Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Andorra Průsmyk Coll d'Ordino

Počasí Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra Průsmyk Coll d'Ordino se nachází v Andoře, malé zemi v Pyrenejských horách mezi Španělskem a Francií. Tento průsmyk je jedním z nejdůležitějších přechodů přes Pyreneje a je také oblíbeným turistickým cílem kvůli své nádherné krajině a skvělým rekreačním aktivitám.

Co se týče počasí, Coll d'Ordino je podobně jako celá Andorra charakteristická svými extrémními teplotami a vysokou nadmořskou výškou, což způsobuje výkyvy počasí během celého roku.

V létě jsou denní teploty v Průsmyku Coll d'Ordino v průměru kolem 15-20 °C, ale mohou se pohybovat mezi 10 až 25 °C, přičemž nocní teploty mohou klesnout na 5-10 °C. Během léta však bývá mnoho slunečných dnů a dešťové srážky jsou relativně vzácné. Často se zde také vyskytují bouřky, což může být nebezpečné pro turisty, kteří se nacházejí na horách.

V zimě jsou teploty mnohem nižší a mohou dosahovat až -5 °C během dne a -15 °C v noci. Vzhledem k tomu, že průsmyk sem tam zavírají, musí turisté být připraveni na silné sněhové bouře a ledové silnice. Nicméně, zimní sezóna je také ideální pro milovníky zimních sportů, jako je snowboarding a lyžování, a průsmyk Coll d'Ordino je známý pro své kvalitní střediska.

Celkově lze říci, že každé roční období má své výzvy a krásy v Průsmyku Coll d'Ordino a turisté by se měli připravit na změny počasí a vhodně se vybavit zimním nebo letním oblečením a zařízením. V každém případě se však jedná o krásné a malebné místo, které stojí za to navštívit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Zde jsou nejčastější otázky a odpovědi týkající se průsmyku Coll d'Ordino v Andoře:

1) Jaký je nadmořský výškový rozdíl v průsmyku Coll d'Ordino?

Nadmořská výška průsmyku Coll d'Ordino je 1 980 metrů, což znamená, že nadmořský výškový rozdíl závisí na tom, odkud jedete a kam jedete.

2) Kolik času během roku může být průsmyk Coll d'Ordino uzavřený kvůli sněhu?

Průsmyk Coll d'Ordino může být uzavřen kvůli sněhu v období zimních měsíců, obvykle od listopadu do dubna. Však se musíme řídit povětrnostními podmínkami.

3) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na průsmyk Coll d'Ordino?

Nejlepší způsob, jak se dostat na průsmyk Coll d'Ordino, je autem. K dispozici jsou také autobusové linky, které jezdí z hlavního města Andorry la Velly do vesnic v okolí, včetně průsmyku Coll d'Ordino.

4) Jsou na průsmyku Coll d'Ordino k dispozici stravovací zařízení a toalety?

Ano, na průsmyku Coll d'Ordino se nachází malá kavárna a toalety.

5) Kde se nachází nejbližší parkoviště u průsmyku Coll d'Ordino?

Nejbližší parkoviště u průsmyku Coll d'Ordino se nachází nedaleko kavárny na vrcholu průsmyku. Také je možné parkovat v blízkých vesnicích a jít pěšky nebo využít místní dopravu.

6) Jsou na průsmyku Coll d'Ordino k dispozici turistické stezky?

Ano, průsmyk Coll d'Ordino se nachází v horách a je obklopen mnoha turistickými stezkami různých obtížností.

7) Jak bývá zimní lyžování v oblasti průsmyku Coll d'Ordino?

V oblasti průsmyku Coll d'Ordino se nachází malé lyžařské středisko, které nabízí především lyžování pro začátečníky a rodiny s dětmi. V oblasti je také mnoho dalších lyžařských středisek v Andoře, které nabízejí více náročné tratě a moderní vybavení.


Ubytování Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra je známá především jako daňový ráj a oblíbená destinace pro lyžaře, ale má také mnoho dalších atrakcí, které stojí za to objevit. Jednou z nich je i nádherné ubytování v průsmyku Coll d'Ordino.

Průsmyk Coll d'Ordino se nachází ve východní části Andorry, nedaleko města Ordino. Tento průsmyk je oblíbeným místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci, díky své nádherné přírodě a fantastickým výhledům.

Nabídka ubytování v průsmyku Coll d'Ordino je rozmanitá a splní očekávání každého hosta. Zde najdete luxusní hotely včetně wellness center a lázní, které vás zahřejí a uvolní po náročném dni stráveném na svazích. Existují také menší rodinné hotely, které nabízejí pohodlné a útulné pokoje s výhledem na okolní hory.

Pro ty, kteří preferují přírodní prostředí, jsou zde také možnosti kempování a pobytu v chatách. Tato ubytování vám umožní být co nejblíže přírodě, ať už ve stanu nebo v chatě s výhledem na okolní hory a údolí.

V průsmyku Coll d'Ordino je také možné najít apartmány k pronájmu, které jsou vhodné pro delší pobyty nebo pro ty, kteří preferují vlastní kuchyňku a větší soukromí. Tyto apartmány jsou vybaveny základním zařízením a nabízejí pohodlné spaní a odpočinek po dlouhém dni stráveném objevováním Andorry.

Všem těmto typům ubytování je společné jedno - nádherné prostředí, ve kterém se nacházejí. Průsmyk Coll d'Ordino je obklopen národním parkem, kde se ve volné přírodě můžete těšit na pěší turistiku, horské cyklistiky a další outdoorové aktivity. Není nic lepšího, než se probudit s výhledem na zasněžené vrcholky hor a zažít klid a pokoj, který průsmyk Coll d'Ordino nabízí.

Navíc se průsmyk nachází nedaleko od lyžařských středisek Andorry, takže pokud se chcete vydat na svahy, nemusíte daleko cestovat. Toto místo tedy nabízí ideální kombinaci klidného prostředí a možnosti lyžování.

Pokud plánujete návštěvu Andorry a hledáte ubytování, nezapomeňte zvážit průsmyk Coll d'Ordino. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní hotel, rodinný penzion, kemp nebo apartmán, budete mít jedinečnou příležitost prozkoumat toto malebné místo a užít si klid a relaxaci uprostřed krásné přírody.


Letenka Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra je malá, ale krásná země plná přírodních krás, které stojí za to objevit. Jednou z nejzajímavějších lokalit je Průsmyk Coll d'Ordino. A jak se tam dostat? Samozřejmě letadlem!

Mnoho turistů to neví, ale Andorra má své vlastní mezinárodní letiště v městečku La Seu d'Urgell, které je vzdálené pouhých 10 km od Průsmyku Coll d'Ordino. Z letiště se můžete dostat k průsmyku různými způsoby - najmout si auto, taxi, autobus nebo dokonce pěšky.

Pokud preferujete pohodlí, nabízí se pronájem auta. Díky husté síti silnic v Andoře je tento způsob dopravy velmi pohodlný a zároveň vám umožní prohlédnout si mnoho dalších atrakcí po celé zemi. Pokud to nechcete řešit, můžete využít taxi služby nebo veřejnou dopravu.

Také je možné se vydat na cestu pěšky nebo na kole. Okolní krajina je velmi krásná a nabízí mnoho stezek pro turisty a cyklisty. Pokud to chcete, můžete si pronajmout kolo a vydát se na dobrodružství po horách.

Průsmyk Coll d'Ordino samotný je úchvatný a rozhodně stojí za návštěvu. Je to jedna z nejvyšších oblastí v Andoře, což vám umožní nevšední pohledy na okolní kraj, a to ze všech stran. Můžete se těšit na nádherné výhledy na hory, údolí a horské jezera.

Kromě toho, v této oblasti najdete mnoho dobře značených turistických stezek, které vás provedou skrz mnoho úchvatných scenerií. Mezi nejznámější patří Camí de les Fonts, Camí de l'Obac či Camí de la Solana.

Jelikož Andorra je malá země, můžete si naplánovat výlet na mnoho zajímavých míst v blízkosti Průsmyku Coll d'Ordino. Mezi nejpopulárnější patří Soldeu, Encamp, Canillo a Escaldes-Engordany. Tyto oblasti jsou známé nejen pro své velké lyžařské areály, ale i pro jejich mnoho kulturních a historických památek.

V Andoře se rozhodně nebudete nudit. Je to mnohem víc než jen lyžování a nakupování v daňových rájích. Je to místo, kde si můžete užít krásnou přírodu, historii a kulturu. A samozřejmě, nenechte si ujít úžasné výhledy z Průsmyku Coll d'Ordino!


Dovolená Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra je malá horská země ležící v Pohoří Pyreneje mezi Španělskem a Francií. Je známá především svými překrásnými horami a lyžařskými středisky. Jedním z nejznámějších míst v Andoře je průsmyk Coll d'Ordino, který nabízí nádherné výhledy a skvělé možnosti pro turistiku a outdoorové aktivity.

Průsmyk Coll d'Ordino se nachází ve střední části Andorry a spojuje město La Massana s vesnicí Ordino. Je to oblíbená trasa pro pěší turisty a cyklisty, kteří si chtějí užít krásy andorrské přírody a získat nezapomenutelné zážitky.

Během návštěvy průsmyku Coll d'Ordino můžete očekávat nádherné výhledy na okolní hory a údolí. Z vrcholu průsmyku je možné zahlédnout také známý hrad Santa Coloma, který stojí na vrcholu kopce. Je to jedno z nejstarších staveb v Andoře a stojí za to ho navštívit.

Pro milovníky outdoorových aktivit je průsmyk Coll d'Ordino ideálním místem pro turistiku, horskou cyklistiku a běh na lyžích. Existuje několik tras, které začínají nebo končí na průsmyku a umožňují vám prozkoumat krásy andorrské přírody.

Jednou z nejpopulárnějších tras je výšlap na horu Pic de Casamanya, která se nachází nedaleko průsmyku. Tato hora nabízí úchvatné výhledy na okolní hory a je oblíbeným místem pro horolezectví. Pokud jste fyzicky zdatní, můžete se pokusit zdolat tuto horu a zažít adrenalinový zážitek.

Další zajímavou trasou je procházka po údolí Valira del Nord. Tato trasa vás provede malebnou krajinou, kde se nacházejí pastviny, horské potoky a lesy. Je to skvělý způsob, jak prozkoumat místní flóru a faunu a užít si klid a ticho horského prostředí.

Pokud jste cyklista, můžete si vyzkoušet průjezd průsmykem Coll d'Ordino na kole. Tato trasa je jednou z nejoblíbenějších cykloturistických tras v Andoře a nabízí nádherné výhledy a náročný terén pro zkušené jezdce.

Průsmyk Coll d'Ordino je tedy ideálním místem pro dovolenou v Andoře. Nabízí krásné výhledy, nespočet možností pro outdoorové aktivity a klidnou a příjemnou atmosféru. Pokud hledáte dovolenou v horách, neměli byste minout tuto nádhernou lokalitu.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky