Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jihoafrická republika Durban

Počasí Jihoafrická republika Durban


Durban je jedno z nejvíce slunných a teplých míst v Jihoafrické republice. Nachází se na východním pobřeží země, při Indickém oceánu, a je nejlidnatějším městem provincie KwaZulu-Natal. Díky svému poloze a klimatu je Durban populárním turistickým cílem a lákadlem pro milovníky slunce a pláže.

Durban má podnebí subtropického charakteru, s horkými a vlhkými léty a teplými a suchými zimami. Teploty zde dosahují průměrných hodnot kolem 25 °C po většinu roku, což z něj činí ideální destinaci pro dovolenou v jakémkoli ročním období.

Léto v Durbanu je obdobím vysokých teplot a vysoké vlhkosti. Průměrné teploty se pohybují mezi 28 a 32 °C, s vrcholovými teplotami až 40 °C v horkých dnech. Tyto teploty jsou vítané turisty, kteří si chtějí užít sluneční koupání na jedné z mnoha pláží kolem města. Indický oceán je zde teplý po celý rok, což také přispívá ke zvýšenému zájmu turistů o tuto oblast.

Zima v Durbanu je spíše mírná, s průměrnými teplotami kolem 20 °C. Zdejší zimy jsou charakterizovány teplými a slunečnými dny, které jsou ideální pro procházky po promenádě nebo návštěvu místních trhů a restaurací. Srážky jsou během zimy nižší, ale deště stále občas přijdou.

Je třeba zmínit, že Durban je také vystaven riziku tropických cyklón a bouří. Ty se obvykle vyskytují v letních měsících a mohou být doprovázeny silnými větry a přívalovými srážkami. Proto je důležité sledovat místní meteorologické zprávy a případně se připravit na nepříznivé podmínky.

Celkově vzato, Durban nabízí příjemné počasí po většinu roku, s množstvím slunce a tepla. Nejlepší čas pro návštěvu je však nejlépe během jara a podzimu, kdy je počasí klidnější a teploty jsou více mírné. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete Durban navštívit, můžete se těšit na slunečné dny a příjemné teploty, které vám umožní užít si všechny krásy tohoto úchvatného jihoafrického města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Durban


Q: Jaké jsou nejlepší pláže v Durbanu?
A: Nejoblíbenější pláže v Durbanu jsou: Umhlanga Rocks, Ballito, Amanzimtoti, North Beach, South Beach a Durban Beachfront.

Q: Kde můžu najít nejlepší trhy v Durbanu?
A: Nejlepší trhy v Durbanu jsou Moses Mabhida Stadium Market, Warwick Junction Market a Chatsworth Flea Market.

Q: Která jsou hlavní turistická místa v Durbanu?
A: Mezi hlavní turistické atrakce v Durbanu patří: Umhlanga Lighthouse, uShaka Marine World, Durban Botanic Gardens, Moses Mabhida Stadium a Juma Mosque.

Q: Jaké jsou nejoblíbenější aktivity v Durbanu?
A: Nejoblíbenější aktivity v Durbanu jsou procházky po plážích, surfování, návštěva zábavního parku uShaka Marine World, návštěva trhů, prohlídka turistických atrakcí a návštěva restaurací s místními specialitami.

Q: Kde si můžu v Durbanu vypůjčit auto?
A: V Durbanu si můžete vypůjčit auto u společností jako je Avis, Budget, Europcar, Hertz nebo Thrifty.

Q: Kdy je nejlepší doba na návštěvu Durbanu?
A: Nejlepší doba na návštěvu Durbanu je od května do září, kdy jsou příjemné teploty a neprší tolik jako v letních měsících.

Q: Jaká je místní měna v Durbanu?
A: Místní měnou v Durbanu je jihoafrický rand (ZAR).

Q: Dokážu platit kartou v Durbanu?
A: Ano, platby kartou jsou běžné v Durbanu.

Q: Jaká je časová zóna v Durbanu?
A: Durban se nachází v jihoafrické standardní časové zóně, která je o dvě hodiny před časem na Greenwiči.

Q: Můžu cestovat do Durbanu bez víza?
A: To záleží na vašem občanství. Pro víza a podmínky pro vstup do Durbanu se poraďte s místním konzulátem nebo velvyslanectvím.


Letenka Jihoafrická republika Durban


Jihoafrická republika je zemí, která si zaslouží být navštívena. Je to země, která nabízí krásnou a bohatou historii, nádhernou přírodu a mnoho zajímavých míst k návštěvě. A když se řekne Jihoafrická republika, nenapadne vás hned Durban? Tento fascinující město je definováno svými plážemi, kulturou a mnoha atrakcemi.

Durban je třetím největším městem Jihoafrické republiky a nachází se na východním pobřeží této země. Jeho hlavními turistickými atrakcemi jsou nádherné pláže, kulturní centra, tradiční kláštery a vynikající restaurace. Díky své plážové atmosféře a výrazným exotickým zážitkům přitahuje mnoho návštěvníků.

Město je také často nazýváno “Afričtí Miami” díky svým zlatým plážím a průzračně modrému moři. Tato oblast je ideální pro milovníky slunce a plodin. Najdete zde také mnoho kulturně historických míst, jako jsou tradiční kláštery, muzea, galerie a další. A pokud si rádi užíváte místní kuchyni, Durban nabízí mnoho vynikajících restaurací, kde si můžete vychutnat skutečně nezapomenutelný jídelní zážitek.

Avšak pokud se chcete vydat do Durbanu, potřebujete samozřejmě letenku. Díky moderním technologiím si můžete svou letenku snadno zakoupit online, což je velkou výhodou. Mnoho leteckých společností nabízí lety do Durbanu, takže si můžete vybrat tu nejlepší nabídku.

A co se týká dalších praktických otázek, nezapomeňte na platný pas a vízum, které jsou pro vstup do Jihoafrické republiky nezbytné.

Zkrátka, navštívit Durban znamená objevit fascinující místo s neuvěřitelnou plážovou atmosférou, kulturně-historickými památkami a jídlem, které si budete pamatovat navždy. Pokud jste připraveni na naprosto dobrodružnou dovolenou, Durban je pro vás tou správnou volbou. A co čekáte? Kupte si letenku a vydávejte se na nezapomenutelné dobrodružství!


Dovolená Jihoafrická republika Durban


Durban ležící v Jihoafrické Republice je krásné město oplývající neuvěřitelnými plážemi, bohatou kulturou, zvířecí říší a nezaměnitelným životním stylem. Příznivci turismu určitě ocení vše, co toto město nabízí pro svou dovolenou.

Durban je největším městem v provincii KwaZulu-Natal a je jediným městem v Jihoafrické republice s tropickým klimatem. Jeho pobřeží má nekonečné množství lagun a kilometrové pláže, které jsou magnetem pro turisty. Durban Beachfront je jedním z nejvýznamnějších turistických centrů a je plný lidí, surferských škol a krásných obvodů plných oceánských restaurací.

Přestože Durban nabízí více, než jen pláže a oceán, lidské bytosti nejsou jedinými obyvateli města, kteří si užívají jeho krásu. Registruje se zde také velké množství zvířat, jako jsou například delfíni, ohrožené žraloky nebo velryby. Mnoho z nich je snadno pozorovatelných při jízdě lodí na oceánu.

Umělecká a kulturní scéna Durbanu je také značná, město má široký výběr galerií, muzeí a kulturních center nabízejících nekonečnou škálu zážitků. A pro ty, kteří si chtějí užít noční život, je Durban zcela ideálním místem. Nachází se zde mnoho nočních klubů, barů a restaurací, kde se lidé mohou bavit a tančit na hudbu od známých DJ.

A pokud vás zajímá historie, navštivte v Durbanu Voortrekker museum nebo uctěte památku na Mahátmu Gándhím v Phoenix Settlement. V blízkosti města se nacházejí také Drakensberg Mountains, což jsou nejvyšší vrchy v Jihoafrické Republice s úchvatnými výhledy na krajinu, která je široká a plná překvapení.

Durban je krásné město, které nabízí celou řadu zážitků pro každého návštěvníka. Nejenže se můžete potápět do nekonečného oceánu nebo se dívat na zvířata, ale také si můžete užít kulturní a umělecké zážitky, výlety do hor nebo jednoduše ochutnat jídlo v místních restauracích. Durban je provede celou paletou nezapomenutelných zážitků, které nechat nejsou zapomenout.


Ubytování Jihoafrická republika Durban


Durban je jedno z největších a nejvyhledávanějších měst Jihoafrické republiky, ležící na východním pobřeží u Indického oceánu. Turisté cestují do Durbanu za jeho krásnými plážemi, vynikajícím jídlem a širokou škálou aktivit, které město nabízí. Pokud hledáte pro svůj pobyt v Durbanu ubytování, zde najdete několik tipů a doporučení.

Ubytování na pláži

Durban je znám pro své krásné pláže, takže ubytování na pláži je ideální volbou pro návštěvníky, kteří chtějí být v blízkosti vody. V městské části Umhlanga Rocks je nejvyhledávanější pro ty, kteří hledají luxusní pobyt. Zde najdete mnoho pěti hvězdičkových hotelů nabízejících nádherný výhled na oceán a soukromé pláže. Pokud hledáte něco levnějšího, například hostel, tak v Durbanu najdete mnoho tohoto typu ubytování poblíž pláže, které je cenově dostupné.

Ubytování v centru města

Pro ty, kteří chtějí být v centru dění, nabízí Durban mnoho hotelů, apartmánů a hostelů. V centru města je mnoho zajímavých míst k ofukací, jako například historická část města nebo místní trhy. K dispozici jsou také obchody s místními výrobky a velká řada restaurací. Pokud hledáte něco moderního a elegantního, tak můžete zkusit ubytování v The Elangeni & Maharani – Durban, hotel s pěkným výhledem na pláž.

Ubytování v předměstí

Pro návštěvníky, kteří chtějí být v klidném a tichém prostředí, jsou k dispozici resorty a hotely v předměstí. Tyto oblasti nabízejí klidnější atmosféru než centrum města, ale jsou stále snadno dostupné. Předměstí Umhlanga a Ballito nabízejí luxusní resorty, které jsou ideální pro páry nebo rodiny.

Ubytování ve venkovské krajině

Durban a jeho okolí nabízejí také nádhernou venkovskou krajinu a mnoho lákadel pro ty, kteří chtějí být v přírodě. V této oblasti najdete také mnoho lodžií, kde si můžete užít klid a ticho. Pokud hledáte něco pořádně špičkového, tak se můžete ubytovat v The Oyster Box, luxusním hotelu s nádherným výhledem na oceán.

Durban nabízí mnoho možností ubytování pro různé typy cestovatelů. Bez ohledu na to, jestli hledáte luxusní resort, přímý přístup k pláži, klidné prostředí v předměstí nebo nádhernou krajinu, Durban má pro vás nabídku. Pokud plánujete dovolenou v Jihoafrické republice, určitě si nenechte ujít navštívit tento krásný region a jeho nabídku ubytování.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky