Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Estonsko Saaremaa

Dovolená Estonsko Saaremaa


Estonsko je jednou z překvapivě malebných a atraktivních destinací v severní Evropě, a Saaremaa, největší estonský ostrov, nabízí ideální prostředí pro relaxaci a odpočinek na dovolené. Pokud plánujete svou příští dovolenou, Saaremaa by měla být na vašem seznamu zájmu.

Saaremaa se nachází v Baltském moři, jen několik kilometrů od estonské pevninské hranice. Je to jedinečný ostrov, který je přírodním rájem a rozkoší pro každého milovníka přírody. Na ostrově je spousta výjimečných míst a aktivit, které můžete prozkoumat.

Jedním z hlavních důvodů, proč navštívit Saaremaa, je jeho úchvatná příroda. Ostrov je pokryt rozlehlými lesy, plážemi s jemným pískem a okouzlujícími přírodními rezervacemi. Můžete navštívit Vilsandi národní park, který je domovem tisíců druhů ptáků a jednou z největších pobřežních rezervací v Evropě. Tento park je ideálním místem pro piknik či procházku v přírodě.

Další zásadní částí estonské kultury je historie a architektura. Ve městě Kuressaare, hlavním městě Saaremaa, můžete navštívit hrad Kuressaare, který je nejzachovalejším medieválním hradem v Pobaltí. Historické centrum města je plné malebných uliček a domů, které vám učarují svým kouzlem. Prostě si užijte procházku uličkami a obdivujte krásnou architekturu.

Pokud jste milovníci wellness a odpočinku, Saaremaa nabízí také několik lázní a lázeňských center, kde si můžete dopřát relaxaci a regeneraci. Mnoho lázní se nachází v blízkosti přírodních minerálních pramenů, které mají léčivé účinky na tělo. Díky tomu můžete zažít zároveň relaxační dovolenou a prospěch pro váš zdravotní stav.

Saaremaa je také domovem mnoha tradičních estonských jídla. Můžete ochutnat místní speciality, jako je fraštacké maso nebo ryby připravené v tradičním estonském stylu. Místní kuchyně je známá svými čerstvými surovinami a jednoduchými, ale chutnými recepty.

Pokud máte rádi aktivní dovolenou, nebudete zklamáni. Ostrov nabízí mnoho možností pro pěší turistiku, cykloturistiku, vodní sporty a golf. Saaremaa je také proslulá svým vynikajícím kiteboardingem a jachtingem. Nezapomeňte si pronajmout kolo a projet se po ostrově, abyste si užili nádherné výhledy a přírodu.

Večery můžete trávit v jednom z místních barů nebo restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční estonské pivo a jídlo. Estonsko je také známo svou bohatou hudební a kulturní scénou. Můžete se těšit na koncerty, festivaly a další kulturní události, které se na ostrově pořádají.

Pokud hledáte cestu, jak se odpočinout a zažít dovolenou v nějakém jedinečném prostředí, Saaremaa v Estonsku je skvělou volbou. Příroda, historie, kultura a aktivní turistika se všechny spojují na jednom místě, což vytváří nepřekonatelnou kombinaci pro nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Estonsko Saaremaa


1. Jak se dostat z Tallinnu na Saaremau?
Odpověď: Nejpohodlnější způsob, jak se dostat z Tallinnu na Saaremau, je vzít trajekt z pobřežního města Virtsu na západě Estonska. Každý den je k dispozici několik trajektů, které přepravují vozidla i pěší.

2. Jaká je nejlepší doba roku k návštěvě Saaremaau?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Saaremaau je od května do září. V tomto období je počasí příjemné a většina atrakcí je otevřená pro veřejnost.

3. Jak dlouho trvá přeplavba trajektem na Saaremaau?
Odpověď: Přeplavba trajektem z Virtsu na Saaremaau trvá obvykle přibližně 30 až 45 minut.

4. Jaké jsou nejznámější památky na Saaremaau?
Odpověď: Mezi nejznámější památky na Saaremaau patří hrad Kuressaare, anglický park s Merikuříkem v Koreli a vesnice Angla s větrnými mlýny.

5. Jaké jsou populární aktivity na Saaremaau?
Odpověď: Populárními aktivitami na Saaremaau jsou návštěva lázeňského města Kuressaare, procházka kolem pobřeží, návštěva sauny, cyklistika a využití čisté přírody k úniku od každodenního shonu.

6. Kde se dá ubytovat na Saaremaau?
Odpověď: Na Saaremaau jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů, chalup a kempů.

7. Jaké jsou tradiční estonské speciality, které stojí za ochutnání na Saaremaau?
Odpověď: Mezi tradiční estonské speciality, které stojí za ochutnání na Saaremau, patří černý chléb s ledoborcovým máslem, rybí jídla, jako je karbonáda, a tradiční estonské dorty a pečivo.

8. Jaké jsou typické mořské plody na Saaremaau?
Odpověď: Na Saaremaau jsou typické mořské plody jako okoun, treska, losos, úhoř nebo jemný specialitou - ráček.

9. Existují na Saaremau nějaké termální prameny nebo lázně?
Odpověď: Ano, na Saaremau se nacházejí lázeňské hotely a lázně, které nabízejí relaxaci a léčebné procedury využívající místní minerální prameny.

10. Je možné na Saaremau najít překrásné pláže?
Odpověď: Ano, Saaremau je známé pro své krásné pláže, jako je Mändjala pláž, Kuressaare pláž nebo pláž Panga.


Letenka Estonsko Saaremaa


Saaremaa, estonský ostrov v Baltském moři, je známý svou krásnou přírodou a bohatou kulturou. Pro cestovatele, kteří se chtějí dostat na tento nádherný ostrov, je nejlepší volbou letenka do Estonska Saaremaa.

Dříve bylo získat letenku do Saaremaa složité, protože ostrov nemá vlastní mezinárodní letiště. Cestovatelé museli cestovat trajektem z pevninské části Estonska nebo z Letonie. Nicméně v posledních letech se situace změnila a cestování na ostrov se stalo mnohem pohodlnější.

Díky novým linkám leteckých společností se nyní dá dostat na ostrov Saaremaa přímo letecky. Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště Kuressaare, které se nachází na severozápadě ostrova.

Existují několik leteckých společností, které nabízejí letenky do Saaremaa. Mezi nejpoužívanější letiště spojující Saaremaa s větším městy je Tallin, estonské hlavní město. Cesta z Tallinu na ostrov trvá přibližně 30 minut. Další destinace, které nabízejí lety do Saaremaa, jsou Helsinky, Stockholm a Rigou. To dává cestovatelům v Evropě a skandinávských zemích možnost snadno a rychle se dostat na ostrov.

Letenka do Saaremaa je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí objevovat krásy estonského venkova. Ostrov je známý svými pastvinami a vysokými klify, které se táhnou přímo na pobřeží. Příroda na Saaremaa je krásná a nedotčená, což z něj činí ideální místo pro pěší turistiku a cykloturistiku.

Ostrov Saaremaa má také bohatou historii a kulturu. Na ostrově se nachází mnoho starých hradů, které stojí za to navštívit. Nejznámější z nich je hrad Kuressaare, který je považován za nejlépe zachovalý gotický hrad v severní Evropě.

Kromě toho se na ostrově nachází také mnoho lázeňských zařízení, kde můžete relaxovat a užívat si klidné prostředí. Saaremaa je také domovem pro tradiční estonské festivaly a události, které nabízejí návštěvníkům autentický pohled na estonskou kulturu.

Letenka do Saaremaa je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít přírodu, kulturu a historii estonského ostrova. Nejenže je to pohodlný a rychlý způsob, jak se dostat na ostrov, ale také se můžete těšit na krásné výhledy z letadla při přistání na letišti Kuressaare. Pokud plánujete navštívit Estonsko, rozhodně nevynechejte Saaremaa – je to zážitek, který stojí za to.


Počasí Estonsko Saaremaa


Estonsko Saaremaa je malebný ostrov nacházející se v Baltském moři. Tento ostrov je největším ostrovem Estonska a je oblíbeným turistickým cílem díky své krásné přírodě, malebným plážím a fascinující historii.

Jedním z nejdůležitějších faktorů, který ovlivňuje Saaremaa, je počasí. Ostrov má mírně kontinentální klima, což znamená, že zde dochází k výrazným rozdílům mezi teplými léty a chladnými zimami.

Léto na Saaremaa je obvykle teplé a slunečné. Průměrné teploty se pohybují kolem 20 °C, ale mohou vystoupat až na 30 °C. Díky tomu jsou pláže oblíbeným místem pro opalování a koupání v moři. Voda v Baltském moři je v létě příjemně teplá, což přitahuje jak místní obyvatele, tak i turisty.

Podzim na Saaremaa je obdobím, kdy se počasí začíná ochlazovat, ale stále je zde dostatek slunečního svitu. Teploty klesají na průměrně 10-15 °C a často prší. To vytváří ideální podmínky pro turisty, kteří chtějí prozkoumat ostrov a obdivovat jeho barevné listí.

Zima na Saaremaa může být chladná až mrazivá. Teploty se obvykle pohybují kolem 0 °C, ale mohou klesnout pod bod mrazu. Sníh zde padá poměrně často, což vytváří krásné zimní scenérie a příležitost pro lyžování a snowboarding. Zimní měsíce také přinášejí krátké dny a dlouhé noci.

Jaro na Saaremaa přináší oteplení a obnovu přírody. Teploty stoupají na průměrně 10-15 °C a příroda se začíná probouzet. Ostrov je plný kvetoucích květin a zelených luk. Toto období je ideální pro výlety a procházky po ostrově.

Počasí na Saaremaa je poměrně proměnlivé a může se rychle měnit. Je proto vhodné si sebou vzít různé oblečení, aby se člověk mohl přizpůsobit různým podmínkám. Turisté by měli také být připraveni na nečekané deštivé dny, ačkoli slunečné počasí je na ostrově častější.

Celkově vzato, počasí na Saaremaa je nejlepší v letních měsících, kdy se teploty zvyšují a slunce svítí. Nicméně i v jiných ročních obdobích si lze užít krásy tohoto estonského ostrova. Bez ohledu na to, jaké počasí na Saaremaa zrovna panuje, turisté mají vždycky možnost objevovat jeho malebné pláže, starobylé hrady a přátelské městečka.


Ubytování Estonsko Saaremaa


Pokud plánujete cestovat do Estonska a hledáte ideální místo k pobytu, rozhodně byste měli zvážit Saaremau. Je to největší ostrov v Baltském moři a nabízí návštěvníkům jedinečný mix přírodní krásy, historie a kultury. Abychom vám usnadnili hledání ubytování na tomto malebném ostrově, přinášíme vám několik tipů.

Saaremau je známý svým bohatým kulturním dědictvím a historickými památkami. Pokud jste fanoušci starých pevností a hradů, měli byste se ubytovat v městě Kuressaare, které je hlavním městem ostrova. Zde se nachází slavná hradová pevnost Kuressaare, jedna z nejstarších zachovalých pevností v Estonsku. V blízkosti pevnosti najdete několik hotelů a penzionů, které nabízejí pohodlné ubytování s výhledem na moře.

Pokud preferujete přírodní krásy, můžete se ubytovat v menších vesnicích na pobřeží nebo v blízkosti chráněných území. Vesnice Angla, známá svými větrnými mlýny, nabízí několik malých penzionů a rodinných hotelů, kde si můžete vychutnat klid a ticho venkovského života. Zdejší přírodní parky a rezervace jsou ideálním místem pro pěší turistiku a pozorování ptáků.

Pro ty, kteří milují pláže a pobřežní aktivity, není lepší možnost než ubytování u moře. Populární pláže Kärdla a Roosta nabízejí širokou škálu ubytovacích možností, od stylových boutique hotelů až po rodinné penziony a chatky. Mnoho z těchto hotelů má také vlastní restaurace, kde si můžete vychutnat přímořskou kuchyni a čerstvé ryby.

Pokud preferujete komfort a luxus, můžete se rozhodnout pro ubytování v jednom z luxusních hotelů nebo rezortů na ostrově. Saaremaa Spa Hotell, jedno z nejprestižnějších ubytování na ostrově, nabízí širokou škálu wellness služeb a relaxačního prostředí. Další možností je ubytování ve stejnojmenném Saaremaa Golf & Spa Resort, který nabízí nejen wellness a golfové hřiště, ale také výhled na moře a soukromé pláže.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli formu ubytování na ostrově Saaremaa, jste si jisti, že budete mít přístup k nekonečným možnostem prozkoumávání této krásné destinace. Saaremaa je opravdu jednou z nejvíce fascinujících částí Estonska, která láká turisty z celého světa.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky