Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Egypt Sharm El Sheikh Dahab

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Sharm El Sheikh Dahab


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Sharm El Sheikh a Dahab?

Nejlepší doba na návštěvu obou destinací je od září do května, kdy je teplota příjemnější a nejsou zde horké letní měsíce.

2. Jaké aktivity je možné v těchto místech podniknout?

Ve Sharm El Sheikh se můžete vynořovat, potápět, surfovat, plachtit, šnorchlovat a vychutnávat si krásnou plážovou atmosféru. V Dahab se můžete potápět a šnorchlovat v Rodeu, šnorchlovat a navštívit Káhiře či Petru.

3. Je možné najít v Sharm El Sheikh a Dahab ubytování v různých cenových kategoriích?

Ano, v obou destinacích je možné najít ubytování v různých cenových kategoriích, včetně luxusních hotelů a levných hostitelů.

4. Jak je v Sharm El Sheikh a Dahab dostupná doprava?

Doprava v Sharm El Sheikh a Dahab je poměrně snadná a lze využít taxi, místních autobusů nebo pronajmout automobil nebo motorku.

5. Je bezpečné cestovat do Sharm El Sheikh a Dahab?

Ano, obě destinace jsou považovány za bezpečné turistické cíle, ale je vždy vhodné dodržovat základní bezpečnostní opatření a sledovat aktuální upozornění a doporučení.


Počasí Egypt Sharm El Sheikh Dahab


Egypt Sharm El Sheikh Dahab je oblíbenou turistickou destinací ležící na Sinajském poloostrově v Egyptě. Tato oblast je známá svým teplým a slunečným počasím po většinu roku.

Sharm El Sheikh je jedním z nejpopulárnějších letovisek v Egyptě a láká turisty z celého světa díky svému nádhernému pobřeží Rudého moře. Město je zaslíbeným rájem pro milovníky potápění a šnorchlování, protože nabízí úchvatný podvodní svět s neuvěřitelnými korálovými útesy a pestrou škálou mořských živočichů.

Díky své poloze v regionu se Egypt Sharm El Sheikh Dahab může pochlubit příjemným a teplým počasím po většinu roku. Letní měsíce, které trvají od června do září, jsou nejteplejší s průměrnou teplotou kolem 30-35 °C. Během tohoto období je možné zažít velmi vysokou vlhkost, která se pohybuje okolo 70-80 %, což někdy může být nepohodlné. Sluneční svit je intenzivní a slunečních dnů je mnoho, což přináší ideální podmínky pro plážové aktivity a rozkošování na slunci.

Podzim (říjen a listopad) přináší mírnější počasí s teplotami se pohybujícími kolem 25-30 °C. V těchto měsících se také snižuje vlhkost a sluneční svit je stále dostatečný pro opalování a vodní aktivity.

Zima (prosinec až únor) je v Egyptě Sharm El Sheikh Dahab velmi příjemná s průměrnou teplotou mezi 20-25 °C. V těchto měsících je nejlepší čas na prozkoumávání místních atrakcí a výletů na poušť. V noci se teploty mohou snížit na příjemných 15 °C, takže je vhodné si s sebou vzít lehčí svetr či bundu.

Jaro (březen a duben) je dalším skvělým obdobím pro návštěvu Egypta Sharm El Sheikh Dahab. Teploty se zvyšují na 25-30 °C, vlhkost je stále relativně nízká a sluneční svit je dostatečný na vyhřívání na pláži. Toto období je také ideální pro potápění a šnorchlování, protože voda nedosahuje vysokých teplot.

Celkově vzato, Egypt Sharm El Sheikh Dahab nabízí skvělé počasí po většinu roku s teplými a slunečnými dny. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit tuto oblast, je důležité mít na paměti vhodné oblečení a dostatečnou ochranu před sluncem. Takže, jestliže plánujete dovolenou na Sinajském poloostrově, připravte se na slunečné a teplé počasí a užijte si všechny skvělé atrakce, které tato oblíbená turistická destinace nabízí.


Letenka Egypt Sharm El Sheikh Dahab


Egypt je jednou z oblíbených turistických destinací, především díky svým krásným plážím a bohatému kulturnímu dědictví. Mezi nejatraktivnější místa v Egyptě patří pohádková oblast Sharm El Sheikh Dahab. Pokud jste ještě nikdy nebyli v Egyptě a chystáte se na dovolenou, tento článek vám poskytne základní informace o této oblasti.

Sharm El Sheikh Dahab se nachází na Sinajském poloostrově a je známý svým úchvatným pobřežím Rudého moře. Jedná se o ideální místo pro ty, kteří touží po klidném a relaxačním odpočinku na pláži, ale také pro ty, kdo se zajímají o šnorchlování a potápění. Voda v Rudém moři je průzračná a obsahuje neuvěřitelnou rozmanitost korálů a mořského života.

Dahab je populárním místem pro příznivce potápění z celého světa. Existuje mnoho profesionálních potápěčských center, které nabízejí kurzy a výlety do nejlepších lokalit v okolí. Zde se můžete těšit na úžasné útesy, modrou lagunu a možnost pozorovat žraloky či delfíny.

Pokud máte rádi vodní aktivity, Sharm El Sheikh Dahab nabízí také možnost šnorchlování. Stačí si půjčit potřebné vybavení a za pár minut se můžete potápět mezi korály a exotickými rybami. V blízkosti se nachází i ikonické místo pro šnorchlování, zvané Modrá díra. Jedná se o jednu z nejznámějších potápěčských lokalit na světě, kde můžete zažít neuvěřitelné dobrodružství.

Nicméně Sharm El Sheikh Dahab není jen o vodních aktivitách. Pokud máte zájem o poznávání kultury a historie země, můžete navštívit i okolní pamětihodnosti. Na Sinaji se nacházejí známé biblické lokality, jako je hory Sinaj, kde Mojžíš přijal Desatero, a klášter svaté Kateřiny. Na těchto místech se budete cítit jako v jiném světě, plném historie a duchovnosti.

Letenky do Sharm El Sheikh Dahab jsou dostupné z různých evropských měst. Nejlepší způsob, jak najít nejvýhodnější ceny, je sledovat nabídky leteckých společností a využít tzv. last minute nabídky. Pokud plánujete letět v období mimo turistickou sezónu, můžete se těšit na nižší ceny.

Pokud hledáte dovolenou plnou slunce, moře, dobrodružství a odpočinku, Sharm El Sheikh Dahab by měl být na vrcholu vašeho seznamu. Nepropásněte příležitost poznat jedinečnou krásu Rudého moře a zároveň se ponořit do bohaté historie Egypta. Stačí si rezervovat letenky, sbalit kufry a vyrazit na nezapomenutelnou dovolenou v Sharm El Sheikh Dahab.


Ubytování Egypt Sharm El Sheikh Dahab


Egypt Sharm El Sheikh Dahab je oblíbenou destinací mezi cestovateli hledajícími sluneční a plážovou dovolenou. Nachází se v jižním Sinaji, východně od Káhiry, a nabízí návštěvníkům krásné pláže, úchvatné koralové útesy a působivou podvodní faunu a flóru.

Dahab je známý svým relaxačním a neformálním prostředím. Město leží na východním pobřeží poloostrova Sinaj a je obklopeno vysokými horami, což poskytuje ohromující výhledy a ideální podmínky pro horskou turistiku. Mezi nejpopulárnější aktivity patří potápění a šnorchlování.

Pláže v Dahabu jsou známé svou krásou a klidem. Jedna z nejnavštěvovanějších pláží je Lagoona, která nabízí teplou a klidnou vodu vhodnou pro šnorchlování. Další oblíbenou pláží je Mashraba, která je ideální pro odpočinek na slunci nebo pro procházky podél břehu. Pláži se zde také střídají malé restaurace a kavárny, kde si můžete vychutnat tradiční egyptská jídla.

Dahab je také světově proslulý svou podvodní flórou a faunou. Když se potápíte nebo šnorchlujete v Dahabu, budete mít možnost vidět ohromující koralové útesy a mnoho různých druhů ryb. Jedním z nejznámějších míst pro potápění je Modrá díra, jedno z nejnebezpečnějších míst na světě pro potápění, ale také jedno z nejpůsobivějších. Místní potápěčské školy nabízejí kurzy a výlety pro začátečníky i pokročilé potápěče.

Kromě slunečních koupelí a vodních aktivit nabízí Dahab také bohatou kulturu a historii. Můžete navštívit starobylá města jako je Káhira a jeho pyramidy, nebo se procházet úzkými uličkami Dahabu a objevovat místní trhy a obchody s tradičním zbožím.

Co se týče ubytování, Dahab nabízí širokou škálu možností, které vyhovují různým potřebám a rozpočtům. Najdete zde od luxusních resortů až po přátelské rodinné hotely. Vyzkoušejte například all-inclusive rezorty, které nabízejí širokou škálu zařízení od bazénů až po wellness centra. Pokud hledáte více autentické a levnější možnosti, můžete si vybrat z mnoha malých hotelů a apartmánů v centru města.

Egypt Sharm El Sheikh Dahab je skvělou volbou pro ty, kteří hledají sluneční dovolenou plnou aktivity a relaxace. S krásnými plážemi, úchvatnými koralovými útesy a bohatou kulturou je to destinace, která poskytuje nezapomenutelný zážitek. Ať už jste potápěč, šnorchlující milovník přírody nebo jen hledáte klidné místo na odpočinek, Dahab vám nabídne vše, co potřebujete.


Dovolená Egypt Sharm El Sheikh Dahab


Dovolená se stává jedním z nejoblíbenějších způsobů relaxace a odpočinku. Jedním z atraktivních míst pro dovolenou je Egypt, konkrétně město Sharm El Sheikh Dahab.

Sharm El Sheikh Dahab je malebný středisko nacházející se na Sinaji, což je poloostrov v Egyptě. S překrásnými plážemi, tyrkysovou vodou a bohatým korálovým útesem přímo u břehu je to ideální místo pro milovníky potápění a šnorchlování.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Sharm El Sheikh Dahab, můžete si zvolit ubytování v jednom z mnoha luxusních resortů, které nabízejí veškeré vybavení a služby pro pohodlný a relaxační pobyt. Některé z nich se nacházejí přímo u pláže, takže se můžete každý den probudit do krásného výhledu na moře.

Pokud hledáte dobrodružství, Sharm El Sheikh Dahab je také správným místem pro vás. Můžete se vydat na výlet do pouště Sinaj a prozkoumat starobylé koptské kláštery a posvátná místa. Nebo se můžete vydat na safari v poušti a zažít vzrušení z jízdy na velbloudovi.

Pro ty, kteří preferují vodní sporty, je zde mnoho možností. Potápění a šnorchlování jsou zde velmi populární díky bohatství korálového útesu a pestrosti mořského života. Můžete se také vydat na jízdu na lodi s prosklenou podlahou, abyste si mohli prohlédnout podmořský svět, aniž byste se museli potápět.

Ve večerních hodinách můžete v Sharm El Sheikh Dahab zažít noční život, který je plný restaurací, barů a klubů. Můžete si vychutnat tradiční egyptskou kuchyni nebo ochutnat mezinárodní speciality. Pokud máte rádi tanec, můžete si užít nezapomenutelný večer v jednom z mnoha tanečních klubů.

Dahab je také známý svou relaxační a klidnou atmosférou, takže pokud se chcete odpočinout a načerpat energii, je toto správné místo pro vás. Můžete si užívat lenošení na pláži, masáže nebo wellness procedury v luxusních lázních.

Sharm El Sheikh Dahab je skutečným rájem na zemi pro ty, kteří hledají dovolenou plnou krásy, dobrodružství a relaxace. Přírodní krásy, kulturní bohatství a pohostinnost egyptského lidu vám společně poskytnou nezapomenutelný zážitek. Takže neváhejte a vydejte se do tohoto malého ráje na Sinaji a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v Sharm El Sheikh Dahab.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky