Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Moldavsko Chișinău

Počasí Moldavsko Chișinău


Chișinău je hlavním městem Moldavska a zároveň největším městem této země. Nachází se v centru Moldavska a je obklopeno malebnou krajinou. Pokud se chystáte do Chișinău, je důležité znát místní klimatické podmínky.

Moldavsko má kontinentální klima s výraznými změnami počasí mezi jednotlivými ročními obdobími. Letní teploty v Chișinău se pohybují mezi 25°C až 35°C a průměrná teplota se pohybuje kolem 28°C. Zimy jsou chladné s průměrnými teplotami kolem 0°C. V nejchladnějších dnech se mohou teploty snížit až k -10°C. Nejlepší čas k návštěvě Chișinău je jaro a podzim, kdy jsou teploty příjemné a příroda je plná jarního květu nebo podzimních barev.

Srážky v Chișinău jsou rovnoměrně rozložené po celém roce, ale nejvíce srážek spadne na jaře a na začátku léta. Průměrné srážky se pohybují kolem 40 až 60 mm za měsíc. V zimě může sněhová pokrývka přetrvávat několik dní, ale sněhové srážky nejsou tak časté jako dešťové srážky.

Vyšší nadmořská výška Chișinău ovlivňuje místní klima. Na okraji města se nachází Codru, který slouží jako přírodní překážka pro větry. Díky tomu je Chișinău chráněno před extrémnějšími povětrnostními podmínkami a vítr je zde mírnější než ve vnitrozemí země.

Pokud se chystáte na výlet do Chișinău, doporučuje se obléct se vrstvami, protože počasí se může rychle měnit. Mít s sebou i deštník nebo pláštěnku je také dobrým nápadem, protože srážky se mohou vyskytnout nečekaně.

Celkově lze říci, že počasí v Chișinău je mírně kontinentální s teplými léty a chladnými zimami. Bez ohledu na to, kterou roční dobu navštívíte, určitě si užijete krásy města a okolní přírody Moldavska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Moldavsko Chișinău


1. Co je nejlepší dobou na návštěvu Moldavska a Chișinău?
Nejlepší dobou na návštěvu Moldavska a Chișinău je od května do října, kdy jsou teploty příjemné a více možností pro venkovní aktivity.

2. Jaký je hlavní jazyk v Moldavsku a Chișinău?
Hlavním jazykem v Moldavsku a Chișinău je moldavština, což je jazyk blízký rumunštině. Také se zde mluví rusky a ukrajinsky.

3. Jak se dostat z letiště do centra Chișinău?
Z letiště se do centra Chișinău můžete dostat autobusem, taxíkem nebo pronájem auta. Autobusy jezdí pravidelně a mají nízké ceny, zatímco taxíky jsou pohodlnější, ale dražší možností.

4. Jaké jsou nejznámější památky v Chișinău?
Mezi nejznámější památky v Chișinău patří katedrála Narození Panny Marie, náměstí Velkého národního shromáždění, Národní muzeum historie a etnografie Moldavska a Stadionul Republican.

5. Kde mohu ochutnat moldavskou kuchyni v Chișinău?
Moldavská kuchyně je k dispozici v mnoha restauracích v Chișinău, jako například v restauraci Andy's Pizza nebo Caravan. Můžete ochutnat tradiční jídla, jako je sarma (zavinuté listy zelí plněné mletým masem), placinta (tradiční moldavský koláč) a další.


Dovolená Moldavsko Chișinău


Moldavsko, malá vnitrozemská země v jihovýchodní Evropě, se stává stále populárnějším cílem pro dovolenou. A jedním z hlavních lákadel tohoto fascinujícího místa je jeho hlavní město Chișinău.

Chișinău je dynamické a moderní město s bohatou historií a kulturním dědictvím. Ať už jste milovníkem historie, kultury, gastronomie nebo jenom chcete zažít autentickou moldavskou atmosféru, v Chișinău najdete vše, co potřebujete.

Jednou z nejvýznamnějších památek v Chișinău je například národní muzeum dějin Moldavska, které nabízí fascinující pohled na historii země od pravěku po současnost. Pro ty, kteří preferují umění, je tu také národní muzeum výtvarných umění, které obsahuje sbírky maleb, soch a dalších artefaktů.

Zajímavou možností je navštívit také Stefanův Veliký náměstí, které je největším ve městě. Součástí náměstí je památník Stevana Velikého - významného moldavského vládce. Tato památka je symbolem moldavského národního hrdinství a je velmi oblíbená mezi obyvateli i turisty.

Pro milovníky přírody a venkovského prostředí je severně od Chișinău mnoho malebných vesnic a malebných krajinných oblastí. Vzkvétající vinice, horské oblasti a krásná jezera nabízejí ideální prostředí pro pěší turistiku, cyklistiku nebo jenom pro odpočinek a relaxaci.

Dalším nezapomenutelným zážitkem je návštěva Milestii Mici - největšího podzemního vinného sklepa na světě. Tento rozsáhlý systém tunelů je domovem pro tisíce lahví moldavského vína a je otevřený pro veřejnost. Pro milovníky vína je to opravdový ráj, kde si mohou vychutnat mnoho vzácných odrůd a prohlédnout si unikátní vinný sklep.

A jaké by bylo setkání s moldavskou kulturou beze slavné moldavské kuchyně? V Chișinău a okolních oblastech můžete ochutnat typická moldavská jídla, jako je placinta (tradiční listové těsto plněné sýrem nebo masem), mămăligă (kukuřičná kaše), sarmale (zelné závitky) a samozřejmě různé druhy moldavských vín.

Chișinău je také centrem nočního života, s mnoha kluby, bary a restauracemi, které nabízejí širokou škálu zábavy pro každého. Město se stává oblíbeným cílem pro mladé lidi, kteří chtějí zažít pestré a živé večerní atmosféru.

Pokud plánujete dovolenou v Moldavsku, nezapomeňte zahrnout Chișinău do seznamu míst, která chcete navštívit. Fascinující kultura, bohatá historie, nádherná příroda a vynikající jídlo vás rozhodně nezklamou. Navíc, cestování do Moldavska je stále cenově dostupné a turistický průmysl je stále ve vývoji, takže to je ideální čas na objevování tohoto skrytého klenotu východní Evropy.


Letenka Moldavsko Chișinău


Moldavsko, malá vnitrozemská země východní Evropy, není možná první volbou pro mnoho cestovatelů, kteří se rozhodují, kam vyrazit na dovolenou. Nicméně, Moldavsko má své vlastní skryté kouzlo a jedinečnou atmosféru, která je stojí za to objevovat. A samozřejmě, nejlepším způsobem, jak se tam dostat je cestovat letecky přímo do hlavního města Chișinău.

Moldavsko je známé pro své vinice a bohatou vinařskou tradici, která sahá až do starověku. Neexistuje nic lepšího než ochutnat lahodné moldavské víno přímo tam, kde je produkováno. Chișinău je místo, kde můžete navštívit a ochutnat mnoho místních vinic a účastnit se vinařských festivalů a degustací. Pro milovníky vína je to neuvěřitelná příležitost prozkoumat a zažít jedinečnou atmosféru vinic v Moldavsku.

Dalším důvodem, proč navštívit Chișinău, je jeho bohatá historie a architektonické památky. Město je plné nádherných budov a památek, které ukazují pestrost a rozmanitost moldavské kultury. Jednou z nejznámějších památek je například náměstí Nezávislosti, které je považováno za symbol města. Zde se nachází i významné historické budovy, jako je například arcibiskupský palác a několik muzeí.

Chișinău je také místem, kde můžete objevovat a poznávat moldavskou kuchyni. Moldavská kuchyně je bohatá na chutné a syté pokrmy, které vám zaručí skvělý kulturní zážitek. Nezapomeňte ochutnat tradiční jídla, jako jsou sarmale (zelné závitky plněné mletým masem a rýží), placinte (tradiční moldavské palačinky plněné sýrem nebo masem) a pochutnat si na domácím medovníku. Chișinău je plné útulných restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat tyto lahůdky.

Pokud hledáte něco odlišného a autentičtějšího, Chișinău v Moldavsku je naprosto skvělou volbou. Letenky do Moldavska jsou relativně cenově dostupné a let z většiny evropských měst trvá jen několik hodin. Navštěvovat méně známé cestovatelské destinace je vždy vzrušující a nezapomenutelné dobrodružství.

Naštěstí, díky moderním leteckým dopravním spojením je cestování mezi místy naší planety rychlejší a snazší než kdy dříve. A Moldavsko Chișinău není výjimkou. Takže pokud jste dobrodružného ducha a rádi objevujete skryté klenoty světa, nebojte se vydat se na cestu do Moldavska a objevte krásy Chișinău. Vaše dovolená nebo krátký výlet sem určitě stojí za to.


Ubytování Moldavsko Chișinău


Moldavsko, a zejména jeho hlavní město Chișinău, se stává stále populárnější turistickou destinací. Aby vám ubytování nezpůsobilo zbytečné starosti během vaší cesty, přinášíme vám několik tipů na to, jak si najít nejlepší možné ubytování v Moldavsku.

1. Vyhledejte si ubytování před cestou

Ačkoliv má Chișinău poměrně širokou nabídku ubytování, v letních měsících se mohou nejlepší ubytovací možnosti rychle zaplnit. Proto vám doporučujeme si vaše ubytování zarezervovat předem. Existuje mnoho prostředků, jak takový hotelový nebo hostelský pokoj najít. Nejobvyklejší je samozřejmě prohlédnout si recenze na Booking.com, AirBnB a dalších podobných stránkách.

2. Pokud hledáte něco levnějšího, rozhodně zvažte hostely

Pokud nechcete platit velké sumy za ubytování, neváhejte se rozhodnout pro některý z místních hostels – jsou cenově dostupné a často nabízejí zajímavou příležitost setkat se s dalšími cestovateli ze všech koutů světa.

3. Podívejte se na lokaci ubytování

Když hledáte ubytování v Chișinău, měli byste se zaměřit rovněž na jeho lokalitu. Pokud si chcete užít atmosféru města a místních restaurací a kaváren, zvažte ubytování ve středu města. Pokud ale hledáte více klidu a soukromí, měli byste zvážit ubytování mimo městské centrum.

4. Vyberte si hotel s dobrými recenzemi

Během hledání ubytování si nezapomeňte prohlédnout recenze ostatních hostů. Budete tak mít představu o tom, co si o daném hotelu myslí ostatní, a bude vám tak snazší rozhodnout se, zda to je pro vás to nejlepší místo k pobytu.

5. Využijte místní dopravu

Pokud se rozhodnete pro ubytování mimo centrum města, nemusí to znamenat, že budete ostře odděleni od veškerého dění. V Moldavsku funguje řada způsobů dopravy, takže se bez problémů dostanete kamkoliv s minimálními náklady.

V Moldavsku najdete řadu skvělých ubytovacích možností, ať už si vyberete hotel v centru města nebo hostel v okolí. Ať již se rozhodnete pro jakýkoliv typ ubytování, nezapomeňte si před cestou pozorně zkontrolovat jeho recenze a umístění, abyste si mohli naplno užít nezapomenutelnou dovolenou v Moldavsku.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky