Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Indonésie Yogyakarta

Počasí Indonésie Yogyakarta


Yogyakarta, hlavní město indonéské provincie Yogyakarta, se pyšní tropickým monzunovým podnebím. Tato oblast je známá svými teplými a vlhkými podmínkami po celý rok. Počasí v Yogyakartě se vyznačuje vysokými teplotami, vyšší vlhkostí vzduchu a sezónními srážkami.

Jogja, jak je město mezi místními přezdíváno, leží na jihu indonéského ostrova Jáva. V průběhu roku zde panuje tropické klima s vysokými teplotami, průměrná maximální denní teplota se pohybuje okolo 30 °C až 34 °C. V noci se teploty pohybují kolem 24 °C až 26 °C. Je tedy vhodné připravit si lehké oblečení a pít dostatek tekutin, aby se předešlo dehydrataci.

Deštivá sezóna v Jogje trvá od října do května. Během tohoto období dochází k pravidelným dešťovým srážkám, obvykle koncem odpoledne nebo večer, které mohou být doprovázeny bouřkami. Srážky jsou však obvykle rychlé a po krátké době opět vysvitne slunce. Během deštivé sezóny se teploty mírně snižují, ale stále zůstávají teplé.

Sušší období v Yogyakartě přichází mezi červnem a zářím, kdy je méně srážek a více slunečných dní. Teploty se během této doby mohou zvýšit až na 36 °C, a proto je důležité mít na paměti opalovací krém a chránit se před slunečními paprsky.

Kromě počasí samotného města jogje je nutné zmínit i přímořskou oblast, která se nachází nedaleko. Yogyakarta je známá svými nádhernými plážemi na pobřeží Indického oceánu. Proto je dobré mít na paměti, že v okolí moře mohou být větry silnější a teploty o něco nižší než ve vnitrozemí.

Celkově je Yogyakarta příjemným místem k návštěvě, ať už jste zde kvůli kulturním památkám, jako je například chrám Borobudur, nebo abyste si užili krásné pláže. Je však důležité být připraven na teplé a vlhké počasí, jakož i na občasné deště během deštivé sezóny.


Letenka Indonésie Yogyakarta


Jestliže plánujete cestu do exotického Indonésie, určitě uvažujete o návštěvě města Yogyakarta. Jedná se o kulturní centrum ostrova Jáva a s jeho krásami se nejspíše setkáte již při plánování letu.

Letenky do Yogyakarty nabízejí mnoho leteckých společností a díky konkurenci můžete najít zajímavé ceny. Většina evropských aerolinek nabízí přestup v Asii, a tak si můžete na své cestě užít dvě různé zážitky – jak v Asii, tak v Indonésii.

Po příletu do Yogyakarty vás uvítají typické indonéské klima, koření a svěží zelená krajina. Město se pyšní mnoha kulturními a historickými památkami, které volají po návštěvě a poznání. Mezi nejvýznamnější patří Borobudur, chrám a svatyně vyznamenaný jako UNESCO kulturní dědictví. Město dále nabízí i krásné paláce a muzea.

Doporučujeme navštívit Kraton Yogyakarta, oficiální sídlo sultána a jeho rodiny. Vyznačuje se vysokými zdmi, zdobenými bránami a rozměrnými budovami. V rámci návštěvy se můžete dozvědět více o místních zvycích a tradicích. Navštívit můžete i Tamansari, impozantní zahradu a někdejší královskou lázeň.

Jižně od Yogyakarty leží město Prambanan, domov největšího hinduistického komplexu v Indonésii. Komplex je zahrnut na seznamu světového dědictví UNESCO a skýtá mezi hinduistickými chrámy překrásné výhledy.

Pro turisty jsou v Yogyakartě k dispozici i prohlídky a průvodci, kteří provozují i cyklovýlety. Věřte nám, že je to nezapomenutelný zážitek. Kdykoliv se chcete kochat produkty zdejší přírody, nemusíte cestovat daleko. Můžete se procházet například krásným parkem Taman Sari, který je známý svými jezírky, která kdysi bývala důležitá pro lid v Yogaeze.

Zkrátka toto město skýtá množství možností, jak si užít svou dovolenou. Spojení s městskou dopravou je zajištěno a ubytování je možné si zajistit v místních hotelích nebo v levných hostelech. Cena letenek se pohybuje od 10 000 Kč a v závislosti na tom, kterou společnost zvolíte a jak dlouho předem si pořídíte lístky. Vydejte se za nevšedním dobrodružstvím a projevte svou odvahu. V Yogyakartě to rozhodně stojí za to.


Dovolená Indonésie Yogyakarta


V dnešní uspěchané době hledáme stále více možností, jak na chvíli uniknout od každodenní rutiny a zažít něco zcela odlišného. Jedním z exotických a lákavých cílů pro dovolenou je Indonésie, konkrétně město Yogyakarta. Připravte se na dobrodružství, kulturu a neuvěřitelné zážitky v této fascinující části světa.

Yogyakarta je jedno ze čtyřá nejdůležitějších měst Indonésie a nachází se na ostrově Jáva. Je to kulturní a historické centrum země a láká turisty z celého světa svou bohatou historií a mnoha památkami. Město je známé svým bohatým uměleckým dědictvím, jako je tradiční javánské divadlo a tance, sochařství a malby. V Yogyakartě si můžete prohlédnout mnoho starobylých chrámů, jako je například Borobudur, největší buddhistický chrám na světě, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Jogja, jak je místními nazýváno, je také domovem velkého počtu vysokoškolských institucí a univerzit. To přináší energickou a mladistvou atmosféru do města. Můžete se setkat s místními studenty, vychutnat si jejich společnost a získávat nové přátele.

Kromě kultury a historie nabízí Yogyakarta také nádherné přírodní krásy. V blízkosti města se nachází aktivní vulkán Mount Merapi, který je oblíbeným cílem pro dobrodruhy a příznivce trekkingu. Můžete se vydat na výlet na vrchol sopky a zažít fascinující aktivity nebo si prohlédnout rozsáhlé lávy, které jsou důkazem minulých erupcí.

Dalším zážitkem, který byste si neměli nechat ujít, je návštěva Pláže Parangtritis, která je oblíbeným místem pro surfování a sledování slunečního záření. Můžete si zde najmout surfboard a vyzkoušet své dovednosti na vlnách Indického oceánu.

Yogyakarta je také známá svým tradičním uměleckým řemeslem a ručními pracemi. Můžete si prohlédnout tradiční trhy, kde místní umělci prodávají své výrobky, jako jsou batiky, řezby na dřevo a nádherné malby. Je to skvělá příležitost koupit si jedinečný suvenýr nebo dar pro své blízké.

Pokud jde o jídlo, Yogyakarta není výjimkou v indonéské kulinářské scéně. Můžete si vychutnat širokou škálu tradičních javánských pokrmů, jako je nasi goreng (směs restovaného rýže s kuřecím masem a zeleninou), gudeg (jogja specialita z mladého jackfruitu s kořením a kokosovým mlékem) a tempeh (fermentované sójové hranolky). Pokud jde o pití, nezapomeňte ochutnat známou javánskou kávu připravenou z čerstvě pražených zrn.

V Yogyakartě je možnost ubytování pro každý rozpočet; od luxusních resortů po cenově dostupné hotely a hostely. Většina z nich se nachází v centru města, blízko hlavních turistických atrakcí.

Závěrem lze říci, že Yogyakarta je cílem snů pro cestovatele, kteří touží po dobrodružství, kultuře a krásných přírodních scenériích. Toto město nabízí kombinaci bohaté historie, jedinečného uměleckého dědictví a nádherné přírody. Nechte se vtáhnout do jejího kouzla a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v Indonésii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Yogyakarta


1. Jak se dostanu do Yogyakarty z letiště?
- Můžete si vzít taxi nebo přistoupit k transferu, který nabízí letiště. Je možné také využít veřejnou dopravu jako autobus.

2. Kolik stojí taxi z letiště do centra Yogyakarty?
- Cena za taxi z letiště do centra Yogyakarty se pohybuje kolem 150 000 - 200 000 indonéských rupií, v závislosti na dopravním provozu a dobu trvání cesty.

3. Která jsou nejznámější turistická místa v Yogyakartě?
- Nejznámější turistická místa v Yogyakartě zahrnují Kraton Yogyakarta (královský palác), chrám Borobudur, chrám Prambanan, Taman Sari (vodní zámek) a Malioboro Street (hlavní turistická ulice).

4. Jak se dostanu na chrám Borobudur z Yogyakarty?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat na chrám Borobudur z Yogyakarty, je využít organizované turistického zájezdu, nebo si pronajmout auto s řidičem. Je možné také využít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy nebo vlaky.

5. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Yogyakarty?
- Nejlepší doba k návštěvě Yogyakarty je v období od června do září, kdy je počasí suché a teploty jsou příjemné. Je však třeba se vyhnout obdobím dešťů mezi listopadem a březnem, kdy jsou možné záplavy a omezení v turistických aktivitách.

6. Jak dlouho trvá výlet na chrám Prambanan?
- Výlet na chrám Prambanan obvykle trvá přibližně 2-3 hodiny, v závislosti na tom, jak dlouho si chcete prohlídku uvnitř památky.

7. Má Yogyakarta nějakou pláž?
- Yogyakarta nemá vlastní pláž, ale ve vzdálenosti asi 30 km od města se nachází pláže v oblasti Gunungkidul, jako například pláž Parangtritis.

8. Kdy se konají slavnosti Kratonu v Yogyakartě?
- Slavnosti Kratonu v Yogyakartě se konají každoročně kolem měsíce října, během oslav Dne narození sultána.

9. Jak se dostanu na sopku Merapi z Yogyakarty?
- Nejlepší způsob, jak se dostat na sopku Merapi z Yogyakarty, je využít organizovaný výlet nebo pronajmout auto s řidičem. Je však třeba si vyjasnit bezpečnostní opatření a stav sopky před výletem.

10. Kde najdu tradiční indonéskou kuchyni v Yogyakartě?
- Tradiční indonéskou kuchyni můžete ochutnat v místních restauracích a stáncích s jídlem v centru Yogyakarty, zejména v okolí Malioboro Street.


Ubytování Indonésie Yogyakarta


Indonésie je země bohatá na krásná přírodní a kulturní bohatství, a město Yogyakarta není výjimkou. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, správné ubytování je klíčovým prvkem pro úspěšný a pohodlný pobyt.

Yogyakarta se nachází na ostrově Jáva a je jedním z kulturních center Indonésie. Město je známé svým tradičním uměleckým a akademickým dědictvím, což se odráží nejen v jeho historickém centru, ale také v různých ubytovacích zařízeních.

Pro milovníky luxusu a komfortu je v Yogyakartě dostupná celá řada pětihvězdičkových hotelů a resortů. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby a vybavení, jako jsou bazény, wellness centra, restaurace s mezinárodní kuchyní a mnoho dalšího. Místní personál je známý svou vstřícnou a přátelskou pohostinností, která dodává ubytování zážitek na vyšší úrovni.

Pokud preferujete autentickou zkušenost, můžete se rozhodnout pro ubytování v tradičním javánském domě zvaném "pendopo". Tyto domy jsou obvykle postaveny ze dřeva a mají velké otevřené prostory a stropy, které umožňují proudění vzduchu. Tato tradiční architektura vás přenesou do minulosti a budou vám poskytovat klidný a příjemný pobyt s možností poznat místní kulturu a styl života. Některé z těchto pendo po naleznete i ve starobylém paláci Kraton.

Pro cestovatele s omezenějším rozpočtem je v Yogyakartě také dostupná řada levných hotelů a penzionů. Tyto zařízení často nabízejí základní vybavení, ale stále poskytují pohodlné a čisté prostředí pro odpočinek po dlouhém dni objevování nových míst Yogyakarty.

Pokud hledáte aventure a zároveň nízkorozpočtové ubytování, v Yogyakartě najdete i hostely a ubytování ve formě společných pokojů. Tyto zařízení jsou oblíbená mezi mladými cestovateli a nabízejí dostatečný komfort za dostupné ceny. Kromě toho zde můžete potkat další cestovatele a vyměňovat si tipy a zkušenosti z cestování.

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, tradiční pendopo nebo levné ubytování, v Yogyakartě najdete to správné místo pro váš pobyt. Důležité je si předem zjistit informace o jednotlivých zařízeních a vyhodnotit, který typ ubytování vám nejvíce vyhovuje. Bez ohledu na vaše preference, jedna věc je jistá - ubytování v Yogyakartě vám poskytne nezapomenutelný zážitek, který vás přenese do bohaté historie, kultury a krás této jedinečné destinace.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky