Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Německo Nuremberg Castle

Počasí Německo Nuremberg Castle


Německo a nádherný hrad v Norimberku jsou dvě slova, která zaručeně vyvolají zájem u mnoha turistů. Nuremberg Castle, jak je známý v angličtině, je jednou z nejvýznamnějších památek ve městě. Tato pevnost se tyčí nad historickým centrem města a nabízí fantastické výhledy na okolní krajinu. Ale jaké je zde počasí?

Nuremberg se nachází ve střední části Německa a patří do oblasti kontinentálního podnebí. To znamená, že zde můžete očekávat velmi rozmanité počasí po celý rok.

V létě se teploty v Nurembergu pohybují kolem 25-30 stupňů Celsia, přičemž jsou často zaznamenávány teplotní extrémy, kdy teploměr stoupne i nad 35 stupňů. Léto je také obdobím, kdy se zde koná mnoho kulturních akcí, včetně slavného vánočního trhu. Není tedy divu, že se Norimberk v této době stává oblíbeným cílem turistů z celého světa.

Podzim je v Nurembergu obdobím, kdy se začíná ochlazovat. Teploty v tomto období kolísají mezi 10-20 stupni Celsia. Listopad je obvykle nejchladnějším měsícem a bývá doprovázený deštěm. Nicméně, pokud si oblíbíte podzimní atmosféru, můžete si vychutnat procházky kolem hradu a sledování barevných listů padajících ze stromů.

Zima v Nurembergu je obvykle studená a mrazivá. Teploty se pohybují mezi -5 a 5 stupni Celsia, přičemž je celkem běžné, že zde napadne sníh. V zimě je hrad v Nurembergu ještě kouzelnější a můžete si vychutnat krásný výhled na celé město pokryté sněhem. Pro milovníky zimních sportů je v okolí Nurembergu také k dispozici několik lyžařských středisek.

Na jaře se Nuremberg probouzí k životu. Teploty se začínají zvyšovat a pohybují se kolem 10-15 stupňů Celsia. Toto období je ideální pro procházky po okolí hradu a návštěvu historického centra města. Zároveň můžete vychutnat večery v místních restauracích a posedět venku.

Nuremberg Castle je opravdu působivou památkou ať už za slunečného léta nebo v zimě pokryté sněhem. Ať je jakékoli počasí, jeho návštěva vždy stojí za to!


Letenka Německo Nuremberg Castle


Letenka do Německa je již dlouho oblíbenou volbou mezi cestovateli. A co byste řekli na to, vyrazit na výlet za hranice do starobylého města Norimberk a navštívit tamní hrad? Pokud vás zajímá historie, krásné výhledy a kulinářské zážitky, pak je Nuremberg Castle tím pravým místem pro vás.

Hrad se nachází v centru Norimberku a je jedním z nejvýznamnějších památek města. Jeho historie sahá až do 11. století, kdy byl postaven jako královský palác. Během staletí se hrad rozrůstal a přestavoval, takže nyní spojuje různé historické architektonické styly.

V současné době je zde rozsáhlé muzeum o historii hradu i města Norimberk. Můžete zde navštívit expozice zabývající se například středověkou architekturou, rybářskými technikami a historií zlatnictví. Samozřejmě se zde dozvíte mnoho o historii hradu samotného, o jeho postavení začátkem 11. století až po současnost.

Vstup do muzea není zcela bezplatný, ale cena je více než přijatelná. Stejně tak můžete za velmi příznivou cenu navštívit i zdejší výstavní sál, kde jsou vystaveny různé umělecké sbírky, včetně sbírek starých knih.

Pokud se sem vypravíte s dětmi, určitě je potěší fakt, že se zde každé neděli pořádá speciální prohlídka pro rodiny s dětmi. Během této prohlídky si mohou maličcí vyzkoušet různé historické řemesla a prohlédnout si hrad zblízka.

Nuremberg Castle je také velmi oblíbenou destinací pro věnování se gastronomii. V městě se nachází řada tradičních restaurací, kde si můžete vychutnat našechníkaná jídla a typické místní speciality. Ať už si vyberete něco lehčího jako klobásu nebo knedlo-zelo, nebo se rozhodnete pro nějaký skvěle upravený tradiční pokrm, jistě nebudete zklamáni.

Celkově je Nuremberg Castle výjimečným místem, které rozhodně stojí za návštěvu. Nezapomeňte si dopřát dostatek času, abyste se mohli v klidu procházet historickými místy, zkoumat jednotlivé výstavy a ochutnat místní kulinářské speciality. Toto místo se rozhodně řadí mezi nejvýraznější z hlediska kulturních památek v celé Německu.


Dovolená Německo Nuremberg Castle


Dovolená v Německu: Nuremberský hrad jako perfektní turistická destinace

Německo je známé svou bohatou historií a malebnými městy, která lákají turisty z celého světa. Jedním z takových míst je i Nuremberg, který je domovem slavného Nuremberského hradu - jedné z nejvýznamnějších historických zajímavostí regionu. Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou v Německu, určitě byste neměli vynechat tuto úchvatnou turistickou atrakci.

Nuremberský hrad se nachází v centru města Nuremberg a je jednou z nejnavštěvovanějších památek v Německu. Již z dálky působí impozantním dojmem svou mohutnou architekturou a opevněnými zdmi. Hrad je známý svou bohatou historií, která sahá až do roku 1050, kdy byl postaven. Byl používán jako královské sídlo a v průběhu staletí sloužil jako rezidence různých německých císařů.

V současné době je Nuremberský hrad otevřen veřejnosti a poskytuje návštěvníkům možnost prozkoumat jeho historické komnaty, mauzolea a muzea. Jednou z nejzajímavějších atrakcí je tzv. Císařský hrad, který je považován za jednu z nejlépe dochovaných císařských rezidencí v Evropě. Navštívit můžete také Dohledovou věž, která nabízí úchvatný výhled na město a okolní krajinu.

Nuremberský hrad je také známý svými množstvím tradičních německých obchodů a restaurací, kde si můžete vychutnat místní kulinářské speciality, včetně známých německých klobás a piva. Pro milovníky památek je také k dispozici několik dalších historických míst v blízkosti hradu, včetně gotického kostela Sebalduskirche a židovské čtvrti s muzeem Doko-Center.

Pokud si plánujete dovolenou v Německu, navštěva Nuremberského hradu by měla být na vašem seznamu povinných zastávek. Jeho architektura, historie a okolní atmosféra vás okouzlí a poskytne vám nezapomenutelný zážitek. Nejenže se zde můžete dozvědět spousty zajímavostí o německé historii, ale také se procházet úzkými uličkami a vnímat přítomnost minulosti.

Nuremberský hrad je dokonalým příkladem toho, jaké poklady Německo nabízí v oblasti historických a kulturních památek. Takže se připravte na úžasnou dovolenou a nezapomeňte zařadit Nuremberský hrad na svůj itinerář - tato destinace vás nezklame!


Ubytování Německo Nuremberg Castle


Nuremberg Castle je ohromující historická pevnost nacházející se v německém městě Norimberk. Toto impozantní stavení je významnou atrakcí pro turisty, kteří se přijedou pokochat jeho nádhernou architekturou a bohatou historií.

Pozoruhodná stavba byla postavena v 11. století a sloužila jako rezidence císařů Svaté říše římské. Nuremberg byl v tomto období velmi významným městem, a proto nebylo nic překvapivého na tom, že zde sídlili mnozí významní panovníci. Hrad se nachází na vyvýšeném kopci nad městem a nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Dochovaná část pevnosti zahrnuje impozantní Hlavní palác, který se nachází na východní straně areálu. Tento palác je považován za ikonu středověké architektury a je bohatě zdobený v typickém gotickém stylu. Na jeho fasádě můžeme vidět složité kamenné tesané detaily a vysoká okna s výhledem na město. Interiéry hradu jsou rovněž neopakovatelné, s bohatě zdobenými místnostmi a krásným nábytkem.

Další zajímavou částí Nuremberg Castle je tzv. Křídlo císařů, které sloužilo jako sídlo pro mnoho císařů a králů v minulosti. Tato část pevnosti je otevřena pro veřejnost a nabízí muzejní expozici, která přináší návštěvníkům pohled do života a vlády panovníků. Mohou si zde prohlédnout korunovační klenoty, obrazy a další historické artefakty.

Pokud navštívíte Nuremberg Castle, určitě nevynechejte návštěvu Starého paláce. Tento palác byl postaven ve 14. století a sloužil jako obytný prostor pro krále a jeho rodinu. V současné době je zde přístupná malá část paláce jako muzeum, kde si můžete prohlédnout výstavu o historii paláce a jeho původním vybavení.

Celkově je Nuremberg Castle jednou z nejvíce fascinujících historických památek v Německu. Přijďte a prozkoumejte jeho úchvatné architektonické detaily, vychutnejte si nádherné výhledy na město a pronikněte do historie tohoto jedinečného místa. Vaše návštěva Nuremberg Castle vás zcela jistě nadchne a nezapomenutelný zážitek vás čeká.


Nejčastější dotazy a odpovědi Německo Nuremberg Castle


1. Jak se dostat na hrad Nürnberg?
- Hrad Nürnberg se nachází ve stejnojmenném městě v Německu. Nejjednodušší způsob, jak se tam dostat, je letět na letiště Norimberk, a odtud pokračovat tramvají č. 4 nebo 6 směrem na zastávku Nürnberg Tiergärtnertor. Poté je hrad snadno dostupný pěšky.

2. Jaké jsou provozní hodiny hradu Nürnberg?
- Hrad Nürnberg je otevřen každý den od 9:00 do 18:00 hodin, s posledním vstupem v 17:30 hodin. Během některých svátků a mimo sezónu se mohou hodiny provozu mírně lišit.

3. Kolik stojí vstupné na hrad Nürnberg?
- Vstupné na hrad Nürnberg se liší v závislosti na věku a typu návštěvníka. Standardní vstupné pro dospělé je kolem 7-10 eur, pro děti a studenty slevy jsou dostupné. Existují také různé vstupenky kombinující vstup na hrad s dalšími atrakcemi v okolí.

4. Kolik času si mám naplánovat pro prohlídku hradu Nürnberg?
- Prohlídka hradu Nürnberg obvykle trvá kolem 2-3 hodin. Závisí to však na individuálních preferencích a zájmech návštěvníka.

5. Co mohu očekávat při návštěvě hradu Nürnberg?
- Při návštěvě hradu Nürnberg se můžete těšit na prohlídku rozsáhlého komplexu s historickými budovami a výhledy na město. Můžete navštívit hradní muzeum, které dokumentuje historii hradu a regionu, a procházet se po hradních nádvořích a věžích.

6. Je na hradě Nürnberg přístupné parkoviště?
- Ano, na hradě Nürnberg jsou k dispozici parkovací místa pro návštěvníky. V blízkosti hradu se nachází parkoviště, které je přístupné za symbolický poplatek.

7. Je přístup na hrad Nürnberg vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí?
- Bohužel, hrad Nürnberg je postaven na kopci a pohyb po něm může být náročný pro osoby s omezenou pohyblivostí. Existují však vyhrazené parkovací místa a rampy pro vozíčkáře, které usnadňují přístup k hradu.

8. Můžu si najmout průvodce na prohlídku hradu Nürnberg?
- Ano, na hradě Nürnberg je možné si najmout průvodce, kteří vám poskytnou podrobné informace o historii a zajímavostech hradu. Průvodcové jsou k dispozici v různých jazycích, včetně angličtiny.

9. Je na hradě Nürnberg možné si odpočinout nebo se občerstvit?
- Ano, na hradě Nürnberg se nachází kavárna a restaurace, kde si můžete odpočinout, občerstvit se a vychutnat si tradiční německou kuchyni.

10. Co ještě v okolí hradu Nürnberg stojí za vidění?
- V okolí hradu Nürnberg se nachází další zajímavé atrakce, jako je Norimberské hračkářství, Albrecht-Dürer-Haus (dům umělce Albrechta Dürera), Norimberské muzeum nebo světoznámý vánoční trh Christkindlesmarkt.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky