Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary

Ubytování Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary


Pokud hledáte dokonalé místo k pobytu na své cestě do Keni, pak by vám Taita Hills Wildlife Sanctuary neměla uniknout. Tato ohromující rezervace zvířat nabízí jedinečné a neopakovatelné zážitky, které si budete pamatovat ještě dlouho poté, co se vrátíte domů.

Taita Hills Wildlife Sanctuary je situována v jižním Keni, v blízkosti Taita Hillsu a Saltlick Game Lodge. Oblast byla vytvořena jako součást iniciativy na ochranu přírody v roce 1972 a dnes se v ní můžete těšit na mnoho zvířat, včetně slonů, lvů, leopardů, gepardů, žiraf, antilop, nosorožců a mnoha dalších.

Pro vaše ubytování si můžete zvolit ze dvou lodžií, které jsou součástí rezervace. Prvním z nich je Saltlick Game Lodge, který leží vysoko nad zemí a umožňuje vám výhled na okolní krajinu. Každá z 96 pokojů nabízí soukromou koupelnu, klimatizaci a prostornou terasu, kde si můžete vychutnat sklenici vína po dni plném dobrodružství.

Druhou možností je Sarova Taita Hills Game Lodge, který je umístěn v blízkosti vstupu do rezervace. Nabízí 62 pokojů s výhledem na okolní krajinu a přilehlé rybníky. Sarova Taita Hills Game Lodge má také 3 restaurace, které nabízejí širokou nabídku zdravých a lahodných jídel, a bar, kde si můžete dát chladný drink užívajíc si výhledu na savanu.

Obě lodžie se pyšní jedinečným designem, který dokonale zapadá do okolní krajiny a zároveň nabízí vysoký standard pohodlí a luxusu. Ubytování v lodžiích pochopitelně zahrnuje i safari jízdy, průvodce a mnoho dalšího, co vám pomůže prožít jedinečné zážitky na safari přímo z vaší lodže.

Celkově vzato, ubytování v Taita Hills Wildlife Sanctuary je nezapomenutelný zážitek, který vás zanechá nadýchaný pocit, a to nejen díky úžasné atmosféře, ale také pro množství neuvěřitelných zvířat, která zde můžete vidět. Ať už budete chtít prozkoumat savany samostatně, nebo se zúčastnit organizované safari jízdy, Taita Hills Wildlife Sanctuary nabízí něco pro každého, a to všechno v nádherném prostředí afriky.


Počasí Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary


Keňská přírodní rezervace Taita Hills Wildlife Sanctuary se nachází v blízkosti města Voi, ve východní části Keňského údolí Velké příkopové propadliny. Tato oblast je známá svým jedinečným ekosystémem, bohatou biodiverzitou a úchvatnými výhledy na okolní krajinu.

Počasí v Taita Hills Wildlife Sanctuary se obecně vyznačuje teplým a suchým klimatem, které je typické pro většinu východoafrických savanových oblastí. Průměrná teplota se pohybuje okolo 25-30 °C během dne a 15-20 °C v noci, přičemž teploty mohou v letních měsících dosahovat až 35 °C.

Nejvhodnější období pro návštěvu Taita Hills Wildlife Sanctuary je obvykle od června do října, kdy je zde nižší srážková aktivita a teploty se drží na příjemné úrovni. V tomto období je také nejlepší šance spatřit zvířata při jejich každodenních aktivitách.

Během deštivého období, které nastává od listopadu do května, se oblast promění v zelenou krajinu, která je kontrastem k suchým savanám. Srážky jsou častější a teploty se mohou snížit na 20-25 °C. I přes občasné lijáky je však možné spatřit velké množství zvířat, která se schází u vodních zdrojů a vytvářejí tak úchvatné scény.

Taita Hills Wildlife Sanctuary je domovem mnoha druhů zvířat včetně slonů, žiraf, buvolů, paviánů, leopardů a řady druhů ptáků. Tato oblast je také známa pro svou populaci nosorožců, která je chráněna před pytláky. Je možné se setkat s nosorožci bílými i černými, které jsou neuvěřitelně vzácné a ohrožené druhy.

Pro návštěvníky, kteří se zajímají o přírodu a safari, je Taita Hills Wildlife Sanctuary skvělou volbou. Kromě pozorování zvířat je možné také strávit čas pěšími túrami, jeepovými safari nebo navštívit místní vesnice a poznat kulturu místních obyvatel.

Celkově lze říci, že počasí v Taita Hills Wildlife Sanctuary je převážně příznivé a umožňuje návštěvníkům vychutnat si jedinečnou keňskou divočinu a její přírodní krásy. Bez ohledu na roční období zde vždy naleznete něco, co vás ohromí a přenese do úžasného světa afrického safari.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary


1) Co je Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary?

Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary je ochranná oblast v Keni, která chrání přírodní prostředí a zvířata v oblasti Taita Hills.

2) Jaká zvířata jsou v Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary nejčastěji k vidění?

V Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary se můžete setkat s velkým množstvím savců, včetně slonů, lvů, leopardů, gepardů, nosorožců, zebří, gazel a mnoha dalších.

3) Jak se dostat do Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary?

Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary se nachází asi dvě hodiny jízdy od Mombasy, hlavního města Keni. K dostání je vlastním automobilem nebo v rámci organizovaného zájezdu.

4) Jak dlouho obvykle trvá prohlídka Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary?

Prohlídka Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary je obvykle rozdělena do několika hodinových bloků. Doporučuje se strávit v ochranné oblasti alespoň jeden celý den.

5) Jaké jsou nejlepší časy na pozorování zvířat v Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary?

Nejlepší časy na pozorování zvířat v Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary jsou brzy ráno a pozdě odpoledne, kdy jsou zvířata nejaktivnější.

6) Jaké jsou požadavky pro návštěvu Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary?

Pro návštěvu Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary je nutné mít platný cestovní pas a vízum do Keni. Důležité je také dodržovat pokyny a pravidla ochranné oblasti, včetně správného chování při pozorování zvířat.

7) Je možné ubytovat se v Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary?

Ano, v Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary je k dispozici ubytování v luxusních lodgech a stanech. Tato možnost nabízí jedinečný zážitek při pozorování zvířat v přírodě.


Dovolená Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary


Keňa, země bohatá na divokou přírodu a nádhernou krajinu, je jednou z nejatraktivnějších destinací pro dovolenou pro milovníky zvířat a přírody. Mezi nejpopulárnější a nejexkluzivnější místa na dovolenou v Keni patří Taita Hills Wildlife Sanctuary.

Taita Hills Wildlife Sanctuary se nachází v jižní části Keni, v oblasti Taita-Taveta. Je jednou z nejstarších a největších rezervací v zemi a je domovem mnoha druhů divoké zvěře, včetně slonů, lvů, nosorožců, žiraf, buvolů, antilop a mnoha dalších.

Dovolená v Taita Hills Wildlife Sanctuary nabízí jedinečnou možnost prozkoumávat divokou přírodu v její nejpůsobivější podobě. Můžete se vydat na safari a objevovat zvířata ve svém přirozeném prostředí. Taita Hills je známý svými slavnými „Velkými pětkou“ – slony, lvy, nosorožci, leopardy a buvoly. Pokud máte štěstí, můžete se setkat s některým z těchto vzácných druhů a zažít nepopsatelnou vzrušující přírodu.

Dále si můžete užít krásnou krajinu a úchvatný výhled na savany, kopce a lesy Taita Hills. Místní průvodci vám mohou ukázat skrytá místa, kde můžete pozorovat různé druhy ptáků a rostlin. Kromě toho můžete navštívit také místní vesnice a zažít autentickou kulturu a tradice kenyanů.

Pro ty, kteří hledají luxusnější dovolenou, v rezervaci Taita Hills najdete také vysoce kvalitní ubytování a zařízení. Existuje několik luxusních safari lodží a kempů, které nabízejí prvotřídní služby a krásně zařízené pokoje s výhledem na savany a zvěř. Tyto ubytovací možnosti vám umožní ponořit se do přírody a současně si užít luxusního a pohodlného prostředí.

Návštěva Taita Hills Wildlife Sanctuary je vynikající příležitostí nejen pro milovníky zvířat a přírody, ale také pro ty, kteří chtějí zažít něco jedinečného a autentického. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete strávit pouze pár dní v této rezervaci, nebo si zde vyřídíte delší dovolenou, budete mít možnost prozkoumat nezapomenutelnou krajinu, pozorovat vzácné druhy zvěře a zažít dobrodružství, které nenajdete nikde jinde.

Taita Hills Wildlife Sanctuary je skutečným pokladem Keňanské přírody a stojí za návštěvu. Není divu, že každoročně přitahuje tisíce turistů z celého světa. Přijeďte do Taita Hills Wildlife Sanctuary a zažijte nezapomenutelnou dovolenou plnou dobrodružství, krásných scenérií a fascinujících setkání se zvířaty divoké přírody.


Letenka Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary


Letenka do Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary

Keňa je země, která je plná úžasných krás přírody a divokých zvířat. Mezi nejznámější turistické destinace patří Masajská Mara, Lake Nakuru a Nairobi National Park. Ale co kdybychom vám řekli, že existuje místo, které vás přenese do úplně jiného světa? Tento klenot se nachází v jižním Keni a jmenuje se Taita Hills Wildlife Sanctuary.

Taita Hills Wildlife Sanctuary se nachází v okrese Taita-Taveta v jižním Keni a je domovem řady afrických zvířat, jako jsou sloni, nosorožci, leopardi, gepardi, buvoli, gazely, zebráci a také více než 400 druhů ptáků. Kromě toho se v této oblasti nachází také několik přírodních jezer a vodopádů.

Jak se tam dostat?

Pro cestování do Keni budete potřebovat platný pas a vízum pro vstup do země. Z ČR jsou nabízeny lety přes Londýn, Frankfurt, Amsterdam a další evropské letiště. Délka letu je zhruba 10 hodin, ale může se lišit v závislosti na výchozím letišti.

Letenky na letiště Mombasa jsou k dispozici od různých leteckých společností. Mezi nejznámější patří Kenya Airways, KLM a Ethiopian Airlines. Pokud plánujete návštěvu Wildlife Sanctuary jako součást svého pobytu v Keňa, můžete si pronajmout auto, nebo se můžete spolehnout na místní taxislužby.

Co vidět v Taita Hills Wildlife Sanctuary?

Taita Hills Wildlife Sanctuary můžete navštívit během celého roku, ale nejvhodnější je během suchého období od prosince do března a od června do září. Během deštivých období může být návštěva komplikovaná kvůli přístupu k určitým oblastem.

V parku se nachází luxusní lodge a kemp, kde si můžete užít nádherný výhled na přírodní krásy. Mnoho turistů využívá sloních safarí a nočních prohlídek, kde mohou vidět řadu živočišných druhů, které se v noci nejvíce aktivují.

Pokud jste fanoušky štěstí a máte rádi poker, kasino Taita Hills Lodge má pro vás překvapení. Kasino Taita Hills Lodge se nachází uvnitř Taita Hills Lodge a nabízí hráčům několik možností, jak si užít hru.

Závěr

Taita Hills Wildlife Sanctuary je jedním z nejkrásnějších míst v Keni s ohromujícími živočichy a úchvatnou krajinou. Pokud se chystáte na dovolenou do Keňa, Taita Hills Wildlife Sanctuary by nemělo chybět na seznamu vašich destinací. Návštěva tohoto úchvatného místa je skvělým způsobem, jak si užít krásy africké přírody a nezapomenutelné zážitky.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky