Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Haiti Pointe-à-Pitre

Počasí Haiti Pointe-à-Pitre


Počasí Haiti Pointe-à-Pitre, hlavního města Guadeloupe, se výrazně liší od počasí v Evropě. Vzhledem k tomu, že Haiti Pointe-à-Pitre se nachází v Karibiku, může se očekávat teplé a vlhké klima s občasnými dešti a hurikány.

Nejteplejší období v roce jsou letní měsíce od května do října, během kterých se teplota po celý den pohybuje kolem 30°C a nocí neklesá pod 25°C. V zimních měsících se teplota pohybuje kolem 28°C během dne a 23°C v noci.

Srpnový měsíc je obvykle nejdeštivějším obdobím v roce, kdy se počet srážek zvyšuje a jsou časté bouřky. Mírnější období se nachází mezi listopadem a dubnem, během této doby jsou příležitostné deště a teploty jsou mnohem příjemnější.

Hurikány jsou také v Port-à-Pitre reálnou hrozbou. Nejvíce se vyskytují v období od června do listopadu, kdy oblast trpí špatnými větrnými podmínkami. Přestože je město neustále připraveno na tyto situace, je třeba být opatrný a sledovat vývoj počasí.

Celkově lze říci, že počasí Haiti Pointe-à-Pitre je ideálním prostředím pro ty, kteří milují teplé a slunečné počasí. I když jsou občasné deště během léta pravděpodobné, jsou často přerušeny slunci a teplou atmosférou. Pro ty, kteří se obávají hurikánů, je nezbytné sledovat předpověď počasí a být připraveni na nejhorší scénář. Nicméně, pokud budete věnovat pozornost těmto problémům, můžete se těšit na svou dovolenou v Port-à-Pitre a zážitky z krásného Karibiku.


Letenka Haiti Pointe-à-Pitre


Počínaje červencem 2022 bude mít Haiti novou leteckou spojení s Pointe-à-Pitre na Guadeloupe. Tuto novou trasu bude zprovoznovat letecká společnost Air Caraïbes.

Haiti, ostrovní země v Karibiku, je turistickým cílem, který leckterý cestovatel by si měl zahrnout do svého itineráře. Oblíbenými místy pro turisty jsou mimo jiné překrásné pláže, historická města a exotická vegetace.

Pro lety z Haiti do Pointe-à-Pitre na Guadeloupe bude k dispozici letový plán s přibližnou dobou letu cca 1 hodina a 40 minut. Guadeloupe, ostrov spojený s Francií, je velmi populárním letoviskem s nádhernými palmovými plážemi a skvělými možnostmi k potápění a šnorchlování.

Lety budou provozovány moderním letounem ATR 72-600, s kapacitou až 70 cestujících. Vnitřní výbava je velmi komfortní, s pohodlnými sedadly a moderním zábavním systémem.

Air Caraïbes je francouzská letecká společnost, která své zákazníky přepravuje po celé Karibiku a Francouzské Guyaně. Firma je známá pro vysokou úroveň servisu a pohodlí na palubě.

Pro ty, kteří se chtějí vydat na Haiti a Guadeloupe achtějí využít této nové letecké spojení, je doporučeno zakoupit si letenku během předprodeje, aby si zajistili co nejlepší ceny a vyhovující místa.

S novým leteckým spojením Haiti a Guadeloupe, cestovatelé a turisté mohou snadno cestovat mezi těmito dvěma krásnými karibskými ostrovy a objevovat krásy, které tyto ostrovy nabízejí. Letenky jsou nyní k dispozici na webových stránkách Air Caraïbes.


Nejčastější dotazy a odpovědi Haiti Pointe-à-Pitre


Několik nejčastějších otázek a odpovědí týkajících se Haitu Pointe-à-Pitre:

1. Jaké jsou nejlepší pláže v Pointe-à-Pitre?

Pointe-à-Pitre není pro své pláže příliš známé, ale můžete si užít koupání a slunění na plážích Grande-Terre nebo na blízkých ostrovech, jako je například ostrov Marie-Galante.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Pointe-à-Pitre?

Nejlepší doba k návštěvě Pointe-à-Pitre je od prosince do dubna, kdy jsou teploty příjemné a srážky jsou méně časté.

3. Kde se mohu ubytovat v Pointe-à-Pitre?

Pointe-à-Pitre nabízí různé typy ubytování, jako jsou hotely, apartmány a soukromé vily. Více informací o ubytování najdete na turistických webových stránkách Haitu.

4. Jak se můžu dostat z Pointe-à-Pitre na další ostrovy?

Existují různé způsoby, jak se dostat z Pointe-à-Pitre na jiné ostrovy, včetně trajektů, lodí a letadel. Nejlepším způsobem je kontaktovat místní cestovní agenturu, která vám pomůže s organizací dopravy.

5. Co vidět a dělat v Pointe-à-Pitre?

V Pointe-à-Pitre najdete mnoho historických památek, jako například Katedrálu svatého Petra a Pavla a Muzeum Schoelcher. Oblast je také známá pro své trhy a obchody, kde můžete nakupovat místní zboží a suvenýry.


Ubytování Haiti Pointe-à-Pitre


Haiti Pointe-à-Pitre, hlavní město Guadeloupe, je bohaté na kulturní a historické památky, nádherné pláže a mnoho dalších zajímavostí, které lákají turisty z celého světa. Pobyt v této krásné oblasti může být nadmíru příjemným zážitkem, pokud máte správné ubytování. V tomto článku se podíváme na několik možností ubytování v Haiti Pointe-à-Pitre.

The Village

Resort The Village, založený v roce 1959, je jedním z nejvyhledávanějších a nejoblíbenějších letovisek Haiti Pointe-à-Pitre. Toto ubytování nabízí krásné pláže, bazény a další vybavení, které vám poskytne atmosféru luxusu a relaxace. The Village také nabízí velký výběr jídel a nápojů, a to jak místní speciality, tak mezinárodní kuchyni.

Vila

Upřednostňujete-li soukromí, může být vila v Haiti Pointe-à-Pitre dokonalým řešením pro vás. Tyto vily nabízejí vlastní kuchyň, obývací pokoj a soukromý bazén. Pokud hledáte dokonalé místo k odpočinku a relaxaci, vila v Haiti Pointe-à-Pitre vám poskytne vše, co potřebujete.

Hotel

V okolí Haiti Pointe-à-Pitre najdete také mnoho hotelů, které vám nabídnou pohodlné ubytování za přijatelné ceny. Tyto hotely se často nacházejí v blízkosti pláží a dalších turistických zajímavostí, díky čemuž jsou ideálním místem k prozkoumání oblasti.

Apartmány

Pokud se rozhodnete pro apartmány v Haiti Pointe-à-Pitre, získáte více soukromí a nezávislosti. Tyto moderní apartmány se často nacházejí v blízkosti místních obchodů a restaurací. Pokud se tedy cítíte jako místní, může být pronájem apartmánu tou správnou volbou pro vás.

Haiti Pointe-à-Pitre nabízí mnoho různých možností ubytování pro každého. Bez ohledu na to, zda hledáte luxus a relaxaci, nebo cenově dostupnější možnosti, určitě najdete to pravé pro vás. Ať už si vyberete jakýkoliv druh ubytování, Haiti Pointe-à-Pitre vám poskytne nezapomenutelný zážitek a nádherné vzpomínky na dovolenou.


Dovolená Haiti Pointe-à-Pitre


Haiti je karibská země ležící na západním pobřeží ostrova Hispaniola. Je známá svými tropickými plážemi, korálovými útesy a malebnou přírodou. Pointe-à-Pitre, hlavní město Guadeloupe, které je francouzským zámořským departementem, je oblíbenou destinací pro dovolenou. Leží přibližně 1 300 kilometrů severně od Port-au-Prince, hlavního města Haiti.

Pointe-à-Pitre nabízí cestovatelům širokou škálu zajímavostí a zážitků. Můžete se procházet historickým centrem města, které je plné koloniální architektury a barevných tržišť. Navštivte například katedrálu svaté Petra a Pavla, nebo muzeum Schœlcher, které je věnované abolicionistovi, spisovateli a politikovi Victoru Schoelcherovi.

Jednou z nejvíce navštěvovaných atrakcí Pointe-à-Pitre je tržiště. Můžete se projít po třídě Schoelcher, která je domovem mnoha obchodů s místními produkty. Nakupujte exotické ovoce, zeleninu, koření, ale také typické umělecké řemesla a suvenýry.

Dalším skvělým místem pro dovolenou je pláž Sainte-Anne. Leží přibližně 25 kilometrů jižně od Pointe-à-Pitre a nabízí bílý písek, azurově modré moře a bujnou vegetaci. Pláž je také oblíbená mezi surfaři díky svému vhodnému větru.

Pokud máte rádi přírodu, určitě navštivte národní park Guadeloupe. Nachází se asi hodinu jízdy od Pointe-à-Pitre a je známý pro svou bohatou flóru a faunu. Zdejší deštný prales vám umožní vydat se na zajímavé pěší túry nebo si prohlédnout vodopády a termální prameny.

Pro milovníky vodních sportů je Pointe-à-Pitre skvělým místem k potápění a šnorchlování. Podmořský svět Guadeloupe je plný krásných korálových útesů a pestrobarevných ryb. Existuje mnoho potápěčských center nabízejících kurzy a výlety pro všechny úrovně potápěčů.

Pokud jste na této dovolené s rodinou, určitě nezapomeňte navštívit Zoo Guadeloupe. Nachází se ve městě Le Gosier poblíž Pointe-à-Pitre a je domovem více než 85 druhů zvířat. Vaše děti se budou moci potkat s opičkami, slony, želvami a mnoho dalšími.

Nezapomeňte také ochutnat místní kuchyni, která je plná exotických chutí a koření. Vyzkoušejte například akra, smažené kuličky vyrobené z černých fazolí, nebo accras, smažené pokroutky s rybou. K dispozici je také mnoho restaurací nabízejících francouzské a kreolské speciality.

Dovolená v Pointe-à-Pitre na Haiti je skutečným rájem pro milovníky tropického ráje, historie a kulinářských zážitků. S pestrou škálou aktivit a překrásnými přírodními scenériemi, tato destinace vám nabídne dovolenou, kterou nikdy nezapomenete.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky