Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Egypt Valley of the Queens

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Valley of the Queens


1. Jaké je umístění Údolí královen v Egyptě?
- Údolí královen se nachází na západním břehu řeky Nil v jižním Egyptě.

2. Kdo je pohřben v Údolí královen?
- V Údolí královen jsou pohřbívány královny a královští princové z období Nové říše.

3. Jaký je význam Údolí královen v egyptské historii?
- Údolí královen bylo důležitým pohřebištěm pro významné členy královské rodiny v Egyptě. Představuje důležitý archeologický a historický zdroj.

4. Kolik hrobek je v Údolí královen?
- V Údolí královen se nachází přibližně 80 hrobek.

5. Je možné navštívit Údolí královen?
- Ano, Údolí královen je otevřené veřejnosti a může být navštíveno turisty.

6. Jakou dobu období Nové říše zahrnuje?
- Období Nové říše trvalo přibližně od roku 1550 př. n. l. do roku 1077 př. n. l.

7. Existuje nějaká slavná hrobka v Údolí královen?
- Ano, nejslavnější hrobkou v Údolí královen je hrobka královny Nefertari, manželky krále Ramesse II.

8. Jaký význam má hrobka královny Nefertari?
- Hrobka královny Nefertari patří k nejkrásnějším hrobkám v Egyptě. Je považována za umělecké dílo, které ukazuje důležitost, jakou měly královny v egyptské společnosti.

9. Jak se hrobky v Údolí královen zachovaly?
- Některé hrobky v Údolí královen jsou dobře zachovalé, zatímco jiné byly zničeny během staletí.

10. Jaké další památky lze v Egyptě navštívit blízko Údolí královen?
- Kolem Údolí královen jsou další důležité památky, jako je Údolí králů, Karnacký chrám a chrám Hatšepsut.


Letenka Egypt Valley of the Queens


Egyptská údolí králů, jako je údolí králů a údolí královen, jsou známé po celém světě díky svým ohromujícím pohřebním místům a bohatství starověkých egyptských artefaktů. V centru pozornosti je údolí královen, které bylo jedním z nejdůležitějších pohřebišť pro egyptské královny a královské princezny.

Za účelem rozšíření povědomí o tomto fascinujícím místě se nyní objevil nový způsob, jak jej navštívit - pomocí letenky Egypt Valley of the Queens. Tato jedinečná letenka je cestou do historie, která umožňuje nové generaci cestovatelů prozkoumat pohřební komory, fresky a nápisy nalezené v tomto úžasném místě.

Tímto způsobem můžete se svým průvodcem projít skrz všechny důležité památky, které tento starověký komplex nabízí. Cestovatelé budou moci vidět nádherně vyřezané sarkofágy, hieroglyfické nápisy a zachovalé malby, které poskytují vzácný pohled do života a víry v dávném Egyptě.

Ale nejen krása památek je důvodem, proč byste měli zvážit tuto letenku. Letenka Egypt Valley of the Queens také zahrnuje odborné komentáře a příběhy od egyptologů, kteří vám poskytnou hlubší porozumění tomuto místu a jeho historickému významu. Budete mít možnost se dozvědět o životě královen, jejich rituálech a významu, který měly v egyptské společnosti.

Pro ty, kteří jsou nadšeni historií a starověkými civilizacemi, je letenka Egypt Valley of the Queens skvělým způsobem, jak se zbavit fyzických omezení a virtuálně se vydat na jedinečnou expedici. Budete mít možnost vidět a prozkoumat jedinečná umělecká díla, zatímco se dozvíte fascinující fakta o egyptské kultuře.

Tato virtuální cesta je vhodná nejen pro jednotlivce, ale také pro školní třídy, kde pedagogové mohou využít tuto letenku jako vzdělávací nástroj, který přináší živoucí zážitek a zvyšuje zájem studentů o historii.

Přestože nic nemůže nahradit skutečnou návštěvu údolí královen, letenka Egypt Valley of the Queens je skvělou alternativou pro ty, kteří nemohou na místo cestovat, nebo pro ty, kteří chtějí rozšířit své znalosti o egyptských královnách a jejich pohřebních rituálech. Tato interaktivní a vysoce informativní zkušenost zajistí, že zůstanete fascinováni starověkým Egyptem a jeho neobyčejně zdobenými pohřebními místy.


Ubytování Egypt Valley of the Queens


Egyptské údolí královen, známé také jako Údolí královen, je široce opomíjenou skvostnou lokalitou v Egyptě, která stojí za návštěvu. Toto krásné údolí se nachází zhruba 70 kilometrů západně od Luxoru, v údolí Džedova Masare, a je domovem několika hrobek a pohřebních komplexů královen z Nové říše.

Egyptsé údolí královen existuje již tisíce let a je známé pro své vynikající malby a hieroglyfy, které zdobí stěny hrobek. Tato tohoto údolí je to, co je známo jako hrobka Nefertari, jedné z nejslavnějších egyptských královen a manželky faraona Ramesse II. Nefertari byla známá svou krásou a elegance, a její hrobka je považována za jednu z nejpůsobivějších veškerých hrobek v Egyptě.

Návštěvníci, kteří se rozhodnou navštívit údolí královen, mohou strávit hodiny prozkoumáváním a obdivováním těchto krásných hrobek. Významné hrobky nalezené v tomto údolí zahrnují hrobku královny Tyti, matky faraona Ramesse III., a královny Amehetep III., manželky faraona Thutmose IV. Tyto hrobky jsou bohatě zdobené a nesou velké historické významnosti.

Kromě hrobek návštěvníci mohou také objevovat nádhernou přírodu Údolí královen, s malebnými horami a údolími kolem. Při procházkách a výletech po údolí mohou návštěvníci obdivovat úžasné výhledy a odpočívat v klidu okolní přírody.

Pokud plánujete návštěvu Údolí královen, je doporučené ubytování v blízkosti Luxoru. Luxor je nejen jedním z hlavních turistických center v Egyptě, ale má také širokou škálu hotelů a resortů, které splňují požadavky všech typů cestovatelů. Od luxusních pětihvězdičkových hotelů po středně zařazené hotely, Luxor nabízí ubytování pro každý rozpočet a vkus.

Během pobytu v Luxoru byste neměli vynechat návštěvu dalších slavných památek, jako jsou Luxorský chrám, Údolí králů a chrám Hatshepsut. Luxor je také známý pro své řemeslné trhy, kde můžete nakoupit autentické egyptské suvenýry a umělecké předměty.

I když je Egyptské údolí královen méně známé než Údolí králů, návštěva tohoto místa je skutečně zážitkem. Protože je méně přeplněné lidmi, můžete si v klidu prohlédnout tyto historické památky a relaxovat v krásném prostředí. Neváhejte a buďte připraveni objevovat krásy a tajemství Egypta v Údolí královen.


Dovolená Egypt Valley of the Queens


Egyptské Doline královen, známá také jako Údolí královen, je fascinujícím místem, které stojí za to navštívit při dovolené v Egyptě. Toto údolí, nacházející se na západním břehu řeky Nil, poblíž egyptského města Luxoru, je domovem mnoha krásných hrobek a hrobů egyptských královen, královských manželek a dalších významných členů královské rodiny.

Doline královen je jedním z nejvýznamnějších pohřebišť starověkého Egypta a je neocenitelným zdrojem poznatků o egyptské kultuře, náboženství a umění. Mnoho hrobek v údolí bylo objeveno až v moderní době a archeologové stále objevují nové poklady, které nás zavedou do minulosti tohoto úžasného místa.

Mezi nejznámější hrobky v Údolí královen patří hrobka královny Nefertari, manželky faraona Ramsese II., která je ozdobena nádhernými malebami a reliéfy. Je považována za jednu z nejkrásnějších a nejlépe zachovaných hrobek v Egyptě. Další významnou hrobkou je hrobka královny Titi, manželky faraona Ramsese III., která je také bohatě zdobená a plná historických informací.

Údolí královen není tak známé jako slavné Údolí králů, které je domovem hrobek mnoha faraonů včetně Tutanchamona, ale svojí krásou a mystikou jistě nezůstává pozadu. Je to klidnější a intimnější místo, které vám umožní prozkoumat egyptskou historii a kulturu bez velkého davu turistů. Navštívit toto místo je nepopsatelný zážitek a chvíle, kterou určitě nezapomenete.

Pro ty, kteří mají rádi archeologii a egyptskou historii, je návštěva Údolí královen nevyhnutelná. Každá hrobka je unikátní a nabízí návštěvníkům možnost nahlédnout do života a pohřebních rituálů starověkých Egypťanů. Odborní průvodci jsou k dispozici, aby vám poskytli veškeré potřebné informace a odpověděli na vaše otázky.

Po prohlídce hrobek si můžete také užít překrásné výhledy na Nil a okolní údolí. Zdejší krajina je nádherná a dává návštěvníkům pocit klidu a harmonie s přírodou. Můžete se projít po okolí, relaxovat u řeky nebo dokonce vyrazit na malou plavbu po Nilu na tradičních egyptských lodích.

Pokud plánujete dovolenou v Egyptě, nezapomeňte zařadit návštěvu Údolí královen do svého itineráře. Bude to pro vás skutečně nezapomenutelný zážitek plný historie, tajemna a krásy. Egyptské údolí královen vás ohromí svou jedinečností a poveze vás na cestě do minulosti tohoto nádherného a tajemného místa.


Počasí Egypt Valley of the Queens


Egyptské údolí královen se nachází na západním břehu řeky Nil v horním Egyptě a je bezpochyby jedním z nejkrásnějších míst v celém Egyptě. Toto údolí slavné svými krásnými nápisy a malebami, které zdobí hroby staroegyptských královen, je také známé svým specifickým počasím.

Egyptské počasí je obecně velmi teplé a suché, s velkými rozdíly mezi denními a nočními teplotami. V údolí královen je situace podobná, s vysokými teplotami po celý rok. V letních měsících, tedy v období od května do září, mohou teploty dosahovat až 40 °C. Tato extrémně vysoká teplota znamená, že návštěvníci by si měli přinést dostatek pitné vody a chránit se před slunečním zářením pomocí klobouků, slunečních brýlí a opalovacích krémů.

Podzim a zima (říjen až březen) jsou nejpříjemnějšími obdobími, pokud jde o teploty v Egyptském údolí královen. Teploty klesají na příjemnějších 20-25 °C a také se mnohem méně vyskytují písečné bouře, které jsou časté v letním období. Zimní měsíce mohou být občas chladnější, zejména v noci, kdy se teploty mohou snížit na 10 °C. Pokud tedy cestujete do údolí královen v zimě, nezapomeňte si přibalit lehčí teplé oblečení.

Co se týče srážek, Egyptské údolí královen je známé svou minimální srážkovou činností. Déšť je velmi vzácný fenomén a srážky se nejčastěji vyskytují v období od listopadu do března, ale jejich množství je obvykle minimální. To znamená, že většinu roku vládne v údolí suché počasí, které je typické pro pouštní oblasti. Je proto důležité, aby návštěvníci měli dostatečné hydratační prostředky a ochranu proti slunci.

Vzhledem k tomu, že Egyptské údolí královen je turisticky oblíbenou lokalitou, je nejlepší návštěvu plánovat mimo letní sezónu, aby se vyhnuli horkým teplotám a přeplněným místům. Jarní a podzimní měsíce jsou proto ideální dobou pro návštěvu a prozkoumání této historické a krásné oblasti.

V každém případě je Egyptské údolí královen jedním z těch míst, které lze navštívit po celý rok. Jedinou výzvou může být extrémní teplota v letním období. Takže nezapomeňte se připravit a užít si toto úžasné místo, bohaté na historii a kulturu, která odráží dávnou minulost Egypta.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky