Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Gabon Libreville (hlavní město)

Počasí Gabon Libreville (hlavní město)


Gabon, malá země nacházející se v západní Africe, má tropické podnebí s výraznými obdobími sucha a dešťů. Hlavní město země, Libreville, není výjimkou. Libreville je známé svým teplým a vlhkým počasím po většinu roku.

Celoročně se v Libreville drží vysoké teploty. Průměrná teplota v období dešťů se pohybuje mezi 24 až 28 stupni Celsia, zatímco v období sucha se teploty mohou vyšplhat až na 30 stupňů Celsia. Jelikož město leží na pobřeží Atlantského oceánu, vlhkost vzduchu je zde vysoká, což vytváří pocit dusna a ztíženého dýchání. Přestože se teploty nezměří tak vysoké jako v některých jiných oblastech Afriky, vysoká vlhkost může navodit pocit extrémního tepla.

Jednou z hlavních charakteristik počasí v Libreville jsou období dešťů. Deštivá sezóna trvá většinou od října do května, s nejintenzivnějším dešťovým obdobím mezi březnem a květnem. Během těchto měsíců se může průměrně ročně napršet až 2800 mm srážek. To vytváří bujnou vegetaci a zelené krajinu, která je typická pro tuto oblast.

Období sucha přichází mezi červnem a zářím. Během těchto měsíců je srážkový úhrn výrazně nižší a deště jsou vzácnější. To způsobuje, že se město občas setkává s nedostatkem vody, a proto se musí spolehnout na zásobování vodou ze zdrojů mimo město.

Gabon a město Libreville jsou také náchylné na tropické bouřky a občasné tornáda. Tyto přírodní jevy jsou nejčastější během dešťové sezóny. Místní obyvatelé se na ně musí připravit a dodržovat varování ohledně možných škodlivých účinků těchto bouřek.

Turisté, kteří navštěvují Libreville, by se měli přizpůsobit místnímu počasí. Doporučuje se nosit lehké oblečení a vybavení proti hmyzu, protože těch je zde hojně kvůli vysoké vlhkosti. Přestože počasí může být náročné, přírodní krása a půvab Gabonu stojí za to riskovat pocit dusna a občasných dešťů.

V závěru lze tedy říci, že počasí v Libreville, hlavním městě Gabonu, je typicky tropické s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí během celého roku. Deštivá období se vyskytují od října do května, zatímco období sucha přichází mezi červnem a zářím. Místní obyvatelé a turisté vědí, že je důležité přizpůsobit se tomuto počasí a přijmout opatření k ochraně před přírodními jevy, jako jsou tropické bouřky a tornáda.


Letenka Gabon Libreville (hlavní město)


Gabon je země v západní Africe, která má mnoho kouzel a krás k objevení. Hlavním městem Gabonu je město Libreville, což je moderní město s bohatou historií a množstvím turistických atrakcí.

Jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat do Libreville, je letecky. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety z různých částí světa do Libreville. Pokud hledáte levné letenky, můžete se rozhodnout letět během mimo sezónu nebo například využít slevové akce.

Při příletu do Libreville se můžete těšit na nádherné výhledy na zátoku a město. Letiště Leon Mba International je velmi moderní a dobře vybavené, takže se nemusíte obávat žádných nevyřešených problémů.

V Libreville se můžete těšit na mnoho zajímavých míst k návštěvě. Můžete navštívit muzeum umění, kde se můžete podívat na díla afrických umělců. Můžete také navštívit národní park Pongara, kde můžete vidět slony, buvoly, gorily a další úžasné zvířata.

Pokud máte rádi vodu, můžete si pronajmout lodě a projíždět zátokou. Můžete si také užít slunce a relaxovat na jedné z mnoha pláží v okolí.

Pro ty, kteří rádi nakupují, nabízí město mnoho obchodů a trhů, kde můžete koupit místní zboží, oblečení a suvenýry.

Gabon je krásná země, plná přírodních krás a město Libreville je toho dokonalým příkladem. Pokud plánujete cestu do této části Afriky, určitě si užijete všechny překvapující a vzrušující zážitky, které tato oblast nabízí. Letenka do Libreville může být za dobrou cenu, takže neváhejte a vydejte se do tohoto krásného a fascinujícího města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Libreville (hlavní město)


1) Jak se jmenuje hlavní město Gabonu?
- Hlavní město Gabonu se jmenuje Libreville.

2) Kolik obyvatel má město Libreville?
- Podle odhadu z roku 2021 má město Libreville přibližně 800 000 obyvatel.

3) Jaká je oficiální mluvená řeč v Gabonu?
- Oficiální mluvenou řečí v Gabonu je francouzština.

4) Jaký je geografický poloha města Libreville?
- Město Libreville se nachází na západním pobřeží Gabonu, nedaleko Equatoru.

5) Jaké jsou turistické atrakce v Libreville?
- V Libreville můžete navštívit Gorilla rovníkovou, Plage du lagon, Nároční dům Gabonu, národní park Akanda a mnoho dalších zajímavých míst.

6) Jaká je klimatická situace v Libreville?
- Libreville má vlhké tropické klima s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí v průběhu celého roku.

7) Jak se dostat do Libreville z mezinárodního letiště?
- Z mezinárodního letiště Libreville lze do města cestovat taxíkem, pronajatým vozem nebo případně veřejnou dopravou, jako jsou autobusy.

8) Mohu získat víza přímo na letišti v Libreville?
- Cestovatelé do Gabonu by měli získat víza předem ve své zemi. Na letišti v Libreville lze obvykle získat víza pouze za zvláštních okolností.

9) Kolik je časový posun v Libreville ve srovnání s GMT?
- Libreville se nachází ve středoafrickém čase (UTC +1), což znamená, že má časový posun o jednu hodinu před Greenwichským středním časem.

10) Jaké jsou nejbližší a největší letiště k Libreville?
- Nejbližším a největším letištěm v blízkosti Libreville je Mezinárodní letiště Leon Mba.


Dovolená Gabon Libreville (hlavní město)


Gabon je malebná země nacházející se na západním pobřeží Afriky. Považuje se za jednoho z najvíce přírodně bohatých a biodiverzitou bohatých zemí na světě. A pokud hledáte exotickou dovolenou zasazenou do neuvěřitelné přírody a kultury, nemůžete si nechat ujít návštěvu hlavního města Gabonu - Libreville.

Libreville se nachází na břehu Atlantského oceánu a je nejen správním, ale také obchodním a ekonomickým centrem Gabonu. S jeho bohatým kulturním dědictvím a moderními vlivy je Libreville atraktivní destinací pro turisty z celého světa.

Jednou z hlavních atrakcí Libreville je Národní park Akanda. Tento park se rozprostírá na více než 540 km² a je domovem řady ohrožených druhů zvířat, včetně goril, slonů, krokodýlů a více než 400 druhů ptáků. Procházka po těchto úchvatných lesích a pozorování vzácných živočichů je zážitkem, který si turisté nenechají ujít.

Dalším lákadlem pro návštěvníky je Muzeum umění a tradic Gabonu, které se nachází v centru Libreville. To nabízí neuvěřitelnou sbírku místních uměleckých děl, soch, keramiky a tradičních předmětů. Tato expozice poskytuje bohatý vhled do kulturního dědictví Gabonu a představuje uměleckou tvořivost místního obyvatelstva.

Příznivci plážové dovolené si mohou užít nádherné písečné pláže, které obklopují Libreville. Pláž Pointe-Denis nabízí dokonalou kombinaci poklidného pobřeží, teplého moře a úchvatných výhledů. Turisté zde mohou relaxovat na pláži, zaplavat si nebo si vychutnat skvělé mořské plody v jedné z místních restaurací.

Pro milovníky architektury je tu mnoho skvostů, které stojí za návštěvu. Palác předsedy je jedním z nejvýznamnějších budov ve městě a představuje koloniální architekturu s moderními prvky. Katedrála St. Michaela zase přitahuje svými mohutnými věžemi a nádhernou zahradou. Procházka historickými uličkami města odhalí řadu barevných a živočišných fasád, které dodávají Libreville jedinečný a půvabný charakter.

Pohostinnost místních lidí je dalším důvodem, proč si návštěvu Libreville užít. Gaboňané jsou známí svou vřelostí a ochotou pomoci turistům. Navázání kontaktu s místními obyvateli může poskytnout autentickou a nezapomenutelnou dovolenou.

Gabon Libreville je skvělou volbou pro dovolenou, pokud hledáte kombinaci exotické přírody, bohatého kulturního dědictví a relaxace na pláži. Bez ohledu na vaše preference, Libreville určitě dokáže uspokojit každého návštěvníka.


Ubytování Gabon Libreville (hlavní město)


Gabon je země nacházející se ve střední Africe, kde hlavním městem je Libreville. Toto město má mnoho kouzel a zajímavostí, které přitahují každý rok mnoho turistů. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, je toto krátké shrnutí o ubytování Libreville jako příjemná příručka pro vás.

Výběr ubytování v Libreville může být lehce náročný, protože nabídka je poměrně široká a různorodá. Vzájemně se liší co do způsobu ubytování, cen a umístění. Nicméně většina z nich je čistá, udržovaná a nabízí služby, jako například snídani a Wi-Fi připojení, což je pro turisty velmi důležité.

Jednou z možností ubytování je hotel Meridien Re-Ndama. Nachází se v centru města a má nabídku jednolůžkových pokojů, dvoulůžkových pokojů a apartmánů. Hotel poskytuje parkování zdarma, takže pokud cestujete autem, je to určitě výhodou. V blízkosti hotelu se nachází mnoho barů, restaurací a dalších kulturních památek.

Další zajímavou možností je hotel La Baie des Tortues Luth. Je ideální pro ty, kteří hledají pohodlí a klid. Hotel se nachází v přírodním parku, takže si můžete užívat krásy přírody. Tento hotel nabízí mnoho zábavy, jako například vodní sporty, jízdy na koni, kulečník a mnoho dalšího. K dispozici jsou jednolůžkové, dvoulůžkové pokoje a také apartmány.

Další velmi oblíbená možnost je hotel Le Patio. Nachází se v centru města a nabízí stylové a moderní pokoje. Tenhle hotel je ideální pro turisty, kteří chtějí strávit čas v centru města a poznávat blízké okolí. K dispozici jsou jednolůžkové, dvoulůžkové pokoje a také apartmány.

V blízkosti Libreville se nachází také mnoho čistých a pěkných hotelů, jako například hotel Royal Palm, hotel Park Inn nebo hotel Nomad. Tyto hotely nabízejí mnoho služeb, jako například koupaliště, sály pro relaxaci nebo také sauny. Tyto hotely jsou také snadno dostupné a stojí za návštěvu.

Celkově lze tedy shrnout, že v Libreville je mnoho možností pro kvalitní a pohodlné ubytování. Záleží jen na vašich potřebách a preferencích. Bez ohledu na to, jaký hotel zvolíte, máte zaručeno příjemné a nezapomenutelné ubytování v Gabonu.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky