Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Chorvatsko Dubrovník

Počasí Chorvatsko Dubrovník


Dubrovník, překrásné město na jihu Chorvatska, je známé nejen svou bohatou historií a památkami, ale také jedinečným klimatem a příjemným počasím, které přitahuje turisty z celého světa. Pokud plánujete navštívit Dubrovník, je důležité vědět, jaké počasí tam můžete očekávat.

Dubrovník se nachází na pobřeží Jadranu a má přímořské podnebí. Díky své poloze a přítomnosti hor na západě je město chráněno od studených větrů, což znamená mírné zimy a teplá léta.

Léto je obdobím, kdy je počasí v Dubrovníku nejteplejší. Teploty v červnu a září se pohybují kolem 25 °C až 30 °C, zatímco v červenci a srpnu mohou dosahovat až 35 °C. Slunečního svitu je dostatek a moře je příjemně teplé, což přináší ideální podmínky pro koupání a opalování na nádherných plážích Dubrovníku. Doporučuje se však brát s sebou opalovací krém a chránit se před slunečním zářením.

Podzim v Dubrovníku je stále teplý, ale stále může přinést nějaké srážky. Teploty v září a říjnu se pohybují kolem 20 °C až 25 °C, což je příjemné počasí pro procházky a objevování města. Moře je stále dostatečně teplé na koupání, a tak se můžete těšit na klidné pláže bez davů turistů.

Zima v Dubrovníku je mírná, ale občas může přinést dešťové srážky. Teploty se pohybují kolem 10 °C až 15 °C, což je stále relativně příjemné počasí. I přes nižší teploty je Dubrovník stále malebný a plný života. Pokud plánujete navštívit Dubrovník v zimních měsících, nezapomeňte si vzít teplo oblečení a deštník.

Jaro je dalším skvělým obdobím pro návštěvu Dubrovníku. Teploty se zvyšují na kolem 15 °C až 20 °C a příroda začíná kvést, což dává městu ještě větší kouzlo. Dubrovník je v této době obzvláště krásný a plný života. Můžete se těšit na procházky po malebných uličkách a obdivovat atmosféru města.

Celkově lze říci, že počasí v Dubrovníku je příjemné a vhodné pro návštěvu po celý rok. Nejlepší období pro koupání a plážování je samozřejmě léto, zatímco jaro a podzim nabízejí příjemné teploty pro procházky a poznávání města. Ať už se rozhodnete kdykoli navštívit Dubrovník, budete ohromeni jeho krásou a chladícím vlivem moře na příjemné letní počasí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Dubrovník


Některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Dubrovníku v Chorvatsku jsou:

1. Jak se dostat do Dubrovníku?

Dubrovník má mezinárodní letiště, kam lze přiletět přímo z mnoha evropských destinací. Je také možné přijet do Dubrovníku trajektem nebo autobusem z jiných částí Chorvatska.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Dubrovníku?

Dubrovník nabízí několik krásných pláží. Nejpopulárnější jsou pláže Banje, St. Jacob a Lapad. Většina pláží je oblázkových a mají čistou azurovou vodu.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Dubrovníku?

Nejlepší čas na návštěvu Dubrovníku je obvykle během letních měsíců (červenec-srpen), kdy je teplé počasí a možnost koupání. V tuto dobu však bývá také nejvíce turistů. Pokud preferujete klidnější dobu, můžete zvážit návštěvu Dubrovníku na jaře nebo na podzim.

4. Které památky bych neměl při návštěvě Dubrovníku vynechat?

Při návštěvě Dubrovníku byste neměli vynechat procházku po hradbách města, které poskytují úchvatný výhled na staré město a Jadran. Můžete také navštívit historické památky, jako je Dubrovnická katedrála, Klášter sv. Františka a Rektorova paláce.

5. Má Dubrovník dobré nabídky restaurací a obchodů?

Ano, Dubrovník nabízí široký výběr restaurací, které servírují místní speciality i mezinárodní kuchyni. Město také nabízí mnoho obchodů, kde můžete nakupovat suvenýry, oblečení a potraviny.

6. Existují v Dubrovníku outdoorové aktivity?

Ano, v Dubrovníku je možné se věnovat různým outdoorovým aktivitám. Můžete se věnovat potápění, plachtění, kajakování nebo jízdě na kole. Také je možné se vydat na túru do národního parku Mljet, který se nachází nedaleko

Toto jsou jen některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Dubrovníku v Chorvatsku. Samozřejmě je důležité mít na paměti, že tyto informace jsou obecné a mohou se časem měnit. Doporučuje se vždy prověřit aktuální informace před cestou.


Letenka Chorvatsko Dubrovník


Chorvatsko Dubrovník je jedním z nejkrásnějších regionů, které Chorvatsko nabízí. Dubrovník, nazývaný také "perla Jadranu", je malebné město na pobřeží Jaderského moře, které vás okouzlí svojí historií a architekturou.

Pokud se rozhodnete pro cestu do Dubrovníku, určitě si nezapomeňte vyřídit letenku včas. Letenka na Chorvatsko Dubrovník se může lišit podle sezóny a přepravce. Nejlevnější letenky jsou obvykle v době mimo sezónu, tedy od listopadu do března. Vrchol sezóny je od června do září, kdy jsou ceny letenek výrazně vyšší.

Chorvatská národní letecká společnost Croatia Airlines a další mezinárodní letečtí přepravci nabízejí lety na Dubrovník z hlavních evropských letišť, jako je Frankfurt, Mnichov, Londýn, Paříž nebo Řím. Let trvá obvykle dvě až tři hodiny.

Jednou z možností, jak se dostat z letiště do Dubrovníku, je autobusová doprava přímo z letiště. Autobusová zastávka se nachází hned před letištní halou. Pokud cestujete s větším zavazadlem, můžete využít službu taxi. Asi nejlepší je však pronajmout si auto, které vám umožní cestovat po Dubrovníku i okolí podle vašich přání.

Dubrovník je známý svými památkami a městem, které se může pochlubit skvěle zachovalým středověkým opevněním. Můžete navštívit Dubrovnickou katedrálu, klášter sv. Františka, palác Sponza nebo nejznámější městské opevnění. Pokud máte rádi moře a slunce, nezapomeňte si užít pláže v místech jako je Banje nebo Lapad.

Celkově je návštěva Dubrovníku opravdovým zážitkem. Město nabízí mnoho památek, krásné přírodní scenérie, skvělou kuchyni, ale také mnoho možností zábavy a sportovních aktivit. Nedivte se tedy tomu, že se Dubrovník stal jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Chorvatsku.


Dovolená Chorvatsko Dubrovník


Chorvatsko je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Evropě a s stovkami kilometrů pobřeží nabízí nespočet překrásných pláží a přírodních zajímavostí. A jedno z těch nejkrásnějších měst v Chorvatsku je Dubrovník, které se nachází na jeho jižním pobřeží.

Dubrovník je znám pro své krásné historické centrum, kde se nachází mnoho starobylých kostelů, muzeí a památek. Město taktéž nabízí mnoho turistických atrakcí, jako jsou procházky na hradby, prohlídky muzeí a starých kostelů, ale také mnoho krásných pláží jako například pláž Banje, které se nachází nedaleko od centra města.

Dobrou zprávou pro návštěvníky Dubrovníku je, že město má své vlastní letiště, které se nachází pouhých 20 minut jízdy od centra města, takže se sem dostanete snadno a rychle.

Když dorazíte do Dubrovníku, nabídne vám mnoho možností na ubytování, od luxusních hotelů a apartmánů s výhledem na Dunajský kanál a historické centrum, po skromné hostely a ubytování pro rodiny. Na co si ale dát pozor, jsou vysoké ceny, kvůli velkému zájmu turistů a limitovanému množství ubytování v centru města.

Jedním z nejoblíbenějších aktivit v Dubrovníku je projížďka lodí po pobřeží. Tyto výlety nabízejí nezapomenutelné výhledy na město a jeho okolí, ať už se vydáte na ostrov Lokrum, nebo navštívíte blízké ostrovy Elafit.

Další zajímavou aktivitou během vaší dovolené v Dubrovníku je návštěva místních restaurací. Tradiční jídlo chorvatské kuchyně vyniká především čerstvými rybami a mořskými plody, ale také kvalitním masem a čerstvými zeleninovými pokrmy.

V neposlední řadě byste neměli opomenout návštěvu místních barů a klubů, kde si můžete užívat místní hudbu a zábavu až do ranních hodin.

Na závěr lze říci, že Dubrovník je skutečně jedním z nejkrásnějších měst chorvatského pobřeží a nabízí mnoho nezapomenutelných zážitků. Ať už se rozhodnete pro prohlídky místních památek, lenošení na pláži, nebo objevování místní kuchyně, tato dovolená určitě stojí za vaši pozornost.


Ubytování Chorvatsko Dubrovník


Dubrovník je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších měst Chorvatska. Jakmile dorazíte do Dubrovníku, okouzleni budete kouzlem tohoto nádherného města. Pokud si plánujete zájezd do Dubrovníku, jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte zvážit, je volba vhodného ubytování.

Dubrovník nabízí širokou škálu ubytování pro návštěvníky ve všech cenových kategoriích a kategoriích stylu. Závisí to jen na vašem rozpočtu a vašich plánech. Ubytování v Dubrovníku zahrnuje hotely, apartmány, penziony a hostely.

V Dubrovníku najdete většinou ubytování ve vzdálenosti od centra města. Pokud si chcete užít život v centru města, určitě si vyberte hotel nebo apartmán v blízkosti Starého města. Tyto hotely vám umožní snadnější přístup k všem hlavním turistickým atrakcím v městě. Ale bohužel ubytování v centru města může být drahé. Pokud hledáte levné ubytování, musíte se spokojit se vzdálenější lokalitou.

Pokud chcete strávit svůj pobyt v luxusním ubytování, Dubrovník má spoustu možností. Luxusní hotely v blízkosti Starého města nabízejí extrémní pohodlí, elegantní a moderní vybavení a nádherný výhled na moře. Pokud si chcete užít slunných dnů na pláži, pobyt v luxusním hotelu s vlastní pláží je ideální volbou.

Pokud chcete ušetřit náklady na ubytování, Dubrovník má mnoho možností pro budget cestovatele. Mnnoho apartmánů, penzionů a hotelových pokojů jsou k dispozici za rozumné ceny, těsně mimo centrum města.

V posledních letech se stávají populárními apartmány v soukromých domech. Tyto apartmány jsou velmi dobrým řešením pro návštěvníky, kteří chtějí nezávislost a soukromí.

Dubrovník nabízí nejen skvělou kulturu a nádherné památky, ale také skvělé ubytování pro každého, bez ohledu na rozpočet. Při výběru ubytování je důležité zvážit své potřeby a priorit. Pokud chcete strávit svůj čas v Dubrovníku v maximálním pohodlí a luxusu, určitě si zvolte luxusní hotel poblíž centra města. Pokud však hledáte levné ubytování, zvolte apartmán nebo penzion vzdálenější od centra města. V každém případě vám Dubrovník nabídne nezapomenutelný zážitek a krásné vzpomínky na celý život.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky