Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Irsko The Burren

Ubytování Irsko The Burren


Irsko je země plná překrásných scenérií, které lákají milovníky přírody z celého světa. Jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst v Irsku je oblast nazývaná The Burren. Tato unikátní krajina se nachází na západním pobřeží Irska a láká návštěvníky svou divokou krásou, kamenitými pláněmi a bohatou faunou a flórou.

The Burren je geologickým zázrakem, který se rozprostírá na ploše více než 250 kilometrů čtverečních. Je charakteristický zejména svými rozlehlými kamenitými pláněmi, které vytváří jedinečný pohled na krajinu. Místní kamenité pláně jsou pokryté vápencem a jsou bohaté na fosílie australských rostlin a mořských živočichů.

Tato oblast je nejen geologickým a biologickým fenoménem, ale také důležitým historickým a kulturním místem. The Burren je domovem mnoha historických památek, jako jsou středověké zámky, kamenné monumenty a starobylé kláštery. Nejpůsobivější z těchto památek je klášter Poulnabrone, který pochází ze 14. století. Tento klášter je známý svou jedinečnou architekturou a krásnými výhledy na okolní krajinu.

Pro ty, kteří se rozhodnou navštívit tuto malebnou oblast Irsku, existuje přeplň obchodů, restaurací a kaváren, kde si mohou návštěvníci vychutnat tradiční irskou kuchyni a pití. Je zde také bohatá nabídka ubytování, která je přizpůsobena potřebám různých typů cestovatelů.

Návštěvníci mají možnost si vybrat mezi tradičními bed and breakfasty, které nabízejí útulné a pohodlné pokoje s snídaní. Tyto typy ubytování jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít jedinečnou irskou pohostinnost a atmosféru. Ovšem v případě, že preferujete luxusnější ubytování, můžete si vybrat z široké škály hotelů s vyhlídkou na moře a přístavní město Ballyvaughan.

Pokud hledáte něco více dobrodružného a blíže k přírodě, můžete se rozhodnout pro kempování. V The Burren jsou k dispozici kempy a kempovací místa, která umožňují návštěvníkům prozkoumat tuhle krásnou oblast a užít si příjemnou atmosféru přírody.

Ať už si vyberete kteroukoliv možnost ubytování, návštěva The Burren v Irsku je zážitkem, který si zamiluje každý milovník přírody a krásných scenérií. Tato oblast nabízí možnost prozkoumání unikátní flóry a fauny, objevování historie a kultury a užívání si irské pohostinnosti.


Dovolená Irsko The Burren


The Burren v Irsku: Unikátní dovolená v krajině kamenů a zeleně

Irsko je země, která okouzluje svou přírodou a historií. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je The Burren, území nacházející se na západním pobřeží Irska, v hrabství Clare. The Burren je známý svou unikátní krajinou, která kombinuje hojnost kamenných útvarů s nepopsatelnou krásou přírody.

Když se podíváte na kameny pokrývající The Burren, budete mít pocit, že jste se ocitli v jiném světě. Tato rozloha, která připomíná "měsíční krajinu", je vlastně národním parkem, který se rozkládá na ploše více než 150 km2. Kamenné desky jsou rozptýleny po celém území, tvoří oddělené bloky a vytvářejí jedinečné útvary. Zvláštní je také přítomnost květů a rostlin, které se dokážou v takovém prostředí překvapivě uchytit a přežít.

The Burren není jen místem pro přírodní pozorování, ale také pro historii a archeologii. Na tomto území se nacházejí starobylé památky, včetně megalitických hrobů a opuštěných klášterů. Nejznámějším místem je klášter Corcomroe, který pochází ze 13. století. Jeho ruiny jsou ukázkou středověké architektury a poskytují návštěvníkům jedinečný pohled do minulosti.

Další atraktivitou The Burren je přítomnost jeskyní a pohádkových zálivů. Například Doolin Cave je nejslavnější jeskyní v této oblasti. Je známa především díky svému největšímu stále rostoucímu krápníku na světě, který měří přes 7 metrů. Pro ty, kteří mají rádi moře a skalnaté pobřeží, jsou Cliffs of Moher zážitkem, který rozhodně nezapomenete. Tyto útesy, které dosahují výšky až 214 metrů, jsou jednou z nejnavštěvovanějších přírodních památek v Irsku.

Kromě toho The Burren nabízí také řadu venkovských vesnic, ve kterých můžete ochutnat typickou irskou kulturu a gastronomii. Místní tradiční irská hudba a taneční vystoupení jsou něčím, co byste neměli vynechat při návštěvě. Tato oblast je také domovem mnoha farmářských trhů, kde si můžete zakoupit čerstvé a organické potraviny přímo od místních producentů.

Dovolená v The Burren je určitě pro ty, kteří hledají klid a harmonii s přírodou. Procházky po tomto území vám umožní obdivovat unikátní krajinu, různé druhy rostlin a květin a zároveň se ponořit do historie tohoto místa. Můžete si užít jeskyně, skalnaté útesy a archeologické památky, stejně jako tradiční hudbu a gastronomii.

Ať už hledáte dobrodružství nebo chcete relaxovat, The Burren vám poskytne všechno, co potřebujete. Příroda, historie a irská kultura se zde spojují do jedinečného zážitku, který si budete pamatovat navždy. Přijďte a objevte tajemství této fascinující oblasti a nechte se unést krásou The Burren.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko The Burren


1. Jaké je The Burren?
The Burren je oblast v Irsku, která se nachází v hrabství Clare. Je známá svou unikátní krajinou, která je plná vápencových útvarů a rozsáhlých kamenitých plání.

2. Jak se dostanu do The Burren?
Nejbližším letištěm k The Burren je letiště Shannon, které je asi 40 minut jízdy autem. Z letiště je možné si pronajmout auto nebo využít místní autobusovou dopravu.

3. Co je nejlepší doba navštívit The Burren?
Nejlepší doba na návštěvu The Burren je na jaře (duben a květen) a na podzim (září a říjen), kdy jsou teploty mírné a kvetou zdejší vzácné květiny.

4. Co mohu vidět v The Burren?
V The Burren je možné vidět mnoho památek a přírodních krás. Mezi nejznámější patří Poulnabrone Dolmen - megalitycký dlážděný oltář, Aillwee Cave - známá jeskyně, a Cliffs of Moher - majestátní přírodní útesy.

5. Jak dlouho bych měl/zaplatím navštívit The Burren?
Délka návštěvy The Burren závisí na vašich zájmech. Doporučuje se strávit zde alespoň jeden den, abyste mohli prozkoumat hlavní atrakce. Vstupné poplatky se liší podle konkrétních atrakcí.

6. Můžu si v The Burren jít jen tak na procházku?
Ano, v The Burren je možné se projet autem a nechat se unést krásnou krajinou, ale je zde také mnoho turistických stezek, které vás provedou přes unikátní vápencovou krajinu a poskytnou krásné výhledy.

7. Jsou zde možnosti ubytování a stravování v The Burren?
Ano, v oblasti The Burren je dostatek možností ubytování, včetně hotelů, B&B, kempů a samoobslužných chatek. Kromě toho zde najdete také restaurace a hospody, které nabízejí místní pokrmy a tradiční irskou kuchyni.

8. Co ještě mohu dělat v okolí The Burren?
V okolí The Burren je možné navštívit také město Galway, které je známé svou živou hudební scénou a festivaly. Dalšími zajímavými místy v blízkosti jsou například národní park Burren, Dunguaire Castle a Aran Islands.


Počasí Irsko The Burren


The Burren: fascinující krajina a jeho neobvyklé počasí v Irsku

Irsko je známé svým zeleným krajinám, deštnými srážkami a studeným větrem. Nicméně, existuje jedno místo v Irsku, které je zcela odlišné od běžného povědomí o irském počasí - The Burren. Tato unikátní krajinářská oblast se nachází na západním pobřeží Irska a nabízí pozoruhodné počasí a geologickou historii.

The Burren je známý svou krasovou krajinou, která se vyznačuje vápencovým podkladem a vzácnou flórou. Tato oblast je domovem mnoha vzácných rostlin, které se obvykle vyskytují v jiných částech Evropy, jako jsou orchideje, sedmikrásky a štěrbinatky. To je způsobeno unikátním mikroklimatem, které zde převládá.

Jednou z charakteristik počasí v The Burren je absenci zřetelného jasně definovaného období doby dešťů a sucha. V průběhu roku zde dochází k rozdílným srážkovým úhrnům a četnosti padání deště. V zimě se srážky zvyšují, ale také se objevují období sucha. V létě mohou být srážky omezené, ale nezřídka nečekaně začne pršet. Toto neobvyklé počasí činí The Burren fascinujícím místem pro všechny, kteří sem zavítají.

Dalším zajímavým fenoménem tohoto místa je jeho "kamenné moře". Tato rozsáhlá plocha skalnatých výchozů vytváří zvláštní mikroklima, které se liší od okolního pobřežního počasí. Skalní pláně absorbuje teplo slunce, což produkuje mikroklima podobné suchým a teplým oblastem. V důsledku toho se zde vyskytuje unikátní vegetace, která je odolná vůči suchu a teplotním změnám.

Navíc, díky své poloze na západním pobřeží Irska, je The Burren silně ovlivněn atlantickými proudy a větry. Větry často fúkají z Atlantiku a přinášejí vlhkost a časté změny počasí. Tyto větry mají tendenci být silnější a chladnější, což přidává dojem, že se jedná o tvrdší místo na život, než jak je obvyklé v Irsku.

Celkově lze říci, že počasí v The Burren je jedinečné a neobvyklé v porovnání s jinými částmi Irska. Zkoumání tohoto místa a jeho klimatických podmínek nabízí fascinující zážitek, který je pro cestovatele a přírodovědce neodolatelný. Pokud se vydáte na Irsko, nezapomeňte navštívit The Burren a objevit tajemství tohoto fascinujícího místa a jeho neobvyklého počasí.


Letenka Irsko The Burren


The Burren je malebná oblast v Irsku, která se nachází v hrabství Clare, na západním pobřeží Irska. Toto území je pro mnoho turistů oblíbené kvůli svému unikátnímu krajině, která se vyznačuje krasovými jevy, jako jsou jeskyně, závrty, krasové výchozy a skalní stěny. Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, nezapomeňte si zajistit letenku na Irsko.

Irsko je z České republiky dostupné prostřednictvím několika aerolinií, například Ryanair, Aer Lingus nebo Smartwings. Z Prahy do Dublinu, hlavního města Irska, let trvá zhruba 2,5 hodiny. Z Dublinského letiště se dopravíte do The Burren nejlépe autobusem nebo pronajatým vozem.

Hlavní turistickou atrakcí v oblasti The Burren je Burrenský národní park, který se nachází na úpatí hory Slieve Carron. Tento park byl založen v roce 1991 a je známý pro svou unikátní flóru, která zahrnuje mnoho druhů rostlin, jako jsou sasanky či orchideje. V parku se nachází také mnoho historických památek, jako jsou megalitické mauzolea nebo kamenné hrady.

Další turistickou destinací v The Burren je Cliffs of Moher, což jsou nejvyšší námořní útesy v Evropě. Tyto útesy mají výšku až 214 metrů a nabízejí nádherný výhled na pobřeží. Cliffs of Moher byly také místem natáčení několika filmů, včetně Harryho Pottera a Princ z Persie.

V The Burren si také můžete vychutnat místní kuchyni, která zahrnuje čerstvé ryby, hovězí maso a zeleninu pěstovanou na místních farmách. Můžete ochutnat místní specialitu „Burren Smokehouse salmon“, ale také k tomu si můžete vychutnat jedno z mnoha místních piv.

The Burren je ideální destinací pro ty, kteří hledají přírodu, krásné krajinu a mnoho historických památek. Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, doporučujeme si zajistit letenku na Irsko co nejdříve.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky