Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bhútán Trongsa Dzong

Letenka Bhútán Trongsa Dzong


Bhútán, malý asijský stát ležící v pohoří Himálaje, je často nazýván "země šťastných lidí". Tato země, známá svou unikátní kulturou a nedotčenou přírodou, láká návštěvníky ze všech koutů světa. A jednou z nejzajímavějších atrakcí, kterou Bhútán nabízí, je Trongsa Dzong.

Dzongy, mohutné pevnosti, jsou charakteristické pro tuto oblast Himálaje. Trongsa Dzong se nachází v centrální části Bhútánu a je považována za největší a nejvýznamnější dzong v zemi. Je postavena na vrcholu kopce, což jí dává nádherný výhled na okolní krajinu.

Trongsa Dzong slouží jako sídlo politické moci a duchovního centra Bhútánu. Je to také rodné místo bhútánské královské dynastie, Wangchucků. Původní pevnost byla postavena v 16. století a od té doby byla několikrát rozšiřována a přestavována. Dnes je Dzong rozdělen na několik částí, které slouží různým účelům, jako je vládní úřad, klášter a muzeum.

Při návštěvě Trongsa Dzong se návštěvníci mohou procházet krásnou architekturou a dekoracemi, které jsou typické pro bhútánské dzongy. Některé z nejvýznamnějších místností, které stojí za návštěvu, zahrnují Svátek Valy, bohatě zdobený chrám, kde jsou uchovávány svěcené mandaly a sochy bohů. Dále pak tam najdeme knihovnu s vzácnými buddhistickými texty a věž s větrnými labyrinty, které symbolizují bezčasí.

Pro milovníky zvídavích cestovatelů je možnost se zúčastnit tamních festivalů, které se konají v Trongsa Dzong. Tyto festivity slouží k uctění buddhistických tradic a slaví se hudbou, tancem, divadelními představeními a dalšími kulturními akcemi. Jedním z nejvýznamnějších festivalů je Tshechu, který se koná v březnu a přitahuje mnoho návštěvníků z přilehlých vesnic i zahraničí.

Přistání v Bhútánu a cesta do Trongsa Dzong je samo o sobě nezapomenutelný zážitek. Mezinárodní letiště v Paro je jedním z nejneobvyklejších na světě, protože se nachází v údolí obklopeném horami. Letouny přistávají a startují přímo nad střechami domů, což vyžaduje zručnost a zkušenost pilotů.

Jakákoli cesta k Trongsa Dzong je odměněna nádhernými výhledy na zelené kopce, řeky a vesnice. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a ochotní, a tak můžete očekávat teplé přijetí a možnost se lépe seznámit s jejich kulturou a tradicemi.

Pokud si plánujete návštěvu Bhútánu, nedoporučuji vynechat Trongsa Dzong. Tato historická pevnost je příkladem bohatého dědictví Bhútánu a poskytuje jedinečný pohled na život v tomto fascinujícím asijském státě. Přeji vám úspěšnou cestu a nezapomenutelné zážitky.


Počasí Bhútán Trongsa Dzong


Bhútán je země, která se nachází na východě Himálají. Trongsa Dzong je historická pevnost a královský palác, který leží na kopci s výhledem na obec Trongsa v Bhútánu. Toto místo má vliv na počasí v okolí.

Bhútán má subtropické podnebí, což znamená, že léta jsou teplá a vlhká a zimy jsou mírné. Nicméně, vzhledem k nadmořské výšce, se průměrná teplota v Bhútánu snižuje s nadmořskou výškou. V Trongsa Dzong je průměrná teplota během letních měsíců od 20 do 25 stupňů Celsia a v zimě od 10 do 15 stupňů Celsia.

Dešťovým obdobím v Bhútánu je od května do září, kdy může padnout vysoké množství srážek. V Trongsa Dzong jsou srážky průměrně kolem 2000 mm ročně, což znamená, že toto místo patří mezi nejdeštivější oblasti v Bhútánu. V letních měsících může být déšť prudký, což někdy způsobuje povodně a sesuvy půdy.

I když jsou zimní měsíce v Bhútánu obvykle suché, v Trongsa Dzong může být v zimě poměrně vlhké. Tento fakt je způsoben polohou Trongsa Dzongu na kopci, kde se mohou vytvořit mlhy a mraky.

Celkově řečeno, Trongsa Dzong má mírnou a vlhkou změnu podnebí, která se výrazně liší od jiných regionů Bhútánu. Nezáleží však na počasí, Trongsa Dzong je stále považován za jedno z nejkrásnějších a nejvýznamnějších historických míst v zemi.


Ubytování Bhútán Trongsa Dzong


Bhútán je malá země nacházející se v horách Himalájí. Toto malé království je známé svou unikátní kulturou, přírodní krásou a překrásnými budovami nazývanými Dzongy. Jedním z nejvýznamnějších Dzongů je Trongsa Dzong, který se nachází v historickém městě Trongsa.

Trongsa Dzong je jednou z největších a nejimpozantnějších pevností v Bhútánu. Nachází se na kopci nad městem Trongsa a je považována za dobře strategicky umístěnou pevnost, která hlídá důležitou cestu mezi západním a středním Bhútánem. Trongsa Dzong je symbolickým a politickým centrem země, neboť slouží jako sídlo královské rodiny bhútánských králů.

Původní Dzong byl postaven v 16. století a později byl přestavěn a rozšířen na svou současnou podobu v 17. století. Tato impozantní stavba je známá svou architektonickou krásou a bohatě zdobenými zdmi a bránami. Je postavena v tradičním bhútánském stylu s využitím dřeva, kamene a hlíny. Okolní terénní nerovnosti dodávají Dzongu Trongsa ještě větší impozantnost a majestátnost.

Trongsa Dzong je v současné době otevřený pro veřejnost a slouží jako muzeum, kde návštěvníci mohou obdivovat bohatou historii Bhútánu. Muzeum v Dzongu obsahuje mnoho artefaktů, artefaktů, starých dokumentů a uměleckých děl, které osvětlují minulost země. Návštěvníci se dozvědí o historii bhútánských králů, kultuře, náboženství a tradicích.

Ubytování v Bhútánu, zejména ve městě Trongsa, má svůj vlastní zvláštní půvab. Několik tradičních bhútánských domů bylo přeměněno na malá rodinná ubytování pro turisty. Tato ubytování jsou často jednoduchá, ale čistá a poskytují autentický kulturní zážitek.

Navštěvovat Bhútán a Trongsa Dzong je opravdovým dobrodružstvím a zároveň duchovní zkušeností. Přestože je Bhútán malá země, je plná krásné přírody, fascinující kultury a bohaté historie. Ubytování v Trongsa Dzongu vám umožní prozkoumat tento jedinečný aspekt bhútánské kultury a přispěje k nezapomenutelnému zážitku z návštěvy této malebné země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Trongsa Dzong


1. Jak se dostat do Trongsa Dzong v Bhútánu?
Odpověď: Nejjednodušší způsob je cestovat letadlem do bhútánského hlavního města Thimphu a odtud pokračovat na Trongsa vlakem, autobusem nebo pronajatým vozem.

2. Jaké jsou nejlepší doby návštěvy Trongsa Dzong?
Odpověď: Nejlepšími obdobími návštěvy jsou jaro (březen až květen) a podzim (září až listopad), kdy je počasí mírné a příjemné. Během těchto období se konají také různé festivity a kulturní události v Trongsa Dzong.

3. Jaký je vstupní poplatek do Trongsa Dzong?
Odpověď: Vstupní poplatek do Trongsa Dzong je 300 ngultrumů (bhútánská měna) za dospělého a 150 ngultrumů za dítě.

4. Je v Trongsa Dzong možnost ubytování?
Odpověď: Bohužel, v samotném Trongsa Dzong není možnost ubytování, ale v okolních oblastech jako Trongsa Town jsou k dispozici různé hotely a penziony.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Trongsa Dzong?
Odpověď: Prohlídka Trongsa Dzong obvykle trvá přibližně 1-2 hodiny, v závislosti na zájmu návštěvníka a množství informací, které si přejí získat.

6. Jsou v Trongsa Dzong povoleny fotografie?
Odpověď: Ano, fotografie jsou povoleny uvnitř Trongsa Dzong, ale je nutno dbát respektu k místu a dodržovat pravidla fotografování stanovená místními úřady.

7. Je možné ve Trongsa Dzong najít průvodce?
Odpověď: Ano, ve vstupní části Trongsa Dzong jsou k dispozici místní průvodci, kteří vám mohou poskytnout další informace o historii a architektuře místa.

8. Jaká je nejlepší cesta na prohlídku Trongsa Dzong?
Odpověď: Doporučuje se začít prohlídkou od vstupní brány a postupovat směrem k hlavní budově Dzong. Tím získáte lepší přehled o celém komplexu a historii místa.

9. Jsou v blízkosti Trongsa Dzong další zajímavá místa k návštěvě?
Odpověď: Ano, v blízkosti Trongsa Dzong se nachází například Trongsa Muzeum, které nabízí pohled do historie Bhútánu, a Trongsa vězeňská věž, která je známá svým architektonickým stylem.

10. Jaké jsou hlavní atrakce Trongsa Dzong?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce patří Kungarvu Chöling, Buddova stýpa, sídliště Kongbují a Kong Chu, pokoje z latríny, Velký sídliště, pevnost Buddova hledání a Vrhnuvší horu.


Dovolená Bhútán Trongsa Dzong


Bhútán, známý jako "země hory draka", je malý, ale nádherný zeměpisný zázrak, který stojí za to navštívit. Pokud navštívíte Bhútán, nemůžete vynechat jedno z nejslavnějších míst této země - Trongsa Dzong.

Trongsa Dzong se nachází v oblasti Trongsa, což je geografické centrum Bhútánu. Byla postavena v 17. století a slouží jako sídlo místní vlády a náboženského centra. Dzong je stavba, která plní několik různých funkcí. Slouží jako pevnost, sídlo vlády, klášter a kulturní centrum. Trongsa Dzong je jedním z nejmohutnějších a největších klášterů v Bhútánu a je považován za jeden z nejvýznamnějších historických památek této země.

K návštěvě Trongsa Dzong se dostanete po malebné silnici, která vás přivede do tohoto malebného městečka. Cestou se setkáte s nádhernými výhledy na himálajské hory a zelená údolí. Když dorazíte do Trongsy, uvidíte impozantní siluetu Trongsa Dzong, která vyčnívá na kopci nad městem. Zážitek z procházky po starobylých chodbách a krásném nádvoří Dzongu je sama o sobě nezapomenutelný.

Během návštěvy Trongsa Dzong se můžete ponořit do bohaté historie a kultury Bhútánu. Klášter hrál důležitou roli při sjednocování Bhútánu a sloužil jako sídlo panovníků během jejich vlády. Dnes je zachován jako kulturní poklad, odrážející tradice a zvyky bhútánského lidu. V Dzongu se nachází také muzeum, které představuje rozmanitost umění, módy a historických předmětů, které jsou spojeny s Bhútánem.

Bhútán je známý svou jedinečnou filozofií "hrubého národního štěstí", která se snaží více zdůraznit blahobyt a štěstí obyvatel před materiálním bohatstvím. Během návštěvy Trongsa Dzong si můžete vychutnat klid a pohodu, kterou tento nádherný klášter vyzařuje. Může být zajímavým zážitkem podílet se na náboženských obřadech a meditacích, které se zde konají.

Kromě samotného kláštera stojí za to prozkoumat také okolní oblast Trongsa. Můžete se vydat na trekking do okolních hor, navštívit místní vesnice a poznat autentický každodenní život bhútánských lidí. Pokud máte rádi adrenalinové aktivity, můžete se vydat na rafting po řece Mangde Chu, která protéká touto oblastí.

Dovolená v Bhútánu a návštěva Trongsa Dzong je zážitek jako žádný jiný. Tato země nabízí nádhernou přírodu, bohatou kulturu a klidný životní styl. Pokud hledáte jedinečnou dovolenou, která vás obohatí a změní váš pohled na svět, navštivte Trongsa Dzong a objevte krásu Bhútánu.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky