Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jordánsko Aqaba Marine Park

Letenka Jordánsko Aqaba Marine Park


Jordánsko je zemí, která je známá nejen svými historickými památkami, ale také úžasnými přírodními bohatstvími. Mezi nejvýznamnějšími přírodními úkazy v Jordánsku patří národní parky, které skrývají jedinečnou flóru a faunu. Jedním z těchto parků je i Aqaba Marine Park, který poskytuje návštěvníkům neuvěřitelný pohled pod hladinu Rudého moře.

Aqaba Marine Park se nachází na jižním pobřeží Jordánska, poblíž přístavního města Aqaba. Park byl založen v roce 1997 a dnes je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v zemi. Jeho cílem je jednak ochrana mořského ekosystému, ale také propagace a vzdělávání veřejnosti o důležitosti ochrany mořského prostředí.

Jordánské pobřeží Rudého moře je známé svou bohatou biodiverzitou. V Aqaba Marine Parku můžete vidět nejen různé druhy korálů, ale také mořské živočichy jako jsou ryby, korýši, mořští hadi a různé druhy želv. Park je oblíbeným místem pro potápěčské výlety, kde si návštěvníci mohou vychutnat neuvěřitelné podvodní scenérie.

Park nabízí různé aktivity pro návštěvníky. Potápěči si mohou vychutnat šnorchlování nebo potápění a objevovat podvodní krásy. K dispozici jsou také mořské plavby na lodi s prosklenou podlahou, které umožňují návštěvníkům pozorovat mořský život až do největších hloubek.

Aqaba Marine Park se také zaměřuje na vzdělávání a oznamování veřejnosti o ochraně mořského prostředí. Park pořádá různé workshopy, přednášky a výstavy, aby lidé lépe pochopili význam ochrany a udržitelného využívání mořských ekosystémů. Cílem je zvýšit povědomí o významu této oblasti a vést návštěvníky k odpovědnému chování při pobytu na jejich území.

Aqaba Marine Park je otevřený pro veřejnost po celý rok. Pokud plánujete návštěvu Jordánska, nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost k objevování mořského života. Vstupné do parku je cena za podporu jeho ochrany a udržování. Při návštěvě Aqaba Marine Parku můžete nejen zažít nezapomenutelné dobrodružství, ale také přispět k udržení tohoto unikátního přírodního bohatství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Aqaba Marine Park


1. Jak se dostanu do Jordánska Aqaba Marine Park?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostanete do Aqaba Marine Parku, je letecky do mezinárodního letiště v Aqabě. Z letiště se můžete dostat do Marine Parku taxíkem nebo pronajatým vozidlem.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do Aqaba Marine Parku?
Odpověď: Vstupní poplatky se liší v závislosti na druhu aktivit, které chcete v parku provádět. Například pro potápění je zde platba za vstup, pronájem vybavení a průvodcovskou službu.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Aqaba Marine Parku?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu je obvykle od dubna do října, kdy je teplota vody ideální a viditelnost je nejlepší. Během letních měsíců je však park obvykle velmi rušný.

4. Jaké aktivity mohu v Aqaba Marine Parku podniknout?
Odpověď: V parku je možné se věnovat potápění, šnorchlování, plavání a procházkám po písčitých plážích. Můžete také navštívit podvodní observatoř a vidět zdejší marine fauna z výšky.

5. Je potřeba mít potápěčskou licenci pro potápění v Aqaba Marine Parku?
Odpověď: Ano, pro potápění v hloubce je vyžadována platná potápěčská licence. Pokud nemáte licenci, můžete se zúčastnit kurzů potápění, které jsou k dispozici v rámci parku.

6. Jaká je viditelnost pod vodou v Aqaba Marine Parku?
Odpověď: Viditelnost pod vodou se obecně pohybuje mezi 20 a 30 metry, i když se může lišit v závislosti na počasí a sezóně.

7. Které druhy mořského života mohu očekávat vidět v Aqaba Marine Parku?
Odpověď: V parku můžete vidět různé druhy korálů, ryb, želv a dalšího mořského života. Tam také žijí rejnoci, raje, murény a další fascinující tvorové.

8. Je v parku k dispozici půjčovna potápěčského vybavení?
Odpověď: Ano, v parku je k dispozici půjčovna potápěčského vybavení. Můžete si pronajmout potápěčskou výstroj, včetně potápěčského obleku, ploutví a dýchacího přístroje.

9. Existují možnosti ubytování poblíž Aqaba Marine Parku?
Odpověď: Ano, v okolí parku jsou k dispozici různé hotely a resorty, které nabízejí ubytování. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely a levnějšími možnostmi.

10. Jak dlouho trvá návštěva Aqaba Marine Parku?
Odpověď: Doba návštěvy parku závisí na vašich preferencích a aktivitách, které chcete provádět. Obvykle se doporučuje plánovat alespoň jeden den pro prozkoumání parku a vychutnání všech jeho krás.


Počasí Jordánsko Aqaba Marine Park


Jordánsko a jeho pobřeží červeného moře nabízí návštěvníkům nejen nádherná místa k potápění, ale také skvělé podmínky pro odpočinek a relaxaci. Jednou z nejnavštěvovanějších lokalit v této oblasti je Aqaba Marine Park, kde se můžete těšit na krásné pláže, neopakovatelné výhledy a pochopitelně i skvělé podmínky k potápění.

Co se týče počasí, tak Aqaba Marine Park je ideální místem k návštěvě prakticky po celý rok. Klima v Jordánsku je podobné jako na Sinajském poloostrově či v Egyptě, a to znamená, že zde vládne příjemné subtropické klima s málo srážek. Průměrná teplota v oblasti Aqaba během letních měsíců července a srpna je kolem 30 stupňů Celsia, zatímco v zimních měsících prosinci a lednu se pohybuje okolo 20 stupňů Celsia.

Během celého roku se zde těšíte na velké množství slunečního svitu, který se razí svou cestu skrz měkké oblačko, které většinou při návštěvě parku zpoza hory nebo ze strany Sinajského poloostrova putuje k tomuto místu. Kromě slunce vás zde může přivítat také příjemný vánek, který v horkých letních dnech dokáže přinést trochu osvěžení. Počasí v Aqaba Marine Park je tak ideální pro koupání, slunění, plážové hry a samozřejmě také pro potápění.

Jen co se týče moře, tak v Aqaba Marine Parku se těšte na teplou a křišťálově čistou vodu. Voda zde patří k nejteplejším v celém Červeném moři a její průhlednost je jednoduše úžasná. Barva moře, kterou získává díky korálovým útesům pod hladinou, je krásná a není divu, že tuto oblast tak často vyhledávají potápěči z celého světa.

Celkově řečeno, počasí v Jordánsku a konkrétně v Aqaba Marine Parku, je ideální pro návštěvu kdykoli během roku. Teploty jsou příjemné a podmínky k potápění nebo dalším sportovním aktivitám perfektní. Pokud tedy hledáte místo, kde se můžete odpočinout a trochu si načerpat energii, určitě se vydejte na cestu do této krásné oblasti!


Ubytování Jordánsko Aqaba Marine Park


Jordánsko je zemí fascinující historie a bohatou kulturou, ale to není vše, co tento nádherný kus země má nabídnout. Pokud se vydáte do jeho jižního cípu, dorazíte do města Aqaba. Město je obklopeno živými korálovými útesy Rudého moře a je obvykle nejteplejším místem v Jordánsku. Pokud hledáte nezapomenutelné ubytování v této oblasti, nenajdete lepší místo než Aqaba Marine Park.

Aqaba Marine Park je jedním z nejlepších turistických atrakcí v Aqabě, když hledáte ubytování. Nachází se na břehu Rudého moře a nabízí mořský život, který přímo dýchá pod vodou. To zahrnuje různé druhy ryb, žraloků, krabů a mnoho dalších. Pro ty, kteří mají rádi vodní sporty, jsou k dispozici skvělé aktivit včetně potápění a šnorchlování.

Pokud hledáte příjemné a pohodlné ubytování, Aqaba Marine Park nabízí luxusní bungalovy s vlastní terasou přímo u moře. Tyto bungalovy jsou klimatizované a mají vlastní koupelnu, televizi a minibar. Okolí bungalovů je velmi klidné a zde si budete moci odpočinout a vychutnat si pravou pohodu.

Aqaba Marine Park také nabízí nejaké z nejlepších místních restaurací, které poskytují širokou škálu jídel z celého světa. Můžete ochutnat místní speciality nebo požádat o tradiční jídlo, jako jsou hummus, tabbouleh, falafely nebo kebab.

Mimo bungalovy nabízí Aqaba Marine Park také další druhy ubytování včetně hotelových pokojů a standardnějších chat. Všechny tyto druhy ubytování přinášejí úžasný zážitek, který vám zůstane v paměti navždy.

Celkově vzato, Aqaba Marine Park je jedním z nejlepších míst pro ubytování v Jordánsku. Nachází se na krásném místě a nabízí úžasnou přírodu pod vodou, fantastické jídlo a krásné ubytování. Pokud sem jednou zavítáte, budete mít jistě nezapomenutelné zážitky.


Dovolená Jordánsko Aqaba Marine Park


Jordánsko je známé jako země s bohatou historií, krásnou kulturou a úchvatnou přírodou. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v této zemi je Aqaba Marine Park, což je skvělé místo pro dovolenou pro všechny milovníky moře a podmořského světa.

Aqaba Marine Park se nachází v jihovýchodním rohu Jordánska a je součástí Rudého moře. Park je rozdělen do dvou hlavních oblastí - národního parku a rezervace mořského života. Národní park se rozkládá na pobřeží a má nádherné pláže, bungalovy a horské vrcholy s úchvatným výhledem na Rudé moře. Rezervace mořského života je skvělým místem pro šnorchlování a potápění, protože zachovává jedinečnou biodiverzitu podmořského života v této oblasti.

Jedním z hlavních lákadel Aqaba Marine Park je korálový útes. Křišťálově čisté vody parku a pestrobarevný podmořský svět jsou domovem mnoha druhů korálů a ryb, včetně exotických druhů, jako jsou mořští koníci, pestré tropické ryby a rejnoci. Snorchlování a potápění jsou nejlepším způsobem, jak si toto úžasné prostředí vychutnat. Park nabízí také potápěčské kurzy pro začátečníky i pokročilé, takže i ti, kteří ještě nemají žádné zkušenosti s potápěním, mohou prozkoumávat tyto podvodní krásy.

Pro ty, kteří se nechtějí ponořit do hlubin oceánu, nabízí Aqaba Marine Park také mnoho dalších aktivit. Můžete si vyzkoušet plachtění na překrásných modrých vodách Rudého moře, prozkoumávat okolní horské vrcholy, vyzkoušet si rybaření nebo si odpočinout na slunečné pláži. Park také poskytuje výlety na lodi, které vás provedou po pobřeží a dají vám jedinečnou možnost podívat se na některé z nejkrásnějších scén, které Jordánsko nabízí.

Aqaba Marine Park je také důležitým místem pro ochranu mořského života. Jeho hlavním cílem je zachovat unikátní ekosystémy Rudého moře a zabezpečit udržitelné využívání jejich zdrojů. Park také pracuje na ochraně ohrožených druhů, jako je kareta obrovská a dugong, který jsou domovem těchto vod. Pro turisty je to skvělá příležitost nejen poznat krásy podmořského světa, ale také se dozvědět více o významu ochrany životního prostředí.

Pokud plánujete dovolenou v Jordánsku a jste milovníkem moře a potápění, pak návštěva Aqaba Marine Park by neměla chybět na vašem itineráři. Toto místo vás okouzlí svou překrásnou přírodou, pestrobarevným podmořským světem a neuvěřitelnými zážitky, které si zapamatujete na celý život. Aqaba Marine Park je opravdu jedinečné místo, které si zaslouží být jedním z hlavních turistických atrakcí v Jordánsku.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky