Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Itálie Pompeje

Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Pompeje


1. Jak se dostanu do Pompejí?
Odpověď: Nejjednodušším způsobem, jak se dostat do Pompejí, je cestovat vlakem z Neapole. Vlak jezdí přímo do stanice Pompei Scavi - Villa dei Misteri, což je nejbližší stanice k archeologickému nalezišti Pompeje.

2. Jaké jsou vstupné do Pompejí?
Odpověď: Vstupné do Pompejí se liší v závislosti na sezóně. Běžně se pohybuje kolem 15-20 eur, ale může se změnit. Děti do 18 let mají vstup zdarma.

3. Do jaké doby jsou Pompeje otevřené pro veřejnost?
Odpověď: Pompeje jsou otevřené pro veřejnost každý den, s výjimkou 1. ledna, Velkého pátku, 1. května a Vánočního dne. Otevírací doba se liší v závislosti na ročním období, takže je nejlepší si předem zkontrolovat aktuální informace.

4. Dohledává se zde turistický průvodce?
Odpověď: Ano, v Pompejích je možné si najmout turistického průvodce. Jsou zde dostupné oficiální průvodcovské služby, které vám mohou poskytnout podrobný přehled o historii a významu jednotlivých míst.

5. Je nutné si dopředu zakoupit lístky do Pompejí?
Odpověď: I když není povinné si dopředu zakoupit lístky do Pompejí, doporučuje se to zejména v letních měsících a o víkendech, kdy je navštěvovanost větší. Zakoupení lístků dopředu vám zajistí rychlejší vstup a snížíte riziko, že byste se dostali na místo a lístky by byly vyprodané.

6. Je povoleno fotografovat v Pompejích?
Odpověď: Ano, je povoleno fotografovat v Pompejích za použití běžného fotoaparátu nebo mobilního telefonu. Pouze profesionální fotografové potřebují speciální povolení.

7. Existuje zde restaurace nebo jiná možnost stravování?
Odpověď: Ano, v Pompejích se nacházejí restaurace a kavárny, kde si můžete odpočinout a občerstvit se. Naleznete zde širokou škálu jídel a nápojů.

8. Jak dlouho trvá prohlídka Pompejí?
Odpověď: Doporučuje se si prohlídku Pompejí naplánovat minimálně na půl dne, aby byl dostatek času prozkoumat hlavní atrakce a památky. Mnoho návštěvníků si však vyhrazuje celý den na prohlídku.

9. Je možné do Pompejí vstoupit s kočárkem?
Odpověď: Ano, je možné vstoupit do Pompejí s kočárkem. Je však důležité mít na paměti, že terén může být nerovný a nevhodný pro jízdu kočárkem.

10. Jaké další zajímavosti se nacházejí poblíž Pompejí?
Odpověď: V blízkosti Pompejí se nacházejí další zajímavosti, jako je například Herculaneum, další archeologické naleziště zničené výbuchem Vesuvu, a také Vesuv s možností výstupu na vrchol až k lávovému kráteru.


Ubytování Itálie Pompeje


Pompeje je bezesporu jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě. Tato starověká města v blízkosti Neapole, která byla zničena v roce 79 našeho letopočtu erupcí sopečného komplexu Vesuv, je nyní důležitým turistickým cílem v Itálii.

Pokud plánujete návštěvu Pompejí, existuje mnoho možností ubytování v této oblasti. Zde jsou některé z nich.

1. Hotel Pompei Resort

Tento luxusní hotel se nachází pouhých 300m od vstupu na archeologické naleziště Pompejí. Hotel má k dispozici prostorné pokoje, soukromou zahradu a venkovní bazén. Hosté si mohou užít výhled na Vesuv z výdejního pultu s koktejly nebo relaxovat v lázních a sauně. Hotel také nabízí bezplatné parkování.

2. Hotel Palma

Tento hotel se nachází v blízkosti stanice Pompei Santuario. Hotel má prostorné pokoje, stylovou přízemní restauraci a venkovní bazén. Hosté mohou snadno navštívit archeologické naleziště Pompejí a město Neapol, které se nachází jen 25 minut vlakem.

3. La Pedamentina

Toto ubytování nabízí malebné apartmány v historické čtvrti Pompejí. Každý apartmán je prostorný, s moderní kuchyňskou linkou a posezením v zahradě nebo na terase. Hosté mohou snadno navštívit archeologické naleziště Pompejí pěšky nebo autobusem, který zastavuje v blízkosti. La Pedamentina také nabízí parkování zdarma.

4. Bed and Breakfast Siria

Toto rodinné ubytování se nachází v blízkosti stanice Circumvesuviana v Pompeji. Hosté mohou vybírat z pokoje s vlastní koupelnou nebo z pokoje se sdílenou koupelnou. B&B Siria nabízí snídaně, WiFi zdarma a klimatizaci.

5. Villa Franca

Tento hotel se nachází v Grottaferrata, přibližně 25 km od Pompejí. Obklopen vinnou révou a olivovníky, tento elegantní hotel nabízí prostorné pokoje s výhledem na okolní krajinu. Hosté mohou navštívit Pompeje nebo okolní vesnice, jako například Castelli Romani.

Nespočet možností ubytování v Pompejích vám zaručí příjemné a pohodlné ubytování během vaší návštěvy této historické oblasti. Vyberte si zařízení, které splňuje vaše požadavky a užijte si svou dovolenou v Itálii.


Počasí Itálie Pompeje


Pompeje, město ve střední části Itálie, je známé především svou tragickou historií a unikátními archeologickými nalezišti. Avšak, stejně jako v jakémkoli jiném městě, i v Pompejích hraje počasí výraznou roli.

Poloha Pompejí na jihu Itálie má vliv na jejich klima. Město leží v blízkosti Tyrrhénského moře a pyšní se mediteránním podnebím. To znamená horká a suchá léta a mírné, vlhké zimy.

Léto je v Pompejích obdobím vysokých teplot a minimálního množství srážek. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 30 °C (86 °F) a mohou dosáhnout až 40 °C (104 °F). Slunečné dny jsou výrazné a slunce zde zapadá pozdě večer. Je důležité, aby návštěvníci měli na paměti, že být pod slunečními paprsky v takové horku vyžaduje opatrnost a dostatečnou hydrataci.

Podzim a jaro jsou přechodnými obdobími, kdy se teploty mírně snižují a srážek přibývá. Dny jsou stále příjemné s průměrnými teplotami kolem 20 °C (68 °F), ale večery a brzká rána mohou být chladnější. Je dobré mít s sebou lehčí kabát pro případ, že byste mohli potřebovat něco na zahřátí.

Zima v Pompejích obvykle přináší mírné teploty kolem 10-15 °C (50-59 °F). To je období největších srážek a vlhkosti. I když sněhové srážky nejsou v Pompejích běžné, může se vyskytnout chladnější a deštivý den. Nicméně, díky mírnému klimatu, zima v Pompejích není tak drsná jako v některých jiných částech Evropy.

S ohledem na počasí je nejlepší čas pro návštěvu Pompejí v období jara (březen - květen) a podzimu (září - listopad). Teploty jsou příjemné a srážky jsou mnohem menší. Léto přináší horko, které může být pro některé návštěvníky příliš intenzivní, zatímco zima může být chladnější a vlhčí.

Ať už se rozhodnete navštívit Pompeje kdykoli během roku, nezapomeňte vybavit se vhodným oblečením a ochranou před sluncem. Počasí v Pompejích je prozkoumání těchto historických zřícenin a jejich jedinečné atmosféry klíčovým faktorem.


Letenka Itálie Pompeje


Italská Pompeje je archeologická lokalita, která přitahuje nespočet turistů každý rok. Toto město, které bylo pohřbeno výbuchem sopky Vesuv v roce 79 n. l., je jedním z nejzajímavějších a nejlépe dochovaných starověkých měst na světě. Při návštěvě Pompejí si při pohledu na zachovalé domy, fresky a sochy můžete doslova představit, jak žili lidé před více než 2000 lety.

Letenky do Itálie jsou snadno dostupné z celého světa. Pompeje se nacházejí v blízkosti italského Neapole, což je ideální základna pro výlet do této historicky významné oblasti. Neapolské letiště je dobře napojeno na mezinárodní letiště a mnoho leteckých společností nabízí přímé lety do tohoto regionu.

Jakmile se dostanete do Neapole, můžete si vybrat mezi několika možnostmi, jak se dostat do Pompejí. Nejrychlejší a nejpohodlnější možností je využít vlak, který jezdí mezi Neapolí a Pompejemi. Cesta trvá přibližně 30 minut a vlak jezdí pravidelně. Další možností je využít autobus nebo si pronajmout auto, což vám umožní flexibilitu v dopravě.

Samotné Pompeje jsou rozloženy na velké ploše a vyžadují si dostatek času pro prohlídku. Je možné si najmout místního průvodce, který vám poskytne větší detaily a historické informace o místě. Během prohlídky narazíte na historické budovy, veřejné lázně, divadlo či amfiteátr. Hlavní atrakcí jsou však domy s dochovanými freskami, které zobrazují každodenní život starověkých Římanů.

V nedávných letech bylo provedeno mnoho práce na restaurování a ochraně Pompejí. Zatímco některé části jsou stále zavřené pro veřejnost, aby bylo zajištěno, že restaurování bude provedeno řádně, stále existuje mnoho míst, která si můžete prohlédnout a objevovat.

Pokud máte zájem o historii a archeologii, návštěva Pompejí je nevyhnutelná. Toto místo nabízí jedinečný pohled na život ve starověku, který vás dostane do hlubin minulosti. Při prohlídce Pompejí si můžete vytvořit vlastní představu o životě starých Římanů a ocenit jejich architekturu a umělecké díla.

Pokud plánujete cestování do Itálie, nezapomeňte zařadit Pompeje na svůj seznam míst, která musíte navštívit. Je to mistrovské dílo archeologického výzkumu a dává nám jedinečný pohled do minulosti. Kombinace historie, kultury a krásných památek dělá Pompeje nezapomenutelným zážitkem.


Dovolená Itálie Pompeje


Itálie je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě a láká návštěvníky ze všech koutů světa svými malebnými krajinami, bohatou historií a kulturním dědictvím. Mezi jedno z nejpozoruhodnějších míst, která si návštěvníci nesmí nechat ujít, patří Pompeje - starověké město zasypané sopečným popelem Vesuvu.

Pompeje byly kdysi prosperujícím a vitalizujícím městem vysoko v apeninském pohoří, které bylo známé svým bohatstvím a obchodními styky s okolními regiony. Nicméně roku 79 n.l. se život v Pompejích nečekaně zastavil, když sopka Vesuv vybuchla a zasypala město popílkem, sopečným popelem a lávou.

Tato katastrofa, která si vyžádala životy tisíců obyvatel města, měla také nečekaný důsledek - zachovala Pompeje v jedinečném stavu, což umožnilo moderním archeologům a historikům vrátit se v čase a lépe pochopit život ve starověkém Římě.

Dnes, po dlouhých desetiletích vykopávek a restaurování, mohou návštěvníci prozkoumat téměř neporušené ulice, domy, obchody, lázně a dokonce i divadla v Pompejích. Při procházce úzkými uličkami města si můžete představovat denní život starověkých obyvatel, jejich každodenní rutinu a obchodní aktivity.

Za zmínku stojí i nádherné, dochované fresky a mozaiky, které zdobí interiéry domů a chrámů. Tyto umělecké skvosty ukazují, jakou roli hrála kultura a estetika ve starověkém Pompejích.

Pokud se rozhodnete navštívit Pompeje, nezapomeňte si vstupenky rezervovat dopředu, protože popularita tohoto místa přitahuje tisíce lidí každý rok. Doporučuje se také vyrazit na prohlídku s průvodcem, který vám poskytne zajímavé informace a umožní vám lepší porozumění historii a kontextu tohoto fascinujícího místa.

Po prohlídce Pompejí se určitě vyplatí strávit nějaký čas v okolí. Nejbližším městem je Neapol, která je bohatá na památky, gastronomii a typickou italskou atmosféru. Dále se můžete vydat do přístavního města Sorrento, které je známé svými krásnými výhledy na Neapolský záliv a slavnou Amalfijskou pobřežní silnici.

Pokud se chystáte na dovolenou do Itálie, nezapomeňte zařadit Pompeje na svůj seznam "musíte vidět" památek. Toto fascinující místo nabízí jedinečný pohled do minulosti a přináší nám hlubší porozumění kultuře a historii starověkého Říma.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky