Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jihoafrická republika Tsitsikamma National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Tsitsikamma National Park


1. Jaká je adresa Tsitsikamma National Park?
Tsitsikamma National Park se nachází na adrese N2, Garden Route, Jihoafrická republika.

2. Jaké Jsou otevírací hodiny Tsitsikamma National Park?
Park je otevřen každý den od 6:00 do 18:00.

3. Jaká je vstupní cena do parku?
Vstupní cena pro dospělého (v roce 2021) je 226 ZAR a pro děti 114 ZAR.

4. Co je nejlepší doba k návštěvě Tsitsikamma National Park?
Nejlepší období pro návštěvu parku je od března do září, kdy jsou teploty mírné a srážek je méně.

5. Co mohu vidět a dělat v Tsitsikamma National Park?
V parku můžete navštívit vodopády, skalní řeky, procházet se po stezkách, kajakovat, potápět se a sledovat místní ptačí druhy.

6. Jsou ve Tsitsikamma National Park ubytovací možnosti?
Ano, v parku jsou dostupné stanovací lokality, bungalovy a chatky. Doporučuje se rezervovat předem.

7. Je nutné rezervovat vstupenky do parku předem?
Rezervace není nutná, ale vzhledem k velkému zájmu o park je lepší si vstupenky předem zarezervovat.

8. Jak se dostanu do Tsitsikamma National Park?
Nejlepší způsob, jak se do parku dostat, je autem po N2 z Garden Route nebo můžete využít také veřejné dopravy.

9. Jak daleko je Tsitsikamma National Park od Port Elizabeth?
Tsitsikamma National Park je asi dvě hodiny jízdy autem od Port Elizabeth.

10. Mohu si ve parku udělat piknik?
Ano, v parku jsou vyhrazené piknikové oblasti, kde si můžete udělat piknik. Je důležité odložit odpadky do připravených kontejnerů.


Letenka Jihoafrická republika Tsitsikamma National Park


Jihoafrická republika je známá svou ohromující přírodní krásou a jedním z nejnavštěvovanějších národních parků v zemi je Tsitsikamma National Park. Tento nádherný koutek na východním pobřeží Jihoafrické republiky je lákadlem pro turisty z celého světa.

Tsitsikamma National Park se nachází na úpatí krásné Tsitsikamma Mountains a je výklenkem plného překvapení. Jméno parku pochází z jazyka koikoi a znamená "místo hlasu vody". A skutečně, národní park se vyznačuje mnoha vodopády, řekami a křišťálově čistými plážemi, které vytváří neuvěřitelně scenickou krajinu.

Park je habitatem pro mnoho ohrožených druhů rostlin a zvířat. Pro milovníky přírody to znamená, že mohou sledovat vzácná zvířata v jejich přirozeném prostředí. Mezi zvířecí obyvatele parku patří například tučňáci africký nebo vzácný delfín Haviside. A pokud budete mít štěstí, můžete spatřit i velrybí trysk.

Tsitsikamma National Park je také známý svými úchvatnými stezkami pro pěší turistiku. Nejpopulárnější je asi Otter Trail, která je jednou z nejkrásnějších pěších tras v Jihoafrické republice. Tato trasa vede podél pobřeží a turisté mají možnost obdivovat dramatické výhledy na moře a skalnaté útesy.

Mezi další aktivity, které si můžete v Tsitsikamma National Park vyzkoušet, patří například skákání na bungee. Bloukrans Bridge Bungee Jump je třetím nejvyšším skokem na světě a láká adrenalinové nadšence z celého světa. Pro ty, kteří preferují klidnější aktivity, je zde také možnost kajakování na řece Storms nebo jízdy na kole po speciálních cyklistických trasách.

Tsitsikamma National Park je také ideální pro ty, kteří vyhledávají klid a odpočinek od rušného městského života. Park nabízí krásné pláže s jemným pískem, kde si můžete užívat slunečního svitu a relaxace na břehu Indického oceánu.

Nejlepší čas k návštěvě Tsitsikamma National Park je v jarních a letních měsících, kdy je počasí příjemné a ideální pro venkovní aktivity. Park je vzdálen jen několik hodin jízdy od hlavního města Cape Town a je snadno dostupný autem.

Pokud se chystáte do Jihoafrické republiky, nezapomeňte zahrnout Tsitsikamma National Park do svého seznamu navštívených míst. Tento nádherný národní park nabízí jedinečnou příležitost prozkoumat a zažít jednu z nejúchvatnějších přírodních lokalit na jižním cípu Afriky.


Dovolená Jihoafrická republika Tsitsikamma National Park


Dovolená Jihoafrická republika: Tsitsikamma National Park

Jihoafrická republika je zemí plnou nádherné přírody a fascinující fauny a flóry. Jedním z nejrušnějších a nejoblíbenějších národních parků v zemi je Tsitsikamma National Park, který leží na východním pobřeží, nedaleko města Plettenberg Bay.

Tsitsikamma National Park je neuvěřitelně rozmanitý a nabízí nekonečné možnosti pro dobrodružství a prozkoumávání. Park se táhne podél pobřeží na rozloze přesahující 80 km² a zahrnuje výjimečně krásnou vegetaci, vodopády, řeky a útesy.

Jedním z nejatraktivnějších míst v parku je Storms River Mouth, což je vstupní brána do parku. Je to úžasná oblast, kde se setkávají řeka, oceán a skalnaté útesy. Zde můžete vyzkoušet některé z nejlepších dobrodružných aktivit, jako je šnorchlování v podmořských jeskyních, skákání z mostu Bloukrans nebo si vyzkoušet nejdelší lanový most na světě - Bloukrans Bridge. Pro milovníky vodních aktivit je zde také mnoho možností jako je kajak, přílivové bazény a rybaření.

Další nezapomenutelnou částí Tsitsikamma National Parku je slavná Otter Trail. Jedná se o vícedenní pěší trek, který je považován za jednu z nejlepších turistických tras v Jižní Africe. Trasa je dlouhá 41 km a prochází krásnými plážemi, pralesy, řekami a oceánem. Během trasy budete mít možnost spatřit velkou rozmanitost flóry a fauny, včetně mnoha endemických druhů.

Kromě dobrodružných aktivit je Tsitsikamma National Park také ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Park nabízí mnoho piknikových a vdolních míst, kde si můžete sednout, vychutnat si scenérii a poslouchat zvuky přírody. Navštívte také památník Khoisan, který je umístěný na vrcholu kopce a nabízí úžasný výhled na park.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Tsitsikamma National Parku, měli byste si zajistit ubytování v jednom z místních kempů nebo chatkách. Tyto možnosti vám umožní strávit více času v přírodě a vychutnat si večery u ohně a pod hvězdnou oblohou.

Dovolená v Tsitsikamma National Parku je skutečně nezapomenutelnou zkušeností plnou dobrodružství a krásy přírody. Budete fascinováni nádhernou krajinou, úchvatnou biodiverzitou a atmosférou místa. Takže pokud máte rádi přírodu a dobrodružství, Tsitsikamma National Park je pro vás ideálním místem pro dovolenou v Jihoafrické republice.


Ubytování Jihoafrická republika Tsitsikamma National Park


Tsitsikamma National Park se nachází na jihovýchodě Jihoafrické republiky a představuje jeden z nejmalebnějších a nejdivočejších národních parků v zemi. Park se táhne podél pobřeží Indického oceánu a jeho území zahrnuje jak pevninskou část, tak i mořský prostor. Nedaleko odtud se nachází město Plettenberg Bay, které je oblíbené u turistů pro své pláže, překrásnou přírodu a možnosti outdoorových aktivit.

Ubytování v Tsitsikamma National Park je dostupné a nabízí širokou škálu možností, od luxusních hotelů po kempy a chatky. Záleží na tom, jaký typ ubytování si přejete a jaký rozpočet máte k dispozici.

Pro ty, kteří preferují komfort a luxus, je zde k dispozici několik hotelů a resortů v okolí parku. Tyto ubytovací zařízení nabízejí pohodlné pokoje, výhled na přírodu a moře, bazény, restaurace a další vybavení. Jedno z nejznámějších a nejluxusnějších zařízení v této oblasti je Kurland Hotel, který je často vyhledáván pro svou architekturu v koloniálním stylu, prostorné pokoje a prvotřídní služby. Dalšími možnostmi jsou Bungalow on the Beach, The Robberg Beach Lodge a The Plettenberg Hotel.

Pro ty, kteří preferují spíše jednodušší a cenově dostupnější ubytování, je zde několik kempů a chatových osad. Kempování je skvělý způsob, jak prožít noc uprostřed přírody a probudit se do úžasného výhledu na oceán. Tsitsikamma National Park má několik kempů, kde je možné si postavit vlastní stan nebo pronajmout chatu. Krásná pláž Eerste Rivier se nachází nedaleko Tsitsikamma Storms River Mouth Rest Camp, což je populární kemp, který nabízí také ubytování ve stanech a chatkách. Kromě toho jsou zde i další kempy jako Storms River Mouth Campsite a Nature’s Valley Rest Camp.

Tsitsikamma National Park je vyhlášený svou nádhernou přírodou a možnostmi outdoorových aktivit. Turisté zde mohou podniknout túry po malebných stezkách, prozkoumávat přírodní jeskyně a kaňony, vyzkoušet si šnorchlování nebo potápění, vyrazit na raft či kajak a mnoho dalšího. Bez ohledu na to, jaký druh ubytování si vyberete, můžete si být jisti, že Tsitsikamma National Park vám nabídne nezapomenutelný zážitek.

Celkově lze říct, že Tsitsikamma National Park je ideálním místem pro ubytování pro ty, kteří chtějí objevovat krásy jihoafrického pobřeží a prožít dobrodružnou dovolenou v nádherné přírodě. Bez ohledu na váš styl cestování a rozpočet, Tsitsikamma National Park nabízí různé možnosti ubytování a zážitků, které vám umožní prozkoumat a zažít toto úchvatné místo.


Počasí Jihoafrická republika Tsitsikamma National Park


Tsitsikamma National Park je jedním z nejvíce obdivovaných parků v Jihoafrické republice. Nachází se na jihovýchodním pobřeží země, kde se setkávají Atlantský a Indický oceán. Park se rozprostírá na 80 km oblasti pobřeží a rozsáhlých lesích. Je velmi populární nejen pro nádhernou přírodu, ale i pro mnoho aktivit, které si může návštěvník užít.

Tsitsikamma je oblast, kde se setkávají horské pásma a pobřeží a vznikají tak unikátní přírodní scenérie. V parku se nachází mnoho procházek, které vedou kolem skal a útesů, přes řeky a jezera a údolí. Nejobdivovanější atrakcí jsou asi Bloukrans Bridge a Storms River Suspension Bridge. Tyto mosty jsou nejen významnými turistickými atrakcemi, ale také poskytují nádherné výhledy do okolní krajiny.

Tsitsikamma National Park je ideálním místem pro milovníky přírody, kteří chtějí užít si klid a ticho, ale i pro adrenalinové sportovce, kteří si chtějí užít extrémní zážitky. Turisté mohou vyrazit na úžasnou raftingovou výpravu řekou Storms River nebo se vydat na proslulé horolezecké trasy.

Vzhledem ke své poloze je jižní Afrika známá svým teplým a slunečným počasím. Je proto v Tsitsikamma National Park většinu roku teplé a sucho s velmi nízkým množstvím srážek. Mírné teploty umožňují celoroční návštěvu parku. Nejvyšší teploty dosahují v létě teplot kolem 28 °C, zatímco v zimě okolo 17 °C. Největší množství srážek se naopak vyskytuje v březnu až květnu.

Pokud se rozhodnete navštívit Tsitsikamma National Park, můžete si být jisti, že vás čekají nádherné scenérie a mnoho aktivit, kterými si zpestříte svou dovolenou. Navíc díky mírnému podnebí si park můžete užít prakticky po celý rok. Tento park je nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo se zajímá o přírodu a adrenalinové zážitky.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky