Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Indonésie Jakarta

Ubytování Indonésie Jakarta


Indonésie je rozlehlá země, která nabízí každému turistovi řadu možností pro ubytování. A pokud plánujete navštívit hlavní město Jakarta, rozhodně se máte na co těšit. Jakarta je moderní a rozvíjející se metropole, která nabízí širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů až po levné hostely.

Pokud přijíždíte do Jakarty na služební cestu nebo si prostě chcete dopřát ubytování ve stylu, můžete si vybrat z mnoha luxusních hotelů. Například v centru města se nachází několik pětihvězdičkových hotelů, které nabízejí veškeré možné luxusy, jako jsou bazény, wellness centra, vynikající restaurace a více. Mezi nejpopulárnější hotely v Jakartě patří například Hotel Indonesia Kempinski, Pullman Jakarta Indonesia, Mandarin Oriental Jakarta nebo The Ritz-Carlton Jakarta.

Pro turisty s menším rozpočtem nebo pro ty, kteří se chtějí seznámit s místní kulturou a atmosférou, je ideální volbou přespání v jednom z mnoha cenově dostupných hostelských zařízení. Hostely ve městě nabízejí čisté ubytování s možností sdílení pokojů s dalšími hosty za velmi přijatelnou cenu. Navíc tímto způsobem máte možnost poznat další cestovatele a vytvořit nové přátelství. Mezi nejoblíbenější hostely patří například Wonderloft hostel, Six Degrees hostel nebo Teduh Hostel.

Další možností ubytování pro vás v Jakartě mohou být apartmány nebo pronájmy domů. Tato nabídka je vhodná pro ty, kteří chtějí mít větší soukromí a komfort, jako by se cítili doma. Jakarta má dostatek nabídek pro krátkodobý pronájem apartmánů nebo domů s plně vybavenými kuchyněmi a dalšími vymoženostmi.

V neposlední řadě je v Jakartě také možné najít levné a skromné hotely, které nabízejí základní vybavení, jako například Wi-Fi připojení a dostupnou snídani. Pokud hledáte cenově dostupné ubytování, nejenže najdete spoustu hotelů, ale také rodinné pokoje nebo penziony.

Jak vidíte, v Jakartě v Indonésii máte velké množství možností pro ubytování, a to bez ohledu na váš rozpočet nebo preferenci. Odkudkoli se rozhodnete zůstat, můžete si být jisti, že budete mít přístup ke všem atrakcím a zažijete všechny vzrušující stránky této moderní metropole.


Dovolená Indonésie Jakarta


Indonésie je jednou z nejexotičtějších a nejkrásnějších zemí na světě. Má tolik možností a míst k objevování, že se těžko rozhodnete, kam se vydat nejdříve. Jedním z nejvíce fascinujících míst v Indonésii je její hlavní město Jakarta.

Jakarta je město, které je plné kontrastů. Najdete zde moderní mrakodrapy, ale také staré koloniální budovy ze 17. století. Je to město, které nikdy nespí, a nabízí tak mnoho aktivit, že se zde nikdy nenudíte.

Jednou z největších atrakcí pro návštěvníky Jakarty je staré město Batavia. Zde můžete narazit na řadu koloniálních budov, které vám připomenou nizozemskou koloniální éru. Můžete navštívit múzea, kavárny a procházet se po malebných uličkách s tradičními obchody. Toto místo vás přenese do minulosti a dá vám možnost lépe poznat historii tohoto fascinujícího místa.

Dalším zajímavým místem je Národní muzeum, které je největším muzeem v Indonésii. Zde najdete bohaté sbírky archeologických objevů, historických artefaktů a uměleckých děl. Je to místo, které vám umožní proniknout do kultury a umění země.

Pokud máte rádi přírodu a zvířata, měli byste navštívit Ragunan zoo. Toto místo je domovem široké škály zvířat, včetně slonů, tygrů, orangutanů a luskounů. Můžete si zde udělat procházku a pozorovat tyto krásné tvory v přirozeném prostředí.

Jakarta také nabízí mnoho možností pro nákupy. V místech jako je Jalan Surabaya a Mangga Dua můžete najít širokou škálu trhů a obchodů, kde můžete nakupovat tradiční suvenýry, umělecká díla, oblečení a mnohem více. Pokud hledáte luxusnější nákupy, potom není problém najít i moderní obchodní centra s nejnovějšími značkami.

Samozřejmě, že nemůžete opustit Jakarta, aniž byste ochutnali místní kuchyni. Indonéská kuchyně je plná exotických chutí a vůní. Bude se vám líbit pestrost pokrmů, od lahodných nudlí nasi goreng po pikantní satay. Nezapomeňte si vychutnat také místní trhy a pouliční stánky, kde můžete ochutnat autentické indonéské jídlo za skvělé ceny.

Indonésie a její hlavní město Jakarta jsou jedním z nejlepších míst na dovolenou. Nabízejí vám nezapomenutelné kulturní zážitky, krásnou přírodu a rozmanitou kuchyni. Navštivte Jakarta a objevte krásu a pohostinnost této úžasné části světa.


Letenka Indonésie Jakarta


Pokud plánujete dovolenou v Asii a rádi byste navštívili Indonésii, jak proč nezačít svou cestu v hlavním městě Jakarta. Toto velkoměsto nabízí mnoho atrakcí a aktivit pro turisty, kteří se sem vypraví, a díky letenkám, které jsou dnes k dispozici, se sem můžete dostat rychle a výhodně.

Jakarta je největším a také nejrušnějším městem Indonésie. Nachází se na západním pobřeží ostrova Jáva a má více než 10 milionů obyvatel. I přes svou velkost zde najdete mnoho zajímavých míst, které stojí za to navštívit.

Jedním z nejznámějších míst je Monas, symbol nezávislosti Indonésie, vysoký 137 metrů. Na vrcholu kopule se nachází nádherný výhled na celé město. Vedle Monasu se nachází i národní muzeum Indonésie, kde si můžete prohlédnout rozmanité artefakty a fotografie související s historií této nádherné země.

Při návštěvě Jakarty rozhodně nesmíte vynechat návštěvu starého města Kota Tua. Zde se můžete projít po kamenitých ulicích a prohlédnout si nádherné koloniální budovy, které jsou zbytkem nizozemského koloniálního období. Mezi nejzajímavější památky patří například muzeum včelí medu, muzeum bankovnictví a historický hotel Tugu.

V centru města si můžete prohlédnout i nevšední nákupní centra, jako je například Grand Indonesia nebo Plaza Indonesia. Tyto centra nabízejí vše od obchodů s oblečením a kosmetikou až po domácí spotřebiče a elektroniku.

Jakarta je také místem, kde si můžete vychutnat místní kuchyni, která se vyznačuje výraznými chutěmi a množstvím koření. Mezi nejoblíbenější pokrmy patří například nasi goreng, kuře satay, rendang nebo gado-gado.

Cesta do Jakarty s letenkou má více výhod než jen to, že se dostanete na místo rychle a výhodně. Získáte také možnost poznat jinou kulturu a nahlédnout do života místních obyvatel, a k tomu ještě strávit relaxační dovolenou na krásných plážích těsně u Indického oceánu.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu indonéského hlavního města, zaručeně získáte nezapomenutelné zážitky a zároveň si uděláte pohodlnou a výhodnou cestu díky dostupným letenkám. Hlavně nezapomeňte ochutnat místní speciality a nechte se unášet krásou a zvuky této malebné země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Jakarta


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Indonésie a Jakarty jsou následující:

1. Jak se dostanu do Jakarty z letiště?
Odpověď: Z letiště Soekarno-Hatta je možné se dostat do Jakarty přes taxi, autobus nebo vlak. Doporučuje se použít služby oficiálních taxi společností a vyhnout se neoficiálním taxikářům.

2. Potřebuji vízum pro návštěvu Indonésie?
Odpověď: Většina návštěvníků do Indonésie musí předem získat turistické vízum nebo vstupní povolení. Vyjímku tvoří některé země, které mají vízovou dohodu s Indonésií. Je důležité si zjistit aktuální informace o vízových požadavcích před cestou.

3. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Jakarty?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Jakarty je během suchého období, které trvá od května do září. V této době je méně srážek a teploty jsou příjemné. Je však třeba mít na paměti, že počasí se může lišit v různých částech Indonésie.

4. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Jakartě?
Odpověď: Některé z hlavních turistických atrakcí v Jakartě zahrnují Národní muzeum Indonésie, Monas (Národní památník), starý přístav Sunda Kelapa, nákupní centrum Grand Indonesia a Thousand Islands, které jsou skupinou malebných ostrůvků vhodných k rekreaci a potápění.

5. Jaký je místní jazyk v Indonésii?
Odpověď: Místní jazyk v Indonésii je indonéština. V Jakartě a dalších velkých městech je však také rozšířená angličtina, zejména v turisticky orientovaných oblastech.

6. Jak je to s bezpečností v Jakartě?
Odpověď: Jakarta je relativně bezpečné město, ale je třeba dodržovat obvyklá opatření a být obezřetný. Doporučuje se vyhnout se odlehlým a tmavým částem města v noci a důkladně střežit osobní věci.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Indonésie a Jakarty. Při cestování do této oblasti je vždy důležité získat aktuální informace a konzultovat s místními odborníky.


Počasí Indonésie Jakarta


Když se řekne Indonésie, mnoha lidem se vybaví krásné pláže, teplé moře a tropický ostrovní ráj. A není se čemu divit, protože Indonésie je zemí s velmi příznivým klimatem. Jedno z nejznámějších měst v této zemi, Jakarta, má také typické tropické počasí, které by mohlo překvapit mnoho evropských návštěvníků.

Jakarta se nachází v severní části ostrova Jáva, která se vyznačuje horkým a vlhkým podnebím. Místní klima je označováno jako tropické monzunové klima. Teplota zde zřídka klesá pod 20 °C a přesahuje 30 °C. V průběhu roku zde panovalé vysoké teploty, ale také vysoká vlhkost vzduchu, což může být pro některé turisty obtížné.

Jakarta má dvě roční období - suché období a deštivé období. Suché období trvá od května do září a je charakterizováno minimálním množstvím srážek. Teplota v tomto období může překročit 30 °C a vzduch může být velmi suchý. Je tedy důležité mít u sebe dostatek vody a chránit se před slunečním zářením.

Naopak deštivé období trvá od října do dubna a je spojeno se zvýšeným množstvím srážek a nižšími teplotami. Během deštivého období mohou napršet až tři až čtyři metrové srážky, což může způsobit problémy v podobě záplav a zmatků v dopravě. Teploty se během deštivého období pohybují kolem 25-30 °C.

Známou particularitou počasí v Jakartě je také výskyt mlhy a znečištění ovzduší. Hlavně během deštivého období se nad městem může vytvořit hustá mlha, která ovlivňuje viditelnost a přispívá k horší kvalitě vzduchu. Je proto doporučeno nosit respirátory a vyhýbat se bezdůvodně nadměrnému pohybu venku.

Vzhledem k tropickému klimatu a nestálosti počasí je důležité vhodně se připravit. Cestovatelé do Jakarty by měli vzít s sebou lehké oblečení vyrobené z bavlny, klobouky nebo slunečník pro ochranu před slunečním zářením a voděodolnou obuv na ochranu před deštěm a záplavami. Navíc by neměli zapomenout na dostatek opalovacího krému s vysokým faktorem.

Pokud plánujete návštěvu Jakarty, nezapomeňte si přečíst aktuální předpověď počasí. Počasí zde může být velmi proměnlivé, a tak je lepší být připraven na všechny příležitosti.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky