Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Irsko Kilkenny

Letenka Irsko Kilkenny


Kilkenny je malebné město na jihu Irska, které je známé svým bohatým kulturním dědictvím, kvalitou potravin a přátelským prostředím. Pokud si plánujete návštěvu tohoto fascinujícího místa, letenka Irsko Kilkenny je skvělou volbou.

Irsko je země s bohatou historií a Kilkenny je jedním z jejích nejznámějších historických příkladů. Toto město je domovem impozantní viktoriánské pevnosti, Kilkenny Castle, která se nachází uprostřed okouzlujícího nádvoří a rozsáhlého parku. Návštěvníci mohou prozkoumat krásu této pevnosti, procházet se po zahradách, navštívit muzeum a dostat se do nitra pevnosti.

Dalším z místních klenotů je St. Canice's Cathedral, mešita Sv. Kana, která zaujme svou gotickou architekturou a nabízí úchvatné výhledy na město z její výšky. Zhruba desítka kilometrů mimo město se rozprostírá klášterní zahrady Jerpoint, kde můžete najít unikátní kamenné sochy a historické ruiny.

Kilkenny je také proslulé svými festivaly, včetně Kilkenny Arts Festival, který přitahuje talenty z celého světa. Během tohoto festivalu se město promění v ohnisko umění, hudby a divadla, což nabízí návštěvníkům nezapomenutelnou zážitek.

Pro milovníky hudby a zábavy je v Kilkenny mnoho tradičních irských hospod, kde si můžete vychutnat živou hudbu, tancovat a ochutnat místní pivo. Město také nabízí širokou škálu restaurací a kaváren, které servírují kvalitní irskou kuchyni s příchutí místních produktů.

Když se chcete projít po okolí, máte na výběr z několika malebných vesnic a krásné krajiny. Oblast Kilkenny je obklopena zelenými pastvinami, řekami a jezery, což poskytuje perfektní příležitost pro milovníky přírody a venkovských výletů.

Chcete-li se dostat do Kilkenny, nejsnáze to lze udělat letením do Dublinského letiště, které je největší a hlavní letiště na Irsku. Odtud si můžete rezervovat další letenku do Kilkenny nebo si půjčit auto a projet se po malebné irské krajině.

Letenka Irsko Kilkenny nabízí příležitost zažít skvělou kombinaci historie, kultury, gastronomie a přírodní krásy. Bez ohledu na vaše zájmy, Kilkenny vás přivítá svým pohostinným a přátelským prostředím, které vám přinese živé vzpomínky a nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Kilkenny


1. Jak se dostanu do Kilkenny z Dublinu?
Odpověď: Z Dublinu do Kilkenny se dostanete autem po dálnici M9 nebo autobusem z autobusového nádraží Busáras. Existuje také přímé železniční spojení mezi oběma městy.

2. Jaké jsou nejlepší památky v Kilkenny?
Odpověď: Mezi nejlepší památky v Kilkenny patří Kilkenny Castle, St. Canice's Cathedral, Kilkenny Design Centre, Black Abbey, Rothe House a Smithwick's Experience.

3. Kde se dá v Kilkenny ubytovat?
Odpověď: V Kilkenny se nachází velký počet hotelů, penzionů a ubytování typu Bed and Breakfast. Některé z oblíbených možností jsou Kilkenny Ormonde Hotel, Pembroke Hotel a Kilkenny Hibernian Hotel.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Kilkenny?
Odpověď: Nejlepším časem na návštěvu Kilkenny je během letních měsíců července a srpna, kdy jsou teploty teplejší a město pořádá různé festivaly a události. Nicméně Kilkenny je krásné město kdykoliv během roku.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Kilkenny?
Odpověď: V Kilkenny najdete mnoho skvělých restaurací nabízejících tradiční irské jídlo i mezinárodní kuchyně. Mezi oblíbené restaurace patří Ristorante Rinuccini, Zuni Restaurant, Kyteler's Inn a Campagne.

6. Jaký je průměrný počet dní deště v Kilkenny?
Odpověď: Kilkenny je známé svým mírně vlhkým klimatem. Průměrně se zde očekává 150-180 deštivých dnů v roce.

7. Jaká je vzdálenost mezi Kilkenny a Glendalough?
Odpověď: Vzdálenost mezi Kilkenny a Glendalough je přibližně 95 kilometrů. Cesta trvá asi 1,5 až 2 hodiny autem.

8. Co stojí za vidění v okolí Kilkenny?
Odpověď: V okolí Kilkenny stojí za vidění například Jerpoint Abbey, Dunmore Cave, Woodstock Gardens, Castlecomer Discovery Park a Mount Juliet Estate.

9. Kde mohu zakoupit tradiční irské suvenýry v Kilkenny?
Odpověď: V Kilkenny můžete zakoupit tradiční irské suvenýry v Kilkenny Design Centre, který nabízí široký výběr místních řemeslných výrobků, jako je sklářství, keramika, šperky a textile.

10. Jak dlouho trvá prohlídka Kilkenny Castle?
Odpověď: Prohlídka Kilkenny Castle obvykle trvá asi 1-2 hodiny, včetně procházky zahradami a návštěvy vnitřních prostor zámku.


Ubytování Irsko Kilkenny


Irsko je známé svou krásnou přírodou, pohostinnými lidmi a fascinující historií. Pokud plánujete navštívit toto kouzelné místo, rozhodně byste neměli opominout navštívit město Kilkenny. Jeho bohatá kultura a historie se promítají do jeho architektury a atmosféry. Pokud hledáte ubytování v Kilkenny, máte na výběr z různých možností, které uspokojí různé potřeby a rozpočty.

Kilkenny nabízí širokou škálu hotelů, penzionů a apartmánů, které jsou vhodné pro jednotlivce, páry i rodiny. Pokud preferujete luxusní a pohodlné ubytování, doporučuji se podívat na jednu z mnoha hotelových možností v centru města. Tyto hotely často nabízejí prvotřídní služby, včetně wellness zařízení, restaurací s místními specialitami a dalšími výhodami.

Pokud se rozhodnete pro penzion nebo bed and breakfast, můžete se těšit na autentický irský zážitek. Tyto malebné a útulné ubytování jsou často provozovány místními rodinami a poskytují domácí atmosféru, kde se budete cítit jako doma. Hostitelé vám rádi doporučí nejlepší místa k návštěvě a ochotně s vámi budou sdílet své znalosti o místní historii a zvyklostech. Tato možnost je také obvykle cenově dostupnější.

Pokud preferujete větší míru soukromí a samostatnosti, můžete si v Kilkenny pronajmout apartmán. Tyto zařízení jsou ideální pro větší skupiny nebo rodiny, protože nabízejí dostatek prostoru a vybavení, abyste se cítili jako doma. Mnoho apartmánů je vybaveno vlastní kuchyní, což vám umožní vařit si vlastní jídla a ušetřit tak na stravování.

Pro cestovatele s rozpočtem nebo mladé lidi, kteří se chtějí setkávat s dalšími cestovateli, je tu také možnost ubytování v hostelu. Hostely jsou populární pro svou příznivou cenu a možnost setkat se s dalšími cestovateli z celého světa. Hostely v Kilkenny obvykle nabízejí sdílené pokoje s vlastními lůžky a společnými prostorami, jako jsou kuchyňky a společenské místnosti.

Hledání ubytování v Kilkenny je snadné, protože na internetu najdete mnoho webových stránek a rezervačních platforem, které vám pomohou najít to správné místo pro vás. Při rezervaci je dobré brát v úvahu polohu ubytování vzhledem k atrakcím, které chcete navštívit, stejně jako jejich hodnocení a recenze od předchozích hostů.

V každém případě je ubytování v Kilkenny skvělým východiskem pro prozkoumání tohoto fascinujícího města a jeho okolí. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, útulný penzion nebo společenský hostel, budete mít možnost zažít kus autentické irské kultury a pohostinnosti.

Takže neváhejte a naplánujte si svou cestu do Kilkenny!


Dovolená Irsko Kilkenny


Irsko je jednou z nejkrásnějších zemí na světě a nabízí mnoho překrásných míst, která stojí za návštěvu. Jedno z těchto míst je Kilkenny, malebné město ležící na jihovýchodě Irska. Pokud plánujete dovolenou v Irsku, Kilkenny by nemělo chybět na vašem seznamu.

Kilkenny je bohaté na historii a kulturu, což se odráží ve své architektuře a atmosféře. Jeho nejznámější památkou je hrad Kilkenny, který byl postaven v 12. století a je jedním z nejlépe zachovaných hradů v Irsku. Můžete si zde prohlédnout interiéry hradu, které nabízejí pohled do minulosti, a projít se po jeho rozlehlých zahradách. Kilkenny Castle je také obklopeno krásným parkem, který je ideálním místem na odpočinek a piknik.

Město je také známé svými úzkými uličkami a zachovalou středověkou architekturou. Ve starém městě můžete procházet malebnými uličkami, obdivovat kamenné domy a zastavit se v historických hospodách pro ochutnávku místního piva. V Kilkenny najdete také mnoho zajímavých uměleckých galerií a muzeí, které představují irskou kulturu a dědictví.

Pokud jste fanoušci sportu, určitě navštivte stadion Nowlan Park, který je domovem místního týmu GAA. Dominantou stadionu je starobylý dub, který je chráněn jako symbol irského sportu.

Kilkenny je také centrem irské gastronomie a nabízí bohatou nabídku restaurací a trhů se surovinami. Město je známé pro své tradiční irské jídlo, jako je křehký beraní koláč, sladké domácí chléb a krémová omáčka z irské hráškové polévky. Určitě si nenechte ujít příležitost ochutnat tyto lahůdky během vaší návštěvy Kilkenny.

Pokud hledáte dovolenou plnou krásné přírody a outdoorových aktivit, Kilkenny vás nezklame. Město a jeho okolí nabízí mnoho možností pro pikniky, procházky a turistiku. Navštivte například Kilkenny City Walk, který vás provede krásnými krajinami a historickými památkami města.

Kilkenny je místem, kde se setkávají historie, kultura, gastronomie a příroda. Je ideálním místem pro dovolenou pro ty, kteří chtějí poznat skutečné Irsko a prožít autentický zážitek. Navštivte Kilkenny a nechte se unést jeho kouzlem a pohostinností.


Počasí Irsko Kilkenny


Kilkenny je krásné historické město ležící v jihovýchodní části Irska. Svou polohou nedaleko pobřeží má Kilkenny oceánské podnebí, které je typické pro celou Irskou republiku. To znamená, že počasí je zde poměrně vlhké a mírné po celý rok.

Průměrná teplota v Kilkenny je kolem 10 °C, s nejteplejším měsícem červencem a nejchladnějším měsícem lednem. V zimě se teploty mohou snížit na 2-4 °C, zatímco v létě se obvykle pohybují kolem 20 °C. Je však nutné mít na paměti, že irské počasí je známé svou nepředvídatelností a přechodností. Počas jednoho dne se může střídat slunečné počasí s deštěm a návratem slunečna.

Srážky jsou v Kilkenny rozloženy po celý rok, a proto je dobré mít vždy po ruce deštník nebo nepromokavé oblečení. Průměrný roční úhrn srážek se pohybuje kolem 800-900 mm, což je relativně vysoké číslo. Nejde však o extrémně vydatné srážky, které by mohly způsobit povodně.

Kilkenny je známé svou zelenou a krásnou krajinou, kterou na jedné straně oplývá hrad Kilkenny Castle a na druhé straně řeka Nore. Při procházce městem je vždy dobrou volbou se připravit na každé počasí, protože je možné, že se během dne několikrát vystřídá slunce s deštěm. Navštívte-li Kilkenny, budete se divit, jak rychle a často mohou přecházet podmínky od deštivých po ideální pro procházku.

Irsko obecně odráží jemné a mírné počasí, které bychom čekali na takové poloze v Evropě. Pokud tedy plánujete návštěvu Kilkenny, nezapomeňte zabalit lehké oblečení s nějakým nepromokavým kouskem pro případné deště. Ale ať už je počasí jakékoliv, krása Kilkenny bude vždy oslnivá a stojí za každou návštěvu.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky