Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Egypt Sharm El Sheikh

Počasí Egypt Sharm El Sheikh


Egypt Sharm El Sheikh je jedno z nejpopulárnějších letovisek na Rovníkovém pobřeží Rudého moře. Má extrémně horké počasí s velmi malým množstvím srážek, což z něj činí ideální destinaci pro turisty hledající slunce a teplo.

V letních měsících (červenec a srpen) se teploty často vyšplhají na 40 °C a více. To je obvykle také nejvyšší sezóna pro turisty, kteří si užijí horkých dnů, ledově studených nápojů a mnoha pláží a vodních sportů.

V zimních měsících (prosinec až březen) jsou teploty mnohem mírnější, s denními teplotami kolem 25 °C. Toto období je často považováno za nejlepší sezónu, protože umožňuje návštěvníkům užívat si koupání v moři a slunečního záření, bez ohledu na extrémní horko.

Cestovní ruch je v Egyptě velmi důležitou součástí ekonomiky, díky čemuž se návštěvníci mohou těšit na skvělou infrastrukturu a mnoho možností ubytování a zábavy. Oblast Sharm El Sheikh je známá svými luxusními hotely, a je také plná obchodů, restaurací a nočních klubů.

Je důležité vědět, že Egypt Sharm El Sheikh leží v oblasti se silným slunečním zářením, a tudíž je nutné dbát na opalovací krémy s vysokým SPF. Je také důležité pít dostatek tekutin a vyhýbat se přímému slunci během nejteplejších hodin dne.

Celkově lze říci, že počasí v Egyptě Sharm El Sheikh nabízí ideální podmínky pro turisty, kteří touží po slunečních prázdninách. Nezáleží na tom, zda si vyberete léto nebo zimu, tato oblast nabízí spoustu možností pro zábavu, odpočinek a relaxaci.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Sharm El Sheikh


Zde jsou nejčastější dotazy a odpovědi spojené s Egyptem a Sharm El Sheikh:

1. Je bezpečné cestovat do Egypta?

Egypt je běžně bezpečnou zemí pro turisty, ale jako v jakékoliv jiné destinaci na světě platí i zde určitá opatrnost. Doporučuje se sledovat informace o bezpečnosti a aktuální dění v zemi a raději vyhýbat se nebezpečným oblastem. V Sharm El Sheikh se většinou o bezpečností opatření vůbec nemusíte starat.

2. Jaký je nejlepší způsob dopravy v Sharm El Sheikh?

Doprava v Sharm El Sheikh je poměrně snadná a spolehlivá. Pro cestování v rámci letoviska se nejčastěji používají taxi, shuttle busy nebo mikrobusy. Pokud chcete cestovat mimo přímořskou oblast, lze využít autobusy nebo pronajmout si auto.

3. Jaká je průměrná teplota v Sharm El Sheikh?

Průměrná teplota v zimě (listopad-březen) je okolo 20-25 °C a v letních měsících (červen-srpen) okolo 32-36 °C. Noci jsou v letních měsících příjemně teplé a v zimě mohou být chladnější.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Sharm El Sheikh?

Nejlepší čas na návštvu Sharm El Sheikh je od září do května, kdy je teplota příjemná a slunečné dny jsou stále časté. Letní měsíce jsou velmi horké, což může být pro některé lidi nevyhovující.

5. Můžete ve Sharm El Sheikh platit kartou?

Ano, většina hotelů, restaurací a obchodů přijímá platební karty jako MasterCard, Visa nebo American Express. Je ale dobré mít u sebe také hotovost, protože méně turistické oblasti mohou mít omezenou akceptaci karet.

6. Je nutné očkování před cestou do Egypta?

Před cestou do Egypta se doporučuje konzultovat očkování s odborníkem. Typicky jsou doporučována očkování proti hepatitidě A, žloutence a tetanu. V některých případech se doporučuje také profylaktická léčba proti malárii, ale toto rozhodnutí závisí na konkrétní destinaci a ročním období.

7. Co je dobré si přinést do Sharm El Sheikh?

Kromě základních věcí jako jsou doklady, peníze a oblečení, je dobré si vzít s sebou sluneční brýle, opalovací krém s vysokým faktorem a kvalitní repelent proti hmyzu. Pokud plánujete potápění nebo šnorchlování, můžete si také vzít vlastní vybavení, protože zapůjčení v letovisci může být poměrně drahé.


Letenka Egypt Sharm El Sheikh


Egypt je v posledních letech velmi populární destination pro turisty z celého světa. Tato nádherná země nabízí nejen historické památky, ale také krásné pláže, zajímavou kulturu a skvělou kuchyni. Mezi nejoblíbenější části Egypta patří jistě oblast Sharm El Sheikh.

Sharm El Sheikh je luxusními resorty lemované městečko na jižním pobřeží Sinajského poloostrova. Jedná se o ideální destinaci pro ty, kteří hledají relax a odpočinek u moře, ale zároveň chtějí mít možnost podívat se na některé z nejkrásnějších mořských útvarů, jako jsou korálové útesy či potápěčské lokaliry.

Možností, jak se do Sharm El Sheikh dostat, je několik. Cesta letadlem je však nejrychlejší a nejpohodlnější. Letenky do Egypta si můžete rezervovat přes mnoho mezinárodních společností, jako jsou například Emirates, Lufthansa nebo Austrian Airlines, nebo můžete využít některé z místních aerolinek.

Doba letu z některých evropských měst do Sharm El Sheikh se může lišit v závislosti na počasí a provozu. Obecně však trvá cca 4-5 hodin. Pokud nechcete platit příliš vysokou cenu za letenku, doporučujeme si ji rezervovat předem, nejlépe několik měsíců dopředu.

Jakmile dorazíte do Sharm El Sheikh, můžete si užít svůj pobyt v tomto krásném městečku plnými doušky. Kromě zážitků spojených s vodními aktivitami můžete navštívit také místní trhy, kde si můžete zakoupit různé suvenýry a koření, nebo se podívat na ty nejvýznamnější památky ve městě. Mezi nejznámější z nich patří proslulá mešita Al Mustafa, kde se každý pátek konají modlitby.

Nutno říct, že Sharm El Sheikh má skutečně magickou atmosféru a jsou zde příležitosti, jak se pobavit, ale i najít klid a odpočinek. A s tím, co tento krásný koutek Egypta nabízí, není tedy divu, že si ho turisté z celého světa velmi oblíbili. Pokud se i vy chcete spolu s více než milionem navštěvníků ročně vypravit na dovolenou do Sharm El Sheikh, neváhejte si objednat letenku a nechte se unášet kouzlem této exotické a malebné destinace.


Dovolená Egypt Sharm El Sheikh


Egypt je oblíbenou destinací pro dovolenou, a to z mnoha důvodů. Jedním z nejatraktivnějších letovisek v této zemi je Sharm El Sheikh, které je známé svými krásnými plážemi, bohatým podmořským světem a luxusními resorty. Pro ty, kteří hledají sluneční koupání, dobrodružství pod vodou a relaxaci, je Sharm El Sheikh skvělou volbou.

Sharm El Sheikh se nachází na jižním konci Sinajského poloostrova a je obklopeno Rudým mořem. Má výhodnou polohu pro milovníky potápění a šnorchlování, protože je obklopeno neuvěřitelně bohatým korálovým útesy. Můžete objevovat rozmanitou podmořskou faunu a flóru a potápět se u nádherných korálových zahrad a vraků. Vzhledem k ideálním podmínkám pro potápění je Sharm El Sheikh často označováno jako "potápěčský ráj".

Pro ty, kteří nemají rádi vodu, je zde mnoho dalších aktivit k dispozici. Můžete se vydat na pouštní safari a prozkoumávat nádhernou poušť Sinaj. Pro milovníky golfu je tu několik golfových hřišť s krásnými výhledy na Rudé moře a horizont. Můžete také navštívit starý klášter svaté Kateřiny, který se nachází v blízkosti Sharm El Sheikh a nabízí úžasné historické a náboženské zážitky.

Sharm El Sheikh je rovněž oblíbeným cílem pro rodinné dovolené. Má mnoho all-inclusive resortů, které nabízejí širokou škálu zařízení a aktivit pro děti všech věkových kategorií. Můžete se těšit na bazény s tobogány, dětské kluby s profesionálními animátory a pláže, kde se mohou děti bezpečně koupat pod dohledem zkušených plavčíků.

Pokud jde o ubytování, Sharm El Sheikh nabízí širokou škálu možností. Můžete si vybrat mezi luxusními pětihvězdičkovými hotely a exkluzivními resorty. Na druhou stranu jsou zde také cenově dostupnější možnosti, jakými jsou apartmány a menší hotely. Každý si zde najde to, co potřebuje a co odpovídá jeho očekáváním.

Je důležité zmínit, že bezpečnost v regionu je jedním z hlavních důvodů, proč je Sharm El Sheikh tak oblíbený. Egypt přijímá silná bezpečnostní opatření a ochranu oblasti, aby zajistil pohodlný a bezpečný pobyt pro turisty. Turisté jsou vřele vítáni a mohou se cítit jistě a bezpečně při objevování této krásné destinace.

Pokud hledáte dovolenou plnou slunce, pláže a nezapomenutelných zážitků, Sharm El Sheikh je skvělou volbou. Toto krásné letovisko nabízí něco pro každého - od dobrodružství pod vodou až po relaxaci na bílých písečných plážích. Nezáleží na tom, zda cestujete s rodinou nebo s partnerem, Sharm El Sheikh vám přinese dovolenou, na kterou budete vzpomínat ještě dlouho.


Ubytování Egypt Sharm El Sheikh


Egypt Sharm El Sheikh je jedním z nejoblíbenějších cílů pro dovolenou v Egyptě. Nachází se na jižním konci Sinajského poloostrova a nabízí nejen nádherné pláže a azurové moře, ale také mnoho zajímavých aktivit a památek.

V posledních letech se Egypt Sharm El Sheikh stal oblíbeným místem pro milovníky potápění a šnorchlování. Pod hladinami Rudého moře se nachází nádherné útesy a korálové zahrady, které lákají lidi z celého světa. Můžete si pronajmout potápěčské vybavení a objevovat fascinující podmořský svět s úžasnou faunou a flórou. Pokud nemáte potápěčský certifikát, nevadí, můžete se přihlásit na kurz a získat ho přímo zde v Sharm El Sheikh.

Kromě potápění lze v Sharm El Sheikh vykonávat také další vodní sporty, jako je windsurfing, wakeboarding nebo jachting. Na plážích najdete mnoho možností pronájmu vybavení a instruktorů, kteří vám rádi pomohou při prvních krocích v novém sportu.

Pro ty, kteří mají radi dobrodružství a adrenalin, je tu také možnost vyjet na výlet do pouště. Můžete se projíždět na velbloudech nebo se vydát na divokou jízdu na čtyřkolkách. Zdejší poušť je ohromující svou krásou a člověk se zde cítí jako ve filmu.

Pokud máte rádi historii a kulturu, nezapomeňte navštívit staré město Sharm El Sheikh. Zde najdete tradiční egyptské trhy, kde si můžete koupit suvenýry a místní speciality. Můžete si také prohlédnout mešity a chrámy, které jsou svědkem bohaté minulosti Egypta.

Když přijde večer, Sharm El Sheikh nabízí širokou škálu nočního života. Můžete se projít po promenádě na nábřeží a vychutnat si večeři v jednom z mnoha restaurací, které se specializují na místní kuchyni, ale najdete zde také restaurace s různými mezinárodními kuchyněmi. Po večeři můžete navštívit některou z mnoha barů nebo klubů, kde si můžete zatancovat a pobavit se.

Co se týče ubytování, Sharm El Sheikh nabízí širokou škálu možností. Můžete si vybrat mezi luxusními pětihvězdičkovými resorty, které mají vlastní pláže, bazény a wellness centra, nebo si můžete vybrat menší a levnější hotely či apartmány. Všechny hotely nabízí kvalitní služby a přátelské personál, který se postará o váš pohodlný pobyt.

Egypt Sharm El Sheikh je skutečným rájem pro dovolenou. Nabízí krásné pláže, fascinující přírodní scenérie, bohatou historii a kulturu, mnoho aktivit a vynikající ubytování. Pokud hledáte dovolenou, která spojuje relaxaci, dobrodružství a poznávání, Sharm El Sheikh je pro vás to pravé místo.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky