Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Irsko Valentia Island

Dovolená Irsko Valentia Island


Valentia Island, nacházející se na západním pobřeží Irska, je jedním z nejkrásnějších a malebných míst, které můžete na Emerald Isle najít. Ať už jste příznivcem přírody, historie nebo jednoduše potřebujete únik od každodenního shonu a stresu, Valentia Island nabízí bezpočet možností pro dokonalou dovolenou.

Zařaďte si toto místo do svého itineráře a zažijte nádherné přírodní scenérie, které toto místo nabízí. Jedinou cestou na ostrov je most z pevninského Irsku, přičemž samotný pohled na most je dostatečně ohromující. Po příjezdu na ostrov budete svědkem nádherných panoramat hor, pláží a malebných vesnic.

Pro milovníky přírody je Valentia Island neodolatelnou destinací. Můžete se věnovat procházkám po jedné z mnoha tras, které vás zavedou do srdce irské krajiny. Nejznámější z nich je zřejmě Great Skellig Loop, která vás zavede kolem útesů a na kolem tajemných rušných vod. Skalnaté pobřeží, poháněné silnými vlnami Atlantského oceánu, je ohromující a krásné.

Navštivte také nádherné pláže, které ostrov nabízí. Například pláže Dingle Bay jsou známé pro svou nádhernou bílou písečnou pláž a modrou barvou vody. Jsou ideální pro odpočinek a opalování.

Kromě přírodních krás nabízí Valentia Island také bohatou historii. Na ostrově najdete starobylou pevnost a několik historických památek, které vás zavedou zpět v čase. Navštivte Valentia Heritage Centre, kde se dozvíte více o kulturním dědictví ostrova. Nezapomeňte také navštívit Cromwell Point Lighthouse, který leží na krásném skalnatém výběžku a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu.

Pokud plánujete dovolenou na Valentia Island, nezapomeňte také ochutnat místní kuchyni. Ostrov je známý svou čerstvou a chutnou mořskou stravou, jako jsou čerstvě ulovené ryby a humry. Navštivte místní hospody a restaurace a vychutnejte si autentické irské jídlo.

Valentia Island je opravdu úžasným místem pro dovolenou. Nabízí nádhernou přírodu, historii a únik od každodenního shonu. Ať už se chystáte na dovolenou plnou dobrodružství nebo na klidný a relaxační únik, Valentia Island určitě splní vaše očekávání. Zařaďte toto místo do svého seznamu dovolených a zažijte něco nezapomenutelného na této malebné irské ostrově.


Počasí Irsko Valentia Island


Irsko je známé svým nestálým a proměnlivým počasím a Valentia Island není výjimkou. Tato malebná a idylická ostrovní oblast se nachází na jihozápadě Irska a je ovlivněna Atlantickým oceánem.

Začněme tím, že počasí na Valentia Island bývá poměrně vlhké, což se ale stává u většiny míst v Irsku. Díky západnímu směru větru a oceánskému vlivu se na ostrově valí nepředvídatelné bouřky s deštěm, které se mohou objevit i během letních měsíců. Proto byste si měli na svou návštěvu Valentia Island obléci teplejší oblečení a pláštěnku.

Nicméně, pokud si zvolíte správný čas a počasí vám přeje, můžete zažít výjimečnou krásu ostrova a jeho okolních vod. V zimě se na ostrově objevuje mnoho druhů ptáků, což může být pro někoho pěkná zábava, zatímco v létě můžete být svědky velryb, které se v okolí obtékajícího Atlantiku objevují.

Co se týče teplot, na Valentia Island se můžeme těšit na mírné klima, kdy průměrná teplota se pohybuje kolem 10 °C až 20 °C. To však neznamená, že tady nejsou chladné dny, kdy si přijdete jako ve střední Evropě na podzim.

Přesto ale může být Valentia Island během turistické sezóny zajímavým místem, kam se můžete vydat. Pokud tedy máte dostatek času, svá rozhodnutí pečlivě promyslete. Ať už se rozhodnete sami od sebe nebo s cestovní kanceláří, můžete se těšit na krásné zážitky a dotek s tím, co Irsko a především Valentia Island nabízí.


Ubytování Irsko Valentia Island


Valentia Island je jedním z nejkrásnějších a nejromantičtějších míst v Irsku. Je to malý ostrov ležící v zátoce Kenmare na jihozápadě Irska. Ostrov je známý svým klidným a přátelským atmosférou, krásným přírodním prostředím a množstvím atrakcí určených pro turisty. Když se chystáte na Valentii, měli byste přemýšlet o ubytování, které by splňovalo vaše potřeby a požadavky.

Na ostrově Valentia je k dispozici celá řada možností ubytování. Můžete si vybrat mezi hotelovými pokoje, penziony, chatami, kempy, ale i ubytování v tradičních irských domech. Pro ty, kteří si chtějí užít více soukromí a nezávislosti, jsou k dispozici i pronájmy apartmánů.

Většina hotelů a penzionů na ostrově se nachází v oblasti zvané Knightstown, která je největším městem na ostrově. Hotelové pokoje jsou obvykle luxusní a moderně vybavené. Můžete počítat s pohodlným lůžkem, satelitní televizí, minibarem a koupelnou. Pokoj může být jen pro jednu osobu, ale také pro celou rodinu. Některé hotely mají vlastní restauraci s tradiční irskou kuchyní, ale jsou zde také různé bary, kavárny a malé obchody.

Pro ty, kteří hledají více soukromí a nezávislosti, jsou k dispozici uzavřené chaty a apartmány. Ty jsou velmi vhodné pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel. Mohou mít několik pokojů, kompletně vybavenou kuchyň, koupelnu, posezení a jídelní kout. Mají obvykle i soukromou terasu a zahrádku s výhledem na oceán. Ve většině případů jsou tyto ubytování blízko pláže, takže můžete jít na procházku nebo si užít vlny v moři kdykoliv a jak chcete.

Pokud máte rádi přírodu a chcete si užít klid, můžete zvolit ubytování v táboru. Na ostrově Valentia je k dispozici celá řada kempů s různými službami pro turisty. Můžete vybrat mezi těmi, které jsou přímo na pláži, ale i mezi těmi, které jsou vnitrozemím ostrova. Tyto kempy obvykle nabízejí kempování vlastní stany, ale i celé chatky a karavany.

Pro ty, kteří mají rádi tradiční irské ubytování, jsou k dispozici také tradiční irské domy, tzv. B&B. Tyto domy se nachází hlavně v obcích a městech na ostrově. Nabízejí pohodlné pokoje s tradičním nábytkem a krásným výhledem na okolí. Mají obvykle vlastní koupelnu a snídaně je také zahrnuta v ceně ubytování. Tyto domy obvykle mají velmi přátelské majitele, kteří vám mohou nabídnout spoustu tipů o okolí.

Jak vidíte, na Valentii Island je k dispozici mnoho různých druhů ubytování. Vyberte si to, které splní vaše požadavky a potřeby. Přejeme vám příjemný pobyt na této nádherné irské ostrově.


Letenka Irsko Valentia Island


Valentia Island je překrásný ostrov, který se nachází na západě Irska. Je známý svou bohatou historií, úchvatnou přírodou a malebnými plážemi. Pokud plánujete cestovat do Irska, neměli byste tuto perlu mezi ostrovy vynechat.

Přesně vystřed ostrova se nachází malá vesnice Knightstown, která je vstupní branou do rozmanitého ostrova. Touto vesnicí projdete, pokud přijedete trajektem z přístavu Cahersiveen na pevninském Irsku. Právě zde se nachází množství útulných hospůdek a kaváren, které nabízí nejen tradiční irskou kuchyni, ale také úžasný výhled na okolní moře a horizont.

Valentia Island je známa svými zachovalými historickými památkami, mezi které patří Valentia Heritage Centre. Toto muzeum vás provede historií ostrova a ukáže vám, jak se žilo zdejšími obyvateli. Můžete se dozvědět o vzniku telegrafního kabelu, který spojil Irsko s Amerikou, nebo navštívit starou školu, která po mnoho let sloužila místním dětem.

Další skvostem ostrova jsou ohromující scenérie a přírodní krásy. Na Valentia Island se nachází Caltansekerrig, tajemný zříceninový dům, ze kterého je úchvatný výhled na okolní krajinu. Můžete se vydat na procházku po světoznámém Vale of Geenane, který je plný zelených kopců a vodopádů.

Ostrov nabízí také několik malebných pláží, jako je například Glanleam Beach. Tato pláž je známá pro svou čistou vodu a písek a je ideální pro pikniky a lenošení na sluníčku. Je to skvělé místo, abyste si užili klidné a relaxační chvíle.

Na Valentia Island lze také vidět nádherný západ slunce a hvězdy, což je nezapomenutelný zážitek. Mimořádná čistota vzduchu zde umocňuje pocit pokory před přírodou a nabízí příležitost k úvahám a odpočinku.

Pokud se chystáte navštívit Valentia Island, doporučuji si zakoupit letenku do Irska. S dostatečným předstihem si zarezervujte ubytování ve vesnici Knightstown nebo poblíž. Tímto způsobem budete mít možnost v klidu prozkoumat celý ostrov, vychutnat si jeho atmosféru a okouzlení jeho krásami.

Na Valentia Island najdete kouzlo Irska, které vás jistě ohromí. Pokud vyhledáváte klid a přírodní krásy, není žádný lepší způsob, jak si užít nezapomenutelnou dovolenou. Odvážte se na malou irskou perlu a nechte se unést krásou Valentia Island.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Valentia Island


Některé z nejčastějších dotazů a odpovědí o Valentině Island v Irsku jsou následující:

1. Jak se dostat na Valentia Island?
Valentia Island je přístupná silničním mostem z pevninského Irského poloostrova. Nejbližší letiště jsou v Killarney a Tralee, a odtud si můžete půjčit auto nebo jet taxi. K dispozici jsou také autobusové spoje.

2. Co na Valentia Island vidět?
Valentia Island je plná historických památek a krásné přírody. Některé z míst, které by měly být na vašem seznamu navštívení, jsou například Valentia Island Heritage Centre, Skellig Experience Visitor Centre, Cromwell's Point Lighthouse a Bray Head Loop Walk.

3. Kde se ubytovat na Valentia Island?
Na Valentia Island jsou k dispozici různé možnosti ubytování. Můžete si vybrat z malých penzionů a hotelů, bed and breakfasts nebo pronajmout samostatný dům nebo apartmán.

4. Jaké je nejlepší období k návštěvě Valentia Island?
Nejlepší doba k návštěvě Valentia Island je během letních měsíců od června do srpna, kdy je počasí nejlepší a všechny atrakce jsou otevřeny. Nicméně, návštěvu můžete plánovat i v jiných měsících, kdy jsou ceny ubytování nižší.

5. Kolik času je třeba na návštěvu Valentia Island?
Na Valentia Island můžete strávit jednodenní výlet nebo si zde můžete zůstat několik dní a objevovat všechny krásy ostrova. Doporučujeme zde zůstat alespoň dvě až tři noci, abyste si mohli vychutnat vše, co ostrov nabízí.

6. Co si vzít s sebou na návštěvu Valentia Island?
Pokud se chystáte na výlet do přírody, určitě si nezapomeňte vzít pohodlné boty, oblečení na vítr a dešťovou bundu. Pokud chcete navštívit historické památky, budete potřebovat fotoaparát a další vybavení, které potřebujete na výlety. Můžete si také vzít piknikovou koši a vychutnat si pěkný den obdivováním krásy ostrova.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky