Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Ghana Mole National Park

Počasí Ghana Mole National Park


Mole National Park v Ghaně je jedním z nejvýznamnějších národních parků v zemi a je domovem bohaté a rozmanité divoké zvěře. Nachází se na severu Ghany, ve vzdálenosti 600 kilometrů od hlavního města Accra.

Počasí v Mole National Park je ovlivněno tropickým monzunovým podnebím. Období dešťů probíhá od května do září, s největším množstvím srážek v červnu a červenci. Průměrné srážky se pohybují kolem 1200 milimetrů ročně. Teploty v tomto období se pohybují mezi 25 až 30 stupni Celsia.

Období sucha trvá od listopadu do března, s nejnižšími srážkami v prosinci a lednu. Průměrné srážky v tomto období činí kolem 25 milimetrů ročně. Teploty v období sucha obvykle dosahují maximálně 35 stupňů Celsia.

V Mole National Park panuje tropické klima s vysokou vlhkostí vzduchu po celý rok. To vytváří ideální podmínky pro růst bohaté vegetace a poskytuje útočiště pro mnoho druhů zvířat.

Vzhledem k rozmanitému mikroekosystému a příznivým podmínkám se v Mole National Park vyskytuje široká škála živočišných druhů. Nejznámější jsou sloni, levharti, buvoli a krokodýli. Park je také domovem vzácných druhů jako jsou damany, paviáni, antilopy a mnoho dalších.

Národní park je oblíbeným cílem pro milovníky divoké přírody a ornitology. Existuje zde více než 90 druhů ptáků, které zahrnují sokoly, supy a kolibříky.

Díky své exotické fauně a flóře se Mole National Park stal populárním turistickým cílem a atrakcí v Ghanském regionu. Návštěvníci mohou zažít nezapomenutelné safari jízdy, pěší túry a pozorování zvířat v přirozeném prostředí.

Ve vztahu k počasí musí návštěvníci parku brát v potaz období dešťů a sucha při plánování své návštěvy. Období dešťů může být obtížné pro safari jízdy a pozorování zvířat, protože některé cesty mohou být zaplavené a drsné. Období sucha je obvykle nejlepší čas pro návštěvu, protože cesty jsou suché a viditelnost je lepší.

Mole National Park je jedinečné místo, které nabízí neuvěřitelný pohled na zvířata a přírodu západní Afriky. Zatímco každodenní počasí může ovlivnit zážitek návštěvníků, krása a bohatství parku je nepopiratelné.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Mole National Park


1. Co je Mole National Park v Ghaně?
Mole National Park je největší chráněná oblast v Ghaně, která se nachází v severní části země. Je domovem velkého množství zvířat, včetně slonů, antilop, bufalů a různých druhů ptáků.

2. Jak se dostanu do Mole National Parku?
Existuje několik možností, jak se dostat do Mole National Parku. Nejbližší letiště je v Tamale, které je asi 178 km od parku. Odtud můžete pokračovat po silnici nebo si najmout automobil nebo motocykl. Další možností je také jet autobusem nebo vlakem do poblížního města Larabanga a potom taxíkem nebo motorkou do parku.

3. Jaké aktivity mohu dělat v Mole National Parku?
V Mole National Parku si můžete užívat mnoho aktivit. Můžete si zvolit safari a projet se po parku v doprovodu zkušeného průvodce. Během safari budete mít možnost spatřit divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí. Park je také oblíbeným místem pro ptáčí pozorování. Kromě toho můžete podniknout pěší výlety, navštívit místní vesnice nebo se vydat na procházku po stromoví koruny.

4. Je v parku ubytování?
Ano, v Mole National Parku je k dispozici ubytování. Park provozuje jediný hotel - Mole Motel, který nabízí různé druhy pokojů pro turisty. Hotel také má restauraci, kde se podávají tradiční ghanéská jídla.

5. Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Mole National Parku?
Nejlepší dobou pro návštěvu Mole National Parku je obvykle v sušších měsících od prosince do dubna. V tuto dobu je snazší vidět zvířata, protože se shromažďují u vodních zdrojů. Nicméně, park lze navštívit po celý rok a i během deštivých měsíců je stále možné vidět zvířata.

6. Jaké druhy zvířat mohu očekávat vidět v Mole National Parku?
V Mole National Parku lze očekávat vidět různé druhy zvířat. Nejznámější jsou sloni, kteří jsou hlavní atrakcí parku. Můžete také spatřit antilopy, býky, koaly, krokodýly, opice a mnoho dalších druhů ptáků a savců.

7. Je potřeba si předem rezervovat safari v Mole National Parku?
Je doporučeno si předem rezervovat safari v Mole National Parku, zejména během sezóny. Tímto způsobem si můžete zajistit místo a průvodce. Kontaktujte Mole Motel, který provozuje safari ve spolupráci s parkem.


Ubytování Ghana Mole National Park


Ghana je africká země se bohatou historií a kulturním dědictvím. Mole National Park, nacházející se v severní části země, je jedním z nejznámějších a nejlépe zachovalých národních parků v Ghaně. Park je domovem bohatého biodiverzitního prostředí, které přitahuje turisty z celého světa.

Když přijedete do Mole National Park, můžete se těšit na jedinečný zážitek z pobytu v divočině. Park je rozlehlý, pokrývající plochu více než 4 840 čtverečních kilometrů. Je obklopen krásnou krajinou se savanami, lesy, kopci a řekami. Tato rozmanitost přírodního prostředí poskytuje vhodné podmínky pro rozmanitou a bohatou faunu.

Jedním z hlavních lákadel národního parku jsou sloni. Mole National Park je domovem asi 500 jedinců slonů, což představuje jednu z největších populací slonů v západní Africe. Jejich sledování a pozorování v přírodním prostředí je fascinujícím zážitkem a jednou z největších atrakcí parku. Turisté mají možnost objevovat tyto ohromující tvory a sledovat jejich chování na blízko.

Dalšími zvířaty, která lze v parku spatřit, jsou buvoli, antilopy, paviáni, hroši, krokodýli a mnoho dalších druhů. Ptáků je zde více než 300 druhů, což z parku dělá ráj pro milovníky ornitologie. pro milovníky ptáků. Na výlet k jednomu z mnoha vodních zdrojů v parku se srší různorodostí ptáků, a tak můžete pozorovat vzácné druhy nebo dokonce zachytit nějaké fotky.

Pokud přijedete do parku a rozhodnete se zde zůstat na noc, budete mít několik možností ubytování. Park provozuje vlastní kempy s chatami pro návštěvníky, které nabízejí základní vybavení a pohodlí. Zde si můžete prohlížet okolní divokou přírodu, poslouchat zvuky přírody a užívat si klid neuvěřitelného prostředí.

Pokud hledáte luxusnější ubytování, v blízkosti parku se nachází také soukromé safari lodže. Tyto lodže nabízejí moderní a komfortní vybavení, vynikající gastronomii a osobní průvodce, kteří vám poskytnou nezapomenutelný pobyt.

Výhodou přírodního parku Mole National je přítomnost parkových strážců, kteří dohlížejí na bezpečnost a ochranu parku. Umožňují návštěvníkům projet se v doprovodu a zajistit, že se zvířata cítí pohodlně a nedostávají se do stresových situací.

Při rezervaci ubytování v Mole National Park byste měli mít na paměti, že nejlépe je vyhledat ubytování s dostatečným předstihem, protože tento park je velmi populární jak mezi zahraničními, tak domácími návštěvníky.

Celkově lze říci, že pobyt v Mole National Park je jedinečnou příležitostí pro ty, kteří chtějí objevit krásu ghanské divočiny a zároveň podpořit ochranu přírody. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete zůstat jen na den nebo na několik dní, určitě zažijete vzrušující dobrodružství a odnesete si skvělé vzpomínky na tento úžasný park.


Letenka Ghana Mole National Park


Ghana Mole National Park je úžasným místem, kam se vydat na dovolenou. Pokud chcete zažít něco zcela odlišného od běžných turistických atrakcí, pak je tohle místo pro vás tou správnou volbou. Pokud se chystáte na tuto dovolenou, první věcí, kterou musíte získat je letenka do Ghany.

Hledání letenek může být pro někoho přemáhající, ale dnes již díky internetu je tato úloha snadná. Můžete si snadno najít letenky do této země. Ghana leží v západní Africe a můžete se tam dostat na letiště v Akkře. Z letiště v Akkře můžete pokračovat po souši k Národnímu parku Mole, kam vás dostane místní doprava.

Národní park Mole se pyšní velkým množstvím zvířat, včetně nosorožců, slonů, zebříků, antilop, hyen, levhartů a opic. Můžete se setkat i s krokodýly a hady.

Park není příliš velký, ale má krásnou a pestrou krajinu. Najdete tam pláže, řeky, lesy a pláně. Je to úžasné místo na procházky nebo poznávání krajiny pomocí offroadového vozidla.

Na samém vrcholu kopce se nachází obrovský výhled na park a i okolí a můžete se odtud podívat až do sousední země Burkina Faso.

V parku se nachází i množství ubytovacích možností a můžete si vybrat mezi stanováním, chatkami nebo luxusními bungalovy. K dispozici je i restaurace s množstvím tradičních jídel a pití.

Pokud chcete získat trochu západní afriky a máte chuť poznat něco mimořádného, pak Ghana Mole National Park je perfektním místem pro vás. Vydejte se na tuto dovolenou s letenkou do Ghany a zažijte ty nejlepší zážitky a nádhernou přírodu, kterou si budete pamatovat na celý život.


Dovolená Ghana Mole National Park


Ghana je země ležící v západní Africe a je známá svou bohatou kulturou, historií a přírodní krásou. Mezi jedno z nejznámějších míst v Ghaně patří Mole National Park, který je jedním z největších a nejstarších národních parků v zemi.

Mole National Park se nachází v severní části Ghaně, v regionu Savannah. Byl založen v roce 1958 a rozkládá se na ploše přes 4 900 kilometrů čtverečních. Park je domovem pro širokou škálu africké fauny a flóry a je jedním z nejdůležitějších přírodních rezervací v zemi.

Hlavním lákadlem Mole National Parku jsou sloni. Park je domovem pro více než 600 slonů a je nejlepším místem v Ghaně, kde je můžete spatřit. Existuje několik rozlehlých plání, kde se sloni často shromažďují a kde je možnost je pozorovat v jejich přirozeném prostředí. Je to opravdu úžasné zážitkem vidět tyto majestátní tvory v jejich přirozeném prostředí a sledovat je, jak se pohybují a komunikují ve svých rodinách.

Ale sloni nejsou jediným druhem, který můžete v parku spatřit. Mole National Park je také domovem pro mnoho dalších druhů, včetně buvol afrického, žirafy, kočkovitých šelem (lvi, gepardi, levharti), opic, antilop a různých druhů ptáků. Je to opravdu ráj pro přírodní milovníky a fotografy, kteří chtějí zachytit krásu africké divočiny.

Navíc, kromě bohatství zvířat, nabízí Mole National Park i některé další aktivity. Můžete si například pronajmout průvodce a podniknout výlet na stopách slonů nebo se vydát na safari ve 4x4 vozidle. Park je také vhodný pro pěší turistiku a nabízí několik tras, které vás provedou nejkrásnějšími částmi přírody. Můžete se těšit na malebné výhledy, krásné vodopády a překrásné scenérie.

Co se týče ubytování, v Mole National Parku najdete několik skromných lodží a kempů, které nabízejí základní pohodlí pro váš pobyt. Ubytování je obklopeno přírodou a můžete se těšit na krásný výhled z vašeho okna.

Dovolená v Ghaně v Mole National Parku je skvělou volbou pro ty, kteří hledají dobrodružnou, ale zároveň relaxační dovolenou v exotickém prostředí. Je to místo, které vám umožní propadnout se do africké divočiny, pozorovat slony v jejich přirozeném prostředí a zažít opravdovou harmonii s přírodou.

Pokud plánujete návštěvu Ghany, nezapomeňte zařadit Mole National Park do svého itineráře. Určitě nebudete litovat, protože je to jedno z nejpůsobivějších a nezapomenutelných míst v zemi.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky