva přírodních atrakcí. Nicméně, vstup a ubytování se může v některých oblastech omezit kvůli ochraně živočichů a rostlin.


Počasí Portoriko El Yunque National Forest


Portoriko je ostrovová země nacházející se v Karibiku a je součástí Velkých Antil. Rezervace El Yunque National Forest se nachází na severovýchodě ostrova a je jednou z nejvýznamnějších přírodních lokalit v Portoriku.

El Yunque National Forest je rozsáhlá oblast porostlá deštným lesem. Je to jediné místo v USA, kde se nachází tropický prales chráněný zákonem. Název El Yunque znamená „kohout“ a je odrazem tvaru horského hřebene, který připomíná zpěvník kohouta.

Počasí v El Yunque National Forest je ovlivněno tropickým klimatem. Toto klima je charakteristické vysokou vlhkostí a vysokými teplotami po celý rok. Obdobím s největšími srážkami je od května do října, kdy jsou časté bouřky, tropické cyklóny a hurikány.

V průběhu léta jsou teploty v El Yunque National Forest poměrně vysoké a mohou dosahovat až 32 °C. V noci se mírně snižují a oscilují okolo 25 °C. V zimě jsou teploty mírné a pohybují se kolem 28 °C během dne a kolem 20 °C v noci.

Pokud navštívíte El Yunque National Forest, budete potřebovat vhodné oblečení a vybavení. Doporučuje se nosit lehké a prodyšné oblečení, které vás ochrání před místními hmyzem a poškozením pokožky sluncem. Kromě toho byste měli mít s sebou také vhodné boty a sluneční brýle.

El Yunque National Forest je přístupná celoročně. Nicméně, vzhledem k častým srážkám v létě, květině je lepší navštívit oblast v jarních nebo podzimních měsících.

Celkově je El Yunque National Forest fascinujícím místem plným neuvěřitelných zážitků a krásné přírody. Je to příležitost k tomu, aby turisté mohli objevit tuto jedinečnou oblast a prožít přírodu v celé její kráse.


Letenka Portoriko El Yunque National Forest


Portoriko je karibský ostrov známý svou nádhernou přírodou a jedním z jeho nejvíce fascinujících přírodních pokladů je národní prales El Yunque National Forest. Tento unikátní přírodní rezervát, nacházející se na severovýchodě ostrova, přitahuje milovníky přírody z celého světa svou ohromující biodiverzitou a překrásnou krajinou.

El Yunque je jedinou tropickou deštnou pralesovou rezervací v systému úřadu národních lesů ve Spojených státech. Zabírá více než 11 000 hektarů a dosahuje výšky až 1 065 metrů nad mořem. Je jedním z nejvíce deštných míst v Karibiku, což mu poskytuje bohatou vegetaci a mnoho druhů živočichů.

V národním pralese El Yunque se nachází mnoho turistických tras a stezek, které vám umožní vychutnat si krásy tohoto unikátního a neporušeného přírodního ráje. Lze si vybrat z různých tras různé délky a obtížnosti, což umožňuje návštěvníkům vytvořit si vlastní individuální zážitek z pralesa. V závislosti na trase, kterou si vyberete, budete moci prozkoumat vodopády, divoké potoky, skalní útvary a nádherné výhledy na okolní krajinu.

Při procházce pralesem budete obklopeni bohatstvím rostlinných druhů, včetně mnoha endemických a vzácných druhů rostlin. Mezi nejznámějšími jsou například mohutné kapradiny, bromélie a bromélie stromy. Taktéž mnoho druhů zvířat najdete v pralese, včetně opic, koroptvíků, kolibříků a dalších ptáků.

Návštěvníci mají také možnost navštívit několik výhledových plošin, které nabízejí panoramatický výhled na celý prales a okolní krajinu. Některé z nejoblíbenějších výhledů jsou z Mirador Yokahu, Yokahu Tower a La Coca Falls.

El Yunque národní prales je také domovem k jednomu z nejznámějších symbolů Portorika - kokosovému opici. Tato atraktivní a přátelská opice je jedinečná pro Portoriko a je stále vidět v pralese.

Díky své jedinečnosti a bohatství přírodního prostředí si El Yunque National Forest získal status Biosférické rezervace UNESCO. Toto uznání podtrhuje význam ochrany a udržitelného rozvoje tohoto ohroženého přírodního prostředí.

Prozkoumání El Yunque National Forest je jedinečným zážitkem, který nabízí příležitost poznat jednu z nejpůsobivějších přírodních lokalit v Karibiku. Letenka do Portorika je tedy investicí do vzrušujícího dobrodružství plného přírodních krás, které zanechá stopy ve vašem srdci i paměti navždy.


Dovolená Portoriko El Yunque National Forest


Portoriko je malý karibský ostrov, který návštěvníkům nabízí mnoho zážitků. Jedním z nejkrásnějších míst, které si můžete při své dovolené vyzkoušet, je národní park El Yunque. Tento park se rozprostírá na ploše více než 28 000 akrů v hornatém vnitrozemí ostrova a je jednou z nejvýznamnějších přírodních oblastí Portorika.

V parku se nachází řada stezek, které vedou v hlubokých pralesích, strmých údolích a překrásných vodopádech. Kromě toho zde žije obrovské množství druhů zvířat a rostlin. Návštěvníci si mohou vyzkoušet různé aktivity, jako jsou turistika, kempování, plavání a pozorování přírody.

Stejně jako jinde na Portoriku, i zde je klima tropické s vysokou vlhkostí a teplotami. I když se můžete kdykoliv rozhodnout národní park navštívit, nejlepší čas pro návštěvu je mezi prosincem a dubnem, kdy jsou nižší teploty a srážky.

Pokud se rozhodnete navštívit El Yunque, nevynechejte následující místa:

1. Mount Britton Trail – nejoblíbenější trasa turistů v parku. Začíná vynikajícím výhledem na les a kochat se budete množstvím zajímavých druhů rostlin.

2. La Mina Falls – 12ti metrový vodopád, který vás bude doprovázet kdykoliv, kterou z tras si zvolíte.

3. Yokahu Observation Tower – z tohoto místě můžete obdivovat krásné výhledy na les a okolní krajinu.

4. Baňka de Oro – zde můžete využít možnosti kempovat až se zde sníží teploty. Toto místo nabízí nádherný západ slunce, tak se určitě nezapomeňte vrátit zpět v čase.

Národní park El Yunque je místem, které si zamilují mnozí návštěvníci. Obrovské množství přírodní krásy a jedinečných rostlin zde můžete vidět. Pokud hodláte navštívit Portoriko, návštěva parku El Yunque by měla být přímo v kalendáři plánu vaší dovolené.


Ubytování Portoriko El Yunque National Forest


Pokud hledáte neobvyklé a zajímavé místo k pobytu na Portoriku, El Yunque National Forest může být tím pravým místem pro vás. El Yunque je nejstarší tropický deštný les v USA, který se nachází na vrcholu Portorika. Tento les nabízí nejen nádhernou přírodu, ale také mnoho aktivit, které vás udrží zaneprázdněni po celý pobyt.

Co nabízí El Yunque?

El Yunque National Forest nabízí mnoho aktivity, které zahrnují turistiku, cyklistiku, kajakářskou turistiku, pozorování ptáků, vodopády a mnoho dalšího. Při pobytu v lese se budete cítit jako v ráji. Je to pravé místo pro milovníky přírody a pro ty, kteří hledají klid a relaxaci.

Ubytování

Pro ty, kteří chtějí zůstat ve stínu nebo v blízkosti lesa, jsou k dispozici různé možnosti ubytování. Pokud hledáte levné a jednoduché ubytování, můžete si zarezervovat hotel nebo hostitelnu v okolí. Pokud chcete vyzkoušet něco netradičního, můžete si pronajmout chatu v lese nebo stanovat přímo na jeho úpatí.

Chatová osada

Chata Sunrise v El Yunque je skvělým místem k pobytu, když hledáte něco netradičního. Tento překrásný zážitek sauna ve sklýpku je vybavený wc, kuchyňsku linkou, obytnou místností a dvě izby. Chata se nachází uprostřed přírodního prostředí a nabízí úžasný výhled na okolní lesy. Hosté mohou těžit z čerstvého vzduchu a hodiny relaxovat ve vaně s teplou vodou. Pro ty, kteří si chtějí užít přírody víc, jsou k dispozici outdoorové restaurace a kuchyňské zahrádky.

Luxusní ubytování

Pro ty, kteří chtějí zažít luxusní pobyt v srdci El Yunque, nabízí mistrovské ubytování terasy a balkony s výhledem na hory a vodopády. V pokojích jsou k dispozici elegantní a prostorné pokoje s vlastní koupelnou, a luxusním interiérem. Nabízí se zde také bazén a vířivky, kde se můžete osvěžit a užívat si krásné okolí.

Život v lese

Být v El Yunque není jen o ubytování. Můžete si také vyzkoušet tradiční karibský styl života a stravování. Díky množství restaurací a obchůdků se tu můžeš skvěle najíst a vypi Omega řešení například kávu z árovně. Skvělou inspirací je i místní kuchyně s hutními pokrmy a nádhernou přírodní zeleninou z místních zahrad.

Závěr

Pokud hledáte nějaké neobvyklé a zajímavé místo k pobytu na Portoriku, El Yunque National Forest je skvělou volbou. Les nabízí mnoho aktivit pro milovníky přírody a umožní vám zůstat v co největší blízkosti přírody. Ubytování je k dispozici v různých cenových kategoriích a nabízí široký výběr od jednoduchých hotelů až po luxusní chaty. El Yunque je nezapomenutelným zážitkem a bude vám připomínat krásu výjimečné krajiny natočené jako klasický film.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky