Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Durrës Albánie

Ubytování Durrës Albánie


Durrës je jedno z nejvýznamnějších a největších měst v Albánii. Leží přímo u Jaderského moře a je oblíbenou turistickou destinací pro návštěvníky z celého světa. Pokud chystáte dovolenou v Albánii a zvažujete ubytování v Durrësu, existuje zde mnoho možností pro všechny typy cestovatelů.

Durrës nabízí širokou škálu hotelů různých kategorií, které uspokojí různé rozpočty a preference. Pokud preferujete luxusní ubytování, město má několik luxusních hotelů s úchvatným výhledem na moře. Tyto hotely nabízejí vysoce kvalitní služby, moderní pokoje a zařízení jako bazény, wellnes centra a výborné restaurace. Jeden z hlavních předností těchto hotelů je, že často mají vlastní soukromé pláže, kde se můžete v klidu opalovat a relaxovat.

Pro rodiny s dětmi je zde mnoho rodinných hotelů a resortů. Tyto hotely často nabízejí vybavené pokoje nebo apartmány s odděleným prostorem pro děti. Mnoho hotelů má také dětské kluby a aktivity, které zabaví vaše děti během dovolené.

Alternativou k hotelům jsou pronájmy apartmánů nebo vil. Díky rostoucí turistické nabídce si můžete vybrat mezi různými možnostmi pronájmu, které vám poskytnou větší prostor a nezávislost. Mnoho z těchto apartmánů se nachází u moře a má výhled na pláž. Jsou vybaveny kuchyní, což znamená, že si můžete připravit svá vlastní jídla, pokud se nechcete spoléhat na restaurace.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou k dispozici také levnější možnosti ubytování, jako jsou hostely a penziony. Tyto ubytování jsou často jednodušší, ale přesto nabízejí čisté pokoje a základní vybavení.

Kromě standardních možností ubytování je Durrës také oblíbené mezi karavanisty. Ve městě jsou vyhrazené plochy pro táboření, které poskytují jednoduché vybavení, jako jsou sprchy a toalety. Tato možnost vám umožní prozkoumat okolí nezávisle a strávit noc pod širým nebem.

Durrës je považován za jedno z nejhezčích albánských měst a nabízí nádherné pláže, starověkou historii a bohatou kulturní scénu. Bez ohledu na váš rozpočet a preference, můžete si být jisti, že zde najdete vhodné ubytování pro vaši dovolenou v Albánii.


Dovolená Durrës Albánie


Durrës je jedno z nejvíce navštěvovaných letovisek Albánie, které leží na pobřeží Jaderského moře. Toto překrásné město se nachází asi 30 kilometrů jižně od albánského hlavního města Tirany. Durrës je ideální letovisko pro ty, kteří hledají kombinaci krásných pláží, kulturních památek, dobrého jídla a utulné atmosféry.

Pokud zůstanete v Durrësu, budete moci prozkoumat mnoho památek, které město nabízí. Nejenže můžete navštívit starobylé ruiny z římské doby, ale také katedrálu sv. Pavla a tyranskou mešitu. Kromě toho na vás čeká také mnoho muzeí, galerií a dalších kulturních institucí.

Ale k hlavnímu důvodu, proč byste měli navštívit Durrës, patří krásné pláže a moře. Durrës má řadu písečných pláží, které jsou dokonalé pro sluneční koupání, opalování a vodní sporty. Na západě města se nachází největší pláž Durrësu, známá jako Pláž Durres. Tato pláž je široká asi 500 metrů, což znamená, že najdete spoustu prostoru pro opalování a relaxaci. Na jihovýchodní straně města se nachází pláž Golem, kde najdete mnoho kaváren a restaurací nabízejících tradiční albánská jídla a mořské plody.

Kromě pláží a památek nabízí Durrës také mnoho zábavy a společenského života. V noci můžete najít mnoho barů, klubů a diskoték, které nabízejí živou hudbu, taneční párty a mnoho dalšího. Kromě toho existuje mnoho trhů a večerních trhů, kde můžete nakupovat místní suvenýry, řemesla a další zboží.

Pokud hledáte dovolenou, která kombinuje krásné pláže, kulturní památky a společenský život, pak je Durrës to pravé místo pro vás. Město nabízí mnoho možností pro vás a vaši rodinu, aby si užili příjemné chvíle na slunci, západu slunce a objevování nových a zajímavých míst v této krásné zemi.


Počasí Durrës Albánie


Durrës je jedno z nejkrásnějších měst v Albánii, které se nachází při pobřeží Jaderského moře. Město je známé pro své nádherné pláže a klima, které zůstává příjemné po celý rok.

V létě, město, stejně jako celá Albánie, je docela teplé s průměrnou teplotou okolo 30°C. Na pláž je to nejlepší chodit ráno nebo v pozdních odpoledních hodinách, kdy slunce není tak silné. Během dne, je to dobré být v chladném stínu, mít při sobě slunečníkrém, sluneční brýle a klobouk.

Podzim a jaro jsou období mírnější teploty, ale stále dostatečně teplé na to, aby se lidé mohli koupat v Jaderském moři. V zimě, teploty klesají, ale i tak zůstávají poměrně mírné, okolo 10°C. Nějaká noc, může být chladnější a teplota může klesnout pod nulu, ale pro většinu zimních dní není nezbytné nosit zimní oblečení.

Většina dnů v Durrës je slunečných, ale podobně jako většina zemí, občas může pršet. Největší dešťové srážky padají během zimy a na jaře, ale i tak je průměrné množství deště poměrně nízké, okolo 600mm za rok.

Celkově, počasí v Durrës je příjemné pro návštěvu po celý rok. Přestože léto může být horké, jsou tu spousty pláží a vody, abyste se ochladili. Na jaře a na podzim, kdy teploty jsou mírné, můžete se projít po městě a vidět mnoho turistických památek, jako jsou zříceniny amfiteátru a historickou pevnost. Jakýkoliv čas v roce, navštěva Durrësu Vám přinese nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Durrës Albánie


1. Jaké jsou nejlepší pláže v Durrësu?
Nejoblíbenějšími plážemi v Durrësu jsou pláž Golem, pláž Currila a pláž Durresi.

2. Potřebuji vízum pro cestu do Albánie jako Čech?
Čeští občané nepotřebují vízum pro vstup do Albánie. Stačí mít platný cestovní pas.

3. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště v Tiraně do Durrësu?
Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště v Tiraně do Durrësu, je taxi nebo pronájem automobilu. Mezinárodní letiště v Tiraně je vzdáleno asi 35 kilometrů od Durrësu.

4. Kde bych mohl koupi suvenýry v Durrësu?
V Durrësu jsou několik trhů, na kterých můžete koupit suvenýry jako např. keramiku, šperky, koberce nebo čaje. Místní trhy jsou otevřené obvykle ráno do odpoledne a nachází se ve středu města.

5. Kde bych mohl najít dobré restaurace v Durrësu?
V Durrësu najdete několik restaurací, které nabízejí tradiční albánské pokrmy, jako jsou barbecue ryby nebo hlavní jídla z masa a zeleniny. Mezi nejoblíbenější restaurace patří Kolonat, Bella Vista a Adriatik Hotel.

6. Jak se dá nejlépe cestovat po Durrësu?
Nejlepší způsob, jak se pohybovat po Durrësu, je chůze nebo pronájem automobilu nebo skútru. Město Durrës má dobře rozvinutou autobusovou síť, ale v naplněných městských autobusech se dostat může být obtížné.

7. Kdy jsou ve Durrësu nejlepší podmínky pro koupání?
Nejlepší podmínky pro koupání jsou v Durrësu obvykle v průběhu letních měsíců od června do září. Teploty mořské vody mohou dosahovat až 25 stupňů Celsia.

8. Kde se nachází nejlepší noclehové zařízení v Durrësu?
V Durrësu můžete najít řadu komfortních hotelů, apartmánů a penzionů. Mezi nejlepší ubytování patří Hotel Nais, Hotel Aragosta a Hotel Benilva. Tyto ubytování se nachází blízko pláže a turistických atrakcí.


Letenka Durrës Albánie


Durrës je jedním z nejznámějších turistických míst v Albánii a je také jedním z největších přístavních měst v zemi. Přitahuje návštěvníky svou bohatou historií, krásnými plážemi a okouzlující atmosférou.

Jedním z nejrychlejších a pohodlných způsobů, jak se dostat do Durrësu, je letadlem. Vzhledem k rostoucímu turistickému průmyslu v Albánii bylo zavedeno několik leteckých spojení s Durrësem, které usnadňují cestování do tohoto úžasného místa.

Většina lidí přistává na mezinárodním letišti v Tiráně, které se nachází přibližně 40 km od Durrësu. Letiště je dobře propojeno s různými evropskými městy, což zajišťuje pohodlné spojení pro turisty z celého světa. Po příletu na letiště v Tiráně si můžete pronajmout auto, vzít si taxi nebo využít veřejnou dopravu, abyste se dostali do Durrësu. Cesta trvá přibližně 30 až 40 minut a vede přes malebnou pobřežní krajinu.

Durrës je známý svými plážemi a slunečním zářením, což je ideální destinace pro ty, kdo chtějí zažít pobřežní dovolenou. Pláže v Durrësu jsou krásné a čisté, a nabízejí mnoho možností pro rekreaci a zábavu. Na pláži si můžete pronajmout lehátka a slunečníky, vyzkoušet různé vodní sporty, jako je například jízda na vodním skútru nebo plachtění na surfovém prkně. Místní restaurace a kavárny nabízejí také širokou paletu mořských plodů a dalších specialit, které si můžete vychutnat při odpočinku na pláži.

Mimo pláže Durrës nabízí také bohatou historii a kulturu. Můžete navštívit starověké archeologické naleziště s římskými amfiteátry a akvadukty. Také se můžete projít po starém městě, kde najdete úzké uličky, tradiční trhy a historické památky.

Durrës je také výchozím bodem pro návštěvu dalších atraktivních míst v Albánii. Zde si můžete vzít trajekt na Korfu, krásný ostrov v Jónském moři, který leží asi 2 hodiny od Durrësu. Další možností je navštívit Národní park Llogara, který nabízí úchvatné výhledy na Jaderské moře a horu Cika.

Cestovní kanceláře a letecké společnosti pořádají pravidelné lety do Durrësu, zajišťující snadné a pohodlné spojení z různých částí Evropy. Albánie se stává stále populárnější turistickou destinací a Durrës je jedním z hlavních důvodů, proč turisté hledají letenky do této části světa.

Durrës nabízí kombinaci slunečních pláží, historie a přírodní krásy, čímž se stává lákavou destinací pro dovolenou. Pokud hledáte letenky do Albánie, určitě byste měli zvážit Durrës jako jedno z vašich hlavních cílů.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky