Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jordánsko Dana Biosphere Reserve

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Dana Biosphere Reserve


1) Jak se dostat do Dana Biosphere Reserve v Jordánsku?
- Dana Biosphere Reserve se nachází asi 1,5 hodiny jízdy od Ammánu. Nejsnáze se sem dostanete autem, pronájmem auta nebo organizovanou turistickou exkurzí.

2) Jaké jsou vstupní poplatky do Dana Biosphere Reserve?
- Vstup do rezervace je podmíněn zakoupením vstupenky. Cena se liší pro jordánské občany a turisty. Aktuální poplatky a další informace najdete na oficiálních stránkách rezervace.

3) Jaké aktivity je možné v Dana Biosphere Reserve podniknout?
- Rezervace nabízí různé aktivity, jako jsou pěší túry, pozorování divokého života, jízda na koni, horské kolo nebo procházky s beduínskými průvodci. Existuje také možnost přespání ve vyhlídkových domech a táboření.

4) Jak dlouho trvá procházka v Dana Biosphere Reserve?
- Délka procházky závisí na vašich preferencích a fyzické kondici. Existují různé trasy s různou délkou, od krátkých hodinových procházek po vícedenní treky. Doporučuje se předem plánovat a informovat se na místě o aktuálních možnostech.

5) Jsou v rezervaci k dispozici stravovací zařízení?
- V rezervaci nenajdete žádné restaurace nebo kavárny, proto je vhodné si vzít vlastní stravu a vodu. Občerstvení lze také zakoupit ve venkovním centru Dana na začátku rezervace.

6) Jaké druhy divokého života lze v Dana Biosphere Reserve spatřit?
- Rezervace je domovem pro různé druhy ptáků, savců, plazů a rostlin. Mezi běžně pozorovatelné živočichy patří například vlci, divoce žijící kozy, ježci, orli nebo pustovky.

7) Mohu přenocovat v rezervaci?
- Ano, v rezervaci je možné přenocovat ve vyhlídkových domech nebo tábořit. Je nutné si dopředu rezervovat ubytování a zajistit si všechny potřebné vybavení.

8) Jaký je nejvhodnější čas na návštěvu Dana Biosphere Reserve?
- Nejlepší čas na návštěvu rezervace je na jaře (březen až květen) a na podzim (říjen a listopad), kdy je počasí mírné a příroda kvete. V letním období může být velmi horko, zatímco v zimě mohou být teploty chladné.


Dovolená Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko, země na Blízkém východě plná historie a kultury, láká návštěvníky z celého světa. Mnoho turistů přijíždí, aby navštívilo jordánské starověké město Petra nebo se potápělo v Rudém moři. Nicméně, pro ty, kteří hledají unikátní zážitek, je zde také Dana Biosphere Reserve.

Dana Biosphere Reserve se nachází v jižním Jordánsku a je jedním z největších biosférických rezervací v zemi. Byla založena v roce 1993 a rozkládá se na ploše přesahující 300 kilometrů čtverečních. Toto nádherné území je plné různých druhů zvířat a rostlin, které se přizpůsobily suchému a drsnému prostředí pouště. Na území biosférické rezervace jsou k vidění například arabské druhy koz, rysy a predátory jako například šakalové a lišky.

Jedním z nejoblíbenějších způsobů prozkoumání Dana Biosphere Reserve je trekking. Návštěvníci si mohou vybrat z řady různých trekingových tras podle jejich délky a náročnosti. Na každé trase lze vidět úžasná panoramata jordánských kopců a údolí podél brodění skrze malé říčky. Pro návštěvníky, kteří chtějí zůstat delší dobu v oblasti, jsou k dispozici i vícedenní trekkingové tábory, kde lze bivakovat pod hvězdami a vychutnat si nádherný a klidný večer s překrásným pohledem na jordánskou krajinu.

Biosférická rezervace Dana nabízí mnoho dalších aktivit, jako například jízdu na koni, auto-moto safari, podrobné průzkumy flóry a fauny s průvodcem a mnohem více. Každý, kdo se rozhodne navštívit tuto oblast, si určitě najde tu správnou aktivitu a získá nezapomenutelný zážitek.

Biosférická rezervace Dana je také místem, kde si návštěvníci mohou užít klid a ticho, což je velmi vzácné v dnešní chaotické a rychle se rozvíjející světě. Vstup do této oblasti je přísně regulován, aby se minimalizovala návštěvnost a ochránily se přírodní zdroje a kulturní dědictví oblasti.

Takže, pokud chcete zažít neuvěřitelně zajímavou dovolenou a prozkoumat jednu z nejkrásnějších biosférických rezervací v Jordánsku, pak Dana Biosphere Reserve je to pravé pro vás. Prožijete zde nezapomenutelný zážitek a budete se cítit jako byste byli odtrženi od reality a přeneseni do jedinečného světa, kde příroda a divoký svět jdou ruku v ruce.


Ubytování Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko Dana Biosphere Reserve je neuvěřitelně krásným a unikátním přírodním parkem v Jordánsku. Je tvořen rozmanitou krajinou a je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat. Pokud hledáte klidný a příjemný pobyt v přírodě, Dana Biosphere Reserve je skvělou volbou pro vás. Níže se podíváme na jednotlivé možnosti ubytování v tomto parku.

Dana Guesthouse

Dana Guesthouse je jedinečné ubytování v Jordánsku, které nabízí autentický a pohodlný pobyt v srdci parku. Nachází se v historické vesnici Dana, která byla postavená před více než 500 lety. Tato makamanská budova byla v současné době renovována a přeměněna na luxusní hotel, který nabízí pronájem pokojů s výhledem na park. Pokoje jsou vkusně a moderně zařízené a všechny mají vlastní koupelnu. Dana Guesthouse také nabízí prostornou zahradu, kde si hosté mohou odpočinout a vychutnat si výhled na okolní krajinu.

Rummana Campsite

Pro ty, kteří chtějí být blíže k přírodě a zažít opravdovou adrenalinovou výpravu, je tu Rummana Campsite. Toto tábořiště se nachází v srdci parku a je jedinečnou základnou pro objevování okolní krajiny. Rummana Campsite nabízí různé možnosti ubytování včetně stanů, domečků a chat. Toto místo je ideální pro ty, kteří chtějí prožít opravdu autentický pobyt v Jordánsku Dana Biosphere Reserve.

Dana Tower Hotel

Dana Tower Hotel je další možnost ubytování v Jordánsku Dana Biosphere Reserve. Nachází se ve vesnici Tafilah a nabízí klasické pokoje s výhledem na okolní krajinu. Hotel má restauraci, kde se podávají tradiční jídla z Jordánska, a také malou kavárnu. Dana Tower Hotel je ideálním místem pro ty, kteří chtějí strávit čas v klidném a relaxačním prostředí.

Celkově lze říci, že ubytování v Jordánsku Dana Biosphere Reserve je velmi pestré a nabízí různé možnosti, které uspokojí každého. Pokud se chystáte na dovolenou do Jordánska, určitě neváhejte a prozkoumejte krásy parku Dana Biosphere Reserve. Tento park nabízí nádhernou přírodu, neuvěřitelná místa a pohodlné ubytování, které vám umožní prožít nezapomenutelný pobyt v Jordánsku.


Letenka Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jednou z nejkrásnějších a fascinujících přírodních lokalit na světě je jistě Jordánsko. Tato země nabízí návštěvníkům nejen bohatou historii, ale také úchvatnou přírodu. Jedním z nejznámějších a nejatraktivnějších přírodních rezervací v Jordánsku je Dana Biosphere Reserve.

Dana Biosphere Reserve se nachází na úpatí pohoří Dana, jihovýchodně od města Tafila. Tato rezervace zahrnuje oblast o rozloze přes 308 kilometrů čtverečních, kde se setkávají tři různé geologické regiony. Tento unikátní ekosystém je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů.

Rezervace Dana Biosphere Reserve je známá pro svou rozmanitost a biodiverzitu. Zahrnuje přes 800 druhů rostlin, z nichž některé jsou endemické pro tuto oblast. Mezi nejvýznamnější patří jihoarabský vzrostlý strom druhu Danae racemosa, který je považován za symbol této oblasti.

Pro milovníky ptactva je Dana Biosphere Reserve opravdovým rájem. Zde se vyskytuje přes 190 druhů ptáků, včetně vzácného druhu orla skalního. Tato rezervace je také životním prostředím pro mnoho endemických druhů savců, jako je kočka vápencová a hyena vousatá, která je považována za národní symbol Jordánska.

Dana je také významná pro svou bohatou archeologickou historii. V této oblasti se nachází mnoho starověkých ruin a památek, které svědčí o bohaté minulosti regionu. Nejznámější z těchto památek je starověké nabatejské město Feynan. Navštívit tuto historickou lokalitu je jako krok do minulosti a otevření okna do nabatejské civilizace.

Pro turisty poskytuje Dana Biosphere Reserve řadu outdoorových aktivit. Oblast je ideální pro pěší turistiku a expedice, nabízí mnoho přírodních stezek, které vedou k úchvatným výhledům na okolní krajinu. Další oblíbenou aktivitou je jízda na koni a pěší túry v místních vesnicích, které umožňují přímý kontakt s místními obyvateli a poznání jejich tradičního života.

Většina turistů přichází do Dana Biosphere Reserve především kvůli přírodě a představuje toto místo skutečné srdce Jordánska. Jeho jedinečnost, krása a biodiverzita ho řadí mezi nejlepší přírodní rezervace na světě. Pokud máte rádi dobrodružství a cestování do přírody, pak je Dana Biosphere Reserve nezbytným cílem na vašem seznamu.


Počasí Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko, země ležící v jihozápadní Asii, je známé svou ohromující krajinou, historickými památkami a pestrými kulturami. Jednou z nejvíce fascinujících přírodních lokalit v Jordánsku je Dana Biosphere Reserve.

Dana Biosphere Reserve, která leží v jižní části země, je jednou z největších biosférických rezervací v Jordánsku. Tato rezervace se rozkládá na rozloze 320 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů. Je to jedno z mála míst na světě, kde můžete objevit suchomilnou vegetaci v aridním prostředí.

Počasí v Dana Biosphere Reserve je typické pro pouštní klima. V létě jsou zde horké teploty často přesahující 40 stupňů Celsia. Slunce tu pálí a většina vegetace se dostává do stavu letargie. V zimě je tato oblast chladná s teplotami mezi 5 a 15 stupni Celsia. Mrazivé noci mohou být velmi studené, ačkoli teploty se obecně pohybují nad bodem mrazu.

Dana Biosphere Reserve je obklopena nádhernou soutěskou, která poskytuje ochranu proti extrémnímu větru. Vítr je běžným jevem v této oblasti a může mít značný vliv na teplotu a povrchovou vodu. Obzvláště v létě může být vítr příjemným osvěžením od horkých teplot.

Jedním z nejvíce fascinujících prvků počasí v Dana Biosphere Reserve je dešťový déšť. Srážky jsou zde vzácné a často se omezují na pouhých 50 až 75 milimetrů ročně. Vzhledem ke skromným srážkám je voda vzácná, což představuje výzvu pro rostliny a živočichy, kteří zde přežívají v mimořádných podmínkách.

Přestože se počasí v Dana Biosphere Reserve může zdát nepříjemné, tato oblast je zdrojem nesmírného přírodního bohatství. Hojnost flóry a fauny, které v ní žijí, je důkazem přizpůsobivosti přírody a síly přežití. Je zde možné pozorovat různé druhy rostlin, včetně vavřínů, tulipánů a dřevin tolerantních k suchu. Mezi živočichy se zde vyskytují kamzíci, lišky, kulíšci a mnoho dalších druhů. Dana Biosphere Reserve je také oblíbeným útočištěm pro stáda ptáků, kteří sem migrují.

Takže pokud se vydáte do Jordánska, nezapomeňte navštívit Dana Biosphere Reserve a objevte krásu tohoto jedinečného přírodního útočiště. Pochopíte, jak se rostliny a živočichové přizpůsobují tvrdým podmínkám a jak je příroda ohromující a plná překvapení. Ať už si vyberete teplé léto nebo chladnou zimu, toto místo vás uchvátí svou jedinečnou atmosférou a nepopsatelnou krásou.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky