Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Mjanmarsko (Barma) Taunggyi

Dovolená Mjanmarsko (Barma) Taunggyi


Mjanmarsko, známé také jako Barma, je fascinující destinací pro dovolenou. Taunggyi, hlavní město oblasti Shan State, je jedním z nejpopulárnějších cílů turistů.

Taunggyi se nachází v nadmořské výšce 1 430 metrů a nabízí nádherné výhledy na okolní hory a údolí. Město je známé svou bohatou historií a kulturou, která se prolíná s moderním vývojem.

Jednou z největších atrakcí Taunggyi je jejich Tazaungdaing festival, který trvá několik dní a koná se v listopadu. Festival je spojen s oslavou plného měsíce a přináší mnoho tradičních tanců, hudby a barevných průvodů. Lidé nosí tradiční kostýmy a připravují speciální sladké pokrmy nazývané mont lin maya. Festival také zahrnuje závody horkovzdušných balónů, které jsou velmi populární mezi turisty.

Další zajímavou atrakcí je Hledan Shin Pagoda, která se nachází na vrcholu kopce v Taunggyi. Tato pagoda je významným poutním místem pro buddhisty a poskytuje nádherný výhled na město. Návštěvníci mají možnost se seznámit s tichou a klidnou atmosférou místa a obdivovat bohatou výzdobu pagody, která zahrnuje drahokamy a zlaté vyobrazení Buddhy.

Pro dobrodružné turisty je v okolí Taunggyi mnoho možností pro trekking a prozkoumávání okolních hor. Shan State je domovem mnoha etnických menšin, což vytváří rozmanitý a zajímavý kulturní mix. Turisté mají možnost navštívit tradiční horské vesnice a přírodní rezervace, kde se nacházejí horská jezera a vodopády.

Taunggyi také nabízí bohaté možnosti nákupu na místních trzích. Můžete zde zakoupit tradiční řemesla, oblečení a suvenýry. Navštívíte-li trh v pravý čas, uvidíte mnoho barevných stánků a street food prodejců, kteří nabízejí tradiční místní jídla.

Při návštěvě Taunggyi nezapomeňte navštívit také přilehlé kláštery a chrámy, které jsou důležitou součástí kultury Mjanmarska. Lidé zde žijí ve značně odlišných podmínkách od zbytku země, takže návštěva Taunggyi vám poskytne jedinečné a autentické zážitky.

Mjanmarsko ještě není tak turisticky vyhledávanou destinací jako jiné země jihovýchodní Asie, což znamená, že Taunggyi a jeho okolí zatím nejsou přeplněné turisty. To vám umožní prožít skutečný kousek místní kultury a životního stylu. Dovolená v Taunggyi vám skýtá možnost objevovat krásy této země, ať už se jedná o její přírodu, historii, kulturu nebo tradiční festivaly.


Letenka Mjanmarsko (Barma) Taunggyi


Cestování je jednou z nejzábavnějších a nejlepších způsobů, jak prozkoumat svět a objevovat nové kultury a místa. Když hledáte neobvyklé a exotické místo, kam byste mohli cestovat, Mjanmarsko (Barma) může být pro vás to pravé. Tato země nabízí krásné a zázračné místa, jako je Taunggyi, a díky existenci letenek získáte možnost prozkoumat tuto zvláštní část světa.

Taunggyi je hlavním městem státu Shan v Mjanmarsku a má okouzlující kouzlo, které ji odlišuje od ostatních měst v zemi. Město se nachází v nadmořské výšce 1 436 metrů a je obklopeno zelenými pláními, které jsou pokryty pastvinami a zemědělskými oblastmi. Navštívíte-li Taunggyi, uvidíte , že město je bývalou koloniální metropolí, které je plné kulturního dědictví a historických památek.

Nejlepší způsob, jak se dostat do Taunggyi, je prostřednictvím letenek, které jsou k dispozici u mnoha leteckých společností. Letenky jsou k dispozici z celého světa a mohou být objednány online nebo prostřednictvím cestovní kanceláře.

Jakmile přistanete v Taunggyi, budete zcela okouzleni krásou tohoto místa. Město se pyšní řadou kulturních atrakcí a památek, včetně Thibawovy knihovny (Thibaw's Library), Phaung Daw U Pagody, která je nejposvátnějším místem v celém státě Shan, a náměstím Panglong, které je místem, kde byla v roce 1947 podepsána Panglongská dohoda.

Kromě kulturních atrakcí je Taunggyi také obklopen krásnou přírodou. Můžete se vydát na procházku po okolních kopcích a obdivovat obrovské rýžové terasy. Pokud máte rádi outdoorové aktivity, můžete si pronajmout kolo a prozkoumat venkovské cesty nebo si zajezdit na slonech, což je nezapomenutelná zážitkem.

Kromě toho, Taunggyi je také prostředním bodem mnoha festivalů, jako je například festival balónů, který se koná každý rok, a který láká turisty z celého světa. Tento festival je plný krásně vyzdobených balónů, které v noci létají nad městem.

Celkově lze říci, že návštěva Taunggyi v Mjanmarsku je pro každého nezapomenutelným zážitkem. Proto nenechte ujít příležitost navštívit toto magické místo, které si zaslouží vaši pozornost a zájem. A vyrazit můžete prostřednictvím letenek k dispozici u několika leteckých společností, které vás doveou přímo do centra Taunggyi.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Taunggyi


Q: Kde se nachází Taunggyi a jak se tam dostanu?
A: Taunggyi se nachází v centrální oblasti Mjanmarska a nejlepší způsob, jak se tam dostat, je přes letiště Heho, což je asi hodinu jízdy autem od Taunggyi.

Q: Jaké jsou nejlepší místa ke navštívení v Taunggyi?
A: Nejlepšími místy k návštěvě jsou Inle Lake, kde si můžete prohlédnout tradiční vesničky a krojení lidí, nebo Kakku Pagoda Complex, kde se nachází stovky starobylých pagod.

Q: Jaké jsou tradiční místní jídla v Taunggyi?
A: Tradiční jídla v Taunggyi jsou mimo jiné Shan Noodle, které se podávají s kuřecím masem nebo hovězím masem a jsou často ochucena kořením, nebo Mohinga, rybí polévka s rýžovými nudlemi, zeleninou a kořením.

Q: Je v Taunggyi bezpečno cestovat?
A: Obecně vzato, Taunggyi je bezpečné místo k návštěvě, ale zároveň se doporučuje být opatrný kvůli možným politickým nepokojům v celé zemi.

Q: Jaké jsou nejlepší měsíce k návštěvě Taunggyi?
A: Nejlepšími měsíci k návštěvě Taunggyi jsou říjen a listopad, kdy se zde koná každoroční festival balonů Taunggyi Tazaungdaing Festival.


Počasí Mjanmarsko (Barma) Taunggyi


Mjanmarsko, známé také jako Barma, je země v jihovýchodní Asii, která nabízí rozmanité klimatické podmínky. V článku se zaměříme na počasí ve městě Taunggyi, které se nachází ve středu země.

Taunggyi se nachází ve výšce přibližně 1500 metrů nad mořem, což ovlivňuje jeho klima. Město se nachází v horské oblasti, což znamená, že teploty jsou zde mírnější než v nížinatých částech Mjanmarska. Průměrná roční teplota se pohybuje mezi 20 a 25 stupni Celsia.

Na rozdíl od nížinatých oblastí, kde je období monzunů dobou nejintenzivnějšího dešťového období, v Taunggyi jsou srážky rozloženy celoročně. Nejvlhčí měsíce jsou červenec a srpen, kdy průměrné srážky dosahují výšky 400 až 500 mm. Srážkové úhrny klesají na přelomu letního a zimního období, kdy průměrné srážky činí pouhých 10 až 20 mm měsíčně.

Zima v Taunggyi přináší mírné ochlazení s průměrnými teplotami kolem 15 až 20 stupňů Celsia. Chladné ranní a večerní teploty jsou běžné a teplota může jít i pod bod mrazu. Oblékaní se v teplejších vrstvách je v této době vhodné.

Na jaře se teploty postupně zvyšují a dosahují svého vrcholu v březnu a dubnu, kdy se teploty mohou pohybovat kolem 25 až 30 stupňů Celsia. Je to ideální doba pro návštěvu Taunggyi, protože po zimě se příroda probouzí, kvetou květiny a zeleň je nádherná.

Letní období, které přichází v květnu a trvá až do září, je charakterizováno vysokými teplotami a vyššími srážkami. Průměrné teploty se pohybují kolem 30 až 35 stupňů Celsia, přičemž teplota se může v některých dnech vyšplhat i nad 40 stupňů Celsia. To je nejlepší období pro návštěvu hor v okolí Taunggyi, kdy je možné se vyhnout vysokým teplotám nížinatých oblastí.

Podzim je ve městě Taunggyi poměrně mírný, s teplotami kolem 25 až 30 stupňů Celsia. Srážky se snižují a období sucha se blíží.

Pokud plánujete návštěvu Taunggyi, nezapomeňte zkontrolovat aktuální předpověď počasí, neboť se může výrazně lišit v závislosti na ročním období.


Ubytování Mjanmarsko (Barma) Taunggyi


Pokud plánujete cestu do Mjanmarska (Barmy) a hledáte zajímavé místo k ubytování, město Taunggyi by mohlo být skvělou volbou. Taunggyi je hlavním městem státu Shan, které se nachází v centrální části Mjanmarska.

Taunggyi je známé především díky své jedinečné kultuře a krásné krajině. Město se rozkládá ve výšce přes 1 400 metrů nad mořem, takže zdejší klima je příjemně chladné, což je ideální útočiště pro ty, kteří se vyhýbají horkým letním teplotám.

V Taunggyi můžete najít různé typy ubytování, které vyhovují každému rozpočtu a preferencím. Od levných hostitelů a penzionů až po luxusní hotely, je zde dostatek možností.

Pokud se rozhodnete zůstat v centru města, budete mít přístup k místním obchodům, restauracím a trhům, které jsou plné místních specialit a suvenýrů. Můžete také navštívit trh Taunggyi, který je jedním z největších a nejrušnějších trhů ve státě Shan.

Pro ty, kteří preferují klidnější ubytování, jsou k dispozici hotely na okraji města, které nabízejí krásný výhled na místní krajinu. Tato místa jsou ideální pro ty, kteří si chtějí vychutnat přírodu a klid po náročném dni plném prozkoumávání.

Nezapomeňte navštívit také místní chrám Naung Taw Gyi, který je hlavní atrakcí Taunggyi. Tento chrám je známý svou obrovskou buddhistickou sochou, která je považována za jednu z největších na světě. Místní obyvatelé se modlí a provádějí náboženské obřady u sochy, kterou byste měli zhlédnout, pokud máte zájem o místní kulturu a náboženství.

Pokud hledáte dobrodružství, můžete se také vydat na výlet do okolních hor. Taunggyi je ideálním výchozím bodem pro tůry do horských vesnic a krásných přírodních scenérií. Můžete se projet na kole, pěšky nebo si dokonce najmout místního průvodce, který vám ukáže skryté klenoty této oblasti.

V Taunggyi také můžete navštívit každoroční festival světla, který se koná v listopadu a je považován za jeden z největších festivalů v Mjanmarsku. Během této doby je město osvětleno tisíci lampami a probíhají různé kulturní aktivity a ceremoniály. Je to opravdový zážitek, který byste neměli propásnout, pokud máte možnost být v Taunggyi v této době.

V Taunggyi máte tedy mnoho možností pro ubytování a spoustu aktivit, kterými si můžete zpestřit svůj pobyt. Ať už jste zde na kratší výlet nebo plánujete delší dovolenou, Taunggyi vám nabízí vše, co potřebujete pro skvělý zážitek z Mjanmarska.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky